Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Samsungapps>(μενού)Λήψεις από ΄κει έκανα ενημέρωση κατεβάζοντας την νέα έκδοση.Δοκίμασε το.

 

Σ'ευχαριστω πολυ!Το ειχα βρει παλια και δεν θυμομουν που ειχα παει και ειχα κανει την αναβαθμιση.Εψαχνα ποση ωρα και δεν ειχα βρει τιποτα...Να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ είμαι σίγουρος ότι τα δεδομένα του δεν είναι αρκιβή. Αλλά δεν είχα βρει αντικαταστάση. Θα δοκιμάσω και εγώ το data manager Που λέει ο φίλος παραπάνω.

 

Ερώτηση μήπως αυτό έπρεπε να το συζητάμε σε άλλο forum;

 

Όχι στο σωστό thread είμαστε. Έχω διαβάσει ότι το 3g watchdog έχει κάποιο θέμα με το s2.

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοίγω το KIES μου γράφει : η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω KIES

πώς μπορώ να διορθώσω αυτό το πρόβλημα?????

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμισεις-εφαρμογες-αναπτυξη και θα ξετικαρεις τον εντοπισμο σφαλματων μεσω usb και θα εισαι οκ.
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοίγω το KIES μου γράφει : η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω KIES

πώς μπορώ να διορθώσω αυτό το πρόβλημα?????

 

Ποια ROM έχει το κινητό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα με το LG camcorder. Υπάρχει μια μικρή καθηστέρησης 5-10" πριν την έναρξη της βιντεοσκόπισης. Είναι φυσιολογικό; Η SD card είναι class 10. Ευχαριστώ.

Υ.Γ. Μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας με disable fast dormancy!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα με το LG camcorder. Υπάρχει μια μικρή καθηστέρησης 5-10" πριν την έναρξη της βιντεοσκόπισης. Είναι φυσιολογικό; Η SD card είναι class 10. Ευχαριστώ.

Υ.Γ. Μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας με disable fast dormancy!

 

αν πριν την εναρξη εγγραφης πατησεις στην οθονη για να κανει καπου ζουμ θα ξεκινησει να γραφει κατευθειαν. Αυτο το προβλημα το εχω και εγω.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,είμαι καινούργιος κάτοχος του κινητού και έχω ένα μικρό πρόβλημα ,θέλω να μου πείτε αν το έχετε και εσείς η αν ξέρετε κάποια λύση .Φτιάχνω στο λαπτοπ ένα ασύρματο δίκτυο και προσπαθώ να συνδέσω το κινητό ασύρματα για να έχω ιντερνέτ αλλά δεν το βρίσκει ,όλα τα αλλά κινητά (iphone -Lg) με wifi το βρίσκουν ,το δικό μου όχι,τη μπορεί να παίζει ????????? αλλά σε ρουτερ ασύρματα μπορεί να συνδεθεί.

ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας με disable fast dormancy!

Μπορεί αν γνωρίσει κάποιος να μας πει αν το χρησιμοποιεί η Cosmote;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν γνωρίσει κάποιος να μας πει αν το χρησιμοποιεί η Cosmote;

 

Όχι. Δε το χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δε το χρησιμοποιεί.

Από που το απενεργοποιούμε;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοίγω το KIES μου γράφει : η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω KIES

πώς μπορώ να διορθώσω αυτό το πρόβλημα?????

 

Θα πας ρυθμισεις-εφαρμογες-αναπτυξη και θα ξετικαρεις τον εντοπισμο σφαλματων μεσω usb και θα εισαι οκ.

το έκανα αλλά δεν ειναι τσεκαρισμένο

Πως βρίσκουμε την ROM στο κινητό????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,είμαι καινούργιος κάτοχος του κινητού και έχω ένα μικρό πρόβλημα ,θέλω να μου πείτε αν το έχετε και εσείς η αν ξέρετε κάποια λύση .Φτιάχνω στο λαπτοπ ένα ασύρματο δίκτυο και προσπαθώ να συνδέσω το κινητό ασύρματα για να έχω ιντερνέτ αλλά δεν το βρίσκει ,όλα τα αλλά κινητά (iphone -Lg) με wifi το βρίσκουν ,το δικό μου όχι,τη μπορεί να παίζει ????????? αλλά σε ρουτερ ασύρματα μπορεί να συνδεθεί.

ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

 

Η λύση: Connectify για WINDOWS

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες όταν ανοίγω το κινητο δεν μου δειχνει την οθόνη για να βάλω τον κωδικο της sim αυτο γινότανε με την μαμα rom αλλα και με την pulse.Ξέρει καπιος πώς βάλω τον κωδικο μετά ?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα

Έχω την έκδοση 2.3.4.android από Πλαίσιο αγορασμένο το κινητό.Αυτή είναι η τελευταία?

Και τέλος πώς στο καλό πρέπει να φορτίζουμε την μπαταρία?Πρέπει να πέσει στο 10-15% και μετά?Πρέπει να σβήνει εντελώς το τηλέφωνο?Και μετά την ένδειξη πλήρους φόρτισης πρέπει να το αφήνουμε ακόμα λίγο για φόρτιση?

Έχω διαβάσει τόσα posts και άκρη δε βγάζω.

Όποιος μπορεί ας πει τί έχει καταλάβει ότι είναι καλύτερο για τη συσκευή γιατί εγώ την έχω μία εβδομάδα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα

Έχω την έκδοση 2.3.4.android από Πλαίσιο αγορασμένο το κινητό.Αυτή είναι η τελευταία?

Και τέλος πώς στο καλό πρέπει να φορτίζουμε την μπαταρία?Πρέπει να πέσει στο 10-15% και μετά?Πρέπει να σβήνει εντελώς το τηλέφωνο?Και μετά την ένδειξη πλήρους φόρτισης πρέπει να το αφήνουμε ακόμα λίγο για φόρτιση?

Έχω διαβάσει τόσα posts και άκρη δε βγάζω.

Όποιος μπορεί ας πει τί έχει καταλάβει ότι είναι καλύτερο για τη συσκευή γιατί εγώ την έχω μία εβδομάδα μόνο.

Τελευταία επίσημη είναι η 2.3.4 για αγορασμένα από Πλαίσιο.

Για την μπαταρία λένε ότι δεν πρέπει να την αφήνεις να ξελιγωθεί τελείως. Όταν τελειώνει η φόρτηση το βγάζουμε από την μπρίζα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως να αλλαξω την προελευση του κατασκευαστη απο kor σε europe

 

Δίνοντας στον dialer *#272*ΙΜΕΙ# όπου ΙΜΕΙ το IMEI της συσκευής σου που το βρίσκεις δίνοντας στον dialer *#06#.

 

XEU είναι το open europe / αγγλικό.

 

EUR είναι το ελληνικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα

Έχω την έκδοση 2.3.4.android από Πλαίσιο αγορασμένο το κινητό.Αυτή είναι η τελευταία?

Και τέλος πώς στο καλό πρέπει να φορτίζουμε την μπαταρία?Πρέπει να πέσει στο 10-15% και μετά?Πρέπει να σβήνει εντελώς το τηλέφωνο?Και μετά την ένδειξη πλήρους φόρτισης πρέπει να το αφήνουμε ακόμα λίγο για φόρτιση?

Έχω διαβάσει τόσα posts και άκρη δε βγάζω.

Όποιος μπορεί ας πει τί έχει καταλάβει ότι είναι καλύτερο για τη συσκευή γιατί εγώ την έχω μία εβδομάδα μόνο.

 

Τάσο καλησπέρα! Σε αυτό που ρωτάς σχετικά με την μπαταρία, η απάντηση είναι ότι καλό θα ήταν να μην αφήνεις τη μπαταρία σου να πέφτει κάτω από το 5%.. Μετά την ένδειξη πλήρους φόρτισης άφησε το μέχρι να ακούσεις τον ήχο που κάνει για να σε ειδοποιήσει ότι είναι έτοιμο :D

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες όταν ανοίγω το κινητο δεν μου δειχνει την οθόνη για να βάλω τον κωδικο της sim αυτο γινότανε με την μαμα rom αλλα και με την pulse.Ξέρει καπιος πώς βάλω τον κωδικο μετά ?

 

Κατά πάσα πιθανότητα έχεις εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα που απενεργοποιεί το κλείδωμα (π.χ. NOLOCK) και όταν κάνεις reboot ή γενικά ανοίγεις το κινητό δεν προλαβαίνεις να βάλεις τον κωδικό. Στην περίπτωση αυτή αν ενεργοποιήσεις το κλείδωμα στο πρόγραμμα που έχεις εγκαταστήσει θα εμφανίσει αμέσως την οθόνη για να βάλεις τον κωδικό. Οπότε μετά το απενεργοποιείς και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση: Connectify για WINDOWS

 

Φιλε μου σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα και παλι δεν συνδεετε??τι παιζει?????εσενα συνδεετε μ αυτο το προγραμμα???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...