Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγκατεστησα το swype.πολυ καλο-δεν το συζηταω.

με το που γραφω ομως Ελληνικα και παταω να στειλω το μηνυμα,

μου βγαζει προειδοποιηση:

"το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμενο στην συσκευη του παραληπτη.

αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη.."

 

που αλλαζει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγκατεστησα το swype.πολυ καλο-δεν το συζηταω.

με το που γραφω ομως Ελληνικα και παταω να στειλω το μηνυμα,

μου βγαζει προειδοποιηση:

"το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμενο στην συσκευη του παραληπτη.

αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη.."

 

που αλλαζει αυτο?

 

μηνυματα-ρυθμισεις-εισαγωγη λειτουργιας. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και clear cache, και εκκαθαριση δεδομενων... Ποτε ομως το Καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων...

 

Αν κάνεις κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων θα επανέλθει το original playstore που είχε η ρομ του κινητού.

Μετά θα ξανακατεβάσει από μόνο του την καινούρια έκδοση.

Αυτό αρκετές φορές λύνει αρκετά προβλήματα του playstore.

Κάντο :)

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το swype.πολυ καλο-δεν το συζηταω.

με το που γραφω ομως Ελληνικα και παταω να στειλω το μηνυμα,

μου βγαζει προειδοποιηση:

"το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμενο στην συσκευη του παραληπτη.

αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη.."

 

που αλλαζει αυτο?

 

μηνυματα-ρυθμισεις-εισαγωγη λειτουργιας. :)

 

μπραβο βρε συ-στραβωθηκα και δεν το εβλεπα.

thx

 

 

Έτσι, όμως, νομίζω πως θα στέλνεις 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα αντί για 160, και θα χρεώνεσαι παραπάνω.Για έλεγξέ το αν όντως συμβαίνει.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, όμως, νομίζω πως θα στέλνεις 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα αντί για 160, και θα χρεώνεσαι παραπάνω.Για έλεγξέ το αν όντως συμβαίνει.

 

και τι να κανω-να παραπεμπω το μηνυμα και να το στελνω ετσι?

θα πηγαινει σωστα?

θα το τσεκαρω παντως.Thx

Link to comment
Share on other sites

και τι να κανω-να παραπεμπω το μηνυμα και να το στελνω ετσι?

θα πηγαινει σωστα?

θα το τσεκαρω παντως.Thx

 

Αν παρακάμψεις το μήνυμα που σου βγάζει και το στείλεις, ο παραλήπτης θα παίρνει ερωτηματικά. Δυστυχώς, αυτή είναι μια ιδιαιτερότητα των Samsung, και αν χρησιμοποιείς κάποιο άλλο πληκτρολόγιο, πρέπει να αλλάξεις και εφαρμογή μηνυμάτων για να στέλνεις κανονικά 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα και χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων θα επανέλθει το original playstore που είχε η ρομ του κινητού.

Μετά θα ξανακατεβάσει από μόνο του την καινούρια έκδοση.

Αυτό αρκετές φορές λύνει αρκετά προβλήματα του playstore.

Κάντο :)

 

Το εκανα αυτο που λες, αλλα το προβλημα δεν ειναι στο Google Play απο το κινητο αλλα απο το pc μου...

 

Μετα την απεγκατασταση της Omega και την επιστροφη στην stock Nordic, το Google Play μεσω pc δειχνει "μπερδεμενο"...

 

Οταν πηγαινω στι "Εφαρμογες μου" μου βγαζει οτι καποιες θελουν ενημερωση, αλλα οταν παταω ενημερωση στην συσκευη μου δεν βλεπω να "ερχεται" τιποτα μεσω wifi οπως γινοταν μεχρι τωρα...

Το ιδιο και οταν παω να εγκαταστησω καποια καινουργια εφαρμογη... Μου λεει οτι συντομα θα γινει η εγκατασταση, μετα απο μερικα δευτερολεπτα το βλεπει εγκατεστημενο, αλλα στο κινητο δεν υπαρχει!!! Και μαλιστα οταν πηγαινω να κανω απεγκατασταση πατωντας πανω σε εναν "καδο" που εχει διπλα του (στο pc) μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η απεγκατασταση... :wacko::wacko::wacko:

 

Αν παω πιο κατω εκει που λεει "Αλλες εφαρμογες στην βιβλιοθηκη μου", ΟΛΕΣ, ακομα και αυτες που ειναι ηδη στην συσκευη μου, εχουν επιλογη για "Εγκατασταση"... Σαν να βλεπει ΑΛΛΗ συσκευη!!!

