Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άλλαξα γλώσσα απο email και τοποθεσία,και απο hotmail και απο Windowsphone.com και παλι τιποτα.εκανα και επανεκκινηση.στο σαιτ εγιναν γερμανικα,αλλα στο λουμια,ειναι γερμανικα μεν οι κατηγοριες πχ στο Marketplace,αλλα πχ λεει ακομα στα ελληνικα κοινωνικα δικτυα,φωτογραφια και βιντεο,οικογενεια και τετοια...μα καλα πως γινετε αυτο???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω γραψει παρα πολλες φορες εδω απλα θελω να μοιραστω κατι που δεν βλεπω αλλαγη.το Lumia 800 το πήρα απο Γερμανία.(εδω να πω βεβαια πως το πηρα 400 σχεδον οταν βγηκε,τωρα κανει 270 και το 900 340 στα Saturn,οταν η εταιριες Vodafone,T-Mobile κλτπ το είχαν 530).Περα απο αυτό,θέλω να πω πως το Marketplace μου ειναι ελληνικό!μου βγάζει ελληνικά Apps,ελληνικές κριτικές,ελληνικά όλα!όταν η γλωσσα του κινητου,η χώρα στην οποία βρίσκομαι και όλα,είναι γυρισμένα στα γερμανικά!και η sim μου που δεν εχει σχεση γερμανικη ειναι!πως γινετε αυτό?θελω να ειμαι στο γερμανικο Marketplace μου διοτι εδω στη γερμανια ερχονται ολα πιο γρηγορα,και εγω πηγαινω με της ελλαδας απο οτι εχω καταλαβει!ρίξτε καμια ιδέα! :/

 

Φιλε μου αν θυμαμαι καλα δεν αλλαζει χωρα στο zune μια και αυτο ειναι το οποιο σε συνδεει στο marketplace (οταν δηλαδη μπενεις την πρωτη φορα στο μαρκετ παιρνει τη χωρα την οποια ειχες και δεν αλλαζει) . απλα πρεπει να κανεις νεο mail αρα κανεςι και νεο λογαριασμο στο zune με βαση το μαιλ σου . Αυτο αναγκαστικα να κανω και εγω για να εχω το ελληνικο μαρκετ. Ας απαντησει και κανεις αλλος βεβαια μπας και κανω λαθος

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλλαξεις το Region του email σου στο hotmail.com

εγω το ειχα βαλει USA γιατι δεν χρησιμοποιω πιστωτικη

 

άλλαξα γλώσσα απο email και τοποθεσία,και απο hotmail και απο Windowsphone.com και παλι τιποτα.εκανα και επανεκκινηση.στο σαιτ εγιναν γερμανικα,αλλα στο λουμια,ειναι γερμανικα μεν οι κατηγοριες πχ στο Marketplace,αλλα πχ λεει ακομα στα ελληνικα κοινωνικα δικτυα,φωτογραφια και βιντεο,οικογενεια και τετοια...μα καλα πως γινετε αυτο???

 

Φιλε μου αν θυμαμαι καλα δεν αλλαζει χωρα στο zune μια και αυτο ειναι το οποιο σε συνδεει στο marketplace (οταν δηλαδη μπενεις την πρωτη φορα στο μαρκετ παιρνει τη χωρα την οποια ειχες και δεν αλλαζει) . απλα πρεπει να κανεις νεο mail αρα κανεςι και νεο λογαριασμο στο zune με βαση το μαιλ σου . Αυτο αναγκαστικα να κανω και εγω για να εχω το ελληνικο μαρκετ. Ας απαντησει και κανεις αλλος βεβαια μπας και κανω λαθος

Δεν νομίζω να είναι αυτό διότι εγώ στη γερμανια το πήρα πρώτη φορά και έκανα σύνδεση στο Zune.πραγματικά ελεος δε μπορω να καταλαβω τι φταίει!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι αυτό διότι εγώ στη γερμανια το πήρα πρώτη φορά και έκανα σύνδεση στο Zune.πραγματικά ελεος δε μπορω να καταλαβω τι φταίει!

 

Δεν παιζει ρολο που ησουν οταν το ενεργοποιησες στο μαρκετ, αλλα τη χωρα ειχες τοτε στο hotmail σου.

