Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούργιο update 12140! Με ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά και πιθανόν και bluetooth μεταφορά αρχείων στην τελική του έκδοση.

 

Δυστυχώς δεν την έχει την μεταφορά μέσω bluetooth τουλάχιστον στην 12140 έκδοση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η νέα έκδοση έχει κωδικό : 1750.805.8773.12140 .

Διαβάζω ότι είναι η αρχή πολλών διαφορών και η έναρξη της ουσιαστικής παρέμβασης της ομάδας της Nokia στο λειτουργικό. Μια από αυτές, όπως είπε και ο πρόεδρος της Nokia και σύντομα θα είναι

και η μεταφορά αρχείων μέσω bluetooth. :-)

Πάντως δείχνει ότι γίνεται πολύ δουλειά πάνω στο τηλέφωνο και στο λειτουργικό.

Αναμένουμε...

 

Δυστυχώς δεν την έχει την μεταφορά μέσω bluetooth τουλάχιστον στην 12140 έκδοση
HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση έχει κωδικό : 1750.805.8773.12140 .

Διαβάζω ότι είναι η αρχή πολλών διαφορών και η έναρξη της ουσιαστικής παρέμβασης της ομάδας της Nokia στο λειτουργικό. Μια από αυτές, όπως είπε και ο πρόεδρος της Nokia και σύντομα θα είναι

και η μεταφορά αρχείων μέσω bluetooth. :-)

Πάντως δείχνει ότι γίνεται πολύ δουλειά πάνω στο τηλέφωνο και στο λειτουργικό.

Αναμένουμε...

 

αυτη ειναι η tango?

μπορουμε να την κανουμε push με cab sender ή θα υπαρχει προβλημα

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ειναι το tethering ? το ξεκλειδωμα ?

Οχι, το να δίνεις σε τρίτες συσκευές με wifi, πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω του 3G του κινητού.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η tango?

μπορουμε να την κανουμε push με cab sender ή θα υπαρχει προβλημα

 

Ακόμα δεν υπάρχει κάτι σε cab, παρά μόνο αυτό το update με βάσει κυρίως τα κινέζικα δίκτυα και κινητά. Και έχει και κάτι περίεργες τοπικές ρυθμίσεις μέσα του για facebook, twitter, οπότε θα περιμένω λίγο ακόμα. Μοιάζει όμως να είναι η αρχή αυτού του 'καλύτερου' που περιμένουμε και μας έχει συνηθίσει η NOKIA. Παρακολουθούμε και περιμένουμε... :)

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο τις εφαρμογες στο δεξι μενου μου τις χωρισε κατα ονομα....γινεται καπως να το επαναφερω στην "χυμα" παρουσιαση;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο τις εφαρμογες στο δεξι μενου μου τις χωρισε κατα ονομα....γινεται καπως να το επαναφερω στην "χυμα" παρουσιαση;

 

Οταν βάζεις πολλές εφαρμογές έτσι γίνεται,δε μπορείς να κανείς κάτι.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει topic για αξεσουάρ,όπου παρακαλώ πολύ να δοθεί η συνέχεια της συζήτησης.:)

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν οτι δεν έχει facebook integration στις επαφές.

Λίγο προσοχή, πιθανόν να είναι μόνο για συγκεκριμένες χώρες.

Το 8773 νομίζω είναι Tango, αλλά όπως και να έχει, φαίνεται να έρχεται σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

<p>
Εμένα πάντως δεν μου έχει έρθει επίσημα ούτε η 12072 που διορθώνει το audio bug...
</p><p> και ούτε νομίζω θα έρθει αφού Ιουνίου βγαίνει το tango δεν νομίζω κάθε βδομάδα να παίρνεις update θα τα βάλουν ολα μαζι</p>

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κανω μια ερωτηση, δεν υπαρχει αλλος τροπος πληρωμης εκτος απο πιστωτικη καρτα στις εφαρμογες? στο ovi store πληρωνα μεσω του λογαριασμου..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κανω μια ερωτηση, δεν υπαρχει αλλος τροπος πληρωμης εκτος απο πιστωτικη καρτα στις εφαρμογες? στο ovi store πληρωνα μεσω του λογαριασμου..

 

δυστυχώς δεν υπάρχει, έχω ξενερώσει άγρια με αυτό το θέμα δε μπορώ να αγοράσω τίποτα, ενώ στο Ν8 ότι ήθελα το κατεβαζα, ελπίζουνε κάποιοι ότι στο μέλλον θα γίνει να χρεώνει από τον λογαριασμό, μέχρι τότε υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

παιδες, μαλλον εχει ερθει η ωρα να παρω νεο κινητο, και το 800 παιζει πολυ δυνατα. το εχω δει απο κοντα σε καταστημα, σε hands on κτλ, δυστυχως δεν το εχω δει σε λειτουργια απο καποιον γνωστο, για να δω ολα τα tiles να αλλαζουν κτλ, αλλα οκ. at least φανταζομαι πως θα ναι. :lol:

