Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα κι εγω πριν λιγο την beta. Αρχικα ειναι αργο το τηλεφωνο και βλεπω και καποια πραγματα που δεν μου αρεσουν.

Θα την δουλεψω λιγο και θα δουμε. Θα ενημερωσω οσους ενδιαφερονται.

Εγω ουτε το επίσημο δεν θα βαλω αν κανει την συσκευη πιο αργή και μειώνει την αυτονομία.

Ετσι κι αλλιώς τα εχω ολα ήδη.

 

[ATTACH]33419[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εδω και 1 βδομαδα αγορασα ενα iphone 4s και το παιδι που το ειχε τωρα το προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι οτι οταν μπαινω στο youtube και βαζω να παιξει 1 βιντεο ,παιζει κανονικα αλλα δεν εχει ηχο! ο διακοπτης της σιγασης ειναι ανοιχτος οποτε δεν ειναι απο εκει! τι μπορει να ειναι καπια ρυθμιση η προβλημα στο λογισμικο? το κινιτο χτυπαει μια χαρα και σε ειδοπηοιση και σε κλησεις! το εκανα restore το προβλημα με το youtube ηχο δεν λυθηκε και διαπιστοσα οτι οταν πας στις ριθμισεις /ηχοι/ και πας να ακουσεις τους ηχους μυνηματον δεν ακουγωνται ενω πριν κανω restore ακουγωντουσαν.στα μυνηματα οταν μου στελνουν ακουγωνται ολα καλα!τι μπορει να φταιει ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα μάλλον. Στο iphone της κοπέλας μου η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο. Με ψιλοπαίξιμο εφαρμογών, σερφάρισμα κτλ... παίζει από το 100 να πάει 0 σε 3 ώρες max....Στην αναμονή, με κάποιες κλήσεις ομιλίας ζήτημα να κρατήσει μέχρι βράδυ...Είναι φυσιολογικό?

Αν είναι θέμα μπαταρίας πόσο κοστίζει η αλλαγή ή επιδιόρθωση? (δεν ξέρω αν γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα μάλλον. Στο iphone της κοπέλας μου η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο. Με ψιλοπαίξιμο εφαρμογών, σερφάρισμα κτλ... παίζει από το 100 να πάει 0 σε 3 ώρες max....Στην αναμονή, με κάποιες κλήσεις ομιλίας ζήτημα να κρατήσει μέχρι βράδυ...Είναι φυσιολογικό?

Αν είναι θέμα μπαταρίας πόσο κοστίζει η αλλαγή ή επιδιόρθωση? (δεν ξέρω αν γίνεται)

 

Έτσι ξαφνικά ξεκίνησε να το κάνει αυτο? Κάποια εφαρμογη που έχει βάλει τελευταία.

Εμένα μου λέει software πρόβλημα ότι είναι. Στην τελική ενα restore και set up as new για να είναι σίγουρο μετα αν θέλει αλλαγή μπαταρίας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω πριν λιγο την beta. Αρχικα ειναι αργο το τηλεφωνο και βλεπω και καποια πραγματα που δεν μου αρεσουν.

Θα την δουλεψω λιγο και θα δουμε. Θα ενημερωσω οσους ενδιαφερονται.

 

πιστευω οτι δεν θα ειναι ετσι η τελικη μορφη..τι θελω να πω.. καθε beta βγαινει για να δοκιμαστουν και να διορθωθουν τα bugs/lag κλπ! θα δωθει και αλλη μια beta ..ετσι ειχα διαβασει καπου αλλα δεν το εχω βρει για να το παρεθεσω...οποτε αναμενουμε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι δεν θα ειναι ετσι η τελικη μορφη..τι θελω να πω.. καθε beta βγαινει για να δοκιμαστουν και να διορθωθουν τα bugs/lag κλπ! θα δωθει και αλλη μια beta ..ετσι ειχα διαβασει καπου αλλα δεν το εχω βρει για να το παρεθεσω...οποτε αναμενουμε να δουμε!

 

Δεν θυμάμαι καλα αλλα νόμιζα παλαιότερα διάβαζα για άλλες εκδόσεις ας πούμε για το 5.0 ότι βγήκε η 6η beta, βγήκε η 7η beta.

Δεν νομίζω να βγάλουν μόνο 2.

Μέχρι τον Σεπτέμβριο θα έχει αρκετές.

