Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οτι και εχει παθει δεν το κλαις,γινεται.

Αν δεν υπαρχει βελτιωση το κανεις hard reboot.κρατας πατημενο το home+lock screen buttons για πανω απο 10 sec.ετσι σιγουρα κατι θα γινει,λογικα θα περασεις παλι τα παντα μεσα στο κινητο

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ;)

Όλα καλά με το κινητό.

 

@ParafronGR όχι, η συσκευή δεν ειναι jail broken, γι'αυτό ακριβώς ανησύχησα που είχε κολλήσει..

Link to comment
Share on other sites

Αν χάσω αυτό το i-phone και δεν έχω καθόλου i-cloud, ούτε i-tunes μπορώ να χρησιμοποιήσω το find my i-phone; Μάλλον όχι, ε; :p

 

Αν είχες ενεργοποιημένο στην συσκευή το εύρεση iPhone τότε μπορείς σε οποιοδήποτε υπολογιστη να μπεις στην σελίδα iCloud.com και να βάλεις τα στοιχεία σου για να πατήσεις την απώλεια.

Αν δεν είχες στην συσκευή δεν μπορείς να κανείς τίποτα. Μόνο να ευχηθείς καλορίζικο στον νέο χρήστη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες,

 

Αγορασα ενα μεταχειρισμενο 4S το οποιο θελω να του κανω γενικο reset (περιεχομενο και ρυθμισεις) και να το ξανασεταρω με δικο μου apple ID πλεον.

Οταν παω να το κανω μου βγαζει το Apple ID του προηγουμενου χρηστη και ζηταει και το συνθηματικο του το οποιο και δεν γνωριζω.Τι μπορω να κανω για αυτο>??φοραει την ΙΟS 7.1.2

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες,

 

Αγορασα ενα μεταχειρισμενο 4S το οποιο θελω να του κανω γενικο reset (περιεχομενο και ρυθμισεις) και να το ξανασεταρω με δικο μου apple ID πλεον.

Οταν παω να το κανω μου βγαζει το Apple ID του προηγουμενου χρηστη και ζηταει και το συνθηματικο του το οποιο και δεν γνωριζω.Τι μπορω να κανω για αυτο>??φοραει την ΙΟS 7.1.2

 

Κακως δε το εβγαλε πριν στο πουλησει! Θεωρητικα ειναι ακομη δικη του συσκευη! Πρεπει να τον βρεις ωστε να απενεργοποιησει τον λογαριασμο του απο τη συσκευη σου και μετα θα το φερεις σε δικο σου iD

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Κακως δε το εβγαλε πριν στο πουλησει! Θεωρητικα ειναι ακομη δικη του συσκευη! Πρεπει να τον βρεις ωστε να απενεργοποιησει τον λογαριασμο του απο τη συσκευη σου και μετα θα το φερεις σε δικο σου iD

 

Σοβαρα????Κοιτα να δεις...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες ενεργοποιημένο στην συσκευή το εύρεση iPhone τότε μπορείς σε οποιοδήποτε υπολογιστη να μπεις στην σελίδα iCloud.com και να βάλεις τα στοιχεία σου για να πατήσεις την απώλεια.

Αν δεν είχες στην συσκευή δεν μπορείς να κανείς τίποτα. Μόνο να ευχηθείς καλορίζικο στον νέο χρήστη

...

Αγορασα ενα μεταχειρισμενο 4S το οποιο θελω να του κανω γενικο reset (περιεχομενο και ρυθμισεις) και να το ξανασεταρω με δικο μου apple ID πλεον.

Οταν παω να το κανω μου βγαζει το Apple ID του προηγουμενου χρηστη και ζηταει και το συνθηματικο του το οποιο και δεν γνωριζω.Τι μπορω να κανω για αυτο>??φοραει την ΙΟS 7.1.2

Έχω μπερδευτεί με αυτά τα 2, πώς συνδυάζονται στην περίπτωση κλοπής ή απώλειας του i-phone;

Υπάρχει τρόπος αν δεν μπορέσεις να το βρεις να κλειδωθεί οριστικά και να μην μπορεί κανείς να το χρησιμοποιήσει ποτέ ξανά;

