Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μου δεν έχω πιστωτική και η συγκεκριμένη αλυσίδα είναι η μοναδική που κάνει δόσεις χωρίς πιστωτική,γι αυτό δεν το ακύρωσα..ξέρω οτι σε άλλα μαγαζιά σίγουρα κάπου θα υπάρχει,όμως όλοι οι άλλοι θέλουν πιστωτική..το μόνο που με κρατάει είναι αφενός που δεν έχει βγει jailbreak ακόμα και αφετέρου οτι θα παραλάβουν καινούρια παρτίδα,με βελτιωμένη και καλά μπαταρία..να δούμε,αν και δε το νομίζω:O

 

Ποιος σου ειπε οτι οι τελευταιες παρτιδες θα εχουν και καλυτερη μπαταρια?το ιδιο οπως και οι πρωτες παρτιδες θα ειναι φιλε μου!γραψτους και φυγε αφου τους κανεις τον σχετικο σαματα!ή απαιτησε λυση εδω και τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολλους…πριν 4 μερες απόκτησα από τι vodafon ένα I phone 4s άσπρο το τηλέφωνο για λίγο που το δούλεψα φοβερό…..αλλά είχα ένα πρόβλημα και το πήγα κατευθείαν πίσω όταν πατούσα το μεσαίο πλήκτρο πύλες φόρες άλλαζε τα πάντα και φαινόταν σε μορφή αρνητικού κάτι σαν sepia….ότι εργασία και να έκανες σκούραινε και τα δείχνε όπως ανέφερα…ακόμη και στη κάμερα και στη Φώτο και στην επιφάνεια …..τέλος κατάλαβα ότι άλλα αυτά γινόταν από το κεντρικό πλήκτρο αν το πατούσες στο κάτω μέρος λίγο παραπάνω γινόταν άλλα τα παραπάνω…..πιστεύω πως θα μου στείλουν καινούρια….είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα?????

.......Το τηλεφωνο δούλεψε 10 ώρες ..το αποτέλεσμα και λόγο τον ήμερων να μείνω με το παλιό μου Samsun wave 8500….

Edited by mpexpan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολλους…πριν 4 μερες απόκτησα από τι vodafon ένα I phone 4s άσπρο το τηλέφωνο για λίγο που το δούλεψα φοβερό…..αλλά είχα ένα πρόβλημα και το πήγα κατευθείαν πίσω όταν πατούσα το μεσαίο πλήκτρο πύλες φόρες άλλαζε τα πάντα και φαινόταν σε μορφή αρνητικού κάτι σαν sepia….ότι εργασία και να έκανες σκούραινε και τα δείχνε όπως ανέφερα…ακόμη και στη κάμερα και στη Φώτο και στην επιφάνεια …..τέλος κατάλαβα ότι άλλα αυτά γινόταν από το κεντρικό πλήκτρο αν το πατούσες στο κάτω μέρος λίγο παραπάνω γινόταν άλλα τα παραπάνω…..πιστεύω πως θα μου στείλουν καινούρια….είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα?????

.......Το τηλεφωνο δούλεψε 10 ώρες ..το αποτέλεσμα και λόγο τον ήμερων να μείνω με το παλιό μου Samsun wave 8500….

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι πρόβλημα του κινητού σου. Αυτό που έκανες ήταν να πατάς 3 φορές συνεχόμενα το home button και ενεργοποιούσες την επιλογή White on black. Αυτό μπορεί να απενεργοποιηθεί μέσα από τις ρυθμίσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολλους…πριν 4 μερες απόκτησα από τι vodafon ένα I phone 4s άσπρο το τηλέφωνο για λίγο που το δούλεψα φοβερό…..αλλά είχα ένα πρόβλημα και το πήγα κατευθείαν πίσω όταν πατούσα το μεσαίο πλήκτρο πύλες φόρες άλλαζε τα πάντα και φαινόταν σε μορφή αρνητικού κάτι σαν sepia….ότι εργασία και να έκανες σκούραινε και τα δείχνε όπως ανέφερα…ακόμη και στη κάμερα και στη Φώτο και στην επιφάνεια …..τέλος κατάλαβα ότι άλλα αυτά γινόταν από το κεντρικό πλήκτρο αν το πατούσες στο κάτω μέρος λίγο παραπάνω γινόταν άλλα τα παραπάνω…..πιστεύω πως θα μου στείλουν καινούρια….είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα?????

.......Το τηλεφωνο δούλεψε 10 ώρες ..το αποτέλεσμα και λόγο τον ήμερων να μείνω με το παλιό μου Samsun wave 8500….

