Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλε, απ' ότι είδα και στα φόρουμ των κατασκευαστών των προγραμμάτων αυτών, λένε πως στην ICS βγάλανε τελείως την δυνατότητα ηχογράφησης!! Κοίτα για παράδειγμα το πρώτο μήνυμα που βγάζει το CallRecorder μετά την τελευταία αναβάθμιση ..: "" Bad news, Samsung has removed call recording feature from ICS firmware. It means that all aplications in the market wont record calls on ICS ROM. To get cal recording find custom firmware with this feature, Sorry for inconvenieces. """

Και γω σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην κάνω την αναβάθμιση μιας και μου ήταν πολύ χρήσιμη η λειτουργία αυτή και ένας λόγος (από τους πολλούς) που έφυγα από την Apple!! Αλλά αν συνεχίσουν έτσι θα πάρουν τα... μήλα μου!!!:p

 

Μόνο η Samsung την αφαίρεσε αυτή τη λειτουργία ή κανένα κινητό με ics δεν θα την υποστηρίζει; Αν είναι έτσι το επόμενο μου κινητό δεν θα είναι σίγουρα samsung. Αν το υποστηρίζει πάντως με custom rom, είναι θετικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και η λύση πια είναι?

το πηγα για σερβις, τι θα αλλαχτει αμα αλλαχτει για να διορθωθει το προβλημα?

αυτο ειναι γενικο η σε ελλατωματικα κομματια/φουρνιες κτλ?

 

η απάντηση του!

"φιλε, το κοιταξα, ναι οντως εχει ενα προβλημα, αλλα δεν ξερω αν ειναι απο το μικροφωνο η απο την πλακετα και για να μην αλλαζω πραγματα προλειπτικα αδικα/τσαμπα οποτε πρεπει να το στειλω αθηνα να το κοιταξουν και θα κανει κανα 20 μερες (πες ενα μηνα δλδ να εισαι μεσα)".

 

εγω τωρα τι κανω?

Δεν είναι γενικό πρόβλημα αλλά πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα.

Επίσης είναι πιθανόν να έχει συμβεί και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1441510

 

ξερει κανεις γιατι οταν παω να βαλω μια ταινια MKV αργει πολυ για την μετατροπη!!!!ενταξει ειναι μεγαλο αρχειο ταινια αλλα με τιποτα δεν την μετατρεπει!!!!!

Δεν χρειάζεται μετατροπή. Πέρνα την κατ'ευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γενικό πρόβλημα αλλά πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα.

Επίσης είναι πιθανόν να έχει συμβεί και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1441510

 

Μπα...δεν θελω ν κανω πειραματα στο κινητο. παντως απορω πως αμα οντως ετσι διωρθονεται με τον τροπο που ποσταρες, γτ δεν κανει τ ιδιο κ η σαμσουνγκ ν τελειωνουμε?

Link to comment
Share on other sites

η απάντηση του!

"φιλε, το κοιταξα, ναι οντως εχει ενα προβλημα, αλλα δεν ξερω αν ειναι απο το μικροφωνο η απο την πλακετα και για να μην αλλαζω πραγματα προλειπτικα αδικα/τσαμπα οποτε πρεπει να το στειλω αθηνα να το κοιταξουν και θα κανει κανα 20 μερες (πες ενα μηνα δλδ να εισαι μεσα)".

 

εγω τωρα τι κανω?

 

