Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιο μπλοκ διαφημηστικων σε ολα τα προγραμματα που τρεχεις δωρεαν στο κινητο εχετε να προτεινετε? Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς το βλέπεις;

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο μπλοκ διαφημηστικων σε ολα τα προγραμματα που τρεχεις δωρεαν στο κινητο εχετε να προτεινετε?

 

Αφου σου απαντησε λιγο πιο πανω ο Στρατος σε αυτην την ερωτηση : Το adfree αλλα θελεις root...γιατι ξαναρωτας? Αν ψαχνεις κατι χωρις root δεν υπαρχει....

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη XWLP7 αλλα το θεμα ειναι ποια 4.0.4 πρεπει να περασω και οταν τη περασω σβηνονται τα παντα απο το κινητο μου?

 

Το λεω γιατι ειχα κανει παλιορερα επαναφορα σε επισημη 4.0.3 και σβηστικαν οτι ειχα περασει στο κινητο.

 

Τελικα το τελευταιο samsung kies πρεπει να κανει πληρες backup της συσκευεις αφου κανει backup των παρακατω:

http://s7.postimage.org/kxe1zlnl7/image.png

 

Και τα δεδομένα χρήστη; Γιατί το titanium δεν είναι τόσο οι εφαρμογές όσο ότι σου παίρνει και τα δεδομένα. Αν πχ παίζεις ένα game και το έχεις φτάσει στο Χ σημείο θα σε συνεχίσει από εκεί...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα για να ξαναδοκιμασω την pulse 2.1 πρωτα θα βαλω λοιπον την ρομ μετα μπωρο στο καπακι πριν να βαλω και την αναβαθμιση η να ανοξω το κινητο και μετα να ξαναμπω σε ρεκοβερυ και να τρεχω το udate της??
Link to comment
Share on other sites

Καποιο μπλοκ διαφημηστικων σε ολα τα προγραμματα που τρεχεις δωρεαν στο κινητο εχετε να προτεινετε?

 

Αφου σου απαντησε λιγο πιο πανω ο Στρατος σε αυτην την ερωτηση : Το adfree αλλα θελεις root...γιατι ξαναρωτας? Αν ψαχνεις κατι χωρις root δεν υπαρχει....

 

υπαρχει το Adblock Plus, το οποιο κυκλοφορησε πριν λιγο καιρο, και δεν χρειαζεται απαραιτητα root. δεν ξερω, βεβαια, κατα ποσο κανει δουλεια, μιας και ειναι στις πρωτες του εκδοσεις ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έιπα μπορεί να κάνω λάθος. Απλά μου κάνει εντύπωση πως εγώ με 40+ εφαρμογές έχω 400 mb στα 2gb και συ με 265 δεν έχεις πρόβλημα! Μάλλον κάτι δεν ξέρω καλά...

 

Αλήθεια κάνεις λάθος... δεν είναι απλά πιθανότητα :) Τα 400MB που βλέπεις είναι μαζί με το λειτουργικό, μαζί με τα system apps, που προυπήρχαν στο τηλέφωνο. 40 εφαρμογές είναι με το ζόρι 40 MB που προστίθεται στο /data φάκελο. Τα υπόλοιπα μέρη τους, όπως είπε ο Sofos_5, πάνε στην υπόλοιπη εσωτερική μνήμη, δηλαδή τα 14GB. Όπως είπα παραπάνω, το app2sd και συναφή είναι παντελώς άχρηστα για όλη τη σειρά S της Samsung.

 

Αυτό που κάνουν κάποιοι είναι να μεταφέρουν δεδομένα από την εσωτερική μνήμη (τα 14GB) σε εξωτερική κάρτα microsd, όπως τέράστια παιχνίδια της Gameloft, χάρτες όλου του κόσμου για navigation και τέτοια. Αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία και δεν έχει σχέση με τη δικό σου πρόβλημα.

 

Ξαναλέω, μη φρικάρετε χωρίς λόγο. Το τηλέφωνο από χώρο είναι κορυφή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλημερα για να ξαναδοκιμασω την pulse 2.1 πρωτα θα βαλω λοιπον την ρομ μετα μπωρο στο καπακι πριν να βαλω και την αναβαθμιση η να ανοξω το κινητο και μετα να ξαναμπω σε ρεκοβερυ και να τρεχω το udate της??

 

Καπάκι.

