Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξαρταται απο το ΓΕΣ.

και ΠΟΤΕ ειναι οι επιθεωρησεις κ οι ασκησεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια κανεις να μπαινει ΚΕΠΑΛ 27-28-29? ΠΝ

 

Τελικα θα μας πανε Πορο ή θα φαμε σκατα στο ΚΕΠΑΛ?

 

Ελα να μαζευομαστε!! Οτι ξερετε πειτε να προετοιμαστουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλούντε όλες οι άδειες όπως επίσης κ όλες οι μεταθέσεις λόγω εκλογών!

Όλες ή μόνο οι κανονικές άδειες??:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναί..οτιδήποτε είναι να δωθεί (άδεια-μετάθεση) μετά τις εκλογές..Σήμερα το πρωί έφτασε αυτή η διαταγή στα στρατόπεδα. Τί το θετικό βρίσκουν μ'αυτήν τους την απόφαση, δεν μπορώ να καταλάβω. Μόνο αρνητικά μπορώ να το δώ.
Link to comment
Share on other sites

Όλες.. Όσοι ήταν να φύγουν με άδεια ΔΕΝ φεύγουν και όσοι ήδη βρίσκονται σε άδεια, τους γυρίζουν πίσω.

-Στο στρατόπεδο του φίλου μου δεν γύρισαν κανέναν άρον άρον.

 

-Δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο για τους φαντάρους απ΄όσο είδα στην εκλογική νομοθεσία.ΜΟΝΟ για δημόσιους υπαλλήλους και μόνιμους στρατιωτικούς είδα.

 

-Ας απαντήσει κάποιος σχετικός με το αντικείμενο, παρακαλώ, να μην αναστατωνόμαστε δίχως λόγο.

 

-Αν απαγορεύονται οι άδειες, πώς θα πάνε να ψηφίσουν οι φαντάροι στον τόπο τους με άδεια ; (το οποίο προβλέπεται, βλέπε σχετικές ιστοσελίδες) ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

-Στο στρατόπεδο του φίλου μου δεν γύρισαν κανέναν άρον άρον.

 

-Δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο για τους φαντάρους απ΄όσο είδα στην εκλογική νομοθεσία.ΜΟΝΟ για δημόσιους υπαλλήλους και μόνιμους στρατιωτικούς είδα.

 

-Ας απαντήσει κάποιος σχετικός με το αντικείμενο, παρακαλώ, να μην αναστατωνόμαστε δίχως λόγο.

 

-Αν απαγορεύονται οι άδειες, πώς θα πάνε να ψηφίσουν οι φαντάροι στον τόπο τους με άδεια ; (το οποίο προβλέπεται, βλέπε σχετικές ιστοσελίδες) ;

- Στο στρατόπεδο του δικού μου φίλου έδωσαν περιθώριο επιστροφής μέχρι αύριο στις 10.00.

- Δέν ξέρω τι έχει ανακοινωθεί δημόσια κ πανελλαδικά, πάντως στο δικό του στρατόπεδο κόπηκαν οι άδειες φαντάρων κ στελεχών. Κ ο ίδιος αναχωρούσε αύριο κ έφαγε άκυρο όπως κ όλοι οι υπόλοιποι.

- Άν κάποιος σχετικός λοιπόν γνωρίζει κάτι, ας μας το πεί.

- Άν πάνε οι φαντάροι στον τόπο διαμονής τους να ψηφήσουν,ποιός θα μείνει στο στρατόπεδο?

Link to comment
Share on other sites

- Άν πάνε οι φαντάροι στον τόπο διαμονής τους να ψηφήσουν,ποιός θα μείνει στο στρατόπεδο?

Οι μόνιμοι & οι φαντάροι που ψηφίζουν κοντά στο στρατόπεδο θα φύγουν με υπηρεσιακό και θα επιστρέψουν. Όσοι δεν θέλουν να ψηφίσουν στον τόπο τους, θα ψηφίσουν στο στρατόπεδο μόνο κόμμα, χωρίς σταυρούς.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι μόνιμοι & οι φαντάροι που ψηφίζουν κοντά στο στρατόπεδο θα φύγουν με υπηρεσιακό και θα επιστρέψουν. Όσοι δεν θέλουν να ψηφίσουν στον τόπο τους, θα ψηφίσουν στο στρατόπεδο μόνο κόμμα, χωρίς σταυρούς.

Νομίζω αύριο, μεθαύριο.. θα μάθουμε λεπτομερώς.

Link to comment
Share on other sites

Ναί..οτιδήποτε είναι να δωθεί (άδεια-μετάθεση) μετά τις εκλογές..Σήμερα το πρωί έφτασε αυτή η διαταγή στα στρατόπεδα. Τί το θετικό βρίσκουν μ'αυτήν τους την απόφαση, δεν μπορώ να καταλάβω. Μόνο αρνητικά μπορώ να το δώ.

 

1.Δεν είναι θέμα απόφασης του ΓΕΣ, το προβλέπει ο 20-1.

