Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κάνει root στο κινητό και έβαλα το titanium backup αλλα δεν παίρνει root πρόσβαση ενώ εχω δώσει απο SU

 

Τελικά δόθηκε καθυστερημένα η πρόσβαση

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον οδηγό αναβάθμισης σε official JB 4.1.2, που είχα δημοσιεύσει εδώ, ας σημειωθεί ότι την αγγλική/ευρωπαϊκή ICS 4.0.4 (η οποία πρέπει να περάσει πρώτα, σύμφωνα με τον οδηγό), μπορείτε πλέον να τη βρείτε εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στο About στα settings και κάνοντας check for update μου εμφανίζει για πρώτη φορά: System updates is not available without a Motorola service account. Would you like to setup one now? και έχει επιλογή για setup. Το έχει δει κανείς αυτό? Το πατάω setup και μένει communicating with server αλλά δε προχωράει. Έχω ακόμα ICS επίσημη και δεν έχω κάνει ρούτ ή τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω βρει το συγκεκριμενο κινιτο στα 160 σε ασπρο χρωμα αριστο αξιζει να το παρω και να το κανω root?

 

Κοίτα, σα κινητό είναι εξαιρετικό, απλά με τα ίδια χρήματα αγοράζεις αξιόλογα κινητά όπως το g3s κλπ.

Επαναλαμβάνω όμως είναι άριστη αγορά κ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

επειδή ο μαμίσιος φορτιστής παρέδωσε πνεύμα, αν χρησιμοποιώ έναν 1Α που έχω, θα του κάνω ζημιά λόγω παραπάνω αμπέρ;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σα κινητό είναι εξαιρετικό, απλά με τα ίδια χρήματα αγοράζεις αξιόλογα κινητά όπως το g3s κλπ.

Επαναλαμβάνω όμως είναι άριστη αγορά κ αυτό.

 

δηλαδη περιπου στα ιδια χρηματα ποιο αλλο κινητο θα μου προτεινες?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σα κινητό είναι εξαιρετικό, απλά με τα ίδια χρήματα αγοράζεις αξιόλογα κινητά όπως το g3s κλπ.

Επαναλαμβάνω όμως είναι άριστη αγορά κ αυτό.

 

που βρήκες το galaxy siii στα 160€?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι ψηνομαι ασχημα να παρω ενα lapdock 100 για το razr μου εχει κανεις φιλος καμμια προταση ειδα μια τιμη απο pc1 79e ισχυει λεει τιποτα??? μηπως ειναι παραεισαγωγης τιποτα??? ή ειναι καλυτερα απο ebay Αγγλίας ή αν εχει καποιος φιλος καμια προταση αλλη ας μου πει να ξερω που βρισκομαι

ευχαριστω πολλη

 

πεταμενα λεφτα,παρε ταμπλετα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Μου ήρθε σήμερα το κινητό από Αμερική και δεν έχει για γλώσσα συσκευής την ελληνική..Μπορεί κάποιος με βοηθήσει το κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Μου ήρθε σήμερα το κινητό από Αμερική και δεν έχει για γλώσσα συσκευής την ελληνική..Μπορεί κάποιος με βοηθήσει το κάνω??

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το morelocale https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale . Δες αν σου κάνει αυτό.

 

Απο Αμερική ποιό μοντέλο έχεις; Γράψε το system version,model number,android version. Να ξέρουμε και τι rom να προτείνουμε αν θα ήθελες να βάλεις άλλη rom(στην περίπτωση που δεν βολέψει το morelocale).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

mobrol ακολουθώ τα βήματα σου! Μετά το Ν9 έφτασα να έχω και εγώ το motorola! Button στην επόμενη συνάντηση θα σε χρειαστώ ;-)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις το morelocale https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale . Δες αν σου κάνει αυτό.

 

Απο Αμερική ποιό μοντέλο έχεις; Γράψε το system version,model number,android version. Να ξέρουμε και τι rom να προτείνουμε αν θα ήθελες να βάλεις άλλη rom(στην περίπτωση που δεν βολέψει το morelocale).

