Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ευχαριστω πολυ ! ΚΑτι τελευταιο...

 

ΜΕ την 4.1.2 η κατασταση βελτιωθηκε με την μπαταρια ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ! ΚΑτι τελευταιο...

 

ΜΕ την 4.1.2 η κατασταση βελτιωθηκε με την μπαταρια ;

θα δεις μονος σου,αλλα γενικως οχι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

θα δεις μονος σου,αλλα γενικως οχι.

 

αμα ειναι να δωσω τοσα λεφτα για να " δω" αν βελτιωθηκε η μπαταρια δνε κανουμε δουλεια..

 

Σκεφτομαι να το παρω 2ο χερι γιαυτο ρωταω.

 

Οποτε το πολυ κανα 15 ωρο με καλη χρηση βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα,κανεις δεν εχει να πει τιποτα?μια βοηθεια παιδια ειμαι ακομα χωρις κινητο,please!!

 

Καλησπέρα! Καταρχήν θα σε παρακαλέσω να μην ρωτάς συνέχεια το ίδιο πράγμα. Εάν ξέρει κάποιος θα σε βοηθήσει. Δεύτερον, αφού το βιάζεσαι το κινητό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να δώσει περίπου 100 ευρώ (τόσο πάει με τα μεταφορικά, απ'ότι ειδα) για κάτι αγνώστου βαθμού ποιότητας, που θα κάνει να έρθει τουλαχιστον μία εβδομάδα και θα πρέπει να το φτιάξεις ο ίδιος, αντί να δώσεις ένα 50ρικο ακόμα και να το δώσεις να στο φτιάξουν κατευθείαν στο επίσημο service της Samsung..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Καταρχήν θα σε παρακαλέσω να μην ρωτάς συνέχεια το ίδιο πράγμα. Εάν ξέρει κάποιος θα σε βοηθήσει. Δεύτερον, αφού το βιάζεσαι το κινητό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να δώσει περίπου 100 ευρώ (τόσο πάει με τα μεταφορικά, απ'ότι ειδα) για κάτι αγνώστου βαθμού ποιότητας, που θα κάνει να έρθει τουλαχιστον μία εβδομάδα και θα πρέπει να το φτιάξεις ο ίδιος, αντί να δώσεις ένα 50ρικο ακόμα και να το δώσεις να στο φτιάξουν κατευθείαν στο επίσημο service της Samsung..

 

 

αφεντικο καλησπερα,εχεις δικιο να μην ρωταμε συνεχεια αλλα η πρωτη ερωτηση ηταν στις 13 του μηνα και οι επομενη χθες και μια σημερα.αμα δεν μου απαντουσε κανεις και σημερα θα αποφασιζα μονος μου.και δευτερον αμα ειχα αλλα πενηντα θα παντρευομουνα (οπως λενε και στο χωριο μας).:wink:και τα 100 πολλα ειναι αλλα ας οψεται.σιγουρα ομως θα υπαρχουν και καλα απο εξω σε σχεση με εδω.για αυτο ρωταω.εδω η samsung σου το αλλαζει ολο το πακετο μπροστα(οθονη,ακουστκα και τα συναφει.)ελπιζω να με καταλαβενεις.

Link to comment
Share on other sites

Οσες εφαρμογες κτλ τρεχουν στην διεργασια μνημης cache, τρωνε κ μπαταρια οσες περισσοτερες τρεχουν κτλ? Οι μονο αυτες που ειναι σε εκτελεση?
Link to comment
Share on other sites

Οσες εφαρμογες κτλ τρεχουν στην διεργασια μνημης cache, τρωνε κ μπαταρια οσες περισσοτερες τρεχουν κτλ? Οι μονο αυτες που ειναι σε εκτελεση?

 

Μόνο οι δεύτερες

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι να δωσω τοσα λεφτα για να " δω" αν βελτιωθηκε η μπαταρια δνε κανουμε δουλεια..

 

Σκεφτομαι να το παρω 2ο χερι γιαυτο ρωταω.

