Jump to content

[Sync] Συγχρονισμός iPhone <-> άλλες συσκευές


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μιας κ το θεμα μου αφορα στις επαφες,γραφω εδω..

στο 2g jailbreaked ειχα βαλει καποιο προγραμμα οπου ειχα τις επαφες στα ελληνικα,το μενου αγγλικα κ στις επαφες δεξια στην στηλη μου εβγαζε την ελληνικη αλφαβητο για αναζητηση..

τωρα στο 3gs ¨καθαρο" μπορω να εχω ελληνικη αλφαβητο δεξια αλλα με αγγλικο μενου..(αν επιλεξω ελληνικο μενου ειναι ok..)

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

τις επαφές πως τις περνάμε στην sim?

 

Δεν γίνετε αυτό μόνο στο υπολογιστή τις περνάς...

 

μιας κ το θεμα μου αφορα στις επαφες,γραφω εδω..

στο 2g jailbreaked ειχα βαλει καποιο προγραμμα οπου ειχα τις επαφες στα ελληνικα,το μενου αγγλικα κ στις επαφες δεξια στην στηλη μου εβγαζε την ελληνικη αλφαβητο για αναζητηση..

τωρα στο 3gs ¨καθαρο" μπορω να εχω ελληνικη αλφαβητο δεξια αλλα με αγγλικο μενου..(αν επιλεξω ελληνικο μενου ειναι ok..)

Ευχαριστω!

 

Αν είναι "καθαρό" όπως λες δεν γίνετε. Αυτή η επιλογή υπάρχει στο cydia.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας πρόσφατα ένα 3GS:) αντιμετώπισα το θέμα της μεταφοράς επαφών από την προηγούμενη συσκευή. Επειδή δεν ήθελα να το κάνω μέσω Outlook ανακάλυψα το εξής:

1. Εφ' όσον η παλιά συσκευή το υποστηρίζει σώζετε όλες τις επαφές σε .vcf αρχείο.

2. Το εν λόγω αρχείο το στέλνετε με mail (σαν attachment) σε ένα λογαριασμό που έχει πρόσβαση το iphone.

3. Κατεβάζετε το mail στο iphone.

4. Με το που θα επιλέξετε το attachment το iphone θα σας ρωτήσει αν θέλετε να δημιουργήσετε τις επαφές που περιέχει το αρχείο.

5. Επιλέγετε 'Yes' και οι επαφές μεταφέρονται στο νέο σας iphone.:)

My Devices :

:DIPAD 2 - 16GB / WIFI / Black

Iphone 3GS - 16GB / Black

Palm Treo 680

SE K810i - Black

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πέρνα τις επαφές απο το κ800ι με το πρόγραμμα συγχρονισμου σε outlook και μετά κάνε συγχρονισμο του iphone μέσω itunes και θα έχεις εκεί τις επαφές σου. Ίσωσ χρειαστέι να κάνεις κάποιες αλλαγές στις επαφές στο outlook αν δεν σου εμφανίζει τα τηλέφωνα. Αυτο είναι θέμα των sonyericsson για το πώς αποθηκεύουν στοιχεία επαφών.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αγοράζοντας πρόσφατα ένα 3GS:) αντιμετώπισα το θέμα της μεταφοράς επαφών από την προηγούμενη συσκευή. Επειδή δεν ήθελα να το κάνω μέσω Outlook ανακάλυψα το εξής:

1. Εφ' όσον η παλιά συσκευή το υποστηρίζει σώζετε όλες τις επαφές σε .vcf αρχείο.

2. Το εν λόγω αρχείο το στέλνετε με mail (σαν attachment) σε ένα λογαριασμό που έχει πρόσβαση το iphone.

3. Κατεβάζετε το mail στο iphone.

4. Με το που θα επιλέξετε το attachment το iphone θα σας ρωτήσει αν θέλετε να δημιουργήσετε τις επαφές που περιέχει το αρχείο.

5. Επιλέγετε 'Yes' και οι επαφές μεταφέρονται στο νέο σας iphone.:)

 

Οφειλω να ομολογησω οτι ειναι πολυ πρωτοποριακος ο τροπος που δινεις σε σχεση με τους λοιπους(outlook και τα συναφη)

 

Μπορει να επιβεβαιωσει κανεις αν οντως παιζει η συγκεκριμενη λυση;

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ωχ έχω πελαγώσει με της επαφές τόσα χρόνια νοκια και είπα να αλλάξω, λοιπόν έχω της επαφές στον υπολογιστή της συγχρόνισα με το outlook άλλα μου της διαβάζει στα κινέζικα καμιά ιδέα?και πώς της διαγράφω από το κινητό
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aπό το iPhone πως τα μεταφέρουμε στο Outlook;

 

Στo iTunes στη καρτέλα info κάτω κάτω έχει επιλογή ποια στοιχεία θες να σου συγχρονισει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Στo iTunes στη καρτέλα info κάτω κάτω έχει επιλογή ποια στοιχεία θες να σου συγχρονισει!

 

Απλά φοβάμαι μήπως δει οτι το Outlook δεν έχει δεδομένα και μου σβήσει τις επαφές του iPhone.

