Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα γιατι μου φαίνεται πιο αργός ο opera απο τον official?

 

Γιατί στο s2 είναι άψογη η υλοποίηση του official. Παραδόξως τα πράγματα στο note είναι διαφορετικά ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί στο s2 είναι άψογη η υλοποίηση του official. Παραδόξως τα πράγματα στο note είναι διαφορετικά ;)

 

Πολλά έχουν άψογη υλοποίηση άλλα ας μην τα γράφουμε εδώ γιατί θα βγούμε off και θα επέμβει η δικαιοσύνη :)

Ο μοναδικός λόγους που ψάχτηκα με browsers ήταν ότι σε κανένα δεν μπορείς να ποστάρεις σε φόρουμ αν γεμίσει το πλαίσιο που έχει.

Μόνο στον opera γίνεται αυτό σωστά..

Οπότε βολεύτηκα με τον mini σαν δεύτερη επιλογή αν θέλω vα γράψω κάποιο μεγάλο ποστ η να κάνω οικονομία σε data.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι λίιιγο πιο αργός, αλλά αυτό που με ενδιαφέρει Κώστα είναι το smoothness. Και εκεί ο όπερα είναι αξεπάραστος. Επίσης μου αρέσει που κάνει reflow το κείμενο από μόνος του, καθώς κάνω ζούμ, όχι με διπλό χτύπημα μετά το ζουμάρισμα.

 

 

Από Play247 το πήρα.

Καταρχήν τις μέρες αυτές δεν το αφήνω από τα χέρια μου, οπότε δεν μπορώ να έχω συνολική άποψη για την αυτονομία του. Μπορώ όμως να καταλάβω από τα "συμφραζόμενα".

 

Χτές ήθελα να αδειάσω την μπαταρία του για να το βάλω να φορτίσει. Του έκανα την τρίτη πλήρη φόρτιση. Η μπαταρία ήταν στο 15% και για να κλείσει η συσκευή την έβαλα να παίζει ράδιο από το tune in radio (σε wifi εννοείται) και παράλληλα σέρφαρα στο διαδίκτυο. Το τηλεφωνικό μέρος ήταν ανοιχτό και σε 3g (βέβαια ήταν όπως είπα συνδεδεμένο σε wifi).

Από το 15% -->0% κράτησε με αυτή τη χρήση περίπου 70-75 λεπτά!

Ε, για κινητό με άστρωτη μπαταρία, νομίζω ότι είναι πολύ καλή επίδοση.

 

Μέσα στην εβδομάδα θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη πάντως.:)

 

Τα παιδιά στο play είναι σειρούλα από στρατό πρόσφατα το ανακάλυψα! Κι εγώ από εκεί πήρα τον Galaxy S2.... Αν στην τρίτη φόρτιση αδερφέ βγάζει τέτοιες επιδόσεις τότε στην 7η και μετά θα πετά και θα δουλεύει άψογα... καλές επιδόσεις όντως για τέτοια συσκευή και με την χρήση που εσύ κάνεις αυτές τις μέρες από ότι φαντάζομαι:rocket: !!!!:p:p

 

Κι εγω παρατήρησα ότι πλέον κρατάνε καλά στο τέλος. Κι εγώ από 10% το έβαλα να παίζει Youtube ένα concert και φυσικά όλα ανοιχτά και κράτησε καμιά ωρίτσα οπότε μου έκανε καλή εντύπωση...

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματος συγχρονισμό πως κάνουμε ρε παιδιά;:(

Δυο μέρες παιδεύομαι!

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για την επαναληψη αλλα θα ηθελα καποιος αν μπορει να πιστοποιησει τις τιμες SAR που ειχε γραψει παραπανω ενας κατοχος...

Ευχαριστω πολυ...

 

ΥΓ. Το κινητο δεν εχει φτασει ακομα στα καταστηματα της O2 στην Αγγλια, πωλειται μονο μεσω του eshop της Ο2, μαλιστα μου ειπαν οτι αν το κινητο πουλησει αρκετα θα το εχουν στα καταστηματα, σε αντιθεση με το Nexus που το ειδα κ το δουλεψα...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοιο θεμα. Μολις το τσεκαρα.

 

Sent from my XT910 using Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που έχω βρεί είναι ότι μετά από επανεκίνηση, πρέπει να βάλεις και να βγάλεις το airplane mode, αλλιώς η συσκευή δεν βρίσκει σήμα.

Παρόμοιο Bug υπήρχε και στο milestone και διορθώθηκε αργότερα.

Δεν ξέρω αν ισχύει και σε εσάς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν μου έχει κάνει τίποτα τέτοιο.