 

Εδω να σημειωσω οτι μεσω κινητου οι ενημερωσεις και οι εγκαταστασεις γενικοτερα γινονται ανετα...

 

Δεν εχω κανει καμμια αλλαγη στο pc μου, αυτα προεκυψαν οπως εγραψα νωριτερα μετα την αλλαγη απο Omega στην stock που εχω τωρα (και που ξαναειχα πριν δοκιμασω την Omega)...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω απο το you τελικά το s2 και είδα οτι είναι αυτό GT-I9100LKAEUR και λίγο που έψαξα ότι είναι unbranded, θα μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε Android 4.1.2 Jely bean με cosmote που έχω
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω απο το you τελικά το s2 και είδα οτι είναι αυτό GT-I9100LKAEUR και λίγο που έψαξα ότι είναι unbranded, θα μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε Android 4.1.2 Jely bean με cosmote που έχω

 

οποιαδηποτε rom θελεις εσυ βαζεις αν δεν εχει βγει επισημα καποια εκδοση για την συσκευση σου. :)

Link to comment
Share on other sites

To IMEI σου είναι εντάξει μετά τις αλλαγές ROM;

 

Θα το ελεγξω και θα δω διοτι τωρα δεν ειμαι σπιτι...

Υπαρχει περιπτωση να δημιουργουνται τετοιου ειδους προβληματα με αλλαγες rom?

Δεν εχω διαβασει πουθενα κατι τετοιο...

Και αν ναι, τι κανω? Επαναφορα του φακελου efs, ή κατι αλλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To IMEI σου είναι εντάξει μετά τις αλλαγές ROM;

 

Πως το τσεκάρουμε αυτό; Μόλις άρχισα ν´ανησυχώ κι εγώ μήπως έχει να κάνει με τις αυτόματες ενημερώσεις που παίρνω απ'το play χωρίς να έχω τικαρει την επιλογή να γίνεται αυτό το πράγμα..

Link to comment
Share on other sites

Πως το τσεκάρουμε αυτό; Μόλις άρχισα ν´ανησυχώ κι εγώ μήπως έχει να κάνει με τις αυτόματες ενημερώσεις που παίρνω απ'το play χωρίς να έχω τικαρει την επιλογή να γίνεται αυτό το πράγμα..

 

Ρυθμισεις, πληροφοριες για την συσκευη, κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει! Είπα κι εγώ.. :lol:

 

Εχεις δοκιμασει να καθαρισεις την cache του Goggle Play μηπως και ξεμπλοκαρει η αυτοματη ενημερωση εφαρμογων χωρις να το θελεις?

Επισης, μπορεις να κανεις Καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων. Το Play θα απεγκατασταθει και θα ξαναεγκατασταθει απο μονο του (μου τα εγραψε σημερα ο StratosGr).

Εμενα βεβαια δεν μου ελυσε το προβλημα, μπορει ομως να λυσει το δικο σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να καθαρισεις την cache του Goggle Play μηπως και ξεμπλοκαρει η αυτοματη ενημερωση εφαρμογων χωρις να το θελεις?

Επισης, μπορεις να κανεις Καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων. Το Play θα απεγκατασταθει και θα ξαναεγκατασταθει απο μονο του (μου τα εγραψε σημερα ο StratosGr).

Εμενα βεβαια δεν μου ελυσε το προβλημα, μπορει ομως να λυσει το δικο σου...

 

Μόλις τώρα τα έκανα κι αυτά, για να δούμε τι θα δούμε.. εγώ στη θέση σου θα ετοιμαζόμουν για αλλαγή firmware, μήπως και γλυτώσω απ'το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κοίταξα με την αναβάθμιση του market μου άλλαξε και εμένα την επιλογή για αυτόματη ενημέρωση..

Επίσης κάτι που είχα παρατηρήσει είναι πως καμιά φορά δεν βγάζει ενημερώσεις μέχρι να αλλάξω λογαριασμό μέσα από την εφαρμογή του market.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα τα έκανα κι αυτά, για να δούμε τι θα δούμε.. εγώ στη θέση σου θα ετοιμαζόμουν για αλλαγή firmware, μήπως και γλυτώσω απ'το πρόβλημα..

