Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρε το...αυτάκι μου ότι ήδη την πέρασες. Για πες εντυπώσεις ρε παιδί..! :D

 

Τα είπα και στα "Επίσημα" αλλά εν ολίγοις φαίνεται πολύ καλή και σαφώς πιο smooth και ανάλαφρη σε αίσθηση απ'ότι η ICS κι ας δεσμεύει περισσότερη ram για να τρέχει, έτσι κι αλλιώς δεν της φάνηκε πουθενά όσο κι αν την φόρτωσα. Δεν έχει το κόλλημα με το ξεκλείδωμα που είχε η leaked, δεν μειώθηκε ο αποθηκευτικός χώρος των εφαρμογών στο μισό (απ'τα 2GB στο 1GB όπως έλεγαν), μέχρι στιγμής όλα καλά αν και μου φαίνεται ότι "μασάει" λίγο πιο γρήγορα τη μπαταρία. Είναι βέβαια νωρίς ακόμα (μόλις πριν μία ώρα τελείωσα με το στήσιμο) και θέλω χρόνο για να πω με σιγουριά. Τώρα τσεκάρω διάφορες εφαρμογές να δω πως συμπεριφέρεται και εκεί..:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνος ομιλίας μιάμιση ώρα.

Χρόνος που είναι η οθόνη ανοιχτή 1ωρα και κάτι. Τα παρακατω δεν τα θυμαμαι

 

δλδ, όπως το καταλαβαίνω, θα σου βγάλει 2 ώρες και κάτι ψηλά, καλή επίδοση όμως περίμενα ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια απο 3500mAh. μέχρι τώρα, που είναι στο 66% τι χρήση του έκανες? άνοιξες data? τράβηξες φώτος? μίλησες 1,5 ώρα όπως γράφεις? περίπου πάντα

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

δλδ, όπως το καταλαβαίνω, θα σου βγάλει 2 ώρες και κάτι ψηλά, καλή επίδοση όμως περίμενα ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια απο 3500mAh. μέχρι τώρα, που είναι στο 66% τι χρήση του έκανες? άνοιξες data? τράβηξες φώτος? μίλησες 1,5 ώρα όπως γράφεις? περίπου πάντα

μίλησα μιάμιση ώρα και είχα ανοιχτά τα δεδομένα περίπου 3 ώρες χτες.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και με το καλό το update.

για αυτή την μπαταρία με θήκη, έχουμε κάποια εμπειρία? ξέρει κανείς κάτι?

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά και ας γίνεται χοντρή η συσκευή !

Επειδη οταν με το καλο μου επιστρεψουν το κινητο και δεν συνεχισει να εχει το θεμα με το κολλημα τοτε θα με ενδιεφερε κι εμενα μια τετοια μπαταρια το θεμα ειναι ομως να μπορουμε να βρουμε θηκη μετα με βαση αυτη τη μπαταρια.

 

Αν λοιπον την παρεις και βρεις και θηκη μετα πες μας εντυπωσεις και για τα δυο(Θηκη & μπαταρια).

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

εγώ έχω αυτήν

και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. αλλά εσύ θες με μαύρο καπάκι απότι είδα.

Φιλε σε σχεση με την μαμησια που ειχες ποσο κραταει αυτη?

Λογικα τον διπλασιο τουλαχιστον χρονο σωστα?

 

Επισης εχεις βρει καμια θηκη που να ταιριαζει με αυτη τη νεα πλεον μπαταρια?

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

μίλησα μιάμιση ώρα και είχα ανοιχτά τα δεδομένα περίπου 3 ώρες χτες.

 

α, απο εχθές δλδ ... άρα η μπαταρία πάει λογικά για 3 μέρες χαλαρά !!! οκ, thumbs up και σαγόνι κρεμασμένο, την παραγγέλνω τώρα !!! thanks !!!!

 

Επειδη οταν με το καλο μου επιστρεψουν το κινητο και δεν συνεχισει να εχει το θεμα με το κολλημα τοτε θα με ενδιεφερε κι εμενα μια τετοια μπαταρια το θεμα ειναι ομως να μπορουμε να βρουμε θηκη μετα με βαση αυτη τη μπαταρια.

 

Αν λοιπον την παρεις και βρεις και θηκη μετα πες μας εντυπωσεις και για τα δυο(Θηκη & μπαταρια).

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

sorry που θα σε απογοητεύσω, δεν θα ψάξω για θήκη εφόσον το κινητό μου φορέσει τέτοια μπαταρία&κάλυμμα. ήδη θα είναι πολύ χοντρό. Μου αρκεί να μην γλιστράει το υλικό του καλύμματος, αν μου γλιστράει τότε θα χρησιμοποιήσω "κάλτσα". Ήμουν σίγουρος πως δεν θα ήμουν ο μόνος που το έστειλε σέρβις (ήδη 3 φορές), υπομονή.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω θηκη στυλ wallet φιλε μου κοινως θηκες που ειναι σαν πορτοφολι και καλυπτουν και την οθονη,

 

Παντως αν βρεις καμια που να ταιριαζει με την εν λογο μπαταρια ενημερωσε με.