 

system verision 672.180.352.XT910.en.CA

model number XT910

android verision 4.0.4

 

Πολύ λίγα άλλαξαν με το morelocale..

Link to comment
Share on other sites

system verision 672.180.352.XT910.en.CA

model number XT910

android verision 4.0.4

 

Πολύ λίγα άλλαξαν με το morelocale..

 

Με το system version που έχεις δεν ξέρω τι rom θα μπορούσες να περάσεις και δεν ξέρω τι πάιζει με την εγγύηση(αν έχεις ή όχι στην Ελλάδα ενοώ). Αν δεν σου απαντήσει κάποιος άλλος, ψάξου στο xda.

 

Περίεργο που δεν έχει επιλογή για Ελληνικά. Κοίταξες στα settings;

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

mobrol ακολουθώ τα βήματα σου! Μετά το Ν9 έφτασα να έχω και εγώ το motorola! Button στην επόμενη συνάντηση θα σε χρειαστώ ;-)

 

θα με χρειαστείς να κάνω τι παρακαλώ ?:) αν αναφέρεσαι περί flash.root k.t.p.l. οτι ξέρεις ξέρω θα μου ήταν ποιο εύκολο να βάλω triple-boot windwos 7 windows 8 ubuntu παρά το να περάσω 4.1 :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

θα με χρειαστείς να κάνω τι παρακαλώ ?:) αν αναφέρεσαι περί flash.root k.t.p.l. οτι ξέρεις ξέρω θα μου ήταν ποιο εύκολο να βάλω triple-boot windwos 7 windows 8 ubuntu παρά το να περάσω 4.1 :lol:

 

Εχει ηδη την 4.1.2 γιατι αραγε;

Καλα ο mobrol βλεπω εχει παει ηδη σε λουμια!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν κανει 64g sd καρτα της sandisk στο motorola?

 

οχι φιλε δεν θα σου δουλευει.

 

πεταμενα λεφτα,παρε ταμπλετα

 

φιλε το εχω,μια χαρα ειναι. τα αξιζει τα λεφτα του.

 

δηλαδη περιπου στα ιδια χρηματα ποιο αλλο κινητο θα μου προτεινες?

 

πανο δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

 

γεια σας παιδια εχω βρει το συγκεκριμενο κινιτο στα 160 σε ασπρο χρωμα αριστο αξιζει να το παρω και να το κανω root?

 

και βεβαια να το παρεις.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει ενας φιλος μου το razr και οταν με παιρνει τηλεφωνο αυτος με ακουει ενω εγω οχι ενω ολοι οι αλλοι ηχοι παιζουν κανονικα. Το περιεργο ειναι οτι οταν φυσαει εγω το ακουω αλλα απο φωνη τιποτα.. εκανα clear cache με ενα app αλλα και παλι τιποτα.. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει ενας φιλος μου το razr και οταν με παιρνει τηλεφωνο αυτος με ακουει ενω εγω οχι ενω ολοι οι αλλοι ηχοι παιζουν κανονικα. Το περιεργο ειναι οτι οταν φυσαει εγω το ακουω αλλα απο φωνη τιποτα.. εκανα clear cache με ενα app αλλα και παλι τιποτα.. καμια ιδεα?

 

Αρχικα δοκιμαστε με handsfree η bluetooth να δειτε αν ειναι θεμα μικροφωνου. Αν δεν εχετε τπτ απο τα δυο, δοκιμαστε καποια εφαρμογη που να κανει χρηση αυτου, τυπου google voice,recorder κτλ. Αν ειναι stock rom αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχει καποιες ρυθμισεις για την ποιοτητα της φωνης, το οποιο περναει καποια φιλτρα, δοκιμαστε να παιξετε λιγο με αυτες μηπως ξεμπλοκαρει. Καποιος που εχει στοκ ρομ ας βοηθησει που ειναι αυτες οι ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root πολύ εύκολα με βάση ένα βίντεο που βρήκα στο utube.

Αν έχει κάποιος την επίσημη 4.1.2 μπορεί να το κάνει

 

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...