 

Απορω αυτοι στη Vodafone πως το δεχτηκαν πισω οταν τους εξηγησες τι προβλημα εχει η συσκευη... :wacko:

 

Εν ολιγοις γυρισες πισω μια αψογη συσκευη ευχομαι το ανακατασκευασμενο που πιθανον να παρεις, να ειναι το ιδιο ενταξει.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολλους…πριν 4 μερες απόκτησα από τι vodafon ένα I phone 4s άσπρο το τηλέφωνο για λίγο που το δούλεψα φοβερό…..αλλά είχα ένα πρόβλημα και το πήγα κατευθείαν πίσω όταν πατούσα το μεσαίο πλήκτρο πύλες φόρες άλλαζε τα πάντα και φαινόταν σε μορφή αρνητικού κάτι σαν sepia….ότι εργασία και να έκανες σκούραινε και τα δείχνε όπως ανέφερα…ακόμη και στη κάμερα και στη Φώτο και στην επιφάνεια …..τέλος κατάλαβα ότι άλλα αυτά γινόταν από το κεντρικό πλήκτρο αν το πατούσες στο κάτω μέρος λίγο παραπάνω γινόταν άλλα τα παραπάνω…..πιστεύω πως θα μου στείλουν καινούρια….είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα?????

.......Το τηλεφωνο δούλεψε 10 ώρες ..το αποτέλεσμα και λόγο τον ήμερων να μείνω με το παλιό μου Samsun wave 8500….

 

χρονια πολλα φιλε μου....για ποιο λογο δεν ανεφερες το "προβλημα¨ σου μεσα στο forum για να το ξεκαθαρισεις και να γλυτωσεις την οποια ταλαιπωρια και οχι μονο!Οτι κινητα εχω παρει και οτι προβληματα εχω το πρωτο που κανω ειναι να ρωταω εδω μεσα!ευχομαι ειλικρινα να παρεις πισω την συσκευη σου και οχι ανακατασκευασμενο!ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ VODAFONE ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα φιλε μου....για ποιο λογο δεν ανεφερες το "προβλημα¨ σου μεσα στο forum για να το ξεκαθαρισεις και να γλυτωσεις την οποια ταλαιπωρια και οχι μονο!Οτι κινητα εχω παρει και οτι προβληματα εχω το πρωτο που κανω ειναι να ρωταω εδω μεσα!ευχομαι ειλικρινα να παρεις πισω την συσκευη σου και οχι ανακατασκευασμενο!ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ VODAFONE ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ....

Ρε παιδιά τι βαράται τους ανεκπαίδευτους υπαλλήλους του κάθε franchise της Vodafone. Που να ξέρουνε πως λειτουργεί η καθεμία από τις συσκευές που πουλάνε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι βαράται τους ανεκπαίδευτους υπαλλήλους του κάθε franchise της Vodafone. Που να ξέρουνε πως λειτουργεί η καθεμία από τις συσκευές που πουλάνε.

 

Δηλ το βλεπεις λογικο που λογω της ασχετοσυνης τους πηραν ενα τελειο κινητο των 670 ευρω και θα επιστρεψουν στο παλικαρι ενα ανακατασκευασμενο τελειο μεν αλλα απο δευτερο χερι και χωρις ουσιαστικα να ξερει την προηγουμενη χρηση του!για εμενα προσωπικα να παει στην vodafone να τους εξηγησει και να τους ζητησει πισω το κινητο του!εχει καθε δικαιωμα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ το βλεπεις λογικο που λογω της ασχετοσυνης τους πηραν ενα τελειο κινητο των 670 ευρω και θα επιστρεψουν στο παλικαρι ενα ανακατασκευασμενο τελειο μεν αλλα απο δευτερο χερι και χωρις ουσιαστικα να ξερει την προηγουμενη χρηση του!για εμενα προσωπικα να παει στην vodafone να τους εξηγησει και να τους ζητησει πισω το κινητο του!εχει καθε δικαιωμα!

Δεν μίλησα για το δίκαιο του καταναλωτή. Εννοείται ότι πρέπει να πάει και να ζητήσει πίσω το κινητό του. Εγώ είπα να μην πυροβολούμε τους υπαλλήλους.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για το δίκαιο του καταναλωτή. Εννοείται ότι πρέπει να πάει και να ζητήσει πίσω το κινητό του. Εγώ είπα να μην πυροβολούμε τους υπαλλήλους.