Link to comment
Share on other sites

άρα η μπαταρία πάει λογικά για 3 μέρες χαλαρά !!!

σε μένα το μάξιμουμ ήταν 2μιση μέρες.

αλλά επειδή το σκαλίζω συνέχεια,είτε με παιχνίδι,είτε με sms-ομιλία,είτε με νετ,μου πάει 2 μέρες.

 

Φιλε σε σχεση με την μαμησια που ειχες ποσο κραταει αυτη?

Λογικα τον διπλασιο τουλαχιστον χρονο σωστα?

 

Επισης εχεις βρει καμια θηκη που να ταιριαζει με αυτη τη νεα πλεον μπαταρια?

η μαμίσια μου κρατούσε 1 μέρα. :(

και έχω αυτή τη θήκη.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

μην με βρισετε αλλα root υπαρχει τροπος να την κανουμε την συσκευη με 4,1,2 ???????

επίσης αναρωτιωμουν αν η εξαιρετικη PULSE (4,0,4) βγει και με βαση την 4,1,2 !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα συζητανε ακριβως τωρα στο thread με τα επίσημα firmware - δε νομιζω οτι υπαρχει φως για την ωρα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Την leaked την είχα περάσει κι εγώ αμέσως και δύο φορές μάλιστα αλλά επειδή τώρα βλέπω ότι η Samsung έχει ανακοίνωση αλλαγές στην διαχείρηση της μνήμης,φοβάμαι μην είναι μπλέξιμο μετά αν θες να γυρίσεις σε επίσημη ελληνική για να κανεις το update για να ισχύει η εγγύηση!

 

Καθόλου φίλε. Όπως περνάς αυτήν με Odin ξανα περνάς π.χ την 4.0.3 που είχες ή 4.0.4 ώστε να σου εμφανίσει μέσω ΟΤΑ ή Kies το update και να την αναβαθμήσεις κανονικά. Άσε που από την στιγμή που φλασάρεις επίσημο firmware της Samsung κι ας είναι π.χ το Ισπανικό δεν χάνεις την εγγύηση απ'ότι ξέρω. Όπως και να έχεις από την στιγμή που μπορείς να γυρίσεις πίσω οποιαδήποτε στιγμή και να μηδενίσεις και το custom binary counter με το Triangle Away, δεν χρειάζονται φόβοι. Και όσο αφορά το root εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2113089 αναφέρουν ότι με αυτά τα 2 αρχεία δουλεύει κανονικά

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

παιδια bump!

 

Εμείς μένουμε σε CM 10.1 vsync.. Άσε τους άλλους να λένε.. :p

 

Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ την Omega v16.2 - XXLSJ χωρίς κανένα πρόβλημα.

Kernel 3.0.31-462349 (ο κερνελ της rom του Στράτου)

PhilZ Touch3 CWM v6.0.1.5

 

Προσπάθησα να εγκαταστήσω την CM 10.1 vsync αλλα μου βγάζει Error με μήνυμα Status 7.

Πως θα μπορούσα να κάνω την εγκατάσταση ?

Μήπως να εγκαθιστούσα νεότερη CWM έκδοση ή τι άλλο να φταίει ... ?

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου φίλε. Όπως περνάς αυτήν με Odin ξανα περνάς π.χ την 4.0.3 που είχες ή 4.0.4 ώστε να σου εμφανίσει μέσω ΟΤΑ ή Kies το update και να την αναβαθμήσεις κανονικά. Άσε που από την στιγμή που φλασάρεις επίσημο firmware της Samsung κι ας είναι π.χ το Ισπανικό δεν χάνεις την εγγύηση απ'ότι ξέρω. Όπως και να έχεις από την στιγμή που μπορείς να γυρίσεις πίσω οποιαδήποτε στιγμή και να μηδενίσεις και το custom binary counter με το Triangle Away, δεν χρειάζονται φόβοι. Και όσο αφορά το root εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2113089 αναφέρουν ότι με αυτά τα 2 αρχεία δουλεύει κανονικά

 

Το είδα ότι δεν υπάρχει θέμα.Απλά ήταν οι αρχικοί φόβοι μέχρι να γίνουν γνωστα κάποια πράγματα.Θα φλασαρω κι εγώ σε λίγο και θα πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και όσο αφορά το root εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2113089 αναφέρουν ότι με αυτά τα 2 αρχεία δουλεύει κανονικά

 

Με custom kernel δηλαδή; Κατεβάζουμε τα δύο αρχεία (του kernel και του cwm) και τα φλασάρουμε απ'το recovery; Αυτό είναι όλο;