 

Οποτε το πολυ κανα 15 ωρο με καλη χρηση βγαζει.

και με μια οριτζιναλ σαμσουνκ 2000 πας σε 24+ωρες με καθε χρηση.καλη η επιλογη σου.προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και με μια οριτζιναλ σαμσουνκ 2000 πας σε 24+ωρες με καθε χρηση.καλη η επιλογη σου.προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο.

 

και εγω ετσι λεω οτι ειναι καλη επιλογη...ειχα το Gs 3 μαμα 6 μηνες αλλα πολλα κολληματα μου εσπασε τα νευρα και το εδωσα σε παρα πολυ καλη τιμη ( 340). Οποτε μου μενουν και τα 150 ευρω αν παρω GS 2 στα ( 190) με 20 μηνες εγγυηση ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω καλό πλοηγό GPS. Να του περάσω navigon ή υπάρχει κάτι καλύτερο ?

 

Υπάρχει ολόκληρο θέμα για την πλοήγηση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Σημερα το απογευμα επεστρεψα σε Samsung based rom (Neat) και διαπιστωσα το εξης θεμα:

 

Ενω ειχα επιλεξει να επανελθουν οι εφαρμογες μου αυτοματα απο την Google (ακριβως οπως ειχα κανει σε προσφατες αλλαγες rom - Omega, Slim, JellyBam, CM), δεν μου "εφερε" τιποτα...

 

Οταν - μεσω pc - μπηκα στο Store, οι εφαρμογες μου φαινοταν "Εγκατεστημενες"... Αναγκαστηκα λοιπον να τις εγκαταστησω μια-μια...

 

Εχω λοιπον 2 ερωτησουλες!

 

1. Γιατι συνεβει αυτο? Μου εδωσε την εντυπωση οτι απο καπου "εβλεπε" τις εφαρμογες εγκατεστημενες... Απο την stock που ειχα παλιοτερα ισως? :confused:

2. Πως αντιμετωπιζεται μια τετοια κατασταση? Υπαρχει δηλαδη τροπος να "πεις" στο Store οτι δεν ειναι εγκατεστημενες και να αρχισει να "δινει"?

 

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το αρχείο για flash player της JB ; Έχω την Nordic LSS στο κινητό μας.

 

Ευχαριστώ πολύ! !

Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Πριν μία εβδομάδα έκανα update στη συσκευή μου και πέρασα την 4.1.2

Παρατήρησα οτι να γράψω ελληνικά μικρά δεν μπορώ. θυμάμαι από την παλιά έκδοση οτι έγραφα με μικρούς χαρακτήρες αλλά με περιορισμό στον αριθμό.δοκίμασα και έγραψα στο σημειοματάριο και μετά έκανα επικόληση.Το πήρε κανονικά σε μικρά και μου έδειχνε οτι είναι διαθέσιμοι 160 χαρακτήρες.

Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να εγκαταστήσω τα σχετικα προγράμματα με τα μηνύματα από το google plaY?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Πριν μία εβδομάδα έκανα update στη συσκευή μου και πέρασα την 4.1.2

Παρατήρησα οτι να γράψω ελληνικά μικρά δεν μπορώ. θυμάμαι από την παλιά έκδοση οτι έγραφα με μικρούς χαρακτήρες αλλά με περιορισμό στον αριθμό.δοκίμασα και έγραψα στο σημειοματάριο και μετά έκανα επικόληση.Το πήρε κανονικά σε μικρά και μου έδειχνε οτι είναι διαθέσιμοι 160 χαρακτήρες.

Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να εγκαταστήσω τα σχετικα προγράμματα με τα μηνύματα από το google plaY?

 

Σου έδειξε ότι το πήρε με μικρά.. στον παραλήπτη πήγε με κεφαλαία (αφού είχες όριο 160 χαρακτήρες).