Εσύ να του πεις ότι σου λέει %&@##@& γιατί η smartec που είναι το service της Samsung κρατάει το τηλ. μαξιμουμ δυο μέρες... οπότε στείλε το από μόνος σου.Εγώ έτσι είχα κάνει όταν χρειαστηκε αλλαγή η οθόνη και σε δύο μέρες το είχα πίσω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσύ να του πεις ότι σου λέει %&@##@& γιατί η smartec που είναι το service της Samsung κρατάει το τηλ. μαξιμουμ δυο μέρες... οπότε στείλε το από μόνος σου.Εγώ έτσι είχα κάνει όταν χρειαστηκε αλλαγή η οθόνη και σε δύο μέρες το είχα πίσω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το ξερω οτι μου ελεγε μ@λ@....ς γτ κι εγω το ειχα στειλει για αλλαγη οθονης επειδη ειχε καμενο πιξελ κ εκαναν μια μερα. εκεινη την περιολο ημουν αθηνα κιολας κ το ειχα παει εγω ο ιδιος. εννοειται πως δευτερα θα παρω στην σαμσουνγκ κεντρικα κ θα τους πω πως δεν μου το αλλαζουν φοβαται κ δεν θελει ν κσνει πειραματα στο τηλ ειπε. δλδ ελεος. Κ θα παρω τηλ κ στην smartech τηλ δευτερα κ θα κανονισω να τους το στειλω.

Link to comment
Share on other sites

και πως τα περνατε χωρις μετατροπη οταν ειναι 4 giga;

 

απλα copy paste και οταν σου ζηταει μετατροπη πατας οχι

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αν περασω την ICS μεσω Odin θα χασω τα παντα απο εφαρμογες και games;

Πρεπει να κανω full wipe γιατι λογικα αν κανω θα χαθουν ολα;

Ας με βοηθησει καποιος βαρεθηκα να περιμενω την Samsung Hellas και το Kies για να μου βγει το update.

Link to comment
Share on other sites

απλα copy paste και οταν σου ζηταει μετατροπη πατας οχι

 

με μπερδεψες. το fat δεν δεχεται πανω απο 2 giga

Link to comment
Share on other sites

με μπερδεψες. το fat δεν δεχεται πανω απο 2 giga

 

Στη μνημη της σησκευεις ρε φιλε.12 gb εχεις

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το σύστημα FAT32 δεν επιτρέπει τη δημιουργία αρχείου με μέγεθος ανώτερο των 4GB.

 

εγω εβαλα μια ταινια 5 gb mkv και πεζει κανονικα(με mx player)

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα μια ταινια 5 gb mkv και πεζει κανονικα(με mx player)

 

Έχεις όμως "πειράξει" το κινητό σου. Αλλιώς δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις όμως "πειράξει" το κινητό σου. Αλλιώς δε γίνεται.

 

Οχι φιλε δεν το εχω πειραξει καθολου

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν το εχω πειραξει καθολου

 

Συγνώμη έχεις δίκιο. Στην εσωτερική μνήμη γίνεται. Στην κάρτα είναι που γίνονται δύσκολα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα θέμα με τα sms μου στέλνουν ένα μήνυμα και έρχεται συνέχεια το ίδιο πολλαίς φορές.και όχι μαζεμένα απαραίτητα σκάνε 2 και μετά για ώρα ανά 5 λεπτό σκάνε συνέχεια.

Εκτός επαναφορά καμία άλλη ιδέα?η κάρτα σε άλλο κινητό είναι οκ όπως και άλλη κάρτα στο γαλαξία κάνει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Καινούριος με το Galaxy S 2 και μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά. Μία ερώτηση, πως μπορώ να μεταφέρω αρχεία στην συσκευή χωρίς την χρήση Kies;; Επίσης είναι φυσιολογικό που είναι αργή η μεταφορά δεδομένων απο τον υπολογιστή στην συσκευή;

 

Ευχαριστώ.

Edited by s_sty89
Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλε scorpio, για την εξωτερικη εννουσα

 

η εξωτερικη δεν σου πεζει πανω απο 4gb??δεν εχω βαλει ακομα

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερική είναι fat32 οπότε δεν δέχεται πάνω από 4 giga αρχείο. Παλιότερα έχει ειπωθεί ότι ξεκινάει να αντιγράφει το αρχείο αλλά μόλις φτάσει τα 4 giga το κόβει.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερική είναι fat32 οπότε δεν δέχεται πάνω από 4 giga αρχείο. Παλιότερα έχει ειπωθεί ότι ξεκινάει να αντιγράφει το αρχείο αλλά μόλις φτάσει τα 4 giga το κόβει.

 

Κακο αυτο!!!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...