Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο θα πωλείται το 4S στην Αμερική μετά τις 18 Σεπτέμβρη, όταν και θα κυκλοφορήσουν τα 5c και 5s;

 

Με τιμή συμβολαίου για 2 χρόνια θα δίνεται δωρεάν! Ενώ αγορά σκέτης συσκευής unlocked θα δίνεται 450 δολάρια + φόρο της κάθε πολιτείας! Μονο η έκδοση των 8Gb θα κυκλοφορεί στο 4S!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις σας το νεο ios7 εστω beta να μου πει εντυπωσεις; Ρολλαρει καλα ή εχει γινει βαρυ; ρωταω διοτι λεω να κρατησω ακομη το 4s μεχρι του χρονου και να παω για το iphone 6 κατευθειαν. Ευχαριστω

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελάχιστα πιο αργό στο άνοιγμα των εφαρμογών λόγω των εφέ που εχουν προστεθεί. Ωστόσο ειναι πολυ smooth. Εκει που είδα μεγάλη διάφορα ειναι στην μπαταρία τοαχιστον μια ωρα λιγότερη οθόνη με χρήση μονο σε wi fi καθολου 3G
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελάχιστα πιο αργό στο άνοιγμα των εφαρμογών λόγω των εφέ που εχουν προστεθεί. Ωστόσο ειναι πολυ smooth. Εκει που είδα μεγάλη διάφορα ειναι στην μπαταρία τοαχιστον μια ωρα λιγότερη οθόνη με χρήση μονο σε wi fi καθολου 3G

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε. Ελπιζω στην τελικη που θα βγει σε λιγες ημερες να μην υπαρχει τοση μεγαλη διαφορα στην αυτονομια.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όπως λεει και ο φίλος πιο πάνω, εχει γίνει αρκετά βαρύ σε σχέση με πριν γιατι πρόσθεσαν εφέ, αλλα απο την bera1 μέχρι την bata6 εχει βελτιωθεί κατα πολυ στην απόκριση και βέβαια ειναι αρκετά smooth αλλα πιστεύω θέλει λίγο ακόμα! Ελπίζω να το διόρθωσαν τώρα στην επίσημη σε 1 βδομαδα! Γιατι η beta 6 εχει αρκετό καιρο που βγήκε (σιγουρα 3-4 βφομαδες)! Πάντως το τελικό αποτέλεσμα που σου αφήνει ειναι πολυ θετικό! Αν και η μπαταρία ειδικά με 3G πραγματικά ρουφιεται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω το iphone 4s 32GB εδω και 10 μηνες και θελω να το πουλησω για να αγορασω το 5s.Ποσο περιπου μπορω να το πουλησω?Ευχαριστω.

 

Αν ειναι σε αψογη κατασταση εξωτερικα χωρις το παραμικρο σημαδι και γρατζουνια και χωρις καποιο αλλο προβλημα μπορεις να το δωσεις απο 350-400. Μια καλη αρχικη τιμη ειναι 380 και βλεπεις πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα (με δυσκολια) το 64αρι μου ασπρο σε καλη κατασταση 350€... Και τωρα θελω να δωσω το 5αρι μου 32αρι (αμερικανικο) 400€ και παλι δυσκολευομαι... Η αγορα δεν εχει τοσο μετρητο προσοχη φετος.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γνωρίζετε αν το IOS 7 θα δουλεύει πλήρως στο 4s;

Πιστεύω οτι θα "κολλάει" αρκετά!

Θα υποστηρίζει το slow motion στο video, καθώς και όλες τις νέες λειτουργίες-αναβαθμίσεις της κάμερας;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γνωρίζετε αν το IOS 7 θα δουλεύει πλήρως στο 4s;

Πιστεύω οτι θα "κολλάει" αρκετά!

Θα υποστηρίζει το slow motion στο video, καθώς και όλες τις νέες λειτουργίες-αναβαθμίσεις της κάμερας;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Απο τα νέα χαρακτηριστικά δεν ξέρω ακριβώς τι δεν θα έχει. Αλλά θα το πάρει και αν τρέχει όπως τρέχει το 6.1.3 θα είναι μια χαρά.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γνωρίζετε αν το IOS 7 θα δουλεύει πλήρως στο 4s;

Πιστεύω οτι θα "κολλάει" αρκετά!