 

ενταξει ο υπαλληλος την δουλεια του εκανε αλλα σε τοσο ακριβες συσκευες-και οχι μονο- το να εχουν καποιες γνωσεις ή στην καλυτερη να επικοινωνησουν με καποιο τεχνικο τους που σιγουρα θα τους ελυνε το θεμα σε 1 λεπτο δεν ειναι κακο...και στην εξυπηρετηση πελατων-τεχνικο τμημα- να τηλεφωνουσαν θα ειχαν λυσει πιθανον το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Παΐδια καταρχήν σας ευχάριστο για της άμεσες απαντήσεις στο πρόβλημα μου…..μόλις έκανα ένα τεστ με άλλο I none και φυσικά έχετε δίκαιο….το τηλέφωνο θα το προλάβω σίγουρα γιατί το παιδί που είναι και πολύ καλό φίλος θα το έστελνε π στις 5 Ιανουαρίου…..αυτό ώμος που ακόμα με προβληματίζει χωρίς πάλη να έχω τις απαραίτητες γνώσεις πάνω σ αυτό είναι ότι το κάναμε restart(πάτησαν το μεσαίο κουμπί και το κουμπί σβήσιμο τις συσκέψεις) και έκανε πάλι τα ιδία……για μια ακόμη φορά σας ευχάριστο όλους σας θα σας ενημερώσω τη τρίτη…….να ΣΤΕ πάντα καλά….
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οσα reboots και να του κανεις, δε φευγει αυτο. Απο τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ το απενεργοποιεις..

 

Βρε παιδια κριμα ειναι δηλαδη. Σκατε ενα μηνιατικο να αγορασετε μια συσκευη, οποια κι αν ειναι, ε ψαξτε το λιγο το θεμα. Διαβαστε τιποτα..

 

Δωσε χρονο στη συσκευη να τη μαθεις. Σου φαινεται απλοικη αλλα δεν ειναι. Σου ευχομαι να παρεις πισω το ΔΙΚΟ σου τηλεφωνο κι οχι καποιο που στο παρελθον ηταν προβληματικο κι ανακατασκευαστηκε..

 

Φιλικα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να παρω iPhone 4s και θελω να κανω την εξης ερωτηση. Αυτα που φερνουν στην Ελλαδα ειναι ξεκλειδωτα? ( και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως εννουμε με το "ξεκλειδωτο", θα το εκτιμουσα. )

Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να παρω iPhone 4s και θελω να κανω την εξης ερωτηση. Αυτα που φερνουν στην Ελλαδα ειναι ξεκλειδωτα? ( και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως εννουμε με το "ξεκλειδωτο", θα το εκτιμουσα. )

Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Αυτα που πουλανε τα καταστηματα μας ειναι ξεκλειδωτα. Και μιλαμε για τα μεγαλα καταστηματα. Στα μικρα μπορει να βρεις και κλειδωμενα. Εννοουμε οτι θα λειτουργει το κινητο με οποια καρτα sim του βαλεις. Αν σου φερουν πχ απο αμερικη, το πιο πιθανο ειναι να ειναι κλειδωμενο σε καποιο παροχο. Εδω τα εχουμε ξαμολυμενα!!! :P

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που πουλανε τα καταστηματα μας ειναι ξεκλειδωτα. Και μιλαμε για τα μεγαλα καταστηματα. Στα μικρα μπορει να βρεις και κλειδωμενα. Εννοουμε οτι θα λειτουργει το κινητο με οποια καρτα sim του βαλεις. Αν σου φερουν πχ απο αμερικη, το πιο πιθανο ειναι να ειναι κλειδωμενο σε καποιο παροχο. Εδω τα εχουμε ξαμολυμενα!!! :P

Απο Γερμανο θα το παρω μαλλον. Ειμαι κομπλε απο εκει δηλαδη ? :D

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανο θα το παρω μαλλον. Ειμαι κομπλε απο εκει δηλαδη ? :D

Ναι κανενα προβλημα! Θα βαλεις αμεσως την καρτουλα σου μεσα και θα χαρεις!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Για το θέμα μπαταρίας που και εγώ υφίσταμαι (δυστυχώς), παρήγγειλα από ebay αυτό :

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220881715010

που ελπίζω να λύσει μερικώς το πρόβλημα.

Επίσης μία καλή λύση είναι η απενεργοποίηση των notifications που δεν χρειάζεστε καθώς και όσων εφαρμογών εγκαθιστάτε και σας

ζητούν να σας στέλνουν push notifications.

Για το θέμα του browser θέλω να ρωτήσω αν έχετε υπόψη σας κάποιον καλό browser που να υποστηρίζει text wrapping καθώς με τον safari δεν μπορώ να διαβάσω εύκολα άρθρα κλπ λόγω μικρής γραμματοσειράς. Οκ, γνωρίζω την ένδειξη reader που στα φέρνει σε μία πιο αναγνώσιμη μορφή αλλά προτιμώ την κανονική διάταξη. Δοκίμασα και τον atomic web ο οποίος σου δίνει την επιλογή να αυξομειώσεις τη γραμματοσειρά και μπορώ να πω ότι κάπως γίνονται καλύτερα τα πράγματα.

