Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικη γνωμη το παιρνεις με κλειστα ματια.

Καμερα αρκετα καλη , βιντεο σουπερ με τρομερη αναλυση,δεν εχει ραδιο ,GPS γρηγορο κλειδωμα (χρησιμοποιω navigon αμεση ανταποκριση) και επισης απο την μανα του αρκετα καλουδια που σε αλλα κινητα πρεπει να τα κατεβασεις σαν εξτρα εφαρμογες,ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη και με μεγαλη αντοχη.... αυτα

 

αν παρουμε το ασπρο θα εχουμε θεματα με κουτια ανοιγμενα? εχει αυτοκολλητο sealed? δε θελω πειραγμενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλη σας ημερα,

θα ηθελα να ρωτησω εαν γινεται στα μυνηματα να μην εμφανιζονται "συνομιλιες'

αλλα κανονικα τα μηνυματα.

Δεν ξερω αν σας εδωσα να καταλαβετε τι εννοω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε καποιο προγραμμα οπως go sms η handcent. Νομιζω οτι αυτα υποστηριζουν αυτη την επιλογή που λες (αν και δε μπορώ να φανταστώ πως θα σε βολεύει καλυτερα χωρίς τις "συνομιλίες")
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Πολλη καλημέρα παιδιά το πήρα επιτέλους άσπρο σφραγίδα σπασμένη αλλα σελοφαν συσκευής αφθαρτο το τηλ είναι σκέτη τρέλα άσπρο

Ερώτηση απο οσο ξέρω κ γω στα όσα κινητά έχουν περάσει απο τα χέρια μου πρώτες 3-4 φορές το αφήνω να ξεφορτωθεί τελείως????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση απο οσο ξέρω κ γω στα όσα κινητά έχουν περάσει απο τα χέρια μου πρώτες 3-4 φορές το αφήνω να ξεφορτωθεί τελείως????

 

Όχι, καλό είναι να μην το αφήνεις να πέφτει κάτω του 10%, εδώ δεν υπάρχει η λογική των πλήρων αποφορτίσεων και πολύωρων φορτίσεων, ακόμα και στους πρώτους κύκλους φόρτισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κ για πόση ώρα μιλάμε για πρώτη φόρτιση η πολλές φόρτισης γιατι τωρα ειμαι στο 5% μπαταριας αρα καλο ειναι να το φορτισω ε???επιβεβαιομενο???

το ρωταω αυτο ετσι γιατι στο galaxy s2 το ξεφορτισα 3 πρωτες φορες τελιως

Edited by alexanderth1981
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά! μια ερώτηση, συγκριτικά από άποψη μεγέθους το λευκό φαίνεται λίγο πιο παχύ; είδα και το μωβ στο σάιτ της μοτο usa και είναι απίστευτο αλλά που να το βρεις είναι το θέμα
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά! μια ερώτηση, συγκριτικά από άποψη μεγέθους το λευκό φαίνεται λίγο πιο παχύ; είδα και το μωβ στο σάιτ της μοτο usa και είναι απίστευτο αλλά που να το βρεις είναι το θέμα

το μονο σιγουρο παντως ειναι πως δεν ειναι πιο παχυ :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα δύο χρώματα αλήθεια αξίζει περισσότερο ; Εχω ψηθεί αρκετά αλλά δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι στην εμπειρία χρήσης σε σχέση με το EVO 3D που έχω τώρα.

Εχει ξεκλειδωθεί σα συσκευή ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν ολοκληρωθει η φορτηση σβηνει η οθονη δεν δειχνει την μπαταρια καθωε φορτιζει???το εχω πρωτη φορτιση κ το εχω απο της 1 στην μπριζα κατα τη ωρα να το βγαλω ξερω για 8 ωρες πρωτη φορτιση
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν ολοκληρωθει η φορτηση σβηνει η οθονη δεν δειχνει την μπαταρια καθωε φορτιζει???το εχω πρωτη φορτιση κ το εχω απο της 1 στην μπριζα κατα τη ωρα να το βγαλω ξερω για 8 ωρες πρωτη φορτιση

Βγάλτο, είσαι μια χαρά!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτο, είσαι μια χαρά!

 

να το βγαλω δεν πρεπει να κανει φορτιση κανα 8ωρο περιπου 1η φορτιση???

Link to comment
Share on other sites

να το βγαλω δεν πρεπει να κανει φορτιση κανα 8ωρο περιπου 1η φορτιση???

 

αστο και 8ωρο.τζαμπα ρευμα θα καψεις:p

Link to comment
Share on other sites

να το βγαλω δεν πρεπει να κανει φορτιση κανα 8ωρο περιπου 1η φορτιση???

