Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω προβλημα στο 2ο κιολλας βημα... με vol down + power δεν με βγαζει σε bootloader mode

απλα ανοιγει η συσκευη... :-/

 

δεν ξερω τι μπορει να φταει. πριν κανα 2ωρο ημουν ροοτ και ειχα περασει και bootstrap recovery μπας και εβαζα καποια ρομ αλλα τελικα ειπα να κανω υπομονη μεχρι την ics. πριν λοιπον 2 ωρες εκανα factory data reset. και επεστρεψαν ολα σε stock. λετε να φταιει αυτο που δεν μπαινω σε bootloader mode με voldown+power :confused:

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω προβλημα στο 2ο κιολλας βημα... με vol down + power δεν με βγαζει σε bootloader mode

απλα ανοιγει η συσκευη... :-/

 

δεν ξερω τι μπορει να φταει. πριν κανα 2ωρο ημουν ροοτ και ειχα περασει και bootstrap recovery μπας και εβαζα καποια ρομ αλλα τελικα ειπα να κανω υπομονη μεχρι την ics. πριν λοιπον 2 ωρες εκανα factory data reset. και επεστρεψαν ολα σε stock. λετε να φταιει αυτο που δεν μπαινω σε bootloader mode με voldown+power :confused:

Μήπως δεν τα πατάς ταυτόχρονα?

Με κούφανες τώρα... Πάντως, αυτός είναι ο συνδυασμός των πλήκτρων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κανει φλας στο κεντρο της οθονης σαν το animation του crt-off και μετα bootαρει κανονικα :-Ο

εν το μεταξυ ειμαι ακομη rooted, εχω superuser και τσερακα με root checker πως ολα οκ.. ενδεχεται να χρειαζεται να ξαναπερασω bootstrap recovery?.. αν εγκαταστησω rom manager δεν εχει επιλογη reboot into bootloader? κατι τετοιο θυμαμαι..

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Vol Down+ Vol Up + Power Button. Σε εμένα έτσι άνοιξε, και μετά αν δεν κάνω λάθος πας στο AP Fastboot και ακολουθείς την διαδικασία με το RSD που έχει γραφεί πιο πάνω. Εγώ έτσι πέρασα την 651.167.26.XT910.Retail.en.EU.

 

Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με!

 

Επίσης, θέλω να ρωτήσω κάτι. Πέρασα την 4.0.4 που έχουμε όλοι, αλλά δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο χρειάζεται το root που έχω κάνει και υπάρχει σε όλες τις οδηγίες που έχω δει στο νετ! Αν ξέρει κάποιος...

Edited by Vicmpen
Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα και μπηκε σαυτο που λες! παω σε ap fastboot τωρα.. thanks!

 

edit: στο ap fastboot.. παταω το power button για να το επιλεξω αλλα δεν κανει κατι..

και μετα απο λιγο κανει normal reboot μονο του

 

εδιτ2: τωρα ειδα οτι βολ up επιλεγει! ολα καλα μπηκε στο fastboot

 

edit3: ενω το εβρισκε κανονικα το pc οταν ηταν ανοιχτο το κινητο σε fastboot mode δεν αναγνωρισε τους drivers οποτε δεν συνεχισα κατι. θα προσπαθησω να 3αναπερασω τους οδηγους και να δοκιμασω παλι

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Βάλε drivers, κανε restart και καλή επιτυχία!

damn it.. τωρα ολα οκ με τους Drivers αλλα οταν ειμαι σε fastboot mode και ανοιγω το rsd δεν αναγνωριζει οτι συνδεθηκε καποια συσκευη! ...κατεβασα το RSDLite_4.5.3.. χμμ.. μαλλον θα χρειαστει να κανω υπομονη να βγει κανονικα η ics :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Στην Αριθμημένη λίστα στο κάτω μέρος , εκέι που λέει "1" δεν σου λέει connected; Hmmm.. Για δοκίμασε κάποια άλλη θήρα USB..

 

και βασικά, δοκίμασε να έχεις ανοιχτό το RSD, και μετά να συνδέσεις το κινητό!