Θα υποστηρίζει το slow motion στο video, καθώς και όλες τις νέες λειτουργίες-αναβαθμίσεις της κάμερας;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Για τα χαρακτηριστικά ανά συσκευή, δες εδώ.

 

Οσο αφορά τη συμπεριφορά παλαιότερων συσκευών, στο iOS 7, δεν νομίζω να δεις διάφορα ως προς τη ταχύτητα εκτέλεσης εφαρμογών κτλ. Αυτό που ίσως δεις είναι όχι και τόσο smooth animations. Τα animations στο iOS 7 είναι ιδιαίτερα απαιτητικά, με αποτέλεσμα να υπάρχει το φαινόμενο των lost frame π.χ. κατα το κλείσιμο μιας εφαρμογής.

Το παραπάνω το λέω βάσει της εμπειρίας μου με το iOS 7 στο iPad 4.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για τα χαρακτηριστικά ανά συσκευή, δες εδώ.

 

Οσο αφορά τη συμπεριφορά παλαιότερων συσκευών, στο iOS 7, δεν νομίζω να δεις διάφορα ως προς τη ταχύτητα εκτέλεσης εφαρμογών κτλ. Αυτό που ίσως δεις είναι όχι και τόσο smooth animations. Τα animations στο iOS 7 είναι ιδιαίτερα απαιτητικά, με αποτέλεσμα να υπάρχει το φαινόμενο των lost frame π.χ. κατα το κλείσιμο μιας εφαρμογής.

Το παραπάνω το λέω βάσει της εμπειρίας μου με το iOS 7 στο iPad 4.

 

Προφανώς και κρίνεις απο την iOS 7 beta έκδοση και όχι απο την iOS 7 που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, σωστά; Απο beta σε beta είχαμε διάφορα θέματα. Θα πρέπει να βελτιστοποιηθει και ο κώδικας γι αυτές τις συσκευές... Οπότε έχουμε ακόμα δρόμο

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κρίνω από τη golden master η οποία είναι διαθέσιμη στους προγραμματιστές, από την Τρίτη.

Η έκδοση golden master είναι τελευταία pre-release έκδοση πριν από τη διάθεση στο ευρύ κοινό της επίσημης έκδοσης. Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, η GM με την official είναι ίδιες, δηλαδή δεν υπάρχουν διαφορές. Ωστόσο αν υπάρξουν, είναι πολύ μικρές και περιορισμένες. Όπως και να χει, όταν με το καλό γίνει διαθέσιμο και επίσημα το iOS 7, θα το εγκαταστήσω, κάνοντας φυσικά επαναφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι σε αψογη κατασταση εξωτερικα χωρις το παραμικρο σημαδι και γρατζουνια και χωρις καποιο αλλο προβλημα μπορεις να το δωσεις απο 350-400. Μια καλη αρχικη τιμη ειναι 380 και βλεπεις πως θα παει

 

ψηλά κατά την γνώμη μου είναι η τιμή που προτείνεις πλέον...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Κρίνω από τη golden master η οποία είναι διαθέσιμη στους προγραμματιστές, από την Τρίτη.

Η έκδοση golden master είναι τελευταία pre-release έκδοση πριν από τη διάθεση στο ευρύ κοινό της επίσημης έκδοσης. Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, η GM με την official είναι ίδιες, δηλαδή δεν υπάρχουν διαφορές. Ωστόσο αν υπάρξουν, είναι πολύ μικρές και περιορισμένες. Όπως και να χει, όταν με το καλό γίνει διαθέσιμο και επίσημα το iOS 7, θα το εγκαταστήσω, κάνοντας φυσικά επαναφορά.

 

Αυτή είναι η RTM σαν να λέμε; Η σαν την rc release candidate? εγώ χωρίς να έχω δοκιμάσει beta αλλά έχοντας δοκιμάσει πολλές εκδόσεις πιστεύω πως θα τα έχει τα θεματακια του γιατί η apple πάντα δίνει βάρος στην τελευταία γενιά του iPhone και όχι τόσο στις προηγούμενες. Αλλά με το καιρό θα διορθωθούν. Τώρα που έχω την 6.1.3 στο 3GS αναλογικά είναι καλή έκδοση για το παλιό 3GS.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

RTM και Golden Master είναι το ίδιο.

 

Δεν είναι ό,τι δίνει περισσότερο βάση στη νεότερη συσκευή, αλλά ότι κάθε έκδοση του λειτουργικού είναι όλο και πιο απαιτητική.