Όχι. Δεν χρειάζεται γιατί η συσκευή σου έτσι και αλλιώς, έχει πάψει από ώρα να φορτίζει. Όταν η μπαταρία γεμίσει, η φόρτιση διακόπτεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν χρειάζεται γιατί η συσκευή σου έτσι και αλλιώς, έχει πάψει από ώρα να φορτίζει. Όταν η μπαταρία γεμίσει, η φόρτιση διακόπτεται.

 

εξου κ η μπαταρια που εμφανιζει καθως φορτιζε κ τωρα εχει φυγει ευχαριστω πολλη ολους για την βοηθεια!!!

να ρωτησω κατι τελευταιο υπαρχει καποιο προγραμμα της moto που ειναι για sync με υπολογιστη????

Link to comment
Share on other sites

εξου κ η μπαταρια που εμφανιζει καθως φορτιζε κ τωρα εχει φυγει ευχαριστω πολλη ολους για την βοηθεια!!!

να ρωτησω κατι τελευταιο υπαρχει καποιο προγραμμα της moto που ειναι για sync με υπολογιστη????

 

http://www.mymotocast.com/

Link to comment
Share on other sites

εξου κ η μπαταρια που εμφανιζει καθως φορτιζε κ τωρα εχει φυγει ευχαριστω πολλη ολους για την βοηθεια!!!

να ρωτησω κατι τελευταιο υπαρχει καποιο προγραμμα της moto που ειναι για sync με υπολογιστη????

 

Μόλις συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή, λογικά θα εγκατασταθεί αυτόματα και θα ξεκινήσει. Λέγεται motocast. Μπορέις να το κατεβάσεις και μόνος σου πολύ εύκολα (google it).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν ολοκληρωθει η φορτηση σβηνει η οθονη δεν δειχνει την μπαταρια καθωε φορτιζει???το εχω πρωτη φορτιση κ το εχω απο της 1 στην μπριζα κατα τη ωρα να το βγαλω ξερω για 8 ωρες πρωτη φορτιση

 

Το συγκεκριμενο θελει 3 ωρες και καπου μεσα στο μενου εχει επιλογη να τικαρεις για να σου λεει ποτε η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμενη

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολλη παιδες η αναμονη εληξε το ανοιγω το θηριο κ το βαζω μπρος!!!!το εχω ερωτευθει κ γω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από προχθές αγόρασα το μαύρο από τα Μedia Markt για άλλο μέλος της οικογένειας και χθες δεν κρατήθηκα και παρήγγειλα από τα public ένα και για μένα... (από τα ΜΜ είχα πάρει το τελευταίο που είχαν οπότε δεν μπήκα καν στον κόπο να ξαναπάω). Καιρός λοιπόν να αφήσω να ξεκουραστεί το πολυαγαπημένο μου desire... Όμως με το που μπήκα στους xda με έπιασε μια μικρή απογοήτευση... Είναι αλλιώς να έχεις συνηθίσει να επιλέγεις ανάμεσα σε 30 διαφορετικές roms τόσο καιρό και ξαφνικά να πέφτεις στις 3... Αλλά είναι πανέμορφο το άτιμο... Υπέκυψα...

 

Τώρα σε ό,τι αφορά μερικά θεματάκια που διάβασα...

 

1) Για το αν χρειάζεται μεμβράνη: Εξαρτάται τον χρήστη και κατά πόσο επιρρεπής είναι στο να βάζει το κινητό κοντά σε αιχμηρά αντικείμενα... Αν χρησιμοποιεί κάποιος θήκη και προσέχει όταν είναι έξω από αυτήν να μην κάνει παρέα με κέρματα κλειδιά κτλ, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα. Έχω 1μιση χρόνο tablet χωρίς προστασία οθόνης (μόνο μία λαστιχένια θήκη - stand) και το χρησιμοποιούν πολλά άτομα και δεν το προσέχω ιδιαίτερα (σημείωση ότι δεν έχει gorilla). Δεν έχει ούτε μία γρατζουνιά μέχρι τώρα. (σίγουρα το tablet δεν μπαίνει σε τσέπη για να είναι εκτεθειμένο, αλλά γι' αυτό και πρότεινα τη θήκη για το κινητό).

2) Η θερμότητα που εκλύεται είναι συγκριτικά μικρότερη σε σχέση με παλιότερες συσκευές και σε καμία περίπτωση δεν νιώθεις ότι "ψήνεται" το κινητό.