Πάντως μόνο στο 5αρι θα κάνουν καλη δουλεια. Τα παλαιότερα μάλλον θα τα στείλουν στην απόσυρση...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα μάλλον. Στο iphone της κοπέλας μου η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο. Με ψιλοπαίξιμο εφαρμογών, σερφάρισμα κτλ... παίζει από το 100 να πάει 0 σε 3 ώρες max....Στην αναμονή, με κάποιες κλήσεις ομιλίας ζήτημα να κρατήσει μέχρι βράδυ...Είναι φυσιολογικό?

Αν είναι θέμα μπαταρίας πόσο κοστίζει η αλλαγή ή επιδιόρθωση? (δεν ξέρω αν γίνεται)

 

Εγω παντως την αλλαξα μονος μου ειναι πανευκολο και την αγορασα 5€ απο ebay.. Μου εκλεινε στις 4 ωρες και τωρα ειναι παλι σαν καινουριο. Και πριν βρεθει κανεις να πει θα σκασει το κινητο δεν ειναι αυθεντικη κλπ, θα πω πως την εχω ηδη 6 μηνες και λειτουργει απροβληματιστα.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι καλα αλλα νόμιζα παλαιότερα διάβαζα για άλλες εκδόσεις ας πούμε για το 5.0 ότι βγήκε η 6η beta, βγήκε η 7η beta.

Δεν νομίζω να βγάλουν μόνο 2.

Μέχρι τον Σεπτέμβριο θα έχει αρκετές.

Πάντως μόνο στο 5αρι θα κάνουν καλη δουλεια. Τα παλαιότερα μάλλον θα τα στείλουν στην απόσυρση...

 

Δεν ηρθε ακομα η ωρα μας για αποσυρση!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηρθε ακομα η ωρα μας για αποσυρση!!!

 

Ουτε καν! Εχουμε τουλαχιστον ζωη και αναβαθμισεις εως το 2015 κρινοντας απο το 3gs

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Το ότι παίρνει μια συσκευη μια αναβάθμιση δεν μου λέει και πολλα. Το 3GS φοράει 6.1.3 με πολλές ελλείψεις και δεν είναι ταχύτερο απο ότι με την 5.1.1. Οπότε την δώσανε για τα ματιά του κόσμου. Το ίδιο θα γινει μάλλον με το 4αρι τώρα που δεν έχει πολυ δυνατό επεξεργαστή. Θα πάρει την αναβάθμιση αλλα οποίος είναι με την 5.1.1 ξέρει τι σημαίνει iPhone 4.

Το 4s τώρα δεν έχει ram. Με 512 νομίζω είναι λίγο για τόσες πολλές δυνατότητες που προστέθηκαν. Εφέ και αλλα...

Η ουσία χάνεται δηλαδή αφού παίρνεις την αναβάθμιση απλά για να λες σαν νούμερο ότι έχω την τάδε ενώ μπορεί με την προηγούμενη να ήσουν καλύτερα απο θέμα ταχύτητας lag και μπαταρίας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα κανεις λαθος. Μπορει να μην παιρνει οκα τα χαρακτηριστικα ομως με την νεα αναβαθμιση συνεχιζεις να εχεις πληρη υποστηριξη και νεες εφαρμογες. Εχω το 1ο ipad που δεν παιρνει την 6. Μεγαλη ηττα, ενα καρο εφαρμογες μενουν χωρις αναβαθμισεις αλλα και καινουριες εφαρμογες δρν τρεχουν καν.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Το ipad με την 5.1.1 και ειναι αργο. Αμα επαιρνε και την 6.0 μετα...

Ναι οντως εχω πολυ αδικο απλα η αναβαθμιση για καποιες συσκευες πρακτικα ειμαι υποβαθμιση για εμενα.

Θα το δεις στην 7.0 κοντα ειμαστε σε 2 μηνες τα 4αρια και 4ς θα αρχισουν να πωλουνται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το ipad με την 5.1.1 και ειναι αργο. Αμα επαιρνε και την 6.0 μετα...

Ναι οντως εχω πολυ αδικο απλα η αναβαθμιση για καποιες συσκευες πρακτικα ειμαι υποβαθμιση για εμενα.

