Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει παρατηρηθει αυτο. Ειναι ας πουμε προβλημα των amoled οθονων. Οχι μονο στο razr. Φαινεται μονο στο πολυ σκοταδι και με χαμηλα το φωτισμο.

Καλα, δεν νομιζω οτι ειναι κατι φοβερο, ποτε δεν με ενοχλησε. Αντιστοιχα, στις ips οθονες, οπως στο ipad υπαρχει διαχυση φωτος απο τις ακρες.

αυτο το εχει και εμενα σε ελαχιστον βαθμο.. σε αλλες αμολεντ οπως galaxy nexus και sgs2 δεν το εχω παρατηρησει παντως, μονο στο psvita το ειχα δει σε τετοιο βαθμο. ενταξει..δεν ενοχλει πουθενα οντως

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν εννοεις την ice cream sandwich αναβαθμιση ακομα στο περιμενε ειμαστε,δεν υπαρχει τιποτα νεοτερο μονο στο xda καποιο leak...κανε υπομονη πιστευω μεσα στην βδομαδα θα αναβαθμιστει...

 

αυτο το εχει και εμενα σε ελαχιστον βαθμο.. σε αλλες αμολεντ οπως galaxy nexus και sgs2 δεν το εχω παρατηρησει παντως, μονο στο psvita το ειχα δει σε τετοιο βαθμο. ενταξει..δεν ενοχλει πουθενα οντως

 

Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο διαβαζω πως ειναι εργοστασιακο Bug το οποιο η motorola ακομα δε το εχει διορθωσει!!Εχει δεχθει απειρα τηλεφωνηματα και mails απο χρηστες του razr με το συγκεκριμενο προβλημα και τους-μας εχει γραψει κανονικα......τελικα απο service,after sales κτλπ,μαπα το καρπουζι οπως παντα....

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις την ice cream sandwich αναβαθμιση ακομα στο περιμενε ειμαστε,δεν υπαρχει τιποτα νεοτερο μονο στο xda καποιο leak...κανε υπομονη πιστευω μεσα στην βδομαδα θα αναβαθμιστει...

 

 

οχι οχι δεν αναφερομαι στην ics , αλλα στην 2.3.6!

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εκανα unroot!!! αρα το προβλημα θα επρεπε να ειχε λυθει και η ενημερωση να γινει, σωστα; εσεις πως την κανατε;

 

για πες πως το εκανες unroot :!:

Link to comment
Share on other sites

 

δεν νομιζω οτι βοηθαει καπου αυτο...

 

για πες πως το εκανες unroot :!:

 

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-unroot-motorola-droid-razr-with-one-click-on-windows/

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
MotoLover
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα καμια προταση για θηκουλα κ κανενα αλλο αξεσουαρ που να αξιζει το παιρνω το σαββατο το κινητο γιατι εχω δει στην αγορα τουλαχιστον θεσσαλονικη τιποτα κανενας να χεσω..... τα iphone τους μας εχουν πρηξει τα κακαλα...... συγνωμη κιολας δηλαδη

 

Χα χα χα

Αρχισαν και ξεκολαν σιγα σιγα απο τα μηλα οι κολημενοι-ες

Η αδελφη μου πχ χρονια κολλημενη με τα μηλα απο τοτε που σπουδαζε στην αγγλια τελη 90 αρχες 2000

και αφου τα εχει αγορασει ολα iphone ipad mac

Ειδε το μοτορολα μου και τρελλαθηκε

σκεφτεται πολυ σοβαρα να το αγορασει

 

Αγορασα θηκη απο το ebay uk την μαυρη λαστιχενια 4 λιρες εαν θυμαμαι

εχει πεσει το κινητο κατω αρκετες φορες δεν επαθε το παραμικρο

και στα Galaxy 1 & Defy μου τις ιδιες λαστιχινιες για αυτα ταμοντελα ειχα αγορασει παλι απο το ebay uk

δεν τις αλλαζω με τπτ :up:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τα σημάδια της φωτογραφίας είναι υπερβολικά πολλά. Γενικά το έχουν όλα τα RAZR όπως και το δικό μου, αλλά τουλάχιστον σε εμένα ίσα που μπορείς να παρατηρήσεις κάποια λίγα σημαδακια σε συνθήκες φωτισμού παρόμοιες με αυτές που περιγράφεις.

