Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αλλά μπορεί πολύ απλά κάποιος να είχε θέμα με το κινητό (πχ να είδε τα σημάδια της amoled που βγάζει στο μαύρο) και να το πήγε για αλλαγή και να τσέκαρε 2-3 συσκευές αν το παρουσιάζουν. Δεν θα αρνιόταν κάποιος υπάλληλος να τον εξυπηρετήσει σε κάτι τέτοιο από τη στιγμή που είχε ήδη πληρώσει το πρώτο κινητό. Το θέμα του εκθεσιακού, δεν υφίσταται... θα φαινόταν πάρα πολύ εύκολα...

 

Ε, και αυτό που λες, εγώ εκθεσιακό το λέω. Αφού είναι για επίδειξη. Τέλος πάντων, αφού τα τηλέφωνα είναι τζετ, όλα αυτά είναι φιλολογίες....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικο μου.

μαυρο,σφραγισμενο,με 2.3.6 out of the box;;;και αυτοκολλητο updated στο κουτι;)

 

και δεν ηταν μονο τα λευκα ανοιγμενα αλλα και αρκετα μαυρα,οχι ολα ομως!

 

η δικη μου εκτιμηση ειναι οτι ολα τα ανοιγμενα,ειναι επιστροφες απο πελατες που δεν τους αρεσε η συσκευη ή δεν ξερωγω,εντος του οροιου που δινει το καταστημα.

με τις εργοστασιακες ζελατινες στη συσκευη εχω ενα ενδοιασμο,αλλα εχω την εντυπωσει οτι μπορουν να τις περασουν στο service motorola..

 

-Αν η ζελατινη ασφαλειας ειναι κομμενη,πολυ απλα η συσκευη δεν θεωρειτε καινουρια.

αν εγραφε η προσφορα

299 με ανοιγμενο κουτι,τοτε αλλαζει το θεμα.-

 

Τώρα που το λες και το τσέκαρα το δικό μου με 2.3.5 δεν έχει το updated στη συσκευασία... και θυμάμαι χαρακτηριστικά όταν περίμενα στην ουρά να το αγοράσω ο προηγούμενος από μένα που έπαιρνε το ίδιο σε μαύρο, το είχε το αυτοκόλλητο.

 

Ε, και αυτό που λες, εγώ εκθεσιακό το λέω. Αφού είναι για επίδειξη. Τέλος πάντων, αφού τα τηλέφωνα είναι τζετ, όλα αυτά είναι φιλολογίες....

 

Αυτό ακριβώς... Αφού είναι όλα κομπλέ ανοιγμένα και μη, λίγη σημασία έχει τώρα (το πως και το γιατί). 'Η παίρνεις το ρίσκο σε αυτές τις περιπτώσεις ή το ελέγχεις επί τόπου ή πας αλλού. Συμφωνώ και εγώ να επικεντρωθούμε σε πιο ουσιώδη θέματα! ;)

Link to comment
Share on other sites

ενα ξερω.

DO NOT ACCEPT IF SEAL IS BROKEN.-

edit:

%5Bimg%5Dhttp%3A//i50.tinypic.com/2lvlclc.jpg[/img]

εχετε δικιο για το θεμα αυτο,αλλα πρεπει να ειναι ενημερωμενοι και οι υποψηφιοι αγοραστε.

Edited by agligoros
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω το πηρα 10 μερες πριν περιπου στα 349 λευκο,συσκευασμενο με ταινια ασφαλειας η αυτη τελος παντων που λετε κανονικη ουτε κομμενη ουτε τιποτα,επισης ειχε μια ζελατινα συσκευασια κουτιου το οποιο μονο με μαχαιρι η ψαλιδι εκοβες αυτα τα σκληρα πλαστικα (λουρια?),ειχε αυτοκολλητο updated πανω και εχει την 2.3.6
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω το πηρα 10 μερες πριν περιπου στα 349 λευκο,συσκευασμενο με ταινια ασφαλειας η αυτη τελος παντων που λετε κανονικη ουτε κομμενη ουτε τιποτα,επισης ειχε μια ζελατινα συσκευασια κουτιου το οποιο μονο με μαχαιρι η ψαλιδι εκοβες αυτα τα σκληρα πλαστικα (λουρια?),ειχε αυτοκολλητο updated πανω και εχει την 2.3.6