Στο galaxy που είχα πριν το 4s με τον opera mobile έκανα το κείμενο όσο zoom ήθελα και μου αναπροσάρμοζε το κείμενο στα όρια της σελίδας. Κάτι τέτοιο όμως στο ιΟS δεν έχω δει να υποστηρίζεται..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Για το θέμα μπαταρίας που και εγώ υφίσταμαι (δυστυχώς), παρήγγειλα από ebay αυτό :

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220881715010

που ελπίζω να λύσει μερικώς το πρόβλημα.

Επίσης μία καλή λύση είναι η απενεργοποίηση των notifications που δεν χρειάζεστε καθώς και όσων εφαρμογών εγκαθιστάτε και σας

ζητούν να σας στέλνουν push notifications.

 

Φαινεται μια καλη λυση και μαζι με φορτιστη αυτοκινητου,που θα μετριασουν το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Για το θέμα μπαταρίας που και εγώ υφίσταμαι (δυστυχώς), παρήγγειλα από ebay αυτό :

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220881715010

που ελπίζω να λύσει μερικώς το πρόβλημα.

Επίσης μία καλή λύση είναι η απενεργοποίηση των notifications που δεν χρειάζεστε καθώς και όσων εφαρμογών εγκαθιστάτε και σας

ζητούν να σας στέλνουν push notifications.

 

Φαινεται μια καλη λυση και μαζι με φορτιστη αυτοκινητου,που θα μετριασουν το προβλημα

Δεν είναι τραγικό να πήρες κινητό των 700 ευρώ και να χρειάζεσαι εξωτερική μπαταρία για να το λειτουργήσεις. Νομίζω ότι πρέπει να το επιστρέψεις. Έχεις κάθε δικαίωμα σαν καταναλωτής.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε θεμα με την μπαταρια δοκιμαστε αυτα τα κολπακια που δειχνει το παρακατω βιντεο , μπορει να βοηθησει πιστευω:

Edited by SelectivePants
Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω! 16αρι,μαυρο!! Θελω να ρωτησω, επειδη δεν εχω ακομα microSim να του βαλω, μπορω να το χρησιμοποιησω και χωρις ? Και με την φορτιση ? Να το ανοιξω και να το χρησιμοποιησω η να το φορτισω πρωτα ?
Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω! 16αρι,μαυρο!! Θελω να ρωτησω, επειδη δεν εχω ακομα microSim να του βαλω, μπορω να το χρησιμοποιησω και χωρις ? Και με την φορτιση ? Να το ανοιξω και να το χρησιμοποιησω η να το φορτισω πρωτα ?

 

Κανονικοτατα φιλε μου το χρησιμοποιεις αλλα οχι σαν κινητο....ανοιξε το τελειωνε την μπαταρια και μετα φορτισε το πληρως....

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω! 16αρι,μαυρο!! Θελω να ρωτησω, επειδη δεν εχω ακομα microSim να του βαλω, μπορω να το χρησιμοποιησω και χωρις ? Και με την φορτιση ? Να το ανοιξω και να το χρησιμοποιησω η να το φορτισω πρωτα ?

Οσοι εχετε θεμα με την μπαταρια δοκιμαστε αυτα τα κολπακια που δειχνει το παρακατω βιντεο , μπορει να βοηθησει πιστευω:

 

από ποια εταιρεία φίλε..??γιατί εμένα με παραμυθιαζουν οτι έχει έλλειψη..για πες γιατί θα αστράψω σιγά σιγά:mad:

Link to comment
Share on other sites

από ποια εταιρεία φίλε..??γιατί εμένα με παραμυθιαζουν οτι έχει έλλειψη..για πες γιατί θα αστράψω σιγά σιγά:mad:

 

Απο Γερμανο. Χθες τους φερανε καινουργιες παρτιδες

Edited by SelectivePants
Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχει δικιο ο φιλος χθες που ημουν στον δικο μας γερμανο ειδα μεσα απο τον παγκο 2 σφραγισμενα και τα λιγουρευτηκα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το θέμα με τη μπαταρία με έχει πλέον αηδιάσει!!

Χθες, με κλειστά τα πάντα (location services, SIRI, notifications μόνο για messages, phone και calendar, wifi κλειστό, cellular data κλειστό) το φόρτισα 100%, το έβγαλα από την πρίζα και το έβαλα σε airplane mode μέχρι το πρωί που ξύπνησα...η μπαταρία είχε πέσει στο 81% !!!)

Έλεος.....

Σήμερα απεγκατέστησα 2 εφαρμογές (ebay & atomic web browser) μήπως τυχόν κάνουν αυτά κάποια ζημιά...

Και πάλι...έλεος δηλαδή!!!! Smartphone που υποστηρίζει υποτίθεται του κόσμου τα features και να μην μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις λόγω μπαταρίας...

Μάλλον μόνο για marketing τα έχουν δηλαδή... για να διαφημίζουν ένα firmware τo οποίο δεν το σηκώνει το hardware??

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...