 

Μην σταναχωριεστε για ασημαντα θεματα και το δικο μου εχει μια απο τα ιδια

ειναι θεμα τεχνολογιας των Αμολεντ οθονων

κατι σαν το ΙR η το Burn in που παθαινουν οι πλασμα τηλεωρασεις με την διαφορα οτι η τηλεωραση ειναι πχ 50 ιντσες εδω εχουμε μονο 4,3

επισης την τηλεωραση την βλεπουμε αρκετες ωρες την καθε μερα ενω το κινητο πολυ λιγοτερο

το Burn in ειναι ορατο μονο σε πολυ σκουρα η μαυρη οθονη

δλδ θα το δουμε ελαχιστα η καθολου

συν οτι κινητο αλλαζουμε καθε χρονο ενω τιβι 5ετια μινιμουν :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα απεκτησα το xt910. Προσπαθησα να κανω αναβαθμηση και μου εβγαλε μια ενημερωση μεγεθους 96.6 mb. Την κατεβασα, το κινητο εκανε επανεκινηση αλλα κατα την διαρκεια εγκαταστασης εμφανιστηκε ενα android με ενα θαυμαστικο πανω απο το κεφαλι, η αναβαθμιση διακοπηκε το τηλεφωνο ανοιξε και παλι κανονικα με την εκδοση 2.3.5 και εμφανιστηκε μια ειδοποιηση που ελεγε οτι απετυχε η αναβαθμιση. Τρεχει κατι; Υπαρχει καποιο προβλημα; :wacko:

 

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες; αν πάλι δε δουλεύει δοκίμασε να το περάσεις με το rsd lite την τελευταία επίσημη για να είσαι και εντός εγγύησης

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,μολις απεκτησα κι εγω το συγκεκριμενο κινητο και ειναι απιστευτο σε ολα του και σαν τιμη (349 mm ρεντης ασπρο) και σαν δυνατοτητες,τωρα στο θεμα μας,δε ξερω αν εχει αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες αλλα υπαρχει καποιο προβλημα-θεμα με την οθονη του,το παρατηρησα τυχαια χθες νυκτα οταν σε απολυτο σκοταδι εβλεπα trailers youtube,σε σημεια που ηταν dark σκηνες δηλαδη μαυρο φοντο παρατηρησα κατι σαν σημαδια-μουτζουρες πιο μαυρου χρωματος αλλα πιο εντονα απο το μαυρο της οθονης,στην αρχη σκεφτηκα πως ειναι ιδρωτας απο τα χερια μου,μετα σκεφτηκα πως θερμαινεται λογω ζεστης και συνεχους φορτωσης αλλα τελικα οπως διαβαζω ειναι bug(?) το οποιο κατα 70% ολοι οι κατοιχοι του συγκεκριμενου μοντελου το εχουμε.Η αληθεια ειναι πως ειναι αρκετα σπαστικο μιας και σε συνθηκες απολυτου σκοταδιου και βλεπωντας ταινειες η φωτο με την φωτεινοτητα στο economy φαινονται και τα σχετικα σημαδια της οθονης....παραθετω και καποια Links

 

https://forums.motorola.com/posts/b02c502aee?commentId=551751#551751

http://androidforums.com/motorola-droid-razr/453143-weird-dark-spots-screen.html

Φωτο http://i558.photobucket.com/albums/ss24/N05M0K1N9/razrscreenflaw.jpg

...και το δικο μου τα ίδια σημάδια έχει στην οθονη αλλα τα βλεπω μονο στο απόλυτο σκοτάδι.Δεν με ενοχλεί καθόλου...οσο και να προσπαθώ να τα δω κατα τη διάρκεια της μέρας ή σε χαμηλο φωτισμό δεν φαίνεται κατι οπότε ολα καλά. :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή έχω χάσει λίγο την μπάλα... έχω την 651.73.30.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU και μου λέει πως δεν υπάρχει νεώτερη έκδοση για το κινητό μου.