Μέχρι τώρα, όλες οι νεότερες εκδόσεις του iOS έφερναν λίγα νέα χαρακτηριστικά εμφανή στο χρήστη, αλλά αρκετά under the hood χαρακτηριστικά, κυρίως για προγραμματιστές. Τώρα, εκτός των αλλαγών under the hood, έχουμε και ριζική ανανέωση του περιβάλλοντος. Το αποτέλεσμα αυτής της ανανέωσης είναι η επιβάρυνση του επεξεργαστή γραφικών.

 

Ουσιαστικά το ζουμί του παραπάνω post μου είναι, πως στο iPad 4 ζορίζεται ο επεξεργαστής γραφικών, και όχι ο κεντρικός επεξεργαστής. Δεν υπάρχει πρόβλημα όσο αφορά την ταχύτητα εκτέλεσης εντολών, αλλά τα μη smooth animations.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάφεραν να κάνουν τη gpu του ipad4 να λαγκάρει με το 7, να τους βράσω.

Πάντως και με iPhone 4 και την 6 πήγαινε πιο αργά απο παγόβουνο

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω τρεχω τωρα την gm στο 4s. ειχα βαλει την beta 1 οταν βγηκε και βλεπω πολυ μεγαλη διαφορα. φυσικα αναμενουμε την επισημη εκδοση αν και πιστευω οτι θα βγουν διορθωσεις π.χ 7.0.1, 7.0.2 που θα αρχισουν να διορθωνουν προβληματα γιατι ακομα εχει θεματα.

ομως βλεπω η συσκευη μου να δουλευει καλα δεν μπορω να πω οτι κολλαει αλλα δεν ειναι και ταχυτατη οπως με την ηρωικη εκδοση 5.1.1.

το θεμα της μπαταριας μ ενδιαφερει πολυ και βλεπω οτι ειναι προς το χειροτερο προς το παρων το ios 7 αν και ακομα ειναι νωρις.

Πλεον το iphone εχασε την ταυτοτητα του και αυτο που λεω στους φιλους ειναι οτι το ios 7 μοιαζει με παιδικη χαρα.

πιστευω να διορθωθουν πολλα τον επομενο καιρο αλλιως καθε περυσι και καλυτερα μου φαινεται ειναι στις εκδοσεις της Apple

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την "παιδική χαρά" ξαναπέστο :P και μένα δεν μου άρεσαν τα νέα χρώματα... Αλλά η μόδα κύκλους κάνει όπως και αλλού, απο τα 3D πάμε πάλι στα δισδιάστατα...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε το iPhone είχε σταθερότητα καλή αυτονομία καλή υποστήριξη και ταυτοτητα

Ένα ένα άρχισε να τα χάνει. Έχασε την ταυτοτητα μόνο από το slide2unlock κιόλας δηλαδή, έχασε την αυτονομία στην μπαταρία και συνεχίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θελω να ρωτησω με συντομια οτι αναβαθμιζοντας στο νεο ios7 την συσκευη μου σε περιπτωση που δεν μου αρεσει μπορω να γυρισω σε 6.1.3 ( στοκ εννοειται) που ειμαι τωρα;

Αρχαριος στον κοσμο του ios οπως καταλαβατε...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα μπορείς να γυρίσεις πίσω. Η 6.1.3 θα σταματησει να υπογράφεται σχεδόν άμεσα. Άντε μπορεί καμία μέρα 2 δεν είμαι σίγουρος αλλά καλύτερα να περιμένεις να δεις κανέναν που έχει βάλει από αύριο την έκδοση γιατί οι αλλαγές είναι δραματικές και μπορεί να μην σ αρέσει.

Εγω θα περιμένω να διαβάσω σχόλια να δω τι παίζει.

Εβαλα την gm και δεν έμεινα ικανοποιημένος οπότε θα περιμένω ίσως 7.0.1, 7.0.2 και αν.

Προτείνω να μην βιαστεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 4s με iOS 7 πάει πάρα πολύ καλά , έκανα πριν λίγες ώρες το update και όλα πάνε σφαίρα ! :up:

Δεν έχω διαπιστώσει κάποιο lag ή κάτι άλλο ενοχλητικό... , αυτά για κάποιον που ίσως διστάζει ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το 4s σηκώνει μια χαρά το ios 7. Αν κάποιος έχει πρόβλημα ας δοκιμάσει επαναφορά και στήσιμο από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω μπακ απ τα sms προτου προβω σε αναβαθμιση;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...