 

μολις εκλεισα το τηλ. με mediamarkt θεσσαλονικης. μου ειπε και για τα 2 χρωματα προκειται για ανοιγμενα κουτια με αναβαθμισμενα λειτουργικα. μαλλον ετσι εξηγειτε και η χαμηλη τιμη. αγοραζεις και οτι κατσει. το θεμα ειναι το ρισκαρεις? 300 ευρω δεν ειναι και λιγα σημερα.. :rolleyes:

Edited by navi55
άσκοπη μορφοποίηση
Link to comment
Share on other sites

μολις εκλεισα το τηλ. με mediamarkt θεσσαλονικης. μου ειπε και για τα 2 χρωματα προκειται για ανοιγμενα κουτια με αναβαθμισμενα λειτουργικα. μαλλον ετσι εξηγειτε και η χαμηλη τιμη. αγοραζεις και οτι κατσει. το θεμα ειναι το ρισκαρεις? 300 ευρω δεν ειναι και λιγα σημερα.. :rolleyes:

 

E κι ετσι αν ειναι δεν νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα,στην ουσια ολα <<ανοικτα>> δεν ειναι?καποιος τα βαζει σε ενα κουτι τελος παντων:p

Link to comment
Share on other sites

E κι ετσι αν ειναι δεν νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα,στην ουσια ολα <<ανοικτα>> δεν ειναι?καποιος τα βαζει σε ενα κουτι τελος παντων:p

 

ναι βεβαια αλλα τοτε ισχυει αυτο που λεει ο φιλος παραπανω οτι επρεπε να ενημερωνουν το κοσμο απο τη σελιδα τους.

δηλαδη αν παω εγω για αγορα που δεν ειμαι απο θεσσαλονικη γυρισω σπιτι μου και δω οτι λειπουν πχ τα ακουστικα η κατι αλλο ποιος θα φταιει? κινητο παιρνεις ειναι απλα τα πραγματα. παντως το ειδαμε και αυτο. πειραγμενο κινητο αντιπροσωπειας πωλειτε ως καινουριο. αθανατη ελλαδαρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια αλλα τοτε ισχυει αυτο που λεει ο φιλος παραπανω οτι επρεπε να ενημερωνουν το κοσμο απο τη σελιδα τους.

δηλαδη αν παω εγω για αγορα που δεν ειμαι απο θεσσαλονικη γυρισω σπιτι μου και δω οτι λειπουν πχ τα ακουστικα η κατι αλλο ποιος θα φταιει? κινητο παιρνεις ειναι απλα τα πραγματα. παντως το ειδαμε και αυτο. πειραγμενο κινητο αντιπροσωπειας πωλειτε ως καινουριο. αθανατη ελλαδαρα :lol:

 

Παίδες για αυτές τις περιπτώσεις ΠΡΙΝ ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ανοίγετε τη συσκευασία, τα τσεκάρετε ΟΛΑ και φυσικά ανοίγετε το κινητό! Αν έχετε την παραμικρή αμφιβολία για κάτι τους το φοράτε καπέλο και παίρνετε άλλο... Δεν υπάρχει περίπτωση να αρνηθούν το οτιδήποτε αν το ανοίξετε μπροστά τους.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για αυτές τις περιπτώσεις ΠΡΙΝ ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ανοίγετε τη συσκευασία, τα τσεκάρετε ΟΛΑ και φυσικά ανοίγετε το κινητό! Αν έχετε την παραμικρή αμφιβολία για κάτι τους το φοράτε καπέλο και παίρνετε άλλο... Δεν υπάρχει περίπτωση να αρνηθούν το οτιδήποτε αν το ανοίξετε μπροστά τους.

