Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,εχθες εβαλα την ics 4.0.3 με odin υπαρχει καποιο προτερημα ή κατι διαφορετικο αμα περιμενα την official...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι το λες αυτο? Καταστρεφει την προωθηση της συσκευης της επειδη δεν βγαζει την αναβαθμηση οποτε θελουμε εμεις? Δεν εχει λειτουργικο το Galaxy?

 

Συμφωνώ απολύτως φίλε μου.Παρότι είμαι θιασώτης της ICS εξ αρχής ,δεν καταλαβαίνω αυτή τη γκρίνια.

Ή είσαι power user που θέλεις "αναβάθμιση" και βάζεις την ΙCS με το παλιοODIN με μια διαδικασία 5 λεπτών ή αν δεν είσαι κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου με την gingerbread η οποία είναι ένα εξαιρετικό λειτουργικό ήδη.

EDIT

Και μην ακούσω για παραβίαση εγγυήσεων γιατί η μαμά ρομ μπαίνει επίσης σε 5 λεπτά.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος να κανει προωθηση σε ενα παλιο πλεον προιον;

μη ξεχνας οτι σε κανα μηνα βγαινει το 3 και το 2 θα ειναι ηδη 7 μηνων συσκευη

εξαλου οντως το λειτουργικο δουλευει μια χαρα,τι παραπανω θα δωσει το παγωτο;το face unlock;

To SII είναι πλέον 11 μηνών και όχι 7.

Και εμένα δεν με πειράζει να περιμένω άλλες 15 μέρες για να πάρω την επίσημη αναβάθμιση για ICS μαζί με τις υπόλοιπες Δυτικοευρωπαϊκές χώρες. Το ICS δώθηκε σε κάποιες χώρες σαν πρώτη δοκιμή, οπότε εμείς οι υπόλοιποι περιμένουμε τη λύση των προβλημάτων που προέκυψαν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να εγκαταστησεις οποιον launcher θελεις, απλα τον κατεβαζεις, κανει την εγκατασταση και μεσω της εφαρμογης Home Switcher εναλλασεις τους launchers (το home switcher το κατεβαζεις, δεν γνωριζω αν υπαρχει κι αλλος τροπος).

 

Κατι ξεχωριστο δεν χρειαζεται, εχω ηδη το Go launcher, ενω δοκιμασα και το Launcher Pro. Παραμενω ομως στο Touchwiz οχι γιατι μου αρεσει περισσοτερο, απλα μολις τον αγορασα τον Γαλαξια κι εγω, σαν κι εσενα & δεν θελω ακομα "αλλαγες"!!!... και επισης προερχομαι απο HD2 με Typhoon!!!!!

 

Κανε τις δοκιμες σου αααααααανετα!!!!! :p:lol::D

 

Εγκατέστησα τελικά τον Launcher Pro και είμαι κομπλέ! Α και εσύ με HD2 ε? TI KINHTO ΘΕΕ ΜΟΥ! Το πούλησα και έσπαγε η καρδιά μου όταν το έδινα! Πρέπει να κάνει πολλά το Galaxy S2 για να το φτάσει. Και δεν είναι τα specs αλλα η χρηστικότητα, το τρελό root που έτρωγε και έπαιζε ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο λειτουργικά και 1002.

 

Επίσης είναι η ιδέα μου ή το HD2 ήταν πιό "ομαλό" στα γραφικά?... Σοβαρολογώ... Πού και πού το S2 τρώει κάτι κολληματάκια εδώ κι εκεί...

 

Υπάρχει λύση?...

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι κολλαει περισσοτερο απο το HD2, αυτο ελειπε!!! Που το βλεπεις να εχει προβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Πρώην κάτοχος Iphone 4 ειμαι για να αγοράζω το s2 σε δελεαστική τιμή 350 ευρώ κουτάτο. Θα με καλύψει πιστεύετε? Έχει gps σαν το navigon? η μπαταρία?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλούσα να ρωτήσεις στο forum "Επιλογή συσκευής".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Από πότε ισχύει αυτό; Εγώ μέσα στη βδομάδα έκανα αναβάθμιση από 2.3.3 σε 2.3.5, χωρίς πρόβλημα.

 

Are you tapatalking to me?