Και τι είναι καλύτερο και για να το βρεις και αν δεν το βρεις για να μπορέσεις να το κλειδώσεις; Να έχεις screen locκ ή όχι; Να μπλοκάρεις την sim από τον πάροχο ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί με αυτά τα 2, πώς συνδυάζονται στην περίπτωση κλοπής ή απώλειας του i-phone;

Υπάρχει τρόπος αν δεν μπορέσεις να το βρεις να κλειδωθεί οριστικά και να μην μπορεί κανείς να το χρησιμοποιήσει ποτέ ξανά;

Και τι είναι καλύτερο και για να το βρεις και αν δεν το βρεις για να μπορέσεις να το κλειδώσεις; Να έχεις screen locκ ή όχι; Να μπλοκάρεις την sim από τον πάροχο ή όχι;

 

Δεν ξέρω ακριβώς να σου πω για το FindMyPhone, αλλά όταν δημιουργείς iCloud λογαριασμό, αυτός "δένει" με τη συσκευή σου και μπορείς να κατεβάζεις κτλ. Αν στο κλέψουν, ο άλλος θα μπορεί να χρησιμοποιεί τη συσκευή με το λογαριασμό σου για να κατεβάζει (πράγμα απίθανο) αλλά μόλις κλείσει ή επιλέξει να κάνει factory reset, μόλις ανοίξει, θα ζητάει ενεργοποίηση με τα δικά σου στοιχεία, οπότε η συσκευή θα είναι άχρηστη στον άλλον.

Καλό θα ήταν να βάλεις ένα 4ψηφιο στη lock screen, οπότε και κάποιος να το βρει, να μου το δοθεί η δυνατότητα να το χρησιμοποιήσει κι έτσι είτε να κλείσει από μπαταρία, είτε να το παίξει έξυπνος, να το βάλει σε DFU mode για να "φλασάρει" το iOS από την αρχή, αλλά θα την πατήσει γιατί θα του ζητήσει τα δικά σου στοιχεία.

 

Κάτι πιο... despicable δεν μπορώ να σκεφτώ. :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί με αυτά τα 2, πώς συνδυάζονται στην περίπτωση κλοπής ή απώλειας του i-phone;

Υπάρχει τρόπος αν δεν μπορέσεις να το βρεις να κλειδωθεί οριστικά και να μην μπορεί κανείς να το χρησιμοποιήσει ποτέ ξανά;

Και τι είναι καλύτερο και για να το βρεις και αν δεν το βρεις για να μπορέσεις να το κλειδώσεις; Να έχεις screen locκ ή όχι; Να μπλοκάρεις την sim από τον πάροχο ή όχι;

 

Ειτε το εχεις κλειδωμενο ειτε οχι, αν μπεις στο find my phone, μπορεις να το κλειδωσεις επιτοπου και φυσικα δε θα χρησιμοποιηθει ποτε ξανα εκτος και το ξεκλειδωσεις εσυ! Το μπλοκαρισμα της sim γινεται απο τον παροχο παντως οχι απο το find my phone!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Να πω εγω μια ιδέα; Καλύτερα νομίζω να μην έχουμε καθόλου κωδικό έτσι ώστε αν πέσει στα χέρια κάποιου να το πάρει έστω να βγάλει την sim αλλά restore δεν μπορεί να κανει θα του ζητάει να μπει internet και να βάλει το password για να βγει εκτός η εύρεση iPhone. Αυτός μετά όλο και κάπου θα μπει Ίντερνετ. iPhone και να μην μπει στο internet καθόλου απίθανο. Όποτε έχεις ευκαιρία να βρεις στον χάρτη που είναι η συσκευή.

Ενώ αν έχουμε κωδικό ο άλλος ούτε μπορεί να το ανοίξει για να συνδεθεί στο Ίντερνετ ούτε τίποτα. Έτσι χάνεται η ευκαιρία να βρεις το τηλέφωνο. Το μόνο καλό είναι ότι δεν θα μπορεί να το δουλέψει θα του είναι άχρηστο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να πω εγω μια ιδέα; Καλύτερα νομίζω να μην έχουμε καθόλου κωδικό έτσι ώστε αν πέσει στα χέρια κάποιου να το πάρει έστω να βγάλει την sim αλλά restore δεν μπορεί να κανει θα του ζητάει να μπει internet και να βάλει το password για να βγει εκτός η εύρεση iPhone. Αυτός μετά όλο και κάπου θα μπει Ίντερνετ. iPhone και να μην μπει στο internet καθόλου απίθανο. Όποτε έχεις ευκαιρία να βρεις στον χάρτη που είναι η συσκευή.