Θα το δεις στην 7.0 κοντα ειμαστε σε 2 μηνες τα 4αρια και 4ς θα αρχισουν να πωλουνται

 

Έτσι είναι. Για να κρατήσεις μια συσκευή σαν το iPad 1 που είχε εκ γενετής ανεπαρκές hardware, σε κατάσταση όπως ήταν τον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας της, πρέπει να μείνεις με το τελευταίο update της έκδοσης που βγήκε την χρονιά που κυκλοφόρησε και αν μπορείς να σταματήσεις τα updates βαριών εφαρμογών γιατί κι αυτές προσαρμόζονται στο hardware των νεότερων μοντέλων και γίνονται ακόμα πιο βαριές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω ουτε το επίσημο δεν θα βαλω αν κανει την συσκευη πιο αργή και μειώνει την αυτονομία.

Ετσι κι αλλιώς τα εχω ολα ήδη.

 

[ATTACH]33419[/ATTACH]

 

Το auxo είναι αυτό το tweak?

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone 3GS με την 6.1.3 δουλεύει καλύτερα από το 80% των android τηλεφώνων που κυκλοφορούν και έχει CPU στα 600MHz.

Οσο για την μνήμη, αν κάνεις καλή διαχείριση δεν μπορεί να επηρεάσει την ομαλότητα του λειτουργικού παρά μόνο την ταχύτητα στο άνοιγμα των εφαρμογών. Οσο πιο πολυ μνήμη τόσο πιο πολλές εφαρμογές μένουν "παγωμένες" στο υπόβαθρο και εκτελούνται άμεσα. Μακάρι να μπορούσαν να πάρουν την 7 και τα 3GS έστω και κατακρεουργημένη.

Ας τους έδινε την επιλογή αν θέλουν να την βάλουν.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

+1000. Κανενα προβλημα με τις αναβαθμισεις. Το 3gs ειναι αψογο με την 6, το ipad 1 λειτουργει απροβληματιστα με την 5 ομως μακαρι να επαιρνε την 6 και να ειχε ετσι κ εκεινο photo stream... Περα του 3g που ειχε καποια προβληματα με την 5 τα οποια διορθωθηκαν, δεν υπαρχει προβλημα ποτε με τελευταιες αναβαθμισεις σε παλιοτερες συσκευες.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Το auxo είναι αυτό το tweak?

 

Ναι αυτό είναι. Και πλέον υπάρχει στο cydia έτοιμο θέμα ios7.

 

 

 

 

 

+1000. Κανενα προβλημα με τις αναβαθμισεις. Το 3gs ειναι αψογο με την 6, το ipad 1 λειτουργει απροβληματιστα με την 5 ομως μακαρι να επαιρνε την 6 και να ειχε ετσι κ εκεινο photo stream... Περα του 3g που ειχε καποια προβληματα με την 5 τα οποια διορθωθηκαν, δεν υπαρχει προβλημα ποτε με τελευταιες αναβαθμισεις σε παλιοτερες συσκευες.

 

Συγγνώμη παιδιά άλλα τα βλέπετε πολύ ρόδινα τα πραγματα η δεν έχετε δουλέψει άλλες συσκευές.

Το iPad 1 το έχει ακόμα η μεγάλη μου κόρη. Όποτε το ποσό "καλά" τρέχει με το 5.1.1 το ξέρω από πρώτο χέρι.

Το βάζω αυτό και το iPad 2 δίπλα στο κινεζικό 7" ιντσο tablet των 75€ που έχει η 6αχρονη μικρούλα μου και βλέπω την διάφορα. Πέρα απο το γνωστό smoothness και τα χρώματα της οθόνης των iPad, το κινεζικό ταμπλετακι πάει σφαίρα, τρέχει με άνεση το real racing 3. Και έχει πολύ καλό touching & scrolling άλλα είναι κατώτερο γιατί πρόκειται για πολύ φθηνό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά άλλα τα βλέπετε πολύ ρόδινα τα πραγματα η δεν έχετε δουλέψει άλλες συσκευές.

Το iPad 1 το έχει ακόμα η μεγάλη μου κόρη. Όποτε το ποσό "καλά" τρέχει με το 5.1.1 το ξέρω από πρώτο χέρι.

Το βάζω αυτό και το iPad 2 δίπλα στο κινεζικό 7" ιντσο tablet των 75€ που έχει η 6αχρονη μικρούλα μου και βλέπω την διάφορα. Πέρα απο το γνωστό smoothness και τα χρώματα της οθόνης των iPad, το κινεζικό ταμπλετακι πάει σφαίρα, τρέχει με άνεση το real racing 3. Και έχει πολύ καλό touching & scrolling άλλα είναι κατώτερο γιατί πρόκειται για πολύ φθηνό.

