Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε πιοα απο τις τρεις προτινεις??

 

Εγώ έχω την 11.1 ICS αλλά αυτό μήπως καλύτερα να το ρωτήσεις στο thread της ρομ; Η διαφορά ανάμεσα στις 3 εξάλλου είναι μόνο οπτική, διάλεξε από τα screenshots τι σου αρέσει περισσότερο στο μάτι και βάλτο.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα παιδια οσοι βαλατε παγωτο στον γαλαξια σας με viber (και αναλογα τετοια προγραμματα) εχετε προβλημα η οχι?

γιατι διαβαζω αρκετα παραπονα απο χρηστες οτι δεν τους ερχονται ειδοποιησεις απο το viber και διαφορα αλλα τετοια..

ειχα και εγω τετοια προβληματα στο note μου αλλα η εκδοση του παγωτου που ειχα τοτε δεν ηταν "επισημη"..και λεω μηπως φταιει αυτο...

σε GB τα παντα δουλευουν ρολοι...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site που να συγκρίνει ή να κάνει review για διάφορες custom rom για το SGS2?

Εδώ και λίγες μέρες είπα να το γυρίσω και εγώ σε custom rom, αλλά είναι λίγο σπαστικό να κάθομαι να δοκιμάζω μια-μια μέχρι να δω ποια μου κάνει!! :)

 

Και γω θα ηθελα να μαθω ποια custom rom ειναι σε γενικες γραμμες η πιο σταθερη γιατι λογο χρονου δεν μπορω να δοκιμασω ολες αυτες που εχουν βγει.(Τις επισημες εκδοσεις μπορω να τις βρω στο samMobile ετσι?)

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα ηθελα να μαθω ποια custom rom ειναι σε γενικες γραμμες η πιο σταθερη γιατι λογο χρονου δεν μπορω να δοκιμασω ολες αυτες που εχουν βγει.(Τις επισημες εκδοσεις μπορω να τις βρω στο samMobile ετσι?)

 

Όσοι θέλετε custom ICS, omega 11.1 από εδώ του συμφορουμίτη μας ioathe, σταθερότατη. όμορφη, πολύ καλή εγώ παραμένω στην gb omega 10.4 του ίδιου γιατί μέχρι στιγμής καμία ICS δεν φτάνει (ακόμα) το επίπεδό της :)

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε custom ICS, omega 11.1 από εδώ του συμφορουμίτη μας ioathe, σταθερότατη. όμορφη, πολύ καλή εγώ παραμένω στην gb omega 10.4 του ίδιου γιατί μέχρι στιγμής καμία ICS δεν φτάνει (ακόμα) το επίπεδό της :)

 

Και εγώ για Omega προοριζόμουν αλλά ήθελα να ρίξω μια ματιά μπορεί να υπάρχουν "καλύτερες".

Εσύ δηλαδή προτείνεις την 10.4 Gingerbread version της Omega?

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά με λίγο search που έκανα πολλοί λένε για αυτή την rom: Resurrection Remix ics . Αυτή τη στιγμή είναι στην 1.8.1 έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για Omega προοριζόμουν αλλά ήθελα να ρίξω μια ματιά μπορεί να υπάρχουν "καλύτερες".

Εσύ δηλαδή προτείνεις την 10.4 Gingerbread version της Omega?

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά με λίγο search που έκανα πολλοί λένε για αυτή την rom: Resurrection Remix ics . Αυτή τη στιγμή είναι στην 1.8.1 έκδοση.

 

την είχα δοκιμάσει, δεν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο και είναι και κάπως περίεργη, δεν έχει CWM (αναγκάστηκα να φλασάρω νέα ρομ, κέρνελ κ.λ.π για να επαναφέρω το nandroid backup μου

όσο αφορά την 10.4 την συστήνω ανεπιφύλακτα είναι ότι ταχύτερο, όμορφο έχω δοκιμάσει ως τώρα και έχω δοκιμάσει ΠΟΛΛΕΣ τόσο gb όσο και ICS και πάντα σε αυτήν ξαναγυρνάω (προσωπική άποψη, πάντα)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

την είχα δοκιμάσει, δεν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο και είναι και κάπως περίεργη, δεν έχει CWM (αναγκάστηκα να φλασάρω νέα ρομ, κέρνελ κ.λ.π για να επαναφέρω το nandroid backup μου

όσο αφορά την 10.4 την συστήνω ανεπιφύλακτα είναι ότι ταχύτερο, όμορφο έχω δοκιμάσει ως τώρα και έχω δοκιμάσει ΠΟΛΛΕΣ τόσο gb όσο και ICS και πάντα σε αυτήν ξαναγυρνάω (προσωπική άποψη, πάντα)

 

Οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Αρα +1 στην 10.4 :)

 

Από το site της Omega υπάρχουν 3 διαφορετικά "version" για την 10.4 αλλά φωτογραφίες μόνο για τα 2 (Close to stock & Black Blue). Υπάρχει κάπου αλλού set με φωτογραφίες για το ICS "version" της 10.4?