Ενώ αν έχουμε κωδικό ο άλλος ούτε μπορεί να το ανοίξει για να συνδεθεί στο Ίντερνετ ούτε τίποτα. Έτσι χάνεται η ευκαιρία να βρεις το τηλέφωνο. Το μόνο καλό είναι ότι δεν θα μπορεί να το δουλέψει θα του είναι άχρηστο

 

Δεν ισχυει αυτο οταν το κλειδωσεις μεσω find my phone

 

Οποιαδηποτε συνδεση με ιντερνετ ειτε με wifi αποθηκευμενο στη συσκευη ειτε με data εμφανιζεται στην οθονη ο ιδιοκτητης και οποια πληροφορια θελεις να στειλεις ως ιδιοκτητης στον "παρανομο" χρηστη της συσκευης

 

Οταν κλειδωθει η συσκευη δε χρειαζεται το pin ή το δακτυλικο αποτυπωμα για να βρεθει σε δικτυο

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δωσω το iphone 4s που εχω και δυστηχως εχω καποιο προβλημα. Προσπαθω να επαναφερω το iphone οπως ειναι στις αρχικες του ρυθμισεις. Πηγαινω στο γενικα και επιλεγω την 2ρη επιλογη που λεει να σβησουν ολα τα δεδομενα κλπ κλπ. Οντως ξεκιναει να φορτωνει το logo της aplle και μολις τελειωσει αρχιζει και ''φορτωνει'' αλλα δεν σταματαει ποτε. Για να το επαναφερω παταω home button και on/ff και επανερχεται αλλα δεν μπορω να κανω τη δουλεια μου. Εχω την 7.0.4. αν το βαλω μεσω itunes θα μου το επαναφερει χωρις να μου βαλει αλλα ios?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δωσω το iphone 4s που εχω και δυστηχως εχω καποιο προβλημα. Προσπαθω να επαναφερω το iphone οπως ειναι στις αρχικες του ρυθμισεις. Πηγαινω στο γενικα και επιλεγω την 2ρη επιλογη που λεει να σβησουν ολα τα δεδομενα κλπ κλπ. Οντως ξεκιναει να φορτωνει το logo της aplle και μολις τελειωσει αρχιζει και ''φορτωνει'' αλλα δεν σταματαει ποτε. Για να το επαναφερω παταω home button και on/ff και επανερχεται αλλα δεν μπορω να κανω τη δουλεια μου. Εχω την 7.0.4. αν το βαλω μεσω itunes θα μου το επαναφερει χωρις να μου βαλει αλλα ios?

 

Είσαι jailbreak?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δωσω το iphone 4s που εχω και δυστηχως εχω καποιο προβλημα. Προσπαθω να επαναφερω το iphone οπως ειναι στις αρχικες του ρυθμισεις. Πηγαινω στο γενικα και επιλεγω την 2ρη επιλογη που λεει να σβησουν ολα τα δεδομενα κλπ κλπ. Οντως ξεκιναει να φορτωνει το logo της aplle και μολις τελειωσει αρχιζει και ''φορτωνει'' αλλα δεν σταματαει ποτε. Για να το επαναφερω παταω home button και on/ff και επανερχεται αλλα δεν μπορω να κανω τη δουλεια μου. Εχω την 7.0.4. αν το βαλω μεσω itunes θα μου το επαναφερει χωρις να μου βαλει αλλα ios?

Το έχω πει 3 φορές, ΔΕΝ μπορείς να επαναφέρεις iphone το οποίο είναι jb κάνοντας το καινούργιο χωρίς να χάσεις το jb.

Είναι μονόδρομος το restore όταν έχεις ένα iphone jb.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε! Αυτο λες φταιει;

 

Πάει τώρα έκανες πατάτα.