 

ενιγουει, εχω καποια basic ερωτηματα (εχω διαβασει το τοπικ οσο μπορω):

 

* μπαταρια ποσο κραταει μετα το τελευταιο update? με μετρια χρηση γενικα, κι οχι παιχνιδια πχ.. λιγο Browsing, email, καμμια κληση, μηνυματα κτλ

 

* Push notifications για gmail, twitter, facebook, κι οτι αλλο λογαριασμο προσθεσεις παιζουν? επισης επειδη δεν εχω καταλαβει, το skype και το viber βγαινουν offline στο background και δεν μπορεις να δεχτεις μηνυματα/κλησεις (καλα viber ειδα οτι ειναι beta, oποτε εχει δρομο)?

 

* εφαρμογη για αναζητηση μουσικης (στυλ σαζαμ), vpn client παιζουν?

 

* ok τα καλουδια της νοκια ειναι μεγαλο +, αλλα πχ βλεπω οτι το ομνια εχει καποια ενδιαφεροντα τεχνικα χαρακτηριστικα κ ειναι αρκετα φθηνοτερο. αλλα gps εκτος του νοκια drive υπαρχουν? κι αν ναι, επι πληρωμη? (πλζ μη μου βαλετε λινκ, γιατι δεν εχω windows live account ακομα).

 

* και κατι ακομα, ειδα σε μερικα βιντεος οτι το μεταλλικο καλλυμα της φωτογραφικης πισω γραντζουνιζεται ευκολα. το εχει και κανενας αλλος, ή απλα το κακομεταχειριστηκαν στα βιντεο?

 

θενκς. :)

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευή και ήθελα να ρωτησω αν ξέρει κάποιος μαγαζί που να έχει το λευκό στην ίδια χαμηλή τιμή

όπως το μαυρο (360€).

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

παιδες, μαλλον εχει ερθει η ωρα να παρω νεο κινητο, και το 800 παιζει πολυ δυνατα. το εχω δει απο κοντα σε καταστημα, σε hands on κτλ, δυστυχως δεν το εχω δει σε λειτουργια απο καποιον γνωστο, για να δω ολα τα tiles να αλλαζουν κτλ, αλλα οκ. at least φανταζομαι πως θα ναι. :lol:

 

ενιγουει, εχω καποια basic ερωτηματα (εχω διαβασει το τοπικ οσο μπορω):

 

* μπαταρια ποσο κραταει μετα το τελευταιο update? με μετρια χρηση γενικα, κι οχι παιχνιδια πχ.. λιγο Browsing, email, καμμια κληση, μηνυματα κτλ

 

* Push notifications για gmail, twitter, facebook, κι οτι αλλο λογαριασμο προσθεσεις παιζουν? επισης επειδη δεν εχω καταλαβει, το skype και το viber βγαινουν offline στο background και δεν μπορεις να δεχτεις μηνυματα/κλησεις (καλα viber ειδα οτι ειναι beta, oποτε εχει δρομο)?

 

* εφαρμογη για αναζητηση μουσικης (στυλ σαζαμ), vpn client παιζουν?

 

* ok τα καλουδια της νοκια ειναι μεγαλο +, αλλα πχ βλεπω οτι το ομνια εχει καποια ενδιαφεροντα τεχνικα χαρακτηριστικα κ ειναι αρκετα φθηνοτερο. αλλα gps εκτος του νοκια drive υπαρχουν? κι αν ναι, επι πληρωμη? (πλζ μη μου βαλετε λινκ, γιατι δεν εχω windows live account ακομα).

 

* και κατι ακομα, ειδα σε μερικα βιντεος οτι το μεταλλικο καλλυμα της φωτογραφικης πισω γραντζουνιζεται ευκολα. το εχει και κανενας αλλος, ή απλα το κακομεταχειριστηκαν στα βιντεο?

 

θενκς. :)

 

* μπαταριά είναι αρκετά καλή 2 μέρες με αρκετό παιχνίδι κλήσεις μηνύματα ίντερνετ σε φουλ φωτινοτητα αλλά σε 2g και πάλι παίζω στο τέλος για να το φορτίσω στο 6%,

 

*το skype όντως δε δουλεύει στο backround, από facebook twitter θα πάθεις πλάκα για το πως δουλεύει

 

*shazam και SoundHound υπάρχουν φυσικά.

 

* καλύτερο από nokia drive δε νομίζω να υπάρχει και free φυσικά χωρίς σύνδεση δεδομένων

 

* δυστυχώς το μεταλλικό αυτό κομματι ακόμα και αν το προσέχεις θα κάνει κάποιες γρατζουνιτσες μικρές όχι τραγικά εμφανίσιμες όμως, εκτός και αν το βάζεις στην άσφαλτο και κάνεις πατίνι, θέλει προσοχή!