 

φιλε μου μη λεμε οτι θελουμε. καταρχην το κινητο φοραει microSIM. πρεπει ο αγοραστης να εχει προνοησει και για αυτο (+5 ευρω)

πας και ψωνιζεις απο επισημο εμπορικο πολυδιαφημιζομενο καταστημα οφειλουν να ειναι ολα στην εντελεια, δεν ψωνιζεις απο αγγελια χερι με χερι.. και οποιος καταλαβε καταλαβε. ειχα ψηθει και εγω αρκετα για αγορα αλλα ο υπαλληλος με εκοψε με τη σταση του. μα ολα να ειναι ανοιγμενα? δε ξαναγινε αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μη λεμε οτι θελουμε. καταρχην το κινητο φοραει microSIM. πρεπει ο αγοραστης να εχει προνοησει και για αυτο (+5 ευρω)

πας και ψωνιζεις απο επισημο εμπορικο πολυδιαφημιζομενο καταστημα οφειλουν να ειναι ολα στην εντελεια, δεν ψωνιζεις απο αγγελια χερι με χερι.. και οποιος καταλαβε καταλαβε. ειχα ψηθει και εγω αρκετα για αγορα αλλα ο υπαλληλος με εκοψε με τη σταση του. μα ολα να ειναι ανοιγμενα? δε ξαναγινε αυτο :p

 

Και πού ξέρω εγώ αν δεν είναι από ανακατασκευή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μη λεμε οτι θελουμε. καταρχην το κινητο φοραει microSIM. πρεπει ο αγοραστης να εχει προνοησει και για αυτο (+5 ευρω)

πας και ψωνιζεις απο επισημο εμπορικο πολυδιαφημιζομενο καταστημα οφειλουν να ειναι ολα στην εντελεια, δεν ψωνιζεις απο αγγελια χερι με χερι.. και οποιος καταλαβε καταλαβε. ειχα ψηθει και εγω αρκετα για αγορα αλλα ο υπαλληλος με εκοψε με τη σταση του. μα ολα να ειναι ανοιγμενα? δε ξαναγινε αυτο :p

 

Όταν κάνω αγορές πάνω από 100ε πάντα προνοώ... Γι' αυτό ναι, είχα βγάλει πριν περάσω από το μαγαζί micro sim... Αλλά αυτό δεν βοηθάει σε κάτι... Το κινητό ανοίγει και χωρίς sim. Σε νοιάζει να μην έχει κάνα καμένο pixel και αν ανοίγει καλά καλά... όχι αν πιάνει σήμα ή αναγνωρίζει τη sim (εξάλλου δεν μπορείς να τσεκάρεις τα πάντα εκεί, αλλά έστω τα βασικά αρκούν).

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να είναι όλα στην εντέλεια... Είναι απαράδεκτο να δίνεις τόσα και να μην είναι καν σφραγισμένο...

Link to comment
Share on other sites

Και πού ξέρω εγώ αν δεν είναι από ανακατασκευή.

 

τι εννοεις; πιο πολυ σε ειρωνια μου φερνει..τελος παντων ισως εχει να κανει με τη microsim που ειπα παραπανω. δε τα γραφω για να με διαβαζουν σαν ξενερωτο απλα επιμενω οτι τα 300 ευρω ειναι σοβαρο ποσο αγορας κ καλο ειναι να την ψαχνουμε απο ολες τις αποψεις

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; πιο πολυ σε ειρωνια μου φερνει..τελος παντων ισως εχει να κανει με τη microsim που ειπα παραπανω. δε τα γραφω για να με διαβαζουν σαν ξενερωτο απλα επιμενω οτι τα 300 ευρω ειναι σοβαρο ποσο αγορας κ καλο ειναι να την ψαχνουμε απο ολες τις αποψεις

 

εννοειται φιλε οτι δεν ειναι λιγα 300Ε γι'αυτο και επιμενω;)

και οντος οι πωλητες ηταν λιγο οτι ναναι και στα 2 καταστηματα ΜΜ που πηγα σαλονικη!!

ουτε κοπτη καρτας σιμ δεν ειχαν..