 

 

Edit: Lol, εμένα η έκδοση του RSD είναι η 5.6!! Για δες εδώ.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1348587

Edited by Vicmpen
Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

διαβασα σε τρια ξενα site οτι 12 του μηνος θα δω8ει update στην 4.04 sthn verizon αμερικης λετε να ειναι για ολους η μονο για τους αμερικανουσ?
Link to comment
Share on other sites

διαβασα σε τρια ξενα site οτι 12 του μηνος θα δω8ει update στην 4.04 sthn verizon αμερικης λετε να ειναι για ολους η μονο για τους αμερικανουσ?
ειμαι σχεδον σιγουρος οτι και να παει οντως αυριο η ics στους verizon..

εμεις δεν θα παρουμε τιποτα ακομα.. μακαρι ομως να βγω λαθος

 

παιδια, κατεβασα το

SPDREM_U_01.6.5.1-167_SPU-15M23_SIGNEuropeAustraliaEMEA_USASPDRRTGB_HWp2b_Service1FF_fastboot.xml.zip αρχειο που πρεπει να κανω flash μεσω fastboot.. αλλα αυτο δεν εχει μεσα καποιο sbf αρχειο που λεει ο ddr2 παραπανω οτι χρειαζεται να βρω και να βαλω στο path... εχω κατεβασει κατι λαθος??

 

edit: το εκανε uncompress το rsd μονο του ολο το zip αρχειο και γινεται τωρα η εγκατασταση ^_^

 

edit 2: την περασα αλλα δεν μου βγαλε καποιο update λογισμικου οταν το βαλα να κοιταξει.. επισης, δεν χαθηκαν τα δεδομενα μου..σαν να ηταν no-wipe η διαδικασια αυτη (νομιζα πως θα σβηνοντουσαν ολα). κανω τωρα ενα factory data reset και ξαναδοκιμαζω για να δω αν εχει update ... (μηπως εχω καταλαβει λαθος οτι θα την δει πλεον OTA την αναβαθμιση?..??.. γιατι τωρα που το ξανασκεφτομαι κατι τετοιο νομιζω!)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Χμ, αναθεωρω σχετικα με την 4.0.4.

Τελικα ειναι πολυ βαρια. Το τηλεφωνο συχνα ξεμενει με 80-90 mb μνημης (!) παρα το 1giga που εχει.

Επισης και ο browser θελει ακομη δουλεια, παροτι εχει βελτιωθει αρκετα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χμ, αναθεωρω σχετικα με την 4.0.4.

Τελικα ειναι πολυ βαρια. Το τηλεφωνο συχνα ξεμενει με 80-90 mb μνημης (!) παρα το 1giga που εχει.

Επισης και ο browser θελει ακομη δουλεια, παροτι εχει βελτιωθει αρκετα.

 

μη μου λες τετοια! και μολις μολις εγινε το 1ο του bootαρισμα σε ics!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμμια επισημη ενημερωση για το ποτε θα ερθει στην Ελλαδα το Razr MAXX δεδομενου οτι στο εξωτερικο κυκλοφορει ηδη??

Ποιο δικτυο θα το φερει??

Τιμές ξερουμε??

Link to comment
Share on other sites

μη μου λες τετοια! και μολις μολις εγινε το 1ο του bootαρισμα σε ics!

:p:lol:

Επιτελους!!

Περιμενω τις εντυπωσεις σου. Εννοειται οτι δεν ειναι η τελικη εκδοση παιδια. Ηδη, υπαρχουν αλλοι εδω μεσα με νεοτερες εκδοσεις.

Πιστευω οτι η final θα εχει λυσει τα οποια προβληματακια.

Σχετικα με τον browser, παρατηρω οτι απο ενα σημειο και μετα "κουραζεται".

Για launcher βαλε τον apex. Ειναι τελειος!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:p:lol:

Επιτελους!!

Περιμενω τις εντυπωσεις σου. Εννοειται οτι δεν ειναι η τελικη εκδοση παιδια. Ηδη, υπαρχουν αλλοι εδω μεσα με νεοτερες εκδοσεις.

