Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα το φανταστηκα. Thanks

 

Τι εννοεις ομως μονο wcdma? Εχω σαν επιλογες 'μονο gsm' και 'αυτοματο'.

 

και εγω 2 επιλογες εχω

GSM/WCDMA

GSM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καληΜέρα παοδιά!πήρα το samsung galaxy s2 επιτέλους.Miα ερώτηση:

Γιατί για να στείλω mail μου ζητησε να γραφτώ στο samsung social hub?Eννοώ ότι πήγα να στείλω από το yahoo.gr στο οποίο έχω λογαριασμό και δεν μπορούσα.Μου ζητούσε να γραφτώ στο samsung social hub.Το σωστό set up του λογαριασμού ποιο είναι?Τέλος η μπαταρία είναι δραματική.Τί θα μου προτείνατε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

παντως ΕΜΕΝΑ το S2 μου μου ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ την μπαταρια...

καθε μερα μπριζα..

 

με wifi ανοιχτο. ελαχιστη ομιλια και:

kernel: 2.6.35.7-i9100XWKL1-CL809037 root@DELLBUILDER12

αριθμ.κατασκευης:V3RTR3MA 4.4

ΕΚΔ.βασ. φασματος: I9100XXKP8

ANDROID 2.3.6

 

οποιος μπορει να βοηθησει ας με βοηθησει.. δεν ξερω και ποια και απο που να παρω αλλη μπαταρια αν ειναι.. :(

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

παντως ΕΜΕΝΑ το S2 μου μου ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ την μπαταρια...

καθε μερα μπριζα..

 

με wifi ανοιχτο. ελαχιστη ομιλια και:

kernel: 2.6.35.7-i9100XWKL1-CL809037 root@DELLBUILDER12

αριθμ.κατασκευης:V3RTR3MA 4.4

ΕΚΔ.βασ. φασματος: I9100XXKP8

ANDROID 2.3.6

 

οποιος μπορει να βοηθησει ας με βοηθησει.. δεν ξερω και ποια και απο που να παρω αλλη μπαταρια αν ειναι.. :(

Δες εδω για την μπαταρια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308427&page=41

ειναι η οριτζιναλ samsung 2000mah

και υπαρχει και η anker 1900mah

http://www.ebay.com/itm/220813288199?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

παντως ΕΜΕΝΑ το S2 μου μου ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ την μπαταρια...

καθε μερα μπριζα..

 

με wifi ανοιχτο. ελαχιστη ομιλια και:

kernel: 2.6.35.7-i9100XWKL1-CL809037 root@DELLBUILDER12

αριθμ.κατασκευης:V3RTR3MA 4.4

ΕΚΔ.βασ. φασματος: I9100XXKP8

ANDROID 2.3.6

 

οποιος μπορει να βοηθησει ας με βοηθησει.. δεν ξερω και ποια και απο που να παρω αλλη μπαταρια αν ειναι.. :(

Προσπάθησε να καταλάβεις τι στην καταπίνει την μπαταρία. Δες από το usage. Επίσης υπάρχουν πολλές κακογραμμένες εφαρμογές που συνεχίζουν και τρέχουν από πίσω ενώ εσύ τις κλείνεις, όπως το GPS Status. Επίσης θα δεις μεγάλη διαφορά αξομειώντας την ένταση φωτεινότητας της οθόνης (μέχρι μια μέρα).

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να καταλάβεις τι στην καταπίνει την μπαταρία. Δες από το usage. Επίσης υπάρχουν πολλές κακογραμμένες εφαρμογές που συνεχίζουν και τρέχουν από πίσω ενώ εσύ τις κλείνεις, όπως το GPS Status. Επίσης θα δεις μεγάλη διαφορά αξομειώντας την ένταση φωτεινότητας της οθόνης (μέχρι μια μέρα).

 

Το gps status είναι από τις πρώτες που έχω περάσει, λες να την απεγκαταστισω ;Το είχα περάσει για να βλέπω το lockαρισμα τον δορυφόρων

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το gps status είναι από τις πρώτες που έχω περάσει, λες να την απεγκαταστισω ;Το είχα περάσει για να βλέπω το lockαρισμα τον δορυφόρων

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Κάθε φορά που το ανοίγεις για λίγο και το κλείνεις, αυτό μένει ανοιχτό από πίσω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που το ανοίγεις για λίγο και το κλείνεις, αυτό μένει ανοιχτό από πίσω.

 

Ξερεις καποιο που να κανει την ιδια δουλεια με το gps status χωρις να ειναι συνεχεια ανοικτο?παντως βρηκα μια προσωρινη λυση.οποτε δεν το χρηδιμοποιω το κανω freeze με το titanium:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιο που να κανει την ιδια δουλεια με το gps status χωρις να ειναι συνεχεια ανοικτο?παντως βρηκα μια προσωρινη λυση.οποτε δεν το χρηδιμοποιω το κανω freeze με το titanium:shