Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

zafos εγώ βλέπω όλους να εκφράζουν την άποψη ότι κάτι δε πάει καλά με το στρατό και συ είσαι από τους ελάχιστους που από τα όσα λες βγάζω το συμπέρασμα ότι τα θεωρείς όλα ρόδινα! Τι διάολο, δε μπορείς να καταλάβεις κάτι τόσο απλό, ότι δηλαδή ο κληρωτός αν είναι να χάσει το χρόνο που τον υποχρεώνεις να χάσει, πρέπει τουλάχιστον να τον χάσει παραγωγικά για να προσφέρει υπηρεσία στην πατρίδα; Συγνώμη αλλά εγώ δε θεωρώ ότι προσφέρω καμία υπηρεσία κάνοντας αέρα στα π@πάρια του κάθε καραβανά γιατί τώρα αυτό αισθάνομαι ότι με υποχρεώνουν να κάνω! Δηλαδή για να μάθω να κρατάω ένα όπλο και να ξέρω να το συντηρώ και να το χρησιμοποιώ για την ώρα που ίσως χρειαστεί να υπερασπιστώ την πατρίδα μου η μόνη μου επιλογή είναι να πάω σε στρατοκαυλικές μονάδες; Δεν είμαστε ανθέλληνες όλοι εμείς, λογικοί άνθρωποι είμαστε και ζητάμε εφόσον μας υποχρεώνουμε να κάνουμε κάτι, να μετράει αυτό το κάτι και όχι να χάνουμε το χρόνο μας! Σου φαίνεται τόσο περίεργο όλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

zafos εγώ βλέπω όλους να εκφράζουν την άποψη ότι κάτι δε πάει καλά με το στρατό και συ είσαι από τους ελάχιστους που από τα όσα λες βγάζω το συμπέρασμα ότι τα θεωρείς όλα ρόδινα! Τι διάολο, δε μπορείς να καταλάβεις κάτι τόσο απλό, ότι δηλαδή ο κληρωτός αν είναι να χάσει το χρόνο που τον υποχρεώνεις να χάσει, πρέπει τουλάχιστον να τον χάσει παραγωγικά για να προσφέρει υπηρεσία στην πατρίδα; Συγνώμη αλλά εγώ δε θεωρώ ότι προσφέρω καμία υπηρεσία κάνοντας αέρα στα π@πάρια του κάθε καραβανά γιατί τώρα αυτό αισθάνομαι ότι με υποχρεώνουν να κάνω! Δηλαδή για να μάθω να κρατάω ένα όπλο και να ξέρω να το συντηρώ και να το χρησιμοποιώ για την ώρα που ίσως χρειαστεί να υπερασπιστώ την πατρίδα μου η μόνη μου επιλογή είναι να πάω σε στρατοκαυλικές μονάδες; Δεν είμαστε ανθέλληνες όλοι εμείς, λογικοί άνθρωποι είμαστε και ζητάμε εφόσον μας υποχρεώνουμε να κάνουμε κάτι, να μετράει αυτό το κάτι και όχι να χάνουμε το χρόνο μας! Σου φαίνεται τόσο περίεργο όλο αυτό;

Ρε παλικαρε πουθενα δε λεω οτι ειναι ολα καλα στο στρατο.Εχει πολλα θεματα και προβληματα.Αλλα το να βρισκει κανεις δικαιολογιες για να μην υπηρετησει ειναι κατι αλλο ετσι?Αλλο εχω ιδεολογικο θεμα με το στρατο,αλλο βαριεμαι/δε γουσταρω να κανω αγγαρεις,αλλο θελω ουσιαστικη εκπαιδευση.Φυσικα και η εκπαιδευση που παρεχεται στους κληρωτους πρεπει να βελτιωθει και να γινει πιο ουσιαστικη σε ολες τις μοναδες και υπηρεσιες.Καπου ειναι σκ@τ@,αλλου καλυτερη.

Δεν ειπα οτι πρεπει ντε και καλα να παμε ολοι ειδικες δυναμεις.Πεντε πραματα στο οπλο θα τα μαθεις και στις απλες μοναδες.Η προταση που εκανα ειναι γιατι καποιοι γκρινιαζουν οτι δε μαθαινουν τιποτα.Αν εχεις λοιπον την επιλογη να επιλεξεις τη καλυτερη εκπαιδευση επελεξε τη.Ουτε ειπα τιποτα για ανθελληνες κλπ.Ο στρατος εχει προβληματα.Η ολη μου ενσταση ειναι στην καταργηση της υποχρεωτικης θητειας για το οποιο ειμαι πληρως αντιθετος.Το οτι η εκπαιδευση ειναι κακη δε σημαινει οτι τη καταργουμε.Προσπαθουμε να τη βελτιωσουμε.Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ομως εδω το θεμα παει αλλου.Εφοσος λες οτι εισαι αντιρρησιας συνειδησης τοτε γιατι διαμαρτυρεσαι οτι δε θες να πας στρατο γιατι δεν υπαρχει εκπαιδευση και δε θα μαθεις τιποτα? Και μαματη εκπαιδευση να προσεφεραν εσυ αν εισαι αντιρρησιας παλι προβλημα δε θα ειχες? Σορυ κιολας αλλα αυτοαναιρεισαι.

 

Δεν είπα πουθενά ότι είμαι αντιρρησίας και δεν είμαι. Απάντησα σε αυτό που έγραψες εσύ για τους αντιρρησίες. Ούτε και είπα ότι δεν γουστάρω να πάω στρατό επειδή δεν παρέχει εκπαίδευση. Είπα ότι εφόσον δεν παρέχει, ας γίνει προαιρετική η συμμετοχή. Δεν το έθεσα καθόλου προσωπικά!

 

Οσο για την εξαγορα θητειας γνωριζω ποτε μπορει να γινει.Ειναι ομως επιλογη εφοσον καταφερεις μεχρι τοτε να μην υπηρετησεις.

 

Δεν είναι τόσο απλό όσο το παρουσιάζεις. Όλοι ξέρουμε μέχρι πόσες αναβολές μπορείς να πάρεις. Για να φτάσεις να παίρνεις αναβολές μέχρι τα 35, θα καταντήσεις αιώνιος φοιτητής αν και πάλι τα νούμερα δεν μου βγαίνουν ως τα 35. Επίσης είναι πολλοί που δεν πήγαν ούτε ΤΕΙ ούτε ΑΕΙ και δεν έχουν 10χρονη αναβολή έτσι για πλάκα. Πολύ απλά προσπαθείς να τα παρουσιάσεις όλα αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι.

 

Η ολη μου ενσταση ειναι στην καταργηση της υποχρεωτικης θητειας για το οποιο ειμαι πληρως αντιθετος.Το οτι η εκπαιδευση ειναι κακη δε σημαινει οτι τη καταργουμε.Προσπαθουμε να τη βελτιωσουμε.Αυτα.

 

Μάθε λοιπόν ότι στις χώρες που είναι υποχρεωτική η θητεία, οι φαντάροι πληρώνονται με κανονικό μισθό για να καλύπτουν τουλάχιστον τα έξοδά τους! Δεν μπορεί να έχουμε 2 μέτρα και 2 σταθμά. Δεν μπορεί να γυρεύουμε δούλους 9 μηνών με 8,62 το μήνα και χωρίς την βασική εκπαίδευση. Αν τη θέλουμε υποχρεωτική, ας κάνουμε ό,τι κανουν και οι υπόλοιπες χώρες. Δεν συμφωνείς;

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδιά! Είμαι φαντάρος αυτή τη στιγμή, μπήκα Νοέμβρη και ακόμα δν έχω μάθει πως λειτουργεί το σύστημα με τις φυλακές! Εχω θέμα γιατί είναι να πάρω άδεια στις 28 Δεκέμβριου για την πρωτοχρονιά κ σήμερα έφαγα 5Φ! Το χαρτί λέει ημερομηνία λήξης: 29 Δεκέμβρη! Αυτό σημαίνει ότι δν θα μου δώσουν την άδεια στις 28; Θα με κρατήσουν ακόμα 1 μέρα; Σας παρακαλώ καιγομαι! Εχω τρελαθεί εδώ μέσα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά! Είμαι φαντάρος αυτή τη στιγμή, μπήκα Νοέμβρη και ακόμα δν έχω μάθει πως λειτουργεί το σύστημα με τις φυλακές! Εχω θέμα γιατί είναι να πάρω άδεια στις 28 Δεκέμβριου για την πρωτοχρονιά κ σήμερα έφαγα 5Φ! Το χαρτί λέει ημερομηνία λήξης: 29 Δεκέμβρη! Αυτό σημαίνει ότι δν θα μου δώσουν την άδεια στις 28; Θα με κρατήσουν ακόμα 1 μέρα; Σας παρακαλώ καιγομαι! Εχω τρελαθεί εδώ μέσα!

 

Κανονικά ναι. Αν θες τόσο πολύ να φύγεις στις 28 ζήτα αν μπορείς να διακόψεις την ποινή αλλά να χεις και λόγο....Αυτό αν τα Φ τα έφαγες για κανά χαζό λόγο (π.χ. κάμερα κοκ). Αν έκανες @#$%, άραξε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά! Είμαι φαντάρος αυτή τη στιγμή, μπήκα Νοέμβρη και ακόμα δν έχω μάθει πως λειτουργεί το σύστημα με τις φυλακές! Εχω θέμα γιατί είναι να πάρω άδεια στις 28 Δεκέμβριου για την πρωτοχρονιά κ σήμερα έφαγα 5Φ! Το χαρτί λέει ημερομηνία λήξης: 29 Δεκέμβρη! Αυτό σημαίνει ότι δν θα μου δώσουν την άδεια στις 28; Θα με κρατήσουν ακόμα 1 μέρα; Σας παρακαλώ καιγομαι! Εχω τρελαθεί εδώ μέσα!

 

Αυτός που θα σου απαντήσει 100 % είναι οι διοικητής σου! Πάντως, αν έχει έστω και λίγο μυαλό και ανθρωπιά μέσα του, θα σε διώξει μια μέρα νωρίτερα. Βέβαια, δεν ξέρω αν πιάνει και την 29η μέρα όταν γράφει ημερομηνία λήξης 29. :O

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Τελικά πήγαν όλα καλά κ θα βγω 28! Ευτυχώς δεν είναι όλοι &@&! Εκεί μέσα! Τώρα μένει να περάσουν οι μέρες! Χρόνια πολλα σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Τελικά πήγαν όλα καλά κ θα βγω 28! Ευτυχώς δεν είναι όλοι &@&! Εκεί μέσα! Τώρα μένει να περάσουν οι μέρες! Χρόνια πολλα σε όλους!

 

χαίρομαι !. Γενικa πωσ ειναι τa πράματα εκεί ; σε ποίa περιοχη είσαι ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στο ιντερνετ πως τον Ιανουαριο μπαινω στο Κεντρο Εκπαιδευσεως Υλικου Πολεμου στη Λαμια? Τι λεει εκει τι γινεται? Και τι κανουν?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στο ιντερνετ πως τον Ιανουαριο μπαινω στο Κεντρο Εκπαιδευσεως Υλικου Πολεμου στη Λαμια? Τι λεει εκει τι γινεται? Και τι κανουν?

 

Μια χαρά είναι. Εκεί είχα πάει εγώ το Μάη του 2010. Σε σχέση με την πλειοψηφία των Κέντρων, είναι πολύ καλύτερο. Όσον αφορά την εκπαίδευση, είναι θέμα διοικητού. Καλή θητεία!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Εκεί είχα πάει εγώ το Μάη του 2010. Σε σχέση με την πλειοψηφία των Κέντρων, είναι πολύ καλύτερο. Όσον αφορά την εκπαίδευση, είναι θέμα διοικητού. Καλή θητεία!

 

Σε ευχαριστω, ακομα δεν μου εχει ερθει το χαρτι ομως στο ιντερνετ το ειδα και αυτο κατα τυχη. 21/1 μπαινω? Ποτε θα μου ερθει?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, ακομα δεν μου εχει ερθει το χαρτι ομως στο ιντερνετ το ειδα και αυτο κατα τυχη. 21/1 μπαινω? Ποτε θα μου ερθει?

 

Κανά δυο βδομάδες πριν μπεις έρχεται συνήθως το χαρτί αλλά το Ίντερνετ σε ενημερώνει νωρίτερα. Όσον αφορά την εκπαίδευση, τα Σώματα (όπως αυτό του Υλικού Πολέμου) έχουν ηπιότερη σε σύγκριση με αυτή των Όπλων. Οι ειδικότητες είναι κυρίως αποθηκάριος, χειριστής Η/Υ, οδηγός .

Link to comment
Share on other sites

Κανά δυο βδομάδες πριν μπεις έρχεται συνήθως το χαρτί αλλά το Ίντερνετ σε ενημερώνει νωρίτερα. Όσον αφορά την εκπαίδευση, τα Σώματα (όπως αυτό του Υλικού Πολέμου) έχουν ηπιότερη σε σύγκριση με αυτή των Όπλων. Οι ειδικότητες είναι κυρίως αποθηκάριος, χειριστής Η/Υ, οδηγός .

 

Σε ευχαριστω ξανα για τις πληροφοριες! Κατι διαβασα απο μια γρηγορη ματια, μαλιστα λενε πως ειναι και βυσματικο, εγω μαλλον ημουν τυχερος και μπηκα χωρις. Απο κει και περα δεν ξερω τη ειδικοτητα θα μου δωσουν και αν παιζει ρολο το πτυχιο ΤΕΙ Ηλεκτρονικης. Οπως και τι παιζει μετα απο μεταθεσεις, γιατι οπως ειπαμε τα βυσματα βολευονται εκει οποτε....

 

Τουλαχιστον θελω να εχω καλη και ηρεμη θητεια. Ας το ελπισω

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ξανα για τις πληροφοριες! Κατι διαβασα απο μια γρηγορη ματια, μαλιστα λενε πως ειναι και βυσματικο, εγω μαλλον ημουν τυχερος και μπηκα χωρις. Απο κει και περα δεν ξερω τη ειδικοτητα θα μου δωσουν και αν παιζει ρολο το πτυχιο ΤΕΙ Ηλεκτρονικης. Οπως και τι παιζει μετα απο μεταθεσεις, γιατι οπως ειπαμε τα βυσματα βολευονται εκει οποτε....

 

Τουλαχιστον θελω να εχω καλη και ηρεμη θητεια. Ας το ελπισω

 

Στις μεταθέσεις υπάρχει ένα θέμα, γιατί οι ΣΤΡ (ΥΠ) είναι σχετικά λίγοι και αν στελεχώνουν μονάδες μόνοι τους, έχουνε θέμα με τις υπηρεσίες. Δε βγαίνουνε και πολύ... Αλλά αυτά είναι τυχερά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ειδα καποιους που εγραφαν οτι ειχαν παρει μεταθεση σχολη Ευελπιδων.Θα ηθελα να ρωτησω γενικα τι παζει εκει και αν μπορειτε να με κατατοπισετε.Ως οπλιτης γιατρος παιρνω μεταθεση εκει.Ποσα ατομα διαμενουν γενικα,ποσοι γιατροι θυμαστε να υπηρχαν,αν υπηρχαν και αστερατοι γιατροι.Οποιος θελει μπορει και με pm να με πληροφορησει
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά! Ανήκω και εγώ πλέον στον ΕΣ από τις 22/3 που παρουσιάστηκα Θήβα. Αυτή την περίοδο, παρότι είμαι Αθήνα με πασχαλινή άδεια, είμαι στην Τρίπολη κανονικά για να περάσω ΣΠΕΝ. Κανείς άλλος myphoneakias Τρίπολη άραγε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ανήκω και εγώ πλέον στον ΕΣ από τις 22/3 που παρουσιάστηκα Θήβα. Αυτή την περίοδο, παρότι είμαι Αθήνα με πασχαλινή άδεια, είμαι στην Τρίπολη κανονικά για να περάσω ΣΠΕΝ. Κανείς άλλος myphoneakias Τρίπολη άραγε;