 

Σκεφτομαι να δοκιμασω την Wanamlite, καθαρα απο περιεργεια. Αν δεν αλλαξει τιποτα, ή αν δεν μου αρεσει και θελησω παλι stock, τοτε ισως παρω την αποφαση να ξαναστησω την συσκευη με την LSN αυτη τη φορα (εχω LSD).

Εν τω μεταξυ, εκτος απο το προβλημα του Play που εχω, προεκυψε κι ενα ακομα...

Ανοιξα το Titanium και εβλεπε μονο 8 εγκατεστημενες εφαρμογες...!!! :eek::eek::eek:

Αυτο βεβαια λυθηκε αμεσα με ενα clear cache...

Γενικα, κατι "βρωμαει" παντως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα, ποια μπαταρια ειναι καλυτερη δεν εχω καταλαβει ακομα...αναμεσα στην ανκερ 1900 και μαμα 1650...απο την μια λες "ε, samsung και η δικια του μπαταρια ειναι, λογικα θα ειναι καλυτερη" απο την αλλη λες, μα η αλλη εχει 1900mah...πως να μην κραταει περισσοτερο?

Τελικα, τι ισχυει και τι ειναι αληθεια και σωστο...δεν εχω καταλαβει...εγω εχω και την ανκερ...εκανα τα φορτισματα που ηθελε κτλ, αλλα γιατι δεν βλεπω διαφορα απο την μαμα, δεν εχω καταλαβει...μηπως ομως η μαμα στεκεται και δουλευει/συνεργαζεται καλυτερα με το κινητο μιας και ειναι η δικια του?

Link to comment
Share on other sites

..μηπως ομως η μαμα στεκεται και δουλευει/συνεργαζεται καλυτερα με το κινητο μιας και ειναι η δικια του?

 

Δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να ισχύει αυτό, εξάλλου και η 2000αρα original Samsung είναι. Προσωπικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι για τις "περίεργες" καταναλώσεις ευθύνεται αποκλειστικά και μόνο η jelly bean.. τι εννοώ, όταν έβαλα τη 2000αρα στην 4.0.4 είδα εντυπωσιακά μεγάλη διαφορά σε σύγκριση με τη "μαμά" 1650αρα, σχεδόν μισής μέρας φαντάσου. Σε όσες 4.1 κι αν δοκίμασα οι διαφορές δεν ήταν ποτέ μεγαλύτερες των 3-4 ωρών. Κατι παρόμοιο συνεβει και σε φίλο που αγόρασε την anker, στις ics είχε μεγαλύτερες διαφορές απ'οτι στις jb που πέρασαν απ'τη συσκευή του, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να ισχύει αυτό, εξάλλου και η 2000αρα original Samsung είναι. Προσωπικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι για τις "περίεργες" καταναλώσεις ευθύνεται αποκλειστικά και μόνο η jelly bean.. τι εννοώ, όταν έβαλα τη 2000αρα στην 4.0.4 είδα εντυπωσιακά μεγάλη διαφορά σε σύγκριση με τη "μαμά" 1650αρα, σχεδόν μισής μέρας φαντάσου. Σε όσες 4.1 κι αν δοκίμασα οι διαφορές δεν ήταν ποτέ μεγαλύτερες των 3-4 ωρών. Κατι παρόμοιο συνεβει και σε φίλο που αγόρασε την anker, στις ics είχε μεγαλύτερες διαφορές απ'οτι στις jb που πέρασαν απ'τη συσκευή του, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχει..

 

Εγω δεν ξερω σε ποια μπαταρια να μεινω...ανκερ η μαμα...δεν ξερω ποια μου κραταει πιο πολυ...γτ ιδιες μου φαινονται...ισως επειδη θα εχουν διαφορα κανα 5-10%.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω σε ποια μπαταρια να μεινω...ανκερ η μαμα...δεν ξερω ποια μου κραταει πιο πολυ...γτ ιδιες μου φαινονται...ισως επειδη θα εχουν διαφορα κανα 5-10%.

 

Γιατί μπαίνεις σε τέτοια διλήμματα; Κράτα τη μια κι άμα χαλάσει βάλε την άλλη..:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...