Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου εδω καινουργιο εχει καμια 100αρα παραπανω

 

Απο 496€ στα σκρουτζομαγαζα.

Σφραγισμενο απο χερι θα το βρεις καλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια τζειλμπρεικ συσκευη και το τελευταιο μπακ απ το χω με τζειλμπρεικ.αν αλλαξω συσκευη και κανω συχρονισμο με το μπακ απ που εχω υπαρχει προβλημα?χωρισ να ειναι τζειλμπρεικ η καινουρια συσκευη?η θα μπρικαρει?
Link to comment
Share on other sites

εχω μια τζειλμπρεικ συσκευη και το τελευταιο μπακ απ το χω με τζειλμπρεικ.αν αλλαξω συσκευη και κανω συχρονισμο με το μπακ απ που εχω υπαρχει προβλημα?χωρισ να ειναι τζειλμπρεικ η καινουρια συσκευη?η θα μπρικαρει?

Δεν θα μπρικαρει αλλά θα έχει προβλήματα γιατί θα υπάρχουν αρχεία από το JB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,μια γρήγορη ερώτηση.Συγγενης μου πήρε απο wind ενα 4S το οποίο ήταν ελλατωματικο,δεν άνοιγε καθόλου.Το τηλέφωνο δεν έφυγε απο το μαγαζι,αφού διαπιστώθηκε επιτόπου το προβλημα.Της είπαν οτι θα το στείλουν στην εταιρία και αυτή τους απάντησε οτι θέλει να παραλάβει ενα σφραγισμένο τηλέφωνο και οχι να επισκευαστεί αυτο το συγκεκριμένο.Σημερα μετα απο 10 μέρες την πήραν απο το κατάστημα να παει να παραλάβει την ίδια συσκευη,μιας και όπως της είπαν η apple δεν δίνει καινούριο τηλέφωνο σε καμια των περιπτώσεων..Ξέρει κανεις τι παίζει;Ευχαριστω
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,μια γρήγορη ερώτηση.Συγγενης μου πήρε απο wind ενα 4S το οποίο ήταν ελλατωματικο,δεν άνοιγε καθόλου.Το τηλέφωνο δεν έφυγε απο το μαγαζι,αφού διαπιστώθηκε επιτόπου το προβλημα.Της είπαν οτι θα το στείλουν στην εταιρία και αυτή τους απάντησε οτι θέλει να παραλάβει ενα σφραγισμένο τηλέφωνο και οχι να επισκευαστεί αυτο το συγκεκριμένο.Σημερα μετα απο 10 μέρες την πήραν απο το κατάστημα να παει να παραλάβει την ίδια συσκευη,μιας και όπως της είπαν η apple δεν δίνει καινούριο τηλέφωνο σε καμια των περιπτώσεων..Ξέρει κανεις τι παίζει;Ευχαριστω

 

Τι είναι αυτά ρε παιδιά? Δεν στέκουν τέτοια πράγματα. να μην δεχθεί και να τους απειλείται ότι θα καταφύγει στις αρμόδιες υπηρεσίες προστασίας καταναλωτή.

Έπρεπε επί τόπου να του δώσουν νέα συσκευή όπως θα έκαναν σε κάθε Apple store.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αντικατάσταση συσκευής γίνεται, αυτοί που δημιουργούν το πρόβλημα είναι στη Wind μιας και έχουν αναφερθεί τα ίδια προβλήματα και σε άλλες παρόμοιες περιπτώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω τη δυνατότητα να μου φέρουν το 4s από Αμερική στην τιμή των 230€ ξεκλείδωτο. Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα. Καθώς και αν υπάρχει κάποιο άλλο μειονέκτημα στην αγορά από Αμερική. Υπάρχει κάποιο θέμα με τις συχνότητες που λειτουργούν τα Αμερικάνικα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω τη δυνατότητα να μου φέρουν το 4s από Αμερική στην τιμή των 230€ ξεκλείδωτο. Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα. Καθώς και αν υπάρχει κάποιο άλλο μειονέκτημα στην αγορά από Αμερική. Υπάρχει κάποιο θέμα με τις συχνότητες που λειτουργούν τα Αμερικάνικα;