 

Sent from my XT910 using Tapatalk

Μμμ, θα έχουμε άλλη έκδοση τελικά...Δεν είναι γαλλικό το δικό σου?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την αναφορα μηνυματων ειναι θεμα μαλλον του προγραμματος..για δοκιμασε go sms να δεις αν το λυνει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

ενδιαφερομαι να αγορασω το RAZR απο γερμανια. Γνωριζει καποιος αν εχει ελληνικο μενου και πληκτρολογιο? Το εχει αγορασει καποιος απο εκει για να μας πει υπευθυνα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν απανταω υπευθυνα αλλα ειμαι κατα 90% σιγουρος οτι αν ειναι απο γερμανια δεν θα εχει ελληνικο μενου...ελληνικο πληκτρολογιο μπορεις να κλατεβασεις ανετα απο το μαρκετ...το go keyboard ή το smart keyboard ειναι πολυ καλα!επισης μπορεις να βρεις και στο myphone ελληνικο swype!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει στην taskbar του να εμφανίζεται το ποσοστό της μπαταρίας ανά 1% αρκεί να τρέξει την εφαρμογή battery circle την οποία θα βρείτε δωρεάν στο market. Λύνεται έτσι άλλο ένα πρόβλημα μέχρι να κυκλοφορήσουν custom roms :)
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει στην taskbar του να εμφανίζεται το ποσοστό της μπαταρίας ανά 1% αρκεί να τρέξει την εφαρμογή battery circle την οποία θα βρείτε δωρεάν στο market. Λύνεται έτσι άλλο ένα πρόβλημα μέχρι να κυκλοφορήσουν custom roms :)

 

Μάλιστα! Πάει λοιπόν και αυτό:)

 

Λοιπόν, εμένα 2 bugs έχει η συσκευή. Πρώτον αυτό που είπα με το σήμα. Το κάνει πάντα. Αν η συσκευή απενεργοποιηθεί , όντας συνδεδεμένη στο δίκτυο, όταν την ενεργοποιώ είτε δεν βρίσκει σήμα μέχρι να βγαλω και να βγάλω το προφίλ αεροπλάνου, είτε μου πετάει ένα μήνυμα σφάλματος σχετικά την εφαρμογή android.com (που καταλαβαίνω ότι έχει να κάνει με το τηλεφωνικό μέρος). Τότε, θέλει επανεκκίνηση η συσκευή, αλλιώς δεν μπορώ ούτε να βάλω-βγάλω το προφίλ αεροπλάνου.

 

Το δεύτερο bug είναι ότι η λειτουργία "εντοπισμός in pocket" δεν λειτουργεί πάντα. Άλλοτε πράγματι κλειδώνει και άλλοτε όχι.

 

Η συσκευή μου είναι γαλλική, με έκδοση κέρνελ 2.6.35.7-g38536b3.

 

Κατά τα άλλα η συσκευή πραγματικά είναι πολύ καλή και την έχω ευχαριστηθεί.

 

Νομίζω ότι λόγω android, από όπου και αν είναι η συσκευή έχει ελληνικό μενού. Για το πληκτρολόγιο δεν ξέρω σίγουρα, όμως υπάρχουν στο μάρκετ ελληνικά πληκτρολόγια.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου γαλλική είναι και το κάνει και σε εμένα το πρώτο που λες. Γιατί όμως να απενεργοποιείς το τηλέφωνο και να μην το βάζεις σε λειτουργία πτήσης; Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν έχουμε ίδια έκδοση kernel. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ από περιέργεια τι έκδοση βασικού φάσματος έχεις και την ημερομηνία build;
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου γαλλική είναι και το κάνει και σε εμένα το πρώτο που λες. Γιατί όμως να απενεργοποιείς το τηλέφωνο και να μην το βάζεις σε λειτουργία πτήσης; Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν έχουμε ίδια έκδοση kernel. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ από περιέργεια τι έκδοση βασικού φάσματος έχεις και την ημερομηνία build;

To απενεργοποιώ για να κάνω restart, όχι για άλλο λόγο.

Λοιπόν, έκδοση βασικού φάσματος: U_03.1C.78P

Ημερομηνία build:MON OCT 17 14:14:08 CST 2011

 

Εσένα?

 

(αν κάνεις μερικά restart θα ανακαλύψεις και το δεύτερο bug που λέω. Απλά ή θα δουλεύει με τοπου εκκινεί η συσκευή ή μετά θέλει επανεκκινήσεις μέχρι να δουλέψει. Όταν δουλέυει, ακόμη και το χέρι σου να περάσεις κατά λάθος πάνω από τον αισθητήρα, το κινητό κλειδώνει. Έχει πλάκα:p ).

 

Πάντως αυτά είναι τα προβλήματα. Άλλα δεν έχει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Πάει λοιπόν και αυτό:)

 

Λοιπόν, εμένα 2 bugs έχει η συσκευή. Πρώτον αυτό που είπα με το σήμα. Το κάνει πάντα. Αν η συσκευή απενεργοποιηθεί , όντας συνδεδεμένη στο δίκτυο, όταν την ενεργοποιώ είτε δεν βρίσκει σήμα μέχρι να βγαλω και να βγάλω το προφίλ αεροπλάνου, είτε μου πετάει ένα μήνυμα σφάλματος σχετικά την εφαρμογή android.com (που καταλαβαίνω ότι έχει να κάνει με το τηλεφωνικό μέρος). Τότε, θέλει επανεκκίνηση η συσκευή, αλλιώς δεν μπορώ ούτε να βάλω-βγάλω το προφίλ αεροπλάνου.