 

Γενικά είναι πολύ καλό κινητό πανέμορφο (ειδικά σε γαλάζιο και άσπρο) γρήγορο, δε κολαει πουθενά μα πουθενά αλλά κάποια στιγμή σου λείπουν τα πολύπλοκα μενού και τα witzets. το συνιστώ αλλά ειλικρινά αν δε πάρει τα win8 το πούλησα με την μια μονό και μόνο από την ξενερα. αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε το WhatsApp, έχετε παρατηρήσει ότι καταναλώνει μπαταρία ακόμα κι όταν δε συνομιλείτε με κάποια επαφή;

Όσο για την 12072, ακόμα την περιμένω προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε το WhatsApp, έχετε παρατηρήσει ότι καταναλώνει μπαταρία ακόμα κι όταν δε συνομιλείτε με κάποια επαφή;

Όσο για την 12072, ακόμα την περιμένω προσωπικά.

 

η 12072 δεν έχει βγει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι μετα απο σχεδον τρεις εβδομαδες. καποιοι ισως εχετε το ιδιο προβλημα που ειχα. Το προβλημα ηταν το εξης οταν πιεζα την οθονη στη δεξια πλευρα στη μεση ακουγοταν ενας ηχος οπως

.

 

Λειτουργικο προβλημα δεν υπηρχε κυριως "ψυχολογικο" για μενα θα το ελεγα διοτι με πειραζει οτι εδωσα ενα σεβαστο ποσο για μια "ναυαρχιδα" και να μου βγει σκαρτη. Και ηθελα να ακεραια συσκευη λειτουργικα και εμφανισιακα.

 

Ετσι πηγα στο τοπικο Nokia Care και το αφησα εκει. Αυτοι το εστειλαν αθηνα και απο αθηνα πηγε εξωτερικο.

Το κινητο το εδωσα 24/04 και το παρελαβα σημερα 12/05 . Δηλαδη 3 βδομαδες.

 

Πηρα πισω μια νεα συσκευη με νεο ΙΜΕΙ φυσικα. Αυτα για οποιον εχει το προβλημα και σκεφτεται "να-το-στειλω-η-οχι¨"

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι μετα απο σχεδον τρεις εβδομαδες. καποιοι ισως εχετε το ιδιο προβλημα που ειχα. Το προβλημα ηταν το εξης οταν πιεζα την οθονη στη δεξια πλευρα στη μεση ακουγοταν ενας ηχος οπως
.

 

Λειτουργικο προβλημα δεν υπηρχε κυριως "ψυχολογικο" για μενα θα το ελεγα διοτι με πειραζει οτι εδωσα ενα σεβαστο ποσο για μια "ναυαρχιδα" και να μου βγει σκαρτη. Και ηθελα να ακεραια συσκευη λειτουργικα και εμφανισιακα.

 

Ετσι πηγα στο τοπικο Nokia Care και το αφησα εκει. Αυτοι το εστειλαν αθηνα και απο αθηνα πηγε εξωτερικο.

Το κινητο το εδωσα 24/04 και το παρελαβα σημερα 12/05 . Δηλαδη 3 βδομαδες.

 

Πηρα πισω μια νεα συσκευη με νεο ΙΜΕΙ φυσικα. Αυτα για οποιον εχει το προβλημα και σκεφτεται "να-το-στειλω-η-οχι¨"

 

μπραβο στη νοκια

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι μετα απο σχεδον τρεις εβδομαδες. καποιοι ισως εχετε το ιδιο προβλημα που ειχα. Το προβλημα ηταν το εξης οταν πιεζα την οθονη στη δεξια πλευρα στη μεση ακουγοταν ενας ηχος οπως
.

 

Λειτουργικο προβλημα δεν υπηρχε κυριως "ψυχολογικο" για μενα θα το ελεγα διοτι με πειραζει οτι εδωσα ενα σεβαστο ποσο για μια "ναυαρχιδα" και να μου βγει σκαρτη. Και ηθελα να ακεραια συσκευη λειτουργικα και εμφανισιακα.

 

Ετσι πηγα στο τοπικο Nokia Care και το αφησα εκει. Αυτοι το εστειλαν αθηνα και απο αθηνα πηγε εξωτερικο.

Το κινητο το εδωσα 24/04 και το παρελαβα σημερα 12/05 . Δηλαδη 3 βδομαδες.

 

Πηρα πισω μια νεα συσκευη με νεο ΙΜΕΙ φυσικα. Αυτα για οποιον εχει το προβλημα και σκεφτεται "να-το-στειλω-η-οχι¨"

 

Τελικά το έκανες βλέπω. Ωραίος.

Link to comment
Share on other sites

Οταν είμαι στο ίντερνετ η παίζω κάποιο παιχνίδι,το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία και πέφτει η μπαταρία απότομα...γενικα η μπαταρία με μέτρια χρήση φτάνει τη μια μιση μέρα...ποτε δεν έχω αγγίξει το διήμερο...ειναι φυσιολογικό η να παω σε κάποιο νοκια care;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...