 

http://support.microsoft.com/kb/2692008/el

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο που ησουν οταν το ενεργοποιησες στο μαρκετ, αλλα τη χωρα ειχες τοτε στο hotmail σου.

 

http://support.microsoft.com/kb/2692008/el

 

ευχαριστώ πολύ και θεωρώ τραγικό το να πρέπει να κάνω καινούργιο ιμέιλ και επαναφορά το τηλεφωνό μου για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,έχω το lumia800,αγορασμένο πριν 3 μέρες από bird phone.το πρόβλημα που έχω είναι πως όταν παίρνω τηλέφωνο,σβήνει η οθόνη και τα κουμπιά πριν προλάβω να βάλω το κινητό στο αυτί μου.ξέρει κανείς τι μπορείνα παίζει;σκέφτηκα να κανω επαναφορά συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και θεωρώ τραγικό το να πρέπει να κάνω καινούργιο ιμέιλ και επαναφορά το τηλεφωνό μου για αυτό.

 

http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/f/9/p/353657/1829399.aspx

Edited by rs71
Link to comment
Share on other sites

Konstantinosid, αυτές οι φωτό είναι στο 2ο πόδι Χαλκιδικής στη μύτη(μαραθιάς) ;

Την "πείραξες" καθόλου τη φωτό , ή είναι στο αυτόματο; Σε πόσα μεγαπίξελ ;

 

Και άλλη μία ερώτηση (για όλους) :

Με 10 λεπτά τηλέφωνα, μισή ώρα ιντερνετ, 2-3 μηνύματα και φωτό την μέρα , η μπαταρία πόσο θα αντέξει ;

 

 

Καλησπέρα... οι φωτογραφίες είναι από την Σάρτη Χαλκιδικής... οι

ρυθμήσεις είναι στο αυτόματο και είναι στα 8 mp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κανω μια ερώτηση αν κάποιος μπορεί ας βοηθήσει.

ενώ μπαίνω με γουαι φαι στο ίντερνετ με ειδοποίησε ο πάροχος ότι αυξήθηκε το ποσό απότομα στο λογαριασμό μου λόγο MB. Έχω μια συννεφιά ότι μπορεί ένας γνωστός να παρακολουθεί το τηλέφωνο.

Α) πως μπορώ να καταλάβω αν το κινητό μου παρακολουθείτε;

Β) αν παρακολουθείτε αυξάνεται η χρήση MB στον λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

πειραζοντας το κινητο μου εμφανισε ομοδοποιηση κατα γραμμα στις εφαρμογες

πως φευγει αυτο?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!ηθελα να κανω μια,μαλλον,χαζη ερωτηση..Φωτογραφιες μπορω να τραβηξω και με το να πατησω πανω στην οθονη οταν ειναι ανοιχτη η καμερα η μονο με το κουμπι που εχει στο πλαι?
Link to comment
Share on other sites

πειραζοντας το κινητο μου εμφανισε ομοδοποιηση κατα γραμμα στις εφαρμογες

πως φευγει αυτο?

 

θα με ενδιέφερε κι εμένα αυτό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό δεν αλλάζει. Αφού ξεπεράσεις έναν αριθμό εγκατεστημένων apps σου εμφανίζει τα γράμματα για γρηγορότερη αναζήτηση και πρόσβαση στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένη την έκδοση 12220,αλλά ακόμα οταν παω να πάρω τηλέφωνο σβήνουν πολύ νωρις τα κουμπιά και η οθόνη,και δεν μπορώ να τερματησω την κλήση παρα μονο οταν κλεισει το τηλέφωνο ο άλλος, να βάλω ανοιχτή ακρόαση κτλ...Γνωρίζει κανένας εαν μπορώ να το φτιάξω κάπως;Γιατί έχω δει οτι έχει παρουσιαστεί και σε άλλους..
Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα το Lumia 800. Προσπαθώ από το zune να το αναβαθμίσω από την έκδοση 7.10.8112.7 στην έκδοση 7.10.8773.98 (θέλω το tethering) αλλά αποτυγχάνει συνέχεια με error code 80004005. Επίσης δεν μπορεί να εγκαταστήσει τον ελληνικό χάρτη κολλάει στην εγκατάσταση κάπου στο 56%. Υπάρχει καμία λύση ή θα πρέπει να το στείλω για service;

 

Να κάνω follow up, η λύση τελικά ήτανε να στείλω πίσω το κινητό καθώς ήταν ελλειμματικό και να μου το αντικαταστήσουν με καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι κάτοχος n8 και σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση στο lumia 800! Ηθελα να ρωτήσω κάτι για όποιον γνωρίζει.