 

Κι εγώ έκανα την ίδια αναβάθμιση αλλά προχτές που έγινε αναβάθμιση στο Kies μου βγάζει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και μερικές μέρες μου αδειάζει ολη η μπαταρία ενω είναι σε κατάσταση αναμονής. Πιστεύω οτι αυτό συμβαίνει από κάποια εφαρμογή. Μπορώ να καταλάβω απο ποια η' ξεκινάω την διαγραφή? Το κακό ειναι οτι τις περισσότερες τις εχω αγοράσει..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και μερικές μέρες μου αδειάζει ολη η μπαταρία ενω είναι σε κατάσταση αναμονής. Πιστεύω οτι αυτό συμβαίνει από κάποια εφαρμογή. Μπορώ να καταλάβω απο ποια η' ξεκινάω την διαγραφή? Το κακό ειναι οτι τις περισσότερες τις εχω αγοράσει..

 

για δοκιμασε το Autostarts https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lbHNkb2VyZmVyLmFuZHJvaWQuYXV0b3N0YXJ0cyJd

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

με το που αγοράσω το τηλέφωνο να το ανοίξω κατευθείαν? ή θέλει φόρτιση? και αν ναι πόσες ώρες? ευχαριστώ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

με το που αγοράσω το τηλέφωνο να το ανοίξω κατευθείαν? ή θέλει φόρτιση? και αν ναι πόσες ώρες? ευχαριστώ

 

Ανοιξέ το κατευθείαν και κάνε ότι καταλαβαίνεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το που αγοράσω το τηλέφωνο να το ανοίξω κατευθείαν? ή θέλει φόρτιση? και αν ναι πόσες ώρες? ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Όταν γράφω Ελληνικά μηνύματα είναι λογικό να μην αλλάζει σε μικρά αλλά να γράφει μόνον κεφαλαία?

 

πας....μυνηματα-ρυθμισεις-εισαγωγη λειτουργιας και το βαζεις στο αυτοματο για αλλαγη σε κεφαλαια/μικρα...

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Από χτες το Kies δεν αναγνωριζει το κινητό μου...Χτες ήμουν με 2.3.4 στοκ και σήμερα που πέρασα official ευρωπαικη 4.0.3 παλι δεν το αναγνωρίζει..Τι συμβαίνει?..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Από χτες το Kies δεν αναγνωριζει το κινητό μου...Χτες ήμουν με 2.3.4 στοκ και σήμερα που πέρασα official ευρωπαικη 4.0.3 παλι δεν το αναγνωρίζει..Τι συμβαίνει?..

Εδω και λιγο καιρο που βγηκε η 4.0 το Kies δεν αναγνοριζει 2.3.3 2.3.4 εκδοσειs.Aπο 2.3.5 και πανω

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο που βγηκε η 4.0 το Kies δεν αναγνοριζει 2.3.3 2.3.4 εκδοσειs.Aπο 2.3.5 και πανω

 

Μισο λεπτο... εγω που εχω 2.3.4, σημαινει οτι δεν μπορω να χρησιμοποησω πλεον το Kies? (ειμαι δουλεια τωρα και δεν μπορω να δοκιμασω). Αν ειναι ετσι, τοτε που θα βρω ΕΠΙΣΗΜΑ την 2.3.5 (μεχρι να ερθει το Παγωτο)? ΥΠΑΡΧΕΙ 2.3.5 ΕΠΙΣΗΜΗ? Αφου μεχρι στιγμης (με το 2.3.4 πανω), μου ελεγε οτι δεν υπαρχει δοαθεσιμη ενημερωση...

Εχω καταλαβει κατι λαθος? (ειμαι καινουργιος στον Γαλαξια!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο... εγω που εχω 2.3.4, σημαινει οτι δεν μπορω να χρησιμοποησω πλεον το Kies? (ειμαι δουλεια τωρα και δεν μπορω να δοκιμασω). Αν ειναι ετσι, τοτε που θα βρω ΕΠΙΣΗΜΑ την 2.3.5 (μεχρι να ερθει το Παγωτο)? ΥΠΑΡΧΕΙ 2.3.5 ΕΠΙΣΗΜΗ? Αφου μεχρι στιγμης (με το 2.3.4 πανω), μου ελεγε οτι δεν υπαρχει δοαθεσιμη ενημερωση...

Εχω καταλαβει κατι λαθος? (ειμαι καινουργιος στον Γαλαξια!!!)