Εάν θες πολλούς χαρακτήρες στο μήνυμα, προκειμένου να γλιτώνεις χρεώσεις για 2-3 μηνύματα, τότε επιλέγεις από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων, σαν μέθοδο εισαγωγής "αλφάβητο gsm". Έχει όριο 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα και γράφει κεφαλαία.

Αν πάλι δεν σε ενδιαφέρει και θες να γράφεις με μικρά γράμματα, επιλέγεις μέθοδο "αυτόματο". Το όριο χαρακτήρων ανά μήνυμα είναι 70.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Πριν μία εβδομάδα έκανα update στη συσκευή μου και πέρασα την 4.1.2

Παρατήρησα οτι να γράψω ελληνικά μικρά δεν μπορώ. θυμάμαι από την παλιά έκδοση οτι έγραφα με μικρούς χαρακτήρες αλλά με περιορισμό στον αριθμό.δοκίμασα και έγραψα στο σημειοματάριο και μετά έκανα επικόληση.Το πήρε κανονικά σε μικρά και μου έδειχνε οτι είναι διαθέσιμοι 160 χαρακτήρες.

Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να εγκαταστήσω τα σχετικα προγράμματα με τα μηνύματα από το google plaY?

 

η εύκολη λύση (όπως προφανώς ξέρεις) είναι οι εφαρμογές από το play store. Από αυτά εδώ εγώ έκανα την πρώτη επιλογή, θέλει root. Ούτε εγώ ήθελα άλλη εφαρμογή για sms και με αυτό τον τρόπο βρήκα λύση.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

προσεξα ενα προβλημα που εχω με εφαρμογες που κατεβασα απο πλει στορ,ξαφνικα και χωρις επαννεκινησεις μου εμφανιζει στο εικονιδιο της εφαρμογης ενα γριζο αντροιδακι και το μηνυμα οτι η εφαρμογη δεν εγκαταστηθηκε.εχω την νεα ελληνικη 4.1.2.το εχει παθει καποιος αλλος η γνωριζει καποιος τι παιζει? edit.μηπως φταιει οτι ειναι στην εξωτερικη μνημη? Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

προσεξα ενα προβλημα που εχω με εφαρμογες που κατεβασα απο πλει στορ,ξαφνικα και χωρις επαννεκινησεις μου εμφανιζει στο εικονιδιο της εφαρμογης ενα γριζο αντροιδακι και το μηνυμα οτι η εφαρμογη δεν εγκαταστηθηκε.εχω την νεα ελληνικη 4.1.2.το εχει παθει καποιος αλλος η γνωριζει καποιος τι παιζει?

 

ναι, μου συμβαίνει και συνήθως φταίει η Micro SD. με μία επανεκκίνηση ή με ένα βάλε-βγάλε την κάρτα αυτό φτιάχνει.

Α, επίσης μου έχει συμβεί τις 2 φορές που μου βγήκε το μήνυμα "η κάρτα μνήμης Micro SD καταστράφηκε".

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αυτο ειναι και επισης να ξερεις οτι γενικα το s2 και την ποιο ακριβη και την ποιο γρηγορη καρτα μνημης να βαλεις εχει τρελο θεμα και κολληματα με τις καρτες.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως μπορώ να αλλάξω το επίπεδο db του ηχείου;

Σε ένα Ace που είχα παλιότερα υπήρχε ένας κωδικός, ο οποίος σε έβαζε σε menu τέτοιων επιλογών.

Υπάρχει κάτι τέτοιο στο δικό μας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως μπορώ να αλλάξω το επίπεδο db του ηχείου;

Σε ένα Ace που είχα παλιότερα υπήρχε ένας κωδικός, ο οποίος σε έβαζε σε menu τέτοιων επιλογών.

Υπάρχει κάτι τέτοιο στο δικό μας;

 

δοκίμασες και στο gs2 τον ίδιο κωδικό και δεν σου έβγαλε τίποτα? ποιος είναι αυτός ο κωδικός??

με custom kernel μπορείς να το κάνεις να βαρά πιο δυνατά. οι siyah και dorimanx το κάνουν.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...