Καλύτερα αυτά να τα ρωτάς στο θέμα της ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κάνεις λάθος... δεν είναι απλά πιθανότητα :) Τα 400MB που βλέπεις είναι μαζί με το λειτουργικό, μαζί με τα system apps, που προυπήρχαν στο τηλέφωνο. 40 εφαρμογές είναι με το ζόρι 40 MB που προστίθεται στο /data φάκελο. Τα υπόλοιπα μέρη τους, όπως είπε ο Sofos_5, πάνε στην υπόλοιπη εσωτερική μνήμη, δηλαδή τα 14GB. Όπως είπα παραπάνω, το app2sd και συναφή είναι παντελώς άχρηστα για όλη τη σειρά S της Samsung.

 

Αυτό που κάνουν κάποιοι είναι να μεταφέρουν δεδομένα από την εσωτερική μνήμη (τα 14GB) σε εξωτερική κάρτα microsd, όπως τέράστια παιχνίδια της Gameloft, χάρτες όλου του κόσμου για navigation και τέτοια. Αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία και δεν έχει σχέση με τη δικό σου πρόβλημα.

 

Ξαναλέω, μη φρικάρετε χωρίς λόγο. Το τηλέφωνο από χώρο είναι κορυφή.

 

Η δικη μου εμπειρια στο θεμα...: Πριν λιγο καιρο αγορασα sd καρτουλα γιατι τα 2 gb αρχισαν σιγα-σιγα να γεμιζουν κυριως με διαφορες εφαρμογες που εχω, οχι πολλα παιχνιδια... Ειχα την εντυπωση οτι δεν θα γεμιζε ποτε, αλλα ξαφνικα μου εμφανιστηκε στην μπαρα ειδοποιησεων το γνωστο συμβολο περιορισμενου χωρου αποθηκευσης και δεν μπορουσα να κανω ουτε update στις εφαρμογες μου... (ολα αυτα χωρις να αμφισβητω τα οσα γραφεις...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου εμπειρια στο θεμα...: Πριν λιγο καιρο αγορασα sd καρτουλα γιατι τα 2 gb αρχισαν σιγα-σιγα να γεμιζουν κυριως με διαφορες εφαρμογες που εχω, οχι πολλα παιχνιδια... Ειχα την εντυπωση οτι δεν θα γεμιζε ποτε, αλλα ξαφνικα μου εμφανιστηκε στην μπαρα ειδοποιησεων το γνωστο συμβολο περιορισμενου χωρου αποθηκευσης και δεν μπορουσα να κανω ουτε update στις εφαρμογες μου... (ολα αυτα χωρις να αμφισβητω τα οσα γραφεις...)

 

Aυτό είναι bug στο play store. Αρκεί να κάνεις clear τα data του play store από τη διαχείριση εφαρμογών και το μήνυμα θα φύγει.... η καρτούλα χρήσιμη είναι, αλλά όχι γι'αυτό το λόγο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι bug στο play store. Αρκεί να κάνεις clear τα data του play store από τη διαχείριση εφαρμογών και το μήνυμα θα φύγει.... η καρτούλα χρήσιμη είναι, αλλά όχι γι'αυτό το λόγο.

 

Πλακα κανεις!!! Που να το'ξερα!!!!!! Παντως μετεφερα καποιες εφαρμογες στην sd και εστρωσε, αλλα αυτο δεν το ειχα σκεφτει!!! Σ'ευχαριστω!!!

(παντως εβλεπα οντως να μειωνεται ο χωρος, δεν ηταν μονο το μηνυμα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μιας και μου έτυχε σε μια δυο εφαρμογές, σε περίπτωση που πετάξει ανεπαρκής χώρος (σηματάκι notification bar κτλ) και έχει να κάνει με update εφαρμογής που δεν την έχετε αγορασμένη αλλά "σπασμένη" τότε πρέπει αρχικά να σβήσετε το.odex ανάλογο αρχείο που βρίσκεται στη θέση data/app/ η πολύ πιθανόν φταίει η εφαρμογή lucky patcher.

Και εγώ πήρα εξωτερική αλλά για τα data των εφαρμογών και των παιχνιδιών, πόσες εφαρμογές έχετε περασμένες και έχετε θέμα με το χώρο? Από ειλικρινή περιέργεια ρωτάω για να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μιας και μου έτυχε σε μια δυο εφαρμογές, σε περίπτωση που πετάξει ανεπαρκής χώρος (σηματάκι notification bar κτλ) και έχει να κάνει με update εφαρμογής που δεν την έχετε αγορασμένη αλλά "σπασμένη" τότε πρέπει αρχικά να σβήσετε το.odex ανάλογο αρχείο που βρίσκεται στη θέση data/app/ η πολύ πιθανόν φταίει η εφαρμογή lucky patcher.

Και εγώ πήρα εξωτερική αλλά για τα data των εφαρμογών και των παιχνιδιών, πόσες εφαρμογές έχετε περασμένες και έχετε θέμα με το χώρο? Από ειλικρινή περιέργεια ρωτάω για να ξέρω.