Πιστευω οτι η final θα εχει λυσει τα οποια προβληματακια.

Σχετικα με τον browser, παρατηρω οτι απο ενα σημειο και μετα "κουραζεται".

Για launcher βαλε τον apex. Ειναι τελειος!

ενταξει καμια σχεση..πολυ πιο ωραια ολα.. ολα ομως..απο dilaler και sms εως και ψυχολογικα.

οταν βαρεθω τον stock launcher θα βαλω apex ναι, ειναι οντως κομπλε για ics:)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

:p:lol:

 

Σχετικα με τον browser, παρατηρω οτι απο ενα σημειο και μετα "κουραζεται".

 

Δοκίμασε οπωσδήποτε Chrome, ειδικά αν χρησιμοποιείς την desktop έκδοση στο σπίτι ή την δουλειά! Πάει μπάλα!

Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανενας το Factory Cable για το razr? Το χρειαζομαι και δεν μπορω να περιμενω ενα μηνα να ερθει...:(
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε οπωσδήποτε Chrome, ειδικά αν χρησιμοποιείς την desktop έκδοση στο σπίτι ή την δουλειά! Πάει μπάλα!

 

Λοιπον, κοιτα να δεις τι παρατηρησα.

Ο ενσωματωμενος browser ειναι σουπερ. Ομως, σε ορισμενα sites, (οχι απαραιτητα στα πιο βαρια) το σκρολ παρουσιαζει ενα λαγκ στο πρωτο αγγιγμα και το ζουν χαλαει χαρακτηριστικα. Πχ, δοκιμασε το topeiraxtiri.gr στη desktop εκδοση. Αντιθετα, το in.gr που επισης ειναι πολυ βαρυ, τρεχει τελεια , χωρις προβλημα.

Αρα, κατι παιζει εκει, που πρεπει να φτιαχτει.

Θα δοκιμασω και τον chrome βεβαια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:p:lol:

Επιτελους!!

Περιμενω τις εντυπωσεις σου. Εννοειται οτι δεν ειναι η τελικη εκδοση παιδια. Ηδη, υπαρχουν αλλοι εδω μεσα με νεοτερες εκδοσεις.

Πιστευω οτι η final θα εχει λυσει τα οποια προβληματακια.

Σχετικα με τον browser, παρατηρω οτι απο ενα σημειο και μετα "κουραζεται".

Για launcher βαλε τον apex. Ειναι τελειος!

 

Για την ιστορία, ο Chrome μου έβγαλε το μεγαλύτερο σκορ στο Browsermark, αλλά έχω βολευτεί με τον Boat Browser. Ακόμα και με 5 tabs ανοιχτά δεν μέχει κρεμάσει.

 

Στο μενού που έχει τις επιλογές για προγραμματιστές έχει μια επιλογή που επιλέγεις πόσες εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο. Δοκίμασε και αυτό.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, ο Chrome μου έβγαλε το μεγαλύτερο σκορ στο Browsermark, αλλά έχω βολευτεί με τον Boat Browser. Ακόμα και με 5 tabs ανοιχτά δεν μέχει κρεμάσει.

 

Στο μενού που έχει τις επιλογές για προγραμματιστές έχει μια επιλογή που επιλέγεις πόσες εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο. Δοκίμασε και αυτό.

Δεν εχει φλας ο chrome ε?:cry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι (ακόμα?) δυστυχώς...

Παντως, ολοι οι browsers το ιδιο καλοι ειναι, με εξαιρεση αυτο με το ζουμ που σου ειπα σε συγκεκριμενα sites. (και στο goodbyte.gr το κανει λιγο). Μονο ο chrome δεν εχει τετοιο θεμα ειναι η αληθεια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που με παραξενευσε ειναι οτι ηθελε ντε και καλα να εχω sd εξωτερικη καρτουλα για να κανω την αναβαθμιση.. δηλαδη δεν μπορει να διαβασει απο το ιντερναλ μεμορι το αρχειακι της αναβαθμισης!? γκρρ.. ευτυχως ειχα μια 2GB προχειρη ωστε να γινει η δουλεια..
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...