 

Φίλε από Αμερική δεν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα η οπουδήποτε αλλού εκτός αμερικής .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εχω την εξης απορια. βαρεθηκα τις θηκες και τις μεμβρανες και λεω να εχω το 4s ετσι οπως ειναι και το πολυ πολυ αν γρατζουνιστει θα αλλαξω το τζαμι. ξεκινησα να ψαχνω τιμες για επισκευη να ξερω τι με περιμενει απο εκει και περα αρχιζει το μπερδεμα.

λενε ολοι σε φορουμ οτι δεν υπαρχει γνησια οθονη αλλα οθονη τυπου original.

οι αποριες μου ειναι οι εξης

α) αλλο οθονη (οταν σπαει που γινετε σαν αμμος) και αλλο το τζαμακι μπροστα που μπορει να εχει μια χαρακια ? η εαν γρατζουνιστει αλλαζει μαζι τζαμακι με οθονη ?

β) γνησια οθονη η τζαμακι η και τα δυο μαζι αναλογα με την παραπανω απαντηση υπαρχει και αν ναι που και ποσο ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εχω την εξης απορια. βαρεθηκα τις θηκες και τις μεμβρανες και λεω να εχω το 4s ετσι οπως ειναι και το πολυ πολυ αν γρατζουνιστει θα αλλαξω το τζαμι. ξεκινησα να ψαχνω τιμες για επισκευη να ξερω τι με περιμενει απο εκει και περα αρχιζει το μπερδεμα.

λενε ολοι σε φορουμ οτι δεν υπαρχει γνησια οθονη αλλα οθονη τυπου original.

οι αποριες μου ειναι οι εξης

α) αλλο οθονη (οταν σπαει που γινετε σαν αμμος) και αλλο το τζαμακι μπροστα που μπορει να εχει μια χαρακια ? η εαν γρατζουνιστει αλλαζει μαζι τζαμακι με οθονη ?

β) γνησια οθονη η τζαμακι η και τα δυο μαζι αναλογα με την παραπανω απαντηση υπαρχει και αν ναι που και ποσο ?

 

Οθόνη και τζαμι είναι ενα ανταλλακτικά δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις. Αν χαλάσει ενα απο τα 2 παίρνεις σετ και τα 2 αφού είναι σαν 1 κολλημενα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εχω την εξης απορια. βαρεθηκα τις θηκες και τις μεμβρανες και λεω να εχω το 4s ετσι οπως ειναι και το πολυ πολυ αν γρατζουνιστει θα αλλαξω το τζαμι. ξεκινησα να ψαχνω τιμες για επισκευη να ξερω τι με περιμενει απο εκει και περα αρχιζει το μπερδεμα.

λενε ολοι σε φορουμ οτι δεν υπαρχει γνησια οθονη αλλα οθονη τυπου original.

οι αποριες μου ειναι οι εξης

α) αλλο οθονη (οταν σπαει που γινετε σαν αμμος) και αλλο το τζαμακι μπροστα που μπορει να εχει μια χαρακια ? η εαν γρατζουνιστει αλλαζει μαζι τζαμακι με οθονη ?

β) γνησια οθονη η τζαμακι η και τα δυο μαζι αναλογα με την παραπανω απαντηση υπαρχει και αν ναι που και ποσο ?

 

Όπως είπαν και οι άλλοι, πάνε μαζί.

Επίσης μην βλέπεις τιμές στο eBay. Αν βαλεις αυτές δεν θα έχεις iPhone αλλά ChinaPhone.

Να υπολογιζεις γύρω στα στα 90$ συν μεταφορικά για γνήσια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://service.milaraki.com/main/2013/04/%CE%93%CE%BD%CE%AE%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/

διαβασα αυτο, πληκτρολογοντας apple - europe πατησα στην ελληνικη σημαια στην συνεχεια στο σημειο που λεει για εξ/μενο service και δεν μου βγαζει κατι.