 

Α έχω κι άλλη ερώτηση, το triangle away δουλεύει στην 4.1.2;:p

 

Θα προτιμούσα απλό root πάντως.. :D

 

 

EDIT: Μόλις έκανα root αντιγράφοντας αυτό το αρχείο στην εξωτερική sd και φλασάροντάς το από recovery, όμορφα και απλά χωρίς τριγωνάκια και νούμερα στον counter..! :D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Μόλις έκανα root αντιγράφοντας αυτό το αρχείο στην εξωτερική sd και φλασάροντάς το από recovery, όμορφα και απλά χωρίς τριγωνάκια και νούμερα στον counter..! :D

 

Δηλαδη απο στοκ recovery εκανες εγκατασταση αυτο που λες και.....

1.Αλλαξε κερνελ?

2.Εγινε root?

3.Μπηκε cwm recovery?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο στοκ recovery εκανες εγκατασταση αυτο που λες και.....

1.Αλλαξε κερνελ?

2.Εγινε root?

3.Μπηκε cwm recovery?

 

Άλλαξε kernel (χωρίς να μετρήσει ο counter και χωρίς τριγωνάκι) και απέκτησε το cwm του philz, φλασάρωντας όμως το αρχείο και κάνοντας επανεκκίνηση μπήκε μέσα στο ui με το superuser εγκατεστημένο!:)

Link to comment
Share on other sites

Μην αρχίσετε τις γκρίνιες ότι δε διορθώθηκε το τάδε και το τάδε πρόβλημα, όσοι το κάνατε root με τον kernel του Phil.

Ακόμα δεν έχει βγάλει για την ισπανική.

Αυτός που όλοι βάζουν-βάζετε είναι της leaked με τα γνωστά bugs.

Για να μη λέτε ότι δε σας προειδοποίησε κανείς :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μην αρχίσετε τις γκρίνιες ότι δε διορθώθηκε το τάδε και το τάδε πρόβλημα, όσοι το κάνατε root με τον kernel του Phil.

Ακόμα δεν έχει βγάλει για την ισπανική.

Αυτός που όλοι βάζουν-βάζετε είναι της leaked με τα γνωστά bugs.

Για να μη λέτε ότι δε σας προειδοποίησε κανείς :happy:

 

Να και μια φορά που δεν ήρθες στην ώρα σου...:cool:

 

Το πολύ πολύ να την ξαναπερνάω απ'την αρχή..:X

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε kernel (χωρίς να μετρήσει ο counter και χωρίς τριγωνάκι) και απέκτησε το cwm του philz, φλασάρωντας όμως το αρχείο και κάνοντας επανεκκίνηση μπήκε μέσα στο ui με το superuser εγκατεστημένο!:)

 

Ευχαριστω που μου ελυσες και τις 3 αποριες....

 

Μην αρχίσετε τις γκρίνιες ότι δε διορθώθηκε το τάδε και το τάδε πρόβλημα, όσοι το κάνατε root με τον kernel του Phil.

Ακόμα δεν έχει βγάλει για την ισπανική.

Αυτός που όλοι βάζουν-βάζετε είναι της leaked με τα γνωστά bugs.

Για να μη λέτε ότι δε σας προειδοποίησε κανείς :happy:

 

Πανω που ειμασταν ετοιμοι μας εκοψες τη φορα......:cry:

Προτεινεις κατι αλλο εκτος απο υπομονη...??

Δηλαδη αμα μετα απο την παραπανω διαδηκασια στο καπακι περασουμε αλλον κερνελ?

Υπαρχει πχ. καποια εκδοση του siyah??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω που μου ελυσες και τις 3 αποριες....

 

 

 

Πανω που ειμασταν ετοιμοι μας εκοψες τη φορα......:cry:

Προτεινεις κατι αλλο εκτος απο υπομονη...??

Δηλαδη αμα μετα απο την παραπανω διαδηκασια στο καπακι περασουμε αλλον κερνελ?

Υπαρχει πχ. καποια εκδοση του siyah??

 

Μέχρι την Παρασκευή πιστεύω θα είναι έτοιμος.

Ακόμα και σήμερα ίσως...Είναι πηγμένος ο Phil :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν φλασάρετε αυτό το αρχείο από recovery θα γίνετε κανονικά root χωρίς αλλαγή kernel.

 

Όσοι δεν έχετε εξωτερική κάρτα για να βάλετε το αρχείο, δοκιμάστε να το μετονομάσετε σε update.zip και να το φλασάρετε από recovery ως update. Αν δε δουλέψει πείτε μου.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια π

ια ισπανικη ρομ κατεβαζουμε?μπηκα στο σαμμομπιλ αλλα εχει 3-4.... EDIT. Μαλον η fop ειναι οκ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...