2.Το σήμα που ήρθε σήμερα κάνει λόγο μόνο για κανονικές άδειες.

3.Θα κοπούν και οι μεταθέσεις για το λόγο ότι πρέπει να φτιαχτούν οι ειδικοί εκλογικοί κατάλογοι , ώστε να ψηφίσουν όσοι δεν θα πάρουν άδεια για να ψηφίσουν.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχουν ανακληθεί όσοι είναι ήδη σε άδειες, αλλά πολύ πιθανόν να γίνει κάτι τέτοιο, εξαρτάται και από τον δίκα, τη μόνάδα κλπ κλπ κλπ.

Κρίμα για τους 298 που περιμέναν πώς και πώς την ημέρα των μεταθέσεών τους.

Μόνο η 299 έχει κέρδος από όλη την ιστορία, γιατί δεν θα φάει την προβλεπόμενη εμπλοκή από τότε που θα έφευγε η 298 μέχρι να έρχονταν οι 300άρηδες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σε άδεια είμαι και από όσο ξέρω, πίσω δεν γύρισα :p

Με πήραν τηλ να μου πούνε, αλλά σε 2 ώρες ξανα τηλεφώνησαν και είπαν ότι έχουν νέα εντολή να μην ανακαλέσουν όσους έχουν ήδη φύγει. Αυτά.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Kαλά ρε ALR σε παίρνουν τηλ από το στρατόπεδο και το σηκώνεις; Θα μας τρελάνεις;

Αυτό είναι απαγορευμένο όταν βρίσκεσαι σε άδεια. :p

Link to comment
Share on other sites

Τί το θετικό βρίσκουν μ'αυτήν τους την απόφαση, δεν μπορώ να καταλάβω. Μόνο αρνητικά μπορώ να το δώ.

 

Νομίζω δεν τίθεται θέμα θετικού ή αρνητικού, απλά λόγω της ιδιαίτερης κατάστασης ο στρατός και τα σώματα ασφαλείας (αλλά και όλος ο κρατικός μηχανισμός) μπαίνει σε επιφυλακή...τώρα αν στις μέρες μας πραγματικά υπάρχει κάποιος κίνδυνος ή είναι θέμα παράδοσης είναι μεγάλη ιστορία. Σε τέτοια θέματα προσέχεις (για να έχεις)....

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Kαλά ρε ALR σε παίρνουν τηλ από το στρατόπεδο και το σηκώνεις; Θα μας τρελάνεις;

Αυτό είναι απαγορευμένο όταν βρίσκεσαι σε άδεια. :p

 

Παίχτηκε "ποθτιά"! Με πήραν μέσω ενός φίλου:p:lol:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

OPOS EINAI GNOSTO APO TI STIGMI POU ''DIALIETE'' H BOULI OLOS O KRATIKOS MIXANISMOS KIRISETE SE EPIFILAKI GIA EYNOITOUS LOGOYS.OSO ANAFORA TIS ADIES TON STELEXON 8A GRAPSO TO BRADI POU 8A EIMAI SPITI GIATI TORA GRAFO APO TO KINITO MOY ;)

ME AYTOS POU EINAI NA PANE KAAY TI NA GINETE ARAGE.ALLOI 8A EINAI SE EPIFILAKI KAI ALLOI 8A KANOUNE MPANIA??:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται το προφανές: Κάθε πρωί μπαίνουν στις μονάδες τους για να βαράνε μύγες, και το μεσημέρι επιστρέφουν στην οικογένεια που την άφησαν στα ΚΑΑΥ.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται το προφανές: Κάθε πρωί μπαίνουν στις μονάδες τους για να βαράνε μύγες, και το μεσημέρι επιστρέφουν στην οικογένεια που την άφησαν στα ΚΑΑΥ.

 

kai an einai kai i sisigos stin ipiresia ????:p

afinoune tin pe8era???:lol::lol::lol:

anafer8eike mexri 1 sep oti i adeies isxioun kanonika.emas den exoun girisei kanenan piso.oute kliroto oute stel.apo ekei kai meta kobonte gia olous.omos gia ekseretikes periptoseis mporei na parei kapios mexri 10 sep.ayto bebaia anafer8ike proforika apo tous sximat;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άρα ισχύει ότι και για τον ευρύτερο δημόσιο τομέα, αφού από την 1η Σεπτεμβρίου, θα πρέπει να έχουν γυρίσει όλοι από τις άδειες.
Link to comment
Share on other sites

den pisteuo na isxisei kati tetio :lol::lol::lol:

mas ksereis emas tous ellines.sti loufa protoi:lol::lol::lol:

 

Και όμως ισχύει. Είχα άδεια την προηγούμενη εβδομάδα των εκλογών και τελικά θα την πάρω την επόμενη.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι απαγορεύονται τα κινητά με κάμερα σε όλα τα στρατόπαιδα; Μην πάω να αγοράζω νέο κινητό χωρίς κάμερα άδικα για τους 3 μήνες που θα 'μαι στη ΣΔΒ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...