 

Φίλε πως είναι η Θήβα; Να φανταστώ πυροβολικό ε; Παρουσιάζομαι στις 20/5

Link to comment
Share on other sites

Πεζικό εγώ αλλά παρουσιάστηκα στου πυροβολικού.. Θα περάσεις μια χαρά είμαι σίγουρος. Είναι γενικά από τα καλύτερα κέντρα από ότι κατάλαβα και με συζητήσεις με άλλους από άλλα κέντρα. Ειδικά η 3η μοίρα που ήμουν έχει και τις καλές εγκαταστάσεις στο κέντρο, όπως πχ πολύ καλό κψμ, και ακόμα και αίθουσα ιντερνετ με 10 pc, οπότε αν τύχεις σε αυτή ακόμα καλύτερα!

Τέλος, και τα στελέχη που συνάντησα εγώ είναι σχεδόν όλα πολύ καλά άτομα και όχι κ@υλωμένοι! Είναι λίγο πρηξες γενικά με το θέμα ύπνου (δεν επιτρέπεται παρά μόνο συγκεκριμένες ώρες το μεσημέρι πχ), και όπως είναι λογικό θα έχετε συνέχεια εκπαίδευση, και πολύ παρέλαση βέβαια για την ορκωμοσία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Πεζικό εγώ αλλά παρουσιάστηκα στου πυροβολικού.. Θα περάσεις μια χαρά είμαι σίγουρος. Είναι γενικά από τα καλύτερα κέντρα από ότι κατάλαβα και με συζητήσεις με άλλους από άλλα κέντρα. Ειδικά η 3η μοίρα που ήμουν έχει και τις καλές εγκαταστάσεις στο κέντρο, όπως πχ πολύ καλό κψμ, και ακόμα και αίθουσα ιντερνετ με 10 pc, οπότε αν τύχεις σε αυτή ακόμα καλύτερα!

Τέλος, και τα στελέχη που συνάντησα εγώ είναι σχεδόν όλα πολύ καλά άτομα και όχι κ@υλωμένοι! Είναι λίγο πρηξες γενικά με το θέμα ύπνου (δεν επιτρέπεται παρά μόνο συγκεκριμένες ώρες το μεσημέρι πχ), και όπως είναι λογικό θα έχετε συνέχεια εκπαίδευση, και πολύ παρέλαση βέβαια για την ορκωμοσία.

 

Εγω παρουσιαστικα υγειονομικο στην Αυλωνα και εκπαιδευση δεν ειχαμε καθολου παρα μονο τρεις μερες! Την μια συναρμολογησαμε το g3, την αλλη πυροβολησαμε, και την αλλη καναμε επ ωμου και παρουσιαστε ακροβατικά. Εκπαιδευση καναμε μονο στην μοναδα (οπου πηγε ο καθενας) σαν ΣΠΕΝ.

 

Εκπαιδευση στο κεντρο? Παραξενο μου φαινεται. Ισως οι πρασινοι μονο..

