Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλος ένας χρήστης δήλωσε ότι, δέχτηκαν την ιδιότητα του Δ.Ε.Α ως έναν επιπλέον λόγο για να τον πάρουν σε γνωστό μεταπτυχιακό (στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθήνας).

 

Ως γνωστόν στα μεταπτυχιακά (όπως και στις δουλειές) ότι έχεις το βάζεις. Μη νομίζεις ότι θα έπαιξε ιδιαίτερο ρολο ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από έρευνα , βρήκα ότι ο Δ.Ε.Α. παίρνει 50 μόρια (το είχε αναφέρει ο χρήστης ενός forum). Αυτά τα μόρια δεν είναι λίγα αν αναλογιστεί κανείς ότι η άριστη γνώση μίας ξένης γλώσσας δίνει 70 μόρια, τρεις οκτάμηνες συμβάσεις 156 μόρια ενώ το μεταπτυχιακό 150 μόρια.

Απ' ότι διαπίστωσα, τα μόρια ισχύουν, όντως, μόνο για σώματα ασφαλείας και συγκεκριμένα για Ε.Π.Ο.Π., συνοριοφύλακες ,ειδικούς φρουρούς και Ναυτικό. Δεν βρήκα αν ισχύουν για πυροσβεστική και Σ.Δ.Ο.Ε..

Τέλος ένας χρήστης δήλωσε ότι, δέχτηκαν την ιδιότητα του Δ.Ε.Α ως έναν επιπλέον λόγο για να τον πάρουν σε γνωστό μεταπτυχιακό (στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθήνας).

Οι πληροφορίες είναι επισφαλείς, οπότε πρέπει να τις αξιοποιήσουμε με επιφύλαξη (ίσως να ρωτήσω και τα Κ.Ε.Π.):rolleyes:

Όποιος ξέρει περισσότερα και έχει χρόνο ας με διορθώσει (αν δεν ισχύει κάτι απ' όσα βρήκα) ή ας προσθέσει νέες πληροφορίες.

 

Τα μόρια ισχύουν σίγουρα και στην Πυροσβεστική.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αδεια λογω εκλογων δινουν σε οσους μπηκαν τελη αυγουστου?

αναλογα που υπηρετεις και που μενεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Υπάρχει κανείς εδώ που να ήταν στο Μεγάλο Πεύκο στους καταδρομείς τον Μάϊο του 1995? Ή κάποιος που να έχει κάποιον φίλο/γνωστό εκείνη την περίοδο στο συγκεκριμένο μέρος?

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

παιδια 3-4 νοεμβριου μπαινω και το βυσμα μου ειπε για Σωμα Υλικου Πολεμου. εκπαιδευση Λαμια και μετα το ψαχνω. ξερετε καμμια λουφατζιδικη ειδικοτητα να "διαλεξω"..? επισης που θα ηταν καλα για παραμεθοριο (δεκεμβριο-μαιο): λημνο, χιο, φερρες, ροδο...

για πειτε...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

παιδια 3-4 νοεμβριου μπαινω και το βυσμα μου ειπε για Σωμα Υλικου Πολεμου. εκπαιδευση Λαμια και μετα το ψαχνω. ξερετε καμμια λουφατζιδικη ειδικοτητα να "διαλεξω"..? επισης που θα ηταν καλα για παραμεθοριο (δεκεμβριο-μαιο): λημνο, χιο, φερρες, ροδο...

για πειτε...

 

αφου εχεις το βυσμα τι σκας :p

Link to comment
Share on other sites

βρε το εχω το βυσμα, θελω απλα πληροφοριες να του πω που να με βαλει!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

βρε το εχω το βυσμα, θελω απλα πληροφοριες να του πω που να με βαλει!

Αποθηκαριο..και καλο ξυσιμο :fool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ θενκς!!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Πειτε τιποτα για το Ναυτικο ρε παιδια, τι διαφορα εχει με το Στρατο ξηρας κτλ; Ξερω νουμπ ερωτησεις αλλα μπαινω το Νοεμβριο και θελω να ξερω τι παιζει :p

Αν καταλαβα καλα απο το site ολοι πανε Παλασκα στην αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Πειτε τιποτα για το Ναυτικο ρε παιδια, τι διαφορα εχει με το Στρατο ξηρας κτλ; Ξερω νουμπ ερωτησεις αλλα μπαινω το Νοεμβριο και θελω να ξερω τι παιζει :p

Αν καταλαβα καλα απο το site ολοι πανε Παλασκα στην αρχη;

Λες και εχουν παει πολλοι στο Ναυτικο..:blink: εκει πανε τα "βυσματα" :X :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πειτε τιποτα για το Ναυτικο ρε παιδια, τι διαφορα εχει με το Στρατο ξηρας κτλ; Ξερω νουμπ ερωτησεις αλλα μπαινω το Νοεμβριο και θελω να ξερω τι παιζει :p

Αν καταλαβα καλα απο το site ολοι πανε Παλασκα στην αρχη;

 

Το Ναυτικο δεν εχει καμια σχεση με τον Στρατο.Τελεια κ παυλα.Οι διαφορες ειναι χαωδης....

Μπαινεις Παλασκα,συνεχιζεις εκπαιδευση στον Πορο (κατα 90%) κ μετα παιρνεις μεταθεση.

Θεωρειτε κ μαλλον ειναι το καλυτερο σωμα.