Edited by agligoros
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω το πηρα 10 μερες πριν περιπου στα 349 λευκο,συσκευασμενο με ταινια ασφαλειας η αυτη τελος παντων που λετε κανονικη ουτε κομμενη ουτε τιποτα,επισης ειχε μια ζελατινα συσκευασια κουτιου το οποιο μονο με μαχαιρι η ψαλιδι εκοβες αυτα τα σκληρα πλαστικα (λουρια?),ειχε αυτοκολλητο updated πανω και εχει την 2.3.6

 

εμενα δεν ειχε τετοιο λουρι,μονο την ταινια ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; πιο πολυ σε ειρωνια μου φερνει..τελος παντων ισως εχει να κανει με τη microsim που ειπα παραπανω. δε τα γραφω για να με διαβαζουν σαν ξενερωτο απλα επιμενω οτι τα 300 ευρω ειναι σοβαρο ποσο αγορας κ καλο ειναι να την ψαχνουμε απο ολες τις αποψεις

 

Καθόλου ειρωνία.:)

Μπορεί να είναι συσκευές που επιστράφηκαν λόγω προβλήματος. Επισκευάστηκαν, αναβαθμίστηκαν, μπήκαν σε κουτάκια (ασφράγιστα όμως,) και ξαναπουλιούνται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σχετικά με το θέμα του web top και του καλωδίου.

Το web top παίζει κανονικότατα και χωρίς χρήση κάποιου dock. Αυτή τη στιγμή έχω συνδέσει το κινητό σε μια τηλεόραση, έχω ανοιχτό Wifi και συνδεδεμένο μέσω Bluetooth ένα ασύρματο πληκτρολόγιο-ποντίκι της Logitech και γράφω το post.

Μοιάζει σαν να έχεις συνδέσει ένα tablet στην τηλεόραση. Αρκετά γρήγορο, παίζουν όλες οι εφαρμογές.

Δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα, αλλά έχει ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ένας φίλος πριν λίγο, κράτα το nexus για τα πειράματα... Έτσι θα κάνω και εγώ με το Desire...

Αν και να σου πω την αλήθεια... το συνεχές flashaρισμα με ανάγκαζε σε μέρες εξαντλητικών δοκιμών να το φορτίζω 2 και 3 φορές και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η μπαταρία μου δείχνει πολύ πιο γερασμένη από την πραγματικότητα (σε περίπτωση που δεν το πείραζα τόσο)... Αλλά σίγουρα είναι άλλο πράγμα η δυνατότητα επιλογής και βελτίωσης των επιδόσεων...

Σήμερα το πρωί ήμουν αποφασισμένος να το αγοράσω, αλλά τώρα κάπως το σκέφτηκα πιο ήρεμα. Επειδή ξέρω τον εαυτό μου, θα με ενοχλήσει η όχι και τόσο καλή υποστήριξη. Βασικά, θα το αφήσω να κυλήσει λίγο (μάλλον το σαββατοκύριακο θα φύγω διακοπές) να δω πώς θα πάνε και οι τιμές (και στο razr αλλά και στο nexus). Προς το παρόν κρατάω στάση αναμονής. Πάντως, ευχαριστώ πάρα πολύ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν ειχε τετοιο λουρι,μονο την ταινια ασφαλειας.

Το κουτι σφραγισμενο,επαναλαμβανω σφραγισμενο γιατι ειμαι αρκετα μυγας και τα ψαχνω ολα!Σφραγισμενο και ουτε καν σημαδια επανακολλησης,παει αυτο.Το κουτι ηταν τυλιγμενο με μια ζελατινα σφιχτα και η ζελατινα ειχε και τα λουρακια αυτα πως λεγονται δε ξερω που ειναι αρκετα σκληρα και τα κοβεις μονο με ψαλιδι-μαχαιρι...Δεν υπηρχε δειγμα οτι εχει ανοικτει,επισης το <<σακουλακι>> του κινητου ηταν κι αυτο σφραγισμενο επρεπε να το σκισεις για να βγαλεις το κινητο.Εγω παντως δε μετανιωσα σε τιποτα μιας και στα 349 ευρω τοτε και 299 τωρα ειναι SVFM της δεκαετιας!Παρτε το αφοβα!!!Σημερα μου ηρθε και καλωδιο HDMI απο ebay και με συνδεση λιγο που το εκανα με την τηλεοραση παιζει μενου και ταινιες πολυ καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σχετικά με το θέμα του web top και του καλωδίου.