α) το 800 υποστηρίζει το usb on the go? (το καλώδιο πρέπει λογικά να είναι το ίδιο με αυτό του n8) και

β) επειδή προέρχομαι όπως είπα από N8 η φωτογραφική του 800 αξίζει? Η μπαταρία πόσο περίπου κρατάει με μέτρια χρήση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον/όποιους μπουν στον κόπο να μου απαντήσουν:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι κάτοχος n8 και σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση στο lumia 800! Ηθελα να ρωτήσω κάτι για όποιον γνωρίζει.

α) το 800 υποστηρίζει το usb on the go? (το καλώδιο πρέπει λογικά να είναι το ίδιο με αυτό του n8) και

β) επειδή προέρχομαι όπως είπα από N8 η φωτογραφική του 800 αξίζει? Η μπαταρία πόσο περίπου κρατάει με μέτρια χρήση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον/όποιους μπουν στον κόπο να μου απαντήσουν:)

 

α)οχι

β)σε σχεση με ν8 ειναι μετρια. 1 μερα ισως και 1μιση αναλογα την χρηση

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι,σε οσους ξερουν και τα ψαχνουν βασικα,αξιζει να περιμενω μεχρι να βγουν τα 820 κ 920 ωστε να πεσει ακομαι πιο πολυ η τιμη του 800?γιατι δεν εχω και μεγαλο budjet βασικα..στα 200+ κατι ψιλα θελω να χαλασω..παιζει να παει στα 200 με 220 η τιμη του?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι,σε οσους ξερουν και τα ψαχνουν βασικα,αξιζει να περιμενω μεχρι να βγουν τα 820 κ 920 ωστε να πεσει ακομαι πιο πολυ η τιμη του 800?γιατι δεν εχω και μεγαλο budjet βασικα..στα 200+ κατι ψιλα θελω να χαλασω..παιζει να παει στα 200 με 220 η τιμη του?

Ιδη ειναι στα 260 αρα να περιμενεις να πεσει κι'αλλο ... Το κινητο αξιζει τα λεφτα του και τα σπαει απλα!

The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Oι εντυπωσεις μου μετα απο 3 μερες με το κινητο

Πολυ καλη οθονη με τελεια αποδοση του μαυρου

Πολυ καλη ληψη μην ξεχναμε κινητο ειναι

Το ui λιγο μονοτονο αλλα εμενα μ'αρέσει

Διαρκειας μπαταρίας 2 μερες με κλειστο ομως την νυκτα 12-6 το πρωι

Ειναι ταχύτατο

Εχω παρει ολα τα ακριβω κινητα τετραπυρηνα-διπυρηνα κ.ο.κ κανενα δεν εχει την ταχυτητα που εχει

Νομιζω ουτε το 4s την εχει .

Απο ποιοτητα κατασκευης ? ΤΕΛΕΙΑ τα μονο που το φτανουν ισως ειναι το One s και to iphone 4-4s

Νομιζω αξιζει η αγορα του με 1000

Ειδικα στην τιμη των 260 ευρω.

Αλλα και στο πλαισιο στα 389 μαζι με τα ακουστικα monster beats ειναι καλη τιμη νομιζω

Καιρο ειχα να ενθουσιαστω τοσο με ενα κινητο

Το μονο που ισως μετανειωσα ειναι που το πηρα λευκο και οχι μπλε

Το λευκο ειναι γυαλιστερό και γλιστράει λίγο απο το χερι.

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Το εχω βρει σε καλη κατασταση μτχ απο αγγλια ομως και λεει οτι ειναι locked στην εταιρια orange.Μπορω να το παρω και να το κανω κατι ωστε να δουλεψει εδω στην ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

μην ρισκαρεις εκτος και αν το βρηκες κανα κατοσταρικο

εδω μπορει να το βρεις και 180 μεταχεισμενο

Link to comment
Share on other sites

επειδη πουλαω το κινητο,γινετε να κρατησω τις επαφες μου μεσω zune η καποιο αλλο τροπο??παρακαλω απαντηστε αμεσα
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...