κατανοητο οτι τζαμακι και οθονη πανε μαζι και ευχαριστω . αλλα στην ελλαδα υπαρχει καπου καποιο service της apple που να βαζει τα ιδια με το καινουργιο ? και ας κοστιζει .

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και οι άλλοι, πάνε μαζί.

Επίσης μην βλέπεις τιμές στο eBay. Αν βαλεις αυτές δεν θα έχεις iPhone αλλά ChinaPhone.

Να υπολογιζεις γύρω στα στα 90$ συν μεταφορικά για γνήσια.

 

ναι αλλα απο που τα παραγγελνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια ξαδέρφη μου της φέρανε iPhone 4S αγορασμένο από Σαουδική Αραβία αλλά έχει υπερβολικά αδύνατο wifi. Θα δεχτούν εδώ να της το φτιάξουν σε service ή θα πρέπει να τα σκάσει;
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα απο που τα παραγγελνεις ?

 

Απο το http://WWW.ifixit.com

Μπορείς κι εδώ να βρεις άλλα γύρω στα 90-100 ευρώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια ξαδέρφη μου της φέρανε iPhone 4S αγορασμένο από Σαουδική Αραβία αλλά έχει υπερβολικά αδύνατο wifi. Θα δεχτούν εδώ να της το φτιάξουν σε service ή θα πρέπει να τα σκάσει;

 

δεν την καλύπτει η εγγύηση εδω, θα πρέπει να τα σκάσει..

Link to comment
Share on other sites

http://service.milaraki.com/main/2013/04/%CE%93%CE%BD%CE%AE%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/

διαβασα αυτο, πληκτρολογοντας apple - europe πατησα στην ελληνικη σημαια στην συνεχεια στο σημειο που λεει για εξ/μενο service και δεν μου βγαζει κατι.

κατανοητο οτι τζαμακι και οθονη πανε μαζι και ευχαριστω . αλλα στην ελλαδα υπαρχει καπου καποιο service της apple που να βαζει τα ιδια με το καινουργιο ? και ας κοστιζει .

 

οχι δεν υπαρχει, .

Εφόσον έχεις ζημιά απευθύνεσαι στον παροχο κινητής τηλεφωνίας που προμηθευτηκες το iphone. Εγω για παραδειγμα απο cosmote με στειλανε στον Γερμανο ο οποίος με χρέωνε αλλαγη digitizer και οθόνη 250€ περιπου. επιπλεον χανεις και εγγυηση οποτε απευθυνθηκα σε ιδιωτη τεχνικο που μου τα αλλλαξε με 90€

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω στη οθόνη αναζήτηση στο iphone όταν γραφώ μια λέξη να μου βρει σε sms μου βγάζει τα αποτελέσματα και όταν πάω να πατήσω πάνω σε ένα από αυτά με βγάζει πάντα στο τελευταίο sms. Παλιά δεν το έκανε αυτό , πως μπορώ να το φτιάξω ? έχω την έκδοση ios 6.1.3 .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εχω την εξης απορια. βαρεθηκα τις θηκες και τις μεμβρανες και λεω να εχω το 4s ετσι οπως ειναι και το πολυ πολυ αν γρατζουνιστει θα αλλαξω το τζαμι. ξεκινησα να ψαχνω τιμες για επισκευη να ξερω τι με περιμενει απο εκει και περα αρχιζει το μπερδεμα.

λενε ολοι σε φορουμ οτι δεν υπαρχει γνησια οθονη αλλα οθονη τυπου original.

οι αποριες μου ειναι οι εξης

α) αλλο οθονη (οταν σπαει που γινετε σαν αμμος) και αλλο το τζαμακι μπροστα που μπορει να εχει μια χαρακια ? η εαν γρατζουνιστει αλλαζει μαζι τζαμακι με οθονη ?

β) γνησια οθονη η τζαμακι η και τα δυο μαζι αναλογα με την παραπανω απαντηση υπαρχει και αν ναι που και ποσο ?