Το web top παίζει κανονικότατα και χωρίς χρήση κάποιου dock. Αυτή τη στιγμή έχω συνδέσει το κινητό σε μια τηλεόραση, έχω ανοιχτό Wifi και συνδεδεμένο μέσω Bluetooth ένα ασύρματο πληκτρολόγιο-ποντίκι της Logitech και γράφω το post.

Μοιάζει σαν να έχεις συνδέσει ένα tablet στην τηλεόραση. Αρκετά γρήγορο, παίζουν όλες οι εφαρμογές.

Δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα, αλλά έχει ενδιαφέρον.

 

Τέλεια. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Τώρα μένει να βρούμε και ποιο hub usb θα δουλεύει και bb dock με τα 100e...

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Τώρα μένει να βρούμε και ποιο hub usb θα δουλεύει και bb dock με τα 100e...

 

Όταν λες "ποιο hub usb θα δουλεύει" σε τι αναφέρεσαι?

Δεν χρησιμοποίησα τίποτα περισσότερο εκτός από το καλώδιο πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "ποιο hub usb θα δουλεύει" σε τι αναφέρεσαι?

Δεν χρησιμοποίησα τίποτα περισσότερο εκτός από το καλώδιο πάντως...

Ένα απλό hdmi to mini hdmi δεν αρκεί? Εγώ έτσι το είχα κάνει μια φορά στην τηλεόρασή μου και δούλεψε κανονικά, νομίζω.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "ποιο hub usb θα δουλεύει" σε τι αναφέρεσαι?

Δεν χρησιμοποίησα τίποτα περισσότερο εκτός από το καλώδιο πάντως...

 

Αναφέρομαι σε αυτό εδώ: http://www.motorola.com/Consumers/GB-EN/Consumer-Products-and-Services/Mobile+Phone+Accessories/Docking-Stations/HD-Multimedia-Dock-MOTOROLA-RAZR-GB-EN

 

ουσιαστικά δέχεται 3 usb συσκευές το dock και επικοινωνούν με το κινητό. Άρα αν βρούμε ένα hub που να κάνει αυτή τη δουλειά (φαντάζομαι να απαιτεί σύνδεση σε micro usb και να θέλει εξωτερική τροφοδοσία), έχουμε ουσιαστικά εξομοιώσει το dock.

Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό hdmi to mini hdmi δεν αρκεί? Εγώ έτσι το είχα κάνει μια φορά στην τηλεόρασή μου και δούλεψε κανονικά, νομίζω.:O

 

Ναι, ακριβώς. Απλά αυτό το καλώδιο που βρήκα έχει και ένα usb μαζί για ταυτόχρονη φόρτιση...

 

housas08:

 

Θα δοκιμάσω ένα απλό hub που έχω να δω τι θα κάνει. Πρακτικά πάντως, από τη στιγμή που μπορείς να συνδέσεις ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα. Μόνο αν θέλεις να κουμπώσεις κάποιο flash drive.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

Πάω να γράψω ένα μήνυμα SMS.

Στην εφαρμογή την ΟΕΜ του κινητού.

Πατάω Εισάγετε Παραλήπτη και πετάει ένα παράθυρο που λέει "Δεν υπάρχει καμία πρόταση ακόμη, αφού χρησιμοποιήσετε λίγο το τηλέφωνο σας, θα βρείτε προτάσεις που σας προσφέρουν άμεση πρόσβαση στα άτομα στα οποία στέλνετε μηνύματα πιο συχνά."

 

Γιατί το κάνει αυτό? :mad:

 

Παιδιά εσάς σας εμφανίζει τις επαφές σας στο σημείο που λέω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς σας εμφανίζει τις επαφές σας στο σημείο που λέω?

 

Ναι. Μετά από λίγο θα σου βγάζει σαν πρόταση αυτές τις επαφές με τις οποίες επικοινωνείς περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...