Θα μου έρθει εμένα κάποια στιγμή η ICS ή πρέπει να κάνω κάτι;

Μιλάω πάντα για την επίσημη έτσι;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που είναι rooted κατεβάζουν την εφαρμογή Voodoo OTA (δωρεάν από τo play store) και κάνετε ένα backup to root και μετά προσωρινό unroot, όλα αυτά μέσω της εφαρμογής απλά και εύκολα. Περνάτε όποιο OTA θέλετε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Είναι σημαντικό όμως να μην έχει γίνει αφαίρεση ή απενεργοποίηση κάποιας εργοστασιακής εφαρμογής, διαφορετικά θα βγάζει σφάλμα κατά το update. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να φλασάρετε μέσω RSD την έκδοση που παρατίθεται σε κάποιο ποστ πιο πίσω (είναι 2.3.6) και μετά να περάσετε OTA updates.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στις προδιαγραφές ότι δεν έχει ράδιο, που είναι πολύ σημαντικό για μένα. Ξέρει κανείς αν παίζει κανένα Hands free με ράδιο; Παλιά η Νοκια είχε!
Link to comment
Share on other sites

επεσε η τιμη του στα mediamarkt στα 299 ευρω.

 

οντως, τελεια τιμη

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στις προδιαγραφές ότι δεν έχει ράδιο, που είναι πολύ σημαντικό για μένα. Ξέρει κανείς αν παίζει κανένα Hands free με ράδιο; Παλιά η Νοκια είχε!

 

Sony Ericsson MW 600

Link to comment
Share on other sites

η τιμη του ειναι πολυ καλη!

θελω ενα κινητο για την δουλεια(σκονες,υγρασια,γρασα,λαδια κτλ)θα ανταπεξελθει το razr?

Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησα με την μοτορολα και μου ειπαν οτι το προβλημα ειναι απλως οτι δεν παιρνουν ολα τα razr την 2.3.6 και οτι οταν θα βγει η ics θα αναβαθμιστουν ολα σε αυτην. ευχαριστω για τον χρονο σας. :cool:
MotoLover
Link to comment
Share on other sites

η τιμη του ειναι πολυ καλη!

θελω ενα κινητο για την δουλεια(σκονες,υγρασια,γρασα,λαδια κτλ)θα ανταπεξελθει το razr?

Nαι, αλλά κρίμα δεν είναι? αν θέλεις απλά κάτι για τη δουλειά, κοίτα το defy+

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλά κρίμα δεν είναι? αν θέλεις απλά κάτι για τη δουλειά, κοίτα το defy+

Με τη διαφορά που έχουν στην τιμή δεν νομίζω να μην αξίζει να προτιμήσει το razr...! Αν ειναι ετσι παει και στο defy mini που έχει 105€ απτο αμαζον.co.uk! :-P

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά που έχουν στην τιμή δεν νομίζω να μην αξίζει να προτιμήσει το razr...! Αν ειναι ετσι παει και στο defy mini που έχει 105€ απτο αμαζον.co.uk! :-P

 

Καλά, σωστό και αυτό!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μου θολωσε τα μυαλα η τιμη.απλα θυμηθηκα τον Βαιρα που του χε βγαλει τα ματια + οτι ειναι κ αδιαβροχο και λεω αυτο ειναι τηλεφωνο για δουλεια:D.

 

κριμα ειναι,εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson MW 600

 

Το χω εγω το συγκεκριμενο. Αψογο απλα να ξερεις δεν αποθηκευονται οι σταθμοι. Αυτο το ελλατωμα του. Επισης εχει πολυ καλη μπαταρια

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...