 

Πες τα γιατι νομιζω οτι μονο εγω ειμαι που ξερω καποια πραγματα.

Το 3GS παλιωσε οπως και να το κανουμε δεν θα ειναι γρηγορο... Ποιο ειναι τωρα το ζητημα..

Οτι η καινουργια αναβαθμιση δινεται για να ειναι θεωρητικα καλυτερη η συσκευη απ οτι πριν. Στην περιπτωση αυτη αυτο δεν ισχυει.

Η 6.1.3 δεν κανει το τηλεφωνο καλυτερο. Το κανει χειροτερο. Τοσο και ολες οι αναβαθμισεις των εφαρμογων. Αυτα ειναι αυτονοητα αν καποιος γνωριζει 2-3 πραγματακια.

Τωρα αν με την 6.1.3 εχεις καποιες νεες λειτουργιες ομως μενεις πισω σε θεματα ταχυτητας και αλλα πολλα εγω δεν το θεωρω σωστο.

Οποτε το συμπερασμα ειναι οτι δινουν την αναβαθμιση ταχα για υποστηριξη ομως δεν σημαινει οτι θα γινει κατι.

Καλυτερα το 3GS να ειχε μεινει στην 5.1.1 γιατι εχω πιασει πολλες συσκευες στα χερια μου και ξερω. Οταν βγηκε το 3GS αν δουλευε ετσι δεν θα πουλουσε πανω απο 1 συσκευη σ ολο τον κοσμο.

Μην συγκρινετε με το Android. Η συγκριση μου ειναι μεταξυ νεοτερου και παλαιοτερου λειτουργικου στην ιδια συσκευη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τάσο κάθε αναβάθμιση φέρνει επιμέρους βελτιώσεις πχ ταχύτητα browsing, άλλα παράλληλα οι προσθήκες βαραίνουν το ανεπαρκές hardware.

To 3gs και το iPad 1 με τα 256mb ram ήταν μια χαρά για iOS χωρίς multi tasking όπου έμεναν ανοικτές 5 OEM εφαρμογές.

 

Απλά δεν το καταλαβαίνουμε γιατί δεν υπάρχει τρόπος να θυμηθούμε την αίσθηση μετά από τόσο καιρό.

Εγω έτυχε και έπεσα σε iPhone 4 που είχε μείνει στην 4.1 με ελαχιστες εφαρμογές που δεν είχαν ότε αυτές ανανεωθεί και επαθα πλάκα.

Του πρότεινα να μείνει όπως είναι. Αφού έτσι κι αλλιώς το χρησιμοποιεί μόνο σαν τηλέφωνο και mail.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα μέχρι πριν 2 μήνες 3gs (τώρα έχω 4s), μπορώ να πω πως με την 6.1.3 πήγαινε πάρα πολύ καλά, σε αντίθεση με τις 5.χ όπου κολλούσε το σύμπαν...ακόμα και την κάμερα να πήγαινες να ανοίξεις μπορεί να περίμενες 15 δευτερόλεπτα. Να μην μιλήσω για το skype. Αντίθετα με την 6.1.3 όλα άνοιγαν στην ώρα τους. Μπορεί να μην ήταν smooth αλλά γίνονταν όλα σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω σε λίγες μέρες μάλλον.. και θέλω να ρωτήσω αυτούς που το έχουν.. επειδή με ενδιαφέρει πολύ η camera του , πως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω σε λίγες μέρες μάλλον.. και θέλω να ρωτήσω αυτούς που το έχουν.. επειδή με ενδιαφέρει πολύ η camera του , πως είναι?

 

Αρκετά καλή. Πάσχει στις φωτο με χαμηλό φωτισμό και σε ευκρίνεια στα μακρινά ημερήσια πλάνα.

Σίγουρα όμως θα την βρεις πολύ καλύτερη απ αυτή που είχε η προηγούμενη συσκευή σου εφόσον δεν ήταν κάποιο Samsung S3, HTC one x.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο μου κινητό ήταν το lg optimus l7.. για αυτό πάω πάνω σε iphone γιατί χρησιμοποιώ πολύ την καμερα.. και ελπίζω του iphone να είναι καλύτερη. !!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...