 

Χμμμμ... δεν εχω πλεον σπασμενες εφαρμογες και δεν νομιζω οτι μπορουν να κανουν update αν ειναι σπασμενες... Οσο για τις εφαρμογες που εχω, μαζι με τις "romισιες" ειναι 9 εικοσαρες οθονες, δεν μπορω να το ελεγξω καλυτερα αυτη τη στιγμη γιατι ειμαι στη δουλεια!!! :lol::lol::lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το διαβασατε αυτο ????? http://www.sammobile.com/2012/12/18/android-4-1-2-updates-galaxy-s-ii-delayed/

οχι και τοσο ευχαριστα τα νεα.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το διαβασατε αυτο ????? http://www.sammobile.com/2012/12/18/android-4-1-2-updates-galaxy-s-ii-delayed/

οχι και τοσο ευχαριστα τα νεα.....

 

Τα ιδια διαβαζαμε και πριν λιγους μηνες οταν περιμεναμε το προηγουμενο update... θα το παρουμε σιγουρα, μπορει να ειναι το τελευταιο (επισημο) αλλα θα το παρουμε, δεν τρεχει τιποτα!!! Μεχρι τοτε, η 4.0.4 ειναι μια χαρα, δεν μας "κυνηγαει" κανενας...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν με το καλο παρουμε official την 4.1 την λειτουργια all share cast που εχει το s3 παιζει να την δουμε και στο δικο μας? οποιος ειναι με την leaked ας με διαφωτισει.
Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειχε πει κανεις οτι με την 4.1 θα προσθεσουν αυτο το χαρακτηριστηκο και στα s2?

 

Στην ουσια κανει το κινητο remote control ετσι δεν ειναι?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια διαβαζαμε και πριν λιγους μηνες οταν περιμεναμε το προηγουμενο update... θα το παρουμε σιγουρα, μπορει να ειναι το τελευταιο (επισημο) αλλα θα το παρουμε, δεν τρεχει τιποτα!!! Μεχρι τοτε, η 4.0.4 ειναι μια χαρα, δεν μας "κυνηγαει" κανενας...!!!

 

εαν παω στην 4.0.4 του cosmote π.χ,

οταν βγει η επισημη 4.1 jb,θα την δει το kies οταν βαλω το τηλεφωνο,

ή πρεπει να γυρισω στην 4.0.3 για να το καταλαβει?

Link to comment
Share on other sites

εαν παω στην 4.0.4 του cosmote π.χ,

οταν βγει η επισημη 4.1 jb,θα την δει το kies οταν βαλω το τηλεφωνο,

ή πρεπει να γυρισω στην 4.0.3 για να το καταλαβει?

Δεν θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις την 4.0.3.

Όταν βγει η έκδοση 4.1 με sales code COS, θα ενημερώσει την ήδη υπάρχουσα 4.0.4 σου με την νέα (μέσω KIES).

(αλλά δεν ξέρω για το πόσο θα περιμένεις ώστε να βγει αυτή η έκδοση και δεν δεις την ώρα να περάσεις μέσω odin την πρώτη που θα κυκλοφορήσει..)

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

εαν παω στην 4.0.4 του cosmote π.χ,

οταν βγει η επισημη 4.1 jb,θα την δει το kies οταν βαλω το τηλεφωνο,

ή πρεπει να γυρισω στην 4.0.3 για να το καταλαβει?

 

 

Για να αναβαθμίσεις με το Kies θα πρέπει να περάσεις 4.0.3 πρώτα (εκτός κι αν θες να λάβεις την επίσημη 4.1 της Cosmote..) αλλά το πιθανότερο είναι πως την 4.1 οι περισσότεροι θα την εγκαταστήσουμε μέσω Odin επειδή θα είναι χώρας που θα λάβει νωρίτερα απ'ότι η Ελλάδα επίσημα..;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μας στεναχωρήσω αλλά δυστυχώς πιθανόν να λάβει το S2 την 4.1.2 πιο αργά από τον Ιανουάριο διότι αν προκύψουν τα εξής http://www.sammobile.com/2012/12/18/android-4-1-2-updates-galaxy-s-ii-delayed/ αυτό θα γίνει.Αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έρθει στο S2.Οπότε no worries!(Μανωλάκη :D)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Άσε και ζαχαρώνω μια σιανοτζέν τώρα.. άλλο να στο λέω.. :lol:

 

Ακόμα?? Τι θα γίνει επιτέλους?? :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα επάνω στο μήνυμα, επέλεξε Προβολή Λεπτομερειών και λογικά θα σου γράφει την ώρα αποστολής.

 

Δυστυχώς όχι γράφει μόνο την ώρα που ελήφθη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...