Edited by charsta800
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Αρα +1 στην 10.4 :)

 

Από το site της Omega υπάρχουν 3 διαφορετικά "version" για την 10.4 αλλά φωτογραφίες μόνο για τα 2 (Close to stock & Black Blue). Υπάρχει κάπου αλλού set με φωτογραφίες για το ICS "version" της 10.4?

 

Καλησπερα παιδια.!! Μια ερωτηση. Θελω να βαλω τον original kernel τηs vodafone: 3.0.15-19100BULPC-CL332484 που θα τον βρω? Εψαξα στο XDA και εχω κατεβασει αυτον:GT-I9100_XXLP6_original. αυτοs ειναι..? Εχω βαλει τον Siyah και θελω να τον αλλαξω γιατι εχω ψιλοκολληματακια στο τηλ/νο.Ευχαριστω.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Νέα Omega AOKP Milestone-5 v1.0 Android 4.0.4

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334412

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...εσεις τι λετε παιδια θα δουμε συντομα την ρομ του s3 και στο κινητο μας?συγνωμη αν ειμαι off topic..:D
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα...εσεις τι λετε παιδια θα δουμε συντομα την ρομ του s3 και στο κινητο μας?συγνωμη αν ειμαι off topic..:D

 

Όλα είναι πιθανά αλλά είναι πολύ νωρίς να συζητάμε από τώρα κάτι τέτοιο. Αν υπάρξει κάτι πάντως, θα το μάθεις εδώ σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.!! Μια ερωτηση. Θελω να βαλω τον original kernel τηs vodafone: 3.0.15-19100BULPC-CL332484 που θα τον βρω? Εψαξα στο XDA και εχω κατεβασει αυτον:GT-I9100_XXLP6_original. αυτοs ειναι..? Εχω βαλει τον Siyah και θελω να τον αλλαξω γιατι εχω ψιλοκολληματακια στο τηλ/νο.Ευχαριστω.!!

 

έψαξες εδω ??http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα.Δεν ειναι. Εχω κατεβασει αυτο:GT-I9100_XXLP6.Αυτοs ειναι οoriginal kernel τηs vodafone..?

Εγω εχω αυτο:I9100BULPC.Την LP6.

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα.Δεν ειναι. Εχω κατεβασει αυτο:GT-I9100_XXLP6.Αυτοs ειναι οoriginal kernel τηs vodafone..?

Εγω εχω αυτο:I9100BULPC.Την LP6.

Nαι http://www.hotfile.com/dl/153999935/ec5f70d/I9100BULPC_I9100VGRLP6_VGR.zip.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.!!!Αυτον GT-I9100_XXLP6_original εχω κατεβασει. Θα τον περασω με CWM η με odin?

Λογικα το root θα παραμεινει και μετα την αλλαγη του original που θα βαλω..?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.!!!Αυτον GT-I9100_XXLP6_original εχω κατεβασει. Θα τον περασω με CWM η με odin?

Λογικα το root θα παραμεινει και μετα την αλλαγη του original που θα βαλω..?

 

Stock εγω περναω με odin.

Και αν βαλεις stock kernel χανεις το root.

Αν ειναι cf του stock τοτε απλα ξεζιπαρε τον μεχρι να βρεις το zImage, περασε το χυμα στην sdcard κ φλασαρε το μεσω cwm.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.!!!Αυτον GT-I9100_XXLP6_original εχω κατεβασει. Θα τον περασω με CWM η με odin?

Λογικα το root θα παραμεινει και μετα την αλλαγη του original που θα βαλω..?

 

αν δεν θελεις να χασεις το ροοτ αλλαζεις custom κερνελ.και με στοκ κερνελ γινεσαι ρουτ με τον τροπο που υπαρχει μεσα στον οδηγο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Mε τον τριτο τροπο δεν μπορουσα.!!Κοιτα να δειs τι γινεται.Εβαλα τον siyah γιατι δεν μπορουσα να το κανω root.To ειχα κανει στην gingerbread.

Με doom lord.Στην ICS δεν διαβαζε μεσω CWM το busy box instaler με τιποτα,L παταγα πανω και μου ελεγε not found.

Και μου ειπανε τα παιδια να περασω τον siyah για να μου δωσει το root.Οπωs και εγινε.Επρεπε λεει να απενεργοποιησω

το superuser.Λεω να βαλω τηs μαμαs του γιατι η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα, και που και που καποια ψιλοκολληματακια.