 

φιλε γνωμη μου και παντα φιλικα κοιτα να παρεις αυτην την θηκη http://www.ebay.com/itm/Schutzhulle-Schwarz-fur-das-iPhone-4-4S-moshi-Hulle-Case-Handytasche-Folie-/390602723037?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item5af1bc8edd και μη ψαχνεις για αλλαγες οθονες κλπ κλπ, εχω την συγκεκριμενη σε 4s και απλα δε παιζετε , πολυ ωραια και στο ματι αλλα και οταν πιανεις το κινητο σου, δε θα θελεις να την βγαλεις, βρες και καποιον φιλο σου να σου περασει μια ζελατινα μπροστα (οχι ματ) και δε θα φαινετε το παραμικρο, αυτα απο εμενα :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ και μια βδομάδα χωρίς θήκη. Έχω screen protector μπρος πίσω.

Το μυστικό είναι στο πως το πιανεις και που το ακουμπάς.

Αν φοβάσαι να το πιάσεις από την οθόνη και βάζεις τα δάχτυλα σου μόνο στο μέταλλο, κάποια στιγμή θα σου γλυστρισει.

Επίσης αν το αφήνεις σε επισφαλή σημεία που μπορεί να πέσει κάποια στιγμή θα γίνει το κακό..

 

Μια θήκη patch για δύσκολες καταστάσεις κι ένα καλό bumper για εκδρομές, σπορ κλπ είναι αρκετά. Στην καθημερινότητα μου προτιμώ να το απολαμβανω χωρίς πλαστικά.

Άλλωστε για τα πλαστικά δεν κατηγορούμε την Samsung;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν την καλύπτει η εγγύηση εδω, θα πρέπει να τα σκάσει..

 

νομίζω οτι την καλύπτει η infoquest ,γιατι λογικά είναι μοντέλο ευρωπαϊκής εμβέλειας .Το θέμα ειναι να υπάρχει εδω το ίδιο ακριβώς μοντέλο για να δωθει ανακατασκευασμένο -αν δει πίσω στην πλάτη του τηλεφώνου τον κωδικό του μοντέλου (πχ Α 1387)- σε κάθε περίπτωση ενα τηλέφωνο δεν βλαπτει

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
νομίζω οτι την καλύπτει η infoquest ,γιατι λογικά είναι μοντέλο ευρωπαϊκής εμβέλειας .

 

Η συσκευή από Σαουδική Αραβία δεν είναι μοντέλο ευρωπαϊκής εμβέλειας και δεν καλύπτεται από άποψη εγγύησης στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λέγαμε για χρήση χωρις θήκη:

Μολις πριν λιγο μου έπεσε με τροπο που δύσκολα μπορει να συμβεί.

Περπατουσα και ηταν παρκαρισμένο στο πεζοδρόμιο ενα μηχανάκι με μια τεράστια σχαρα να εξεχει. Χτύπησε το χέρι μου στην άκρη της σχαρας και το τηλεφωνο εξεσφενδωνιστηκε.

Εσκασε σ ενα σημείο που έλειπε η πλακα του πεζοδρομίου και ηταν ανώμαλο απο το τσιμέντο.

Ευτυχώς το μονο που αποκόμισα ηταν ενα σημαδάκι στο πλαίσιο του πίσω κρυστάλλου και λιγο στο μέταλλο που εφάπτεται. Φαινεται ελάχιστα γιατι ειναι στην κογχη του μεταλλου και αν το τριψω με πολυ ψιλό γυαλόχαρτο δεν θα φαινεται καθόλου.

 

Συμπέρασμα: δεν γινεται να μην πέσει κατω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα: Όταν το χεις εκτός θήκης, σίγουρα θα πέσει!

Μετά απο 1 χρόνο το βγαλα απο τη θήκη και το ξέχασα ο παπαρίδης πάνω στην μπαγκαζιέρα και έφαγε τέτοια σούπα που δεν ήθελα καν να το σηκώσω...ευτυχώς η ζημιά αντιστρόφως ανάλογη της τούμπας, με δύο ελάχιστα σημαδάκια στην άκρη του κρύσταλλου στην πίσω πλευρά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...