 

Το δεύτερο bug είναι ότι η λειτουργία "εντοπισμός in pocket" δεν λειτουργεί πάντα. Άλλοτε πράγματι κλειδώνει και άλλοτε όχι.

 

Η συσκευή μου είναι γαλλική, με έκδοση κέρνελ 2.6.35.7-g38536b3.

 

Κατά τα άλλα η συσκευή πραγματικά είναι πολύ καλή και την έχω ευχαριστηθεί.

 

Νομίζω ότι λόγω android, από όπου και αν είναι η συσκευή έχει ελληνικό μενού. Για το πληκτρολόγιο δεν ξέρω σίγουρα, όμως υπάρχουν στο μάρκετ ελληνικά πληκτρολόγια.:)

 

Το πρώτο το κάνει και εμένα τελικά. Αποφάσισα πριν κάνω επανεκκίνηση να το βάζω στο προφίλ αεροπλάνο και μετά την επανεκκίνηση απλώς το βγάζω (το προφίλ αεροπλάνο) και όλα καλά.

Όσον αφορά το "In Pocket" το αποφεύγω χαρακτηριστικά γιατί στο Desire S κατανάλωνε απίστευτα πιο γρήγορα την μπαταρία. :mad:

3>4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκδοση βασικού φάσματος: U_03.1C.78P

Ημερομηνία build:MON OCT 17 14:14:08 CST 2011

 

Εσένα?

Ίδια έκδοση φάσματος, 29 Οκτωβρίου build.

Link to comment
Share on other sites

οποιος ειναι root μπορει να περασει το τελευταιο επισημο update απο εδω.

 

Καποιες αλλαγες που παρατηρησαν οι χρηστες εδω.

 

Αγνωστο ποτε θα ερθει σε ολους τους υπολοιπους (unroot).Soon i hope...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα 2 bugs έχει η συσκευή. Πρώτον αυτό που είπα με το σήμα. Το κάνει πάντα. Αν η συσκευή απενεργοποιηθεί , όντας συνδεδεμένη στο δίκτυο, όταν την ενεργοποιώ είτε δεν βρίσκει σήμα μέχρι να βγαλω και να βγάλω το προφίλ αεροπλάνου, είτε μου πετάει ένα μήνυμα σφάλματος σχετικά την εφαρμογή android.com (που καταλαβαίνω ότι έχει να κάνει με το τηλεφωνικό μέρος). Τότε, θέλει επανεκκίνηση η συσκευή, αλλιώς δεν μπορώ ούτε να βάλω-βγάλω το προφίλ αεροπλάνου.

 

λοιπον επειδη σε μένα υπήρχε το ίδιο θέμα με το android.com.phone και το έλυσα απλά εκεί που επιλέγεις 2G,3G ή προεπιλογή δικτύου απλά άλλαξε το 2G σε 3G και δεν θα σου ξαναβγεί το ενοχλητικό μήνυμα..προφανώς το λειτουργικό έχει ένα θέμα με το 2G δίκτυο και αν θες να λειτουργεί όμορφα απλά άφησε το να είναι στο 3G..ακόμα και σε αυτο το δικτυο εμένα τουλάχιστον δεν μου τρώει καθόλου μπαταρία γιατι έχω ρυθμίσει όλες τις εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ μόνο όταν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο wifi και είμαι συνδεδεμένος σε αυτό..ελπίζω να βοήθησα..δοκίμασε το και πες μου αν δούλεψε..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη σε μένα υπήρχε το ίδιο θέμα με το android.com.phone και το έλυσα απλά εκεί που επιλέγεις 2G,3G ή προεπιλογή δικτύου απλά άλλαξε το 2G σε 3G και δεν θα σου ξαναβγεί το ενοχλητικό μήνυμα..προφανώς το λειτουργικό έχει ένα θέμα με το 2G δίκτυο και αν θες να λειτουργεί όμορφα απλά άφησε το να είναι στο 3G..ακόμα και σε αυτο το δικτυο εμένα τουλάχιστον δεν μου τρώει καθόλου μπαταρία γιατι έχω ρυθμίσει όλες τις εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ μόνο όταν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο wifi και είμαι συνδεδεμένος σε αυτό..ελπίζω να βοήθησα..δοκίμασε το και πες μου αν δούλεψε..

Φιλε μου ευχαριστω για τη συμβουλη. Θα το δοκιμασω, αν και η ρυθμιση που εχω τωρα δεν ειναι στο 2g, αλλα στο αυτοματο.

Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι τι ρυθμιση ειχα οταν μου ειχε πεταξει το ενοχλητικο μηνυμα λαθους. Μπορει να το ειχα και σε 2g.

 

Παιδια, ναι, το θεμα της θηκης και της προστασιας οθονης ειναι σημαντικο. Δεν υπαρχει τιποτα διαθεσιμο!!!!

Αν βρειτε κατι, πειτε το.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...