Η να βαλω την επομενη εκδοση του siyah.?Διαβασα πιο πανω που ειπε ο Αlex να βαλει τον original σε καποιο παιδι και ο,τι δεν

χανεται το root ισχυει..?

Ευχαριστω πολυ για οποιαδηποτε απαντηση και ευχαριστω για τιs οδηγιεs.Συγνωμη αν σαs κουρασα αλλα τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Νέα Omega AOKP Milestone-5 v1.0 Android 4.0.4

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334412

 

Την εχεις περασει την συγκεκριμενη rom?

Το κινητο με αυτην τη rom, παιρνει αυτα τα χρωματα οπως δειχνουν τα screenshots?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Mε τον τριτο τροπο δεν μπορουσα.!!Κοιτα να δειs τι γινεται.Εβαλα τον siyah γιατι δεν μπορουσα να το κανω root.To ειχα κανει στην gingerbread.

Με doom lord.Στην ICS δεν διαβαζε μεσω CWM το busy box instaler με τιποτα,L παταγα πανω και μου ελεγε not found.

Και μου ειπανε τα παιδια να περασω τον siyah για να μου δωσει το root.Οπωs και εγινε.Επρεπε λεει να απενεργοποιησω

το superuser.Λεω να βαλω τηs μαμαs του γιατι η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα, και που και που καποια ψιλοκολληματακια.

Η να βαλω την επομενη εκδοση του siyah.?Διαβασα πιο πανω που ειπε ο Αlex να βαλει τον original σε καποιο παιδι και ο,τι δεν

χανεται το root ισχυει..?

Ευχαριστω πολυ για οποιαδηποτε απαντηση και ευχαριστω για τιs οδηγιεs.Συγνωμη αν σαs κουρασα αλλα τι να κανω?

 

διαβασε αυτη τη σελιδα τι γραφω και γω στο τελος και αλλοι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308427&page=62 τιποτα απλα βαλε τον καλιτερο κερνελ για μπαταρια τον Phenomenal απλα φανταστικος αυτον εχω και γω με μεγαλη διαρκεια μπαταριας http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601520&highlight=phenomenalκαι θα υσηχασεις.αν οχι βαλε τον στοκ κερνελ και προσπαθησε με αυτο το τροπο να γινεις ρουτ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 δεν γινεται αλλιως.o siyah τρωει μπαταρια.δοκιμασες μεσα στο ρεκοβερυ του siyah na μπεις και να αλλαξεις προφιλ απο defauit σε battery?

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο φάκελο αποθηκεύετε το nadroid backup παιδιά; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα...

Ψαξε στην

sdcard>clockworkmod>backup folder.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αποστολε ποιον να βαλω απο αυτον Phenomenal που λεs? για να εχω και το ραδιοφωνο?

Υποθετω θα ειμαι rooted με αυτον.!!!ειναι rooted αυτοs? και αν αλλαξω το προφιλ σε battery απο τον συγκεκριμενο του siyah,

θα μπω στο μενου του CWM και τι θα κανω? εχει κατι συγκεκριμενο για να τικαρω με το power?

Σ'ευχαριστω παρα πολυ παντωs για τιs απαντησειs που μου δινειs.!!!

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις περασει την συγκεκριμενη rom?

Το κινητο με αυτην τη rom, παιρνει αυτα τα χρωματα οπως δειχνουν τα screenshots?

 

Ναι όταν την βάλεις είναι ίδια με τα screenshots :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αποστολε ποιον να βαλω απο αυτον Phenomenal που λεs? για να εχω και το ραδιοφωνο?

Υποθετω θα ειμαι rooted με αυτον.!!!ειναι rooted αυτοs? και αν αλλαξω το προφιλ σε battery απο τον συγκεκριμενο του siyah,

θα μπω στο μενου του CWM και τι θα κανω? εχει κατι συγκεκριμενο για να τικαρω με το power?

Σ'ευχαριστω παρα πολυ παντωs για τιs απαντησειs που μου δινειs.!!!

τον τελευταιο Phenomenal ton 5,3 extreme.αλλα πρωτα εμπα στο ρεκοβερυ του siyah kai ψαξε μεσα να βρεις το battery profil αστο για μια δυο μερες και αν και αυτο τραβαει πολυ μπαταρια τοτε βαλε τον Phenomenal.εισαι ρουτ μιν ανησυχεις.το προφιλ battery υπαρχει στο τελευταιο μενου μολις ανοιγει κατι που λεει για κερνελ.me κλειστο το κινιτο μεσα στο ρεκοβερι

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...