μεσα εδο μπεs και θα καταλαβειs ti εννοω.μπορεισ να τι κατεβασεισ με download

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona

Link to comment
Share on other sites

μεσα εδο μπεs και θα καταλαβειs ti εννοω.μπορεισ να τι κατεβασεισ με download

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona

 

Μια και ειναι η πρωτη φορα που εχω original Android συσκευη (μεχρι πριν ενα μηνα ειχα το HD2), δεν γνωριζω τις διαδικασιες update (ουσιαστικα δεν εχω κανει ποτε!). Ξερω οτι στο forum υπαρχουν οδηγοι για αυτο, αλλα σε αυτη τη περιπτωση, τι πρεπει να κανω? Ειναι η ιδια διαδικασια με το update σε Παγωτο (οταν με το καλο ερθει) ή κατι διαφορετικο?

 

Αν μπορεις, στειλε μου pm με απλα λογια μεχρι να μπω κι εγω στο νοημα...:p

 

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο... εγω που εχω 2.3.4, σημαινει οτι δεν μπορω να χρησιμοποησω πλεον το Kies? (ειμαι δουλεια τωρα και δεν μπορω να δοκιμασω). Αν ειναι ετσι, τοτε που θα βρω ΕΠΙΣΗΜΑ την 2.3.5 (μεχρι να ερθει το Παγωτο)? ΥΠΑΡΧΕΙ 2.3.5 ΕΠΙΣΗΜΗ? Αφου μεχρι στιγμης (με το 2.3.4 πανω), μου ελεγε οτι δεν υπαρχει δοαθεσιμη ενημερωση...

Εχω καταλαβει κατι λαθος? (ειμαι καινουργιος στον Γαλαξια!!!)

 

θα στο αναγνορισει οταν βγει επισιμη για ελλαδα μην ανχωνεσαι

 

Μια και ειναι η πρωτη φορα που εχω original Android συσκευη (μεχρι πριν ενα μηνα ειχα το HD2), δεν γνωριζω τις διαδικασιες update (ουσιαστικα δεν εχω κανει ποτε!). Ξερω οτι στο forum υπαρχουν οδηγοι για αυτο, αλλα σε αυτη τη περιπτωση, τι πρεπει να κανω? Ειναι η ιδια διαδικασια με το update σε Παγωτο (οταν με το καλο ερθει) ή κατι διαφορετικο?

 

Αν μπορεις, στειλε μου pm με απλα λογια μεχρι να μπω κι εγω στο νοημα...:p

 

Ευχαριστω

ειναι απλο αν θελειs official ενημερωση περιμενειs με Kies.αν βιαζεσαι διαβασε τουs oδηγουσ για να καταλαβεισ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια?που ειναι ειναι οι ρυθμισεις για το notification led?υπαρχει?

 

Ποιο notification led;Δεν υπάρχει.

NO LED από το μάρκετ κάνει τη δουλειά και πολύ καλά μάλιστα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο που βγηκε η 4.0 το Kies δεν αναγνοριζει 2.3.3 2.3.4 εκδοσειs.Aπο 2.3.5 και πανω

 

Κι γω που έχω 2.3.5 πάλι δεν το αναγνωρίζει!

 

θα στο αναγνορισει οταν βγει επισιμη για ελλαδα μην ανχωνεσαι

 

αλήθεια? Δηλαδή μια μέρα απο κει που λέει δεν υποστηρίζεται ξαφνικά θα γράψει υπάρχει καινούργια ενημέρωση?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

@Morfie ,jKalimer, clio1400 , nnik_1969 που είχαν απαντήσει στο ποστ που έκανα για τις επανεκινήσεις ελπίζοντας να μην ξέχασα κάποιον, και βέβαια σε όποιον άλλον έχει τέτοιου είδους προβλήματα

 

Και όμως όσο και αν σας φανεί περίεργο..αλλάζοντας την ROM στην ICS που κάποιος μπορεί να βρεί στο φόρουμ η συσκευή λες και μεταμορφώθηκε

 

Με τον Go Launcher και την ίδια κάρτα μνήμης λειτουργεί στρωτά και χωρίς κανένα πρόβλημα έχοντας συμπληρώσει περί τις 48 ώρες χωρίς επανεκίνηση.

 

Εχω αρχίσει να πιστεύω πως είμαι γκαντέμης παρότι Σαββατογεννημένος :O:O

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...