Link to comment
Share on other sites

Μην φανταστείς τίποτα τρομερό. Μας μαζεύαν όλους μαζί και μας έλεγαν θεωρητικά πράγματα.. Πιο πολύ ακούγαμε δηλαδή. Τα πρακτικά ήταν να λύσουμε-δέσουμε το G3, η βολή και τέλος. Να καταλάβεις παραγγέλματα με το όπλο δεν είχαμε κάνει καθόλου, επ' ώμου κλπ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα σας παιδιά!! :) Είναι λιγο μπερδεμένο το θέμα μου και χρειάζομαι την βοήθεια σας καθώς εδώ και μερικές μέρες που παίρνω τηλ στην στρατολογία,δεν απαντούν!!Λοιπόν...Πέρυσι τελείωσα,έδωσα Πανελλήνιες αλλά δεν πέρασα για λιγο κάπου...τέλος πάντων πήρα αναβολή για 2 χρόνια με σκοπό να δώσω και πάλι Πανελλήνιες!!Όμως φέτος δεν διάβασα και δεν μπορώ να ακολουθήσω ξανά την ίδια διαδικασία με πέρυσι αλλά αδιάβαστος,οπότε τι γίνεται με την αναβολή;;;Πιάνεται ως κακή χρήση?και επίσης αν γραφτω τον Σεπτέμβριο σε κάποιο ΙΕΚ παίρνω νέα αναβολή οπότε όποια κακή χρήση παύει να ισχύει;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδιά!! :) Είναι λιγο μπερδεμένο το θέμα μου και χρειάζομαι την βοήθεια σας καθώς εδώ και μερικές μέρες που παίρνω τηλ στην στρατολογία,δεν απαντούν!!Λοιπόν...Πέρυσι τελείωσα,έδωσα Πανελλήνιες αλλά δεν πέρασα για λιγο κάπου...τέλος πάντων πήρα αναβολή για 2 χρόνια με σκοπό να δώσω και πάλι Πανελλήνιες!!Όμως φέτος δεν διάβασα και δεν μπορώ να ακολουθήσω ξανά την ίδια διαδικασία με πέρυσι αλλά αδιάβαστος,οπότε τι γίνεται με την αναβολή;;;Πιάνεται ως κακή χρήση?και επίσης αν γραφτω τον Σεπτέμβριο σε κάποιο ΙΕΚ παίρνω νέα αναβολή οπότε όποια κακή χρήση παύει να ισχύει;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

να πασ να δώσεις κανονικa και ας πάρεις μηδέν . Δεν σε ενδιαφέρει αυτο αρκεί που συμμετείχες αυτή ειναι η γνώμη μου ! Για να μην ποιάςτει ως κακή χρήση. Μετά κανονικa θα πασ να γραφτεis σε ιεκ που θέλεις και θα πάρεισ χαρτι αναβολής για στρατόλογικη χρήση απο το ιεκ σού για 2χρόνια νομίζω σού δινουν όποτε το στέλνεις μέσω κεπ για να σού παρατείνουν την αναβολή τόσο απλα. Γενικa μέχρι τa 26 ή 27 μπορείς να πάρεις αναβολή και λόγω μεταπτυχιaκόύ μετά ή αλλαγη σχολής αρκεί να τουσ ενημερώσεις πάντως απο οσο ξερω στa 27 σε στέλνουν όπως και να έχει φαντάρο και δεν μπορείς να πάρεις άλλη αναβολή. επίσης μια συμβουλή προσπάθησε να πασ σε δημόσιο ιεκ και οχι ιδιωτικό έχει καλύτερη δύναμη το δημόσιο ιεκ βέβαια παίρνουν με κλήρωση μερικά άτομα αλλα προσπάθησε το . Επίσης ειναι πολύ πιο οικονομικό γύρω στa 365ευρώ το εξαμηνο κάπου εκεί, ένω στa ιδιωτικά 3650ευρώ τον χρονο και λίγα σού λέω βέβαια παίζει ρολό και το ιεκ.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου πήγαινε να κάνεις τη θητεία σου να ξεμπερδεύεις...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...