Πιστεύω θα γυρίσεις σε 9.1 απαραίτητα. Δεν μπορείς να κανείς αλλιώς.

Για να γίνει το jailbreak κάνει repartition και μεταφέρει κάποια αρχεία συστήματος για να κάνει χώρο. Όμως όταν πατήσεις επαναφορά πάει να κάνει την διαδικασία αλλά στην ουσία σβήνει αρχεία συστήματος με αποτέλεσμα να μένει η συσκευή άχρηστη.

Κάνε καμία δοκιμή ακόμα και αν όχι πας για 9.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ενα ενα παιδια γιατι μπερδευτηκα. Το να κρατησω το jailbrake δεν με ενδιαφερει.

Το κινητο δουλευει κανονικα τωρα, απο εδω και περα τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

ενα ενα παιδια γιατι μπερδευτηκα. Το να κρατησω το jailbrake δεν με ενδιαφερει.

Το κινητο δουλευει κανονικα τωρα, απο εδω και περα τι μπορω να κανω;

Εφόσον έκανες διαγραφή δεδομένων μέσα από το κινητό θα κάνεις restore. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Restore και πέρασμα της τελευταίας διαθέσιμης έκδοσης του ios.

 

Όταν κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων και διαγραφή δεδομένων σε συσκευή που είναι jb τότε η συσκευή γίνεται τούβλο και μπαίνει σε ένα συνεχόμενο loop. Οπότε η μόνη λύση είναι το restore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην επαναφορα και διαλεξα την καρτελα ''Περιεχομενο και ρυθμισεις''

Τωρα που το ανοιξα το iphone εχει ακριβως οτι ειχα και πριν σα να μην εγινε τπτ απολυτως.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην επαναφορα και διαλεξα την καρτελα ''Περιεχομενο και ρυθμισεις''

Τωρα που το ανοιξα το iphone εχει ακριβως οτι ειχα και πριν σα να μην εγινε τπτ απολυτως.

Άλλη μια φορά :)

 

Όταν έχεις jb iphone και θες να το επαναφέρεις στην αρχική του κατάσταση τότε ο μόνος τρόπος είναι restore. Εσύ θες να τα σβήσεις όλα και να το επαναφέρεις όπως ήταν όταν το αγόρασες; Εάν αυτό θες τότε θα κάνεις μόνο restore. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην επαναφορα και διαλεξα την καρτελα ''Περιεχομενο και ρυθμισεις''

Τωρα που το ανοιξα το iphone εχει ακριβως οτι ειχα και πριν σα να μην εγινε τπτ απολυτως.

 

Πολύ περίεργο.

ΕΣΥ θέλεις να αλλάξεις έκδοση η να μείνεις με την ίδια απλά να τα σβήσεις όλα; Υπάρχει ένα προγράμμα που κάνει επαναφορά και δεν αλλάζεις έκδοση. Μένει και το jailbreak.

Αλλιώς πας 9.1 δεν έχει κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεινω στην ιδια εκδοση 7.0.4 και να σβησω οτι υπαρχει στο κινητο σα να ειναι καινουριο.

Πως μπορω να το κανω μιας και δεν εγινε ετσι οπως κοιταξα;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεινω στην ιδια εκδοση 7.0.4 και να σβησω οτι υπαρχει στο κινητο σα να ειναι καινουριο.

Πως μπορω να το κανω μιας και δεν εγινε ετσι οπως κοιταξα;

 

Εγώ στην θέση σου θα έσβηνα το iCloud το App Store τις εφαρμογές και γενικά ότι μπορώ φωτογραφίες βίντεο και τέτοια και θα το άφηνα έτσι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα. Το tinyumbrella το ξερετε;

 

Ναι το γνωρίζουμε semi restore θέλεις να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία.Τις τελευταίες μερες αρκετά συχνά μου βγάζει η συσκευή μηνυμα να αλλάξω το συνθηματικό εντός μιας ώρας, λέγοντας απο κατω επείγων...μεχρι τωρα το αλλάζω υποχρεωτικά για να μη με εκνευρίζει.Εαν δε το αλλάξω εντός της ώρας τι θα γίνει;

Το πιο βασικό μου ερώτημα γιατι το κάνει;

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...