Για να μπεις ως ναυτης θελεις ισχυρο βυσμα (ισχυροτερο απο αυτο που θα ηθελες για να μπεις αεροπορια)

 

Οτι αλλη πιο εξιδικευμενη απορια για το Ναυτικο,εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Το Ναυτικο δεν εχει καμια σχεση με τον Στρατο.Τελεια κ παυλα.Οι διαφορες ειναι χαωδης....

Μπαινεις Παλασκα,συνεχιζεις εκπαιδευση στον Πορο (κατα 90%) κ μετα παιρνεις μεταθεση.

Θεωρειτε κ μαλλον ειναι το καλυτερο σωμα.

Για να μπεις ως ναυτης θελεις ισχυρο βυσμα (ισχυροτερο απο αυτο που θα ηθελες για να μπεις αεροπορια)

 

Οτι αλλη πιο εξιδικευμενη απορια για το Ναυτικο,εδω ειμαστε

Μπορώ να αξιοποιήσω ένα βυσματάκι που έχω στο Υπουργείο Άμυνας για να πάω ναυτικό, αλλά μετά θα αισθάνομαι τύψεις...

Δεν ξέρω, να το κάνω ή να μην το κάνω;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αξιοποιήσω ένα βυσματάκι που έχω στο Υπουργείο Άμυνας για να πάω ναυτικό, αλλά μετά θα αισθάνομαι τύψεις...

Δεν ξέρω, να το κάνω ή να μην το κάνω;

αστο και τύψεις θα εχεις και εύκολη πρόσβαση σε ιντερνετ ΔΕΝ θα εχεις ! :lol: :D

σιγα τη τύψεις αν νομίζεις οτι θα ειναι καλύτερα βάλτο αλλά δεν νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

πόσες μέρες είναι η εκπαίδευση στο ναυτικό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αξιοποιήσω ένα βυσματάκι που έχω στο Υπουργείο Άμυνας για να πάω ναυτικό, αλλά μετά θα αισθάνομαι τύψεις...

Δεν ξέρω, να το κάνω ή να μην το κάνω;

 

Οχι μωρε μην το κανεις δεν λεει.Που να πηγαινεις τωρα στο καλυτερο οπλο... :p

Για να μιλησουμε τωρα σοβαρα,αν εχεις βυσματακι μην περιμενεις πολλα.Χρειαζεται μεγαλο βυσμα οπως σου ειπα.

Κ να καταφερεις να μπεις,αμα εχεις αδυναμο βυσμα θα σε φανε οι ισχυροτεροι.

Link to comment
Share on other sites

πόσες μέρες είναι η εκπαίδευση στο ναυτικό?

 

15 μερες.

Αυτη η σειρα οσες μερες εκανε εκπαιδευση τοσες πηρε αδεια ορκομοσιας :D

Link to comment
Share on other sites

απο οτι κατάλαβα πολύ χύμα πρέπει να είναι στο ναυτικό.κανείς δεν κάνει τίποτα κι ολα είναι ωραία και καλά.

κι εγώ νοέμβριο μπαίνω στο ναυτικό και μου λένε όλοι οτι δεν έχει καμία σχέση με στρατό ξηράς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ελειπε να ειχε κιολας....δεν ειναι χυμα απλως δεν εχεις απολυτως τιποτα να κανεις σε σημειο που θα λες καλυτερα σπιτι μου απο την βαρεμαρα (εαν πας παντως τραβα σε καραβι)
Link to comment
Share on other sites

15 μερες.

Αυτη η σειρα οσες μερες εκανε εκπαιδευση τοσες πηρε αδεια ορκομοσιας :D

Πολύ τιμητικο!! :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ νοέμβριο μπαίνω στο ναυτικό και μου λένε όλοι οτι δεν έχει καμία σχέση με στρατό ξηράς.

 

μα καμια ομως... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ελατε ρε παιδια, οποιος εχει βυσμα παντα καλα περναει.

Απλα αν πας ναυτικο και μετα το βυσμα ειναι σχετικα μικρο, μπορει να ειναι και χειροτερα και απο πεζοναυτης!

Εγω που ειμαι στρατο ξηρας μια χαρα ειμαι.

Υγειονομικο ολε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περισσοτερο εμπλοκη απο πεζικο..δεν εχει :food: κανεις.να εισαι εξωδουχο νουμερο και να σε παει εμπλοκη 2 μηνες και να παρεις αδεια μετα απο 4 μηνες..εκει :worry: τις αντοχες σου..και χωρις χρηση τεχνολογιας(κινητο,mp3)..:!:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περισσοτερο εμπλοκη απο πεζικο..δεν εχει :food: κανεις.να εισαι εξωδουχο νουμερο και να σε παει εμπλοκη 2 μηνες και να παρεις αδεια μετα απο 4 μηνες..εκει :worry: τις αντοχες σου..και χωρις χρηση τεχνολογιας(κινητο,mp3)..:!:

Ποιος τα λεει αυτα ρε παιδια?

Μη τρομοκρατειτε τον κοσμο!

Εγω γουσταρα να κανω παραμεθωριο και πηγα Διδυμοτειχο στο 496 ΓΣΝ. Προσωπικα δεν εκανα τιποτα, ημουν 1-1 και καθε μηνα 11 ημερες σπιτι μου!

Οσο για τα υπολοιπα στρατοπεδα εκει γυρω, λογω νοσοκομειου ηξερα πολλους, μια χαρα ολα!

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν ασχημα αλλα οχι και ετσι!

 

Φιλαρακι που ειναι απο Μυτηλ. ναυτικο κανονισε να παει εκει και τον παει 5 μεσα 1 εξω! Για δες και αυτους που μενουν Παλασκα... Βοηθεια μας!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...