The mere sight of your undead allies sickens me. What unholy bargain have your struck?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με outlook και επαφες. Εχω καποιες επαφες που εχουν 3 και 4 κινητα τηλ. και τα εχω σωσει ολα σαν mobile. Στο outlook βλεπει μονο το πρωτο νουμερο γιατι δεν εχει ιδια πεδια να βαλεις. Οταν θα παρω το iphone 4 και θα θελω να το συνγχρονισω θα περαστει μονο το πρωτο νουμερο τα υπολοιπα κινητα χειροκινητα θα τα περασω? Υπαρχει κατι αλλο που μου διαφευγει για να βλεπω ολες τις καταχωρησεις στο outlook?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με outlook και επαφες. Εχω καποιες επαφες που εχουν 3 και 4 κινητα τηλ. και τα εχω σωσει ολα σαν mobile. Στο outlook βλεπει μονο το πρωτο νουμερο γιατι δεν εχει ιδια πεδια να βαλεις. Οταν θα παρω το iphone 4 και θα θελω να το συνγχρονισω θα περαστει μονο το πρωτο νουμερο τα υπολοιπα κινητα χειροκινητα θα τα περασω? Υπαρχει κατι αλλο που μου διαφευγει για να βλεπω ολες τις καταχωρησεις στο outlook?

Από όσο ξέρω ναι θα περάσει μόνο το πρώτο κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

καλημερα σε ολους

πριν απο μερικες μερες εκανα φορματ στον Η/Υ μου

χτες κατεβασα παλι το ι τουνες

και στο συγχρονισμο εχασα τις επαφες μου

πως μπορω να τις φερω πισω...

οποιος μπορει παρακαλω να βοηθησει ....

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε συγχρονίζει το Iphone με τις επαφές στο gmail?

Το κάνει αυτόματα ή πρέπει να γίνετε χειροκίνητα?

 

το κάνει αυτόματα

 

καλημερα σε ολους

πριν απο μερικες μερες εκανα φορματ στον Η/Υ μου

χτες κατεβασα παλι το ι τουνες

και στο συγχρονισμο εχασα τις επαφες μου

πως μπορω να τις φερω πισω...

οποιος μπορει παρακαλω να βοηθησει ....

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Έπρεπε να τις είχες κάνει export απο το outlook σε ένα pst για να τις κραταγες

Αν κοιτάξεις στα deleted items του outlook κατα πάσα πιθανότητα θα τις βρεις

Πέρασε τες Πάλι μέσα στον φάκελο contacts στο outlook και πριν κανείς συγχρονισμό τσεκάρει στο iTunes στο πρώτο tab κάτω κάτω την έπιλογη που λέει να περάσει τις επαφές του outlook στο κινητό την επόμενη φορά που θα κανει sync

 

Αν οι επαφές δεν είναι μέσα στα deleted items tou outlook Υπάρχει τρόπος να τις κάνουμε restore Αλλά δεν το θυμάμαι . Πρέπει να το ψάξω. Κάτι αλλάζεις την registry και σου έχει μετα έπιλογη για undelete contacts Kai email απο το outlook

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αυτό μπορεί να κάνει κάτι σε περίπτωση που έχουν γίνει delete. (σωστός ο StavRosA) ;)

 

Recover deleted items from any folder(Outlook)

Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει ολες τις επαφες καποτε στο hotmail και απο τοτε ολο ελεγα να το γυρισω σε active sync συνχρονισμο ωστε να τις εχω σε hotmail server αλλα δεν ξερω τι γινεται οταν εισαι στο εξωτερικο και εισαι με κλειστο το data roaming. το εχει δοκιμασει καποιος? υπαρχει περιπτωση να μεινεις χωρις επαφες στο εξωτερικο? Edited by StavRosA
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γειά σε όλους

 

Είδα αυτό το θέμα και είπα να μην ανοίξω νέο. Έχω το iphone 3gs και το nokia e52. Θέλω να περάσω τις επαφές που έχω από το nokia στο iphone (οι επαφές βρίσκονται στο τηλέφωνο και όχι στη sim). Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να τα καταφέρω. Καταρχάς δεν ξέρω την διαδικασία μέσω outlook. Προσπάθησα αλλά μάλλον κάτι κάνω λάθος. Επίσης μέσω nokia suite πάλι δεν μπόρεσα. Προσπάθησα να κάνω και μέσω mail αλλά δεν μπορώ να στείλω από το nokia.

 

Επίσης θέλω να συγχρονίσω και το ημερολόγιο

 

Τι κάνω? Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το Nokia OVI Suite στον υπολογιστή σου και συγχρόνισε τις επαφές και το ημερολόγιο του E52 επιλέγοντας να τα αποθηκεύσει στο Ms Outlook.

Έπειτα μέσω του iTunes και έχοντας συνδεδεμένο το iPhone με τον υπολογιστή πήγαινε στη καρτέλα Info. Εκεί θα βρεις τις επιλογές συγχρονισμού των επαφών και του ημερολογίου ώστε να τα περάσεις στο iPhone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το Nokia OVI Suite στον υπολογιστή σου και συγχρόνισε τις επαφές και το ημερολόγιο του E52 επιλέγοντας να τα αποθηκεύσει στο Ms Outlook.

Έπειτα μέσω του iTunes και έχοντας συνδεδεμένο το iPhone με τον υπολογιστή πήγαινε στη καρτέλα Info. Εκεί θα βρεις τις επιλογές συγχρονισμού των επαφών και του ημερολογίου ώστε να τα περάσεις στο iPhone.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Ακριβώς όπως τα είπες τα έκανα και όλα πήγαν super. Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα από ένα κινητό nokia n 79 και έχω πάρει αντίγραφα ασφάλεια , πως μπορώ να μεταφέρω επαφές και μηνύματα στο iphone 4 ?
Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα δεν γνωρίζω ,αλλα για της επαφές θα την κανεις sync στο outlook και μετα θα της περάσεις στο iPhone μέσω iTunes !

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ένα κινητό nokia n 79 και έχω πάρει αντίγραφα ασφάλεια , πως μπορώ να μεταφέρω επαφές και μηνύματα στο iphone 4 ?

Μηνύματα δεν μπορείς να περάσεις. Τα symbian αποθηκεύουν σε διαφορετική μορφή τα μηνύματα απ' ότι το iOS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...