3) Και των MM η έκδοση που φορά είναι η 2.3.5

4) Η ταινία ασφαλείας στο μαύρο που πήρα ήταν κανονικά κολλημένη, αλλά η πάγια τακτική πλέον που ακολουθώ είναι να ανοίγω το κινητό ή όποια ηλεκτρονική συσκευή παίρνω (με οθόνη) να σιγουρέψω το DoA και να τσεκάρω αν υπάρχει καμένο pixel.

Link to comment
Share on other sites

για μεταφορα εφαρμογων στην sd παταω μετακινιση στην περιοχη πολυμεσων κ το δεδομενα παρασκηνιου σημαινουν τι?????? Edited by alexanderth1981
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Λόγω της τιμής άρχισα να το σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά. Το MediaMarkt και το Public που το έχουν ίδια τιμή είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας;

Από υποστήριξη σε xda τι έχει; Γιατί και έχοντας το Nexus S, είμαι λίγο εθισμένος με roms, kernels και mods. Λίγο που κοίταξα δεν είδα και πολλά πράγματα. Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες, αλλά θα είχε κανείς τη διάθεση να μου πει θετικά και αρνητικά του τηλεφώνου; Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να το βρω σε λευκό;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Λόγω της τιμής άρχισα να το σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά. Το MediaMarkt και το Public που το έχουν ίδια τιμή είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας;

Από υποστήριξη σε xda τι έχει; Γιατί και έχοντας το Nexus S, είμαι λίγο εθισμένος με roms, kernels και mods. Λίγο που κοίταξα δεν είδα και πολλά πράγματα. Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες, αλλά θα είχε κανείς τη διάθεση να μου πει θετικά και αρνητικά του τηλεφώνου; Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να το βρω σε λευκό;

 

Καλημερα

Αρνητικα δεν υπαρχουν μονο θετικα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αρνητικό, το μέτριο σήμα του wifi, που στην 4.0 έχει κάπως βελτιωθεί πρέπει να πω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από προχθές αγόρασα το μαύρο από τα Μedia Markt για άλλο μέλος της οικογένειας και χθες δεν κρατήθηκα και παρήγγειλα από τα public ένα και για μένα... (από τα ΜΜ είχα πάρει το τελευταίο που είχαν οπότε δεν μπήκα καν στον κόπο να ξαναπάω). Καιρός λοιπόν να αφήσω να ξεκουραστεί το πολυαγαπημένο μου desire... Όμως με το που μπήκα στους xda με έπιασε μια μικρή απογοήτευση... Είναι αλλιώς να έχεις συνηθίσει να επιλέγεις ανάμεσα σε 30 διαφορετικές roms τόσο καιρό και ξαφνικά να πέφτεις στις 3... Αλλά είναι πανέμορφο το άτιμο... Υπέκυψα...

 

Τώρα σε ό,τι αφορά μερικά θεματάκια που διάβασα...

 

1) Για το αν χρειάζεται μεμβράνη: Εξαρτάται τον χρήστη και κατά πόσο επιρρεπής είναι στο να βάζει το κινητό κοντά σε αιχμηρά αντικείμενα... Αν χρησιμοποιεί κάποιος θήκη και προσέχει όταν είναι έξω από αυτήν να μην κάνει παρέα με κέρματα κλειδιά κτλ, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα. Έχω 1μιση χρόνο tablet χωρίς προστασία οθόνης (μόνο μία λαστιχένια θήκη - stand) και το χρησιμοποιούν πολλά άτομα και δεν το προσέχω ιδιαίτερα (σημείωση ότι δεν έχει gorilla). Δεν έχει ούτε μία γρατζουνιά μέχρι τώρα. (σίγουρα το tablet δεν μπαίνει σε τσέπη για να είναι εκτεθειμένο, αλλά γι' αυτό και πρότεινα τη θήκη για το κινητό).

2) Η θερμότητα που εκλύεται είναι συγκριτικά μικρότερη σε σχέση με παλιότερες συσκευές και σε καμία περίπτωση δεν νιώθεις ότι "ψήνεται" το κινητό.

3) Και των MM η έκδοση που φορά είναι η 2.3.5

4) Η ταινία ασφαλείας στο μαύρο που πήρα ήταν κανονικά κολλημένη, αλλά η πάγια τακτική πλέον που ακολουθώ είναι να ανοίγω το κινητό ή όποια ηλεκτρονική συσκευή παίρνω (με οθόνη) να σιγουρέψω το DoA και να τσεκάρω αν υπάρχει καμένο pixel.

 

Απο ΜΜ Ρεντη το πηρα στην τιμη των 349 ασπρο και φοραει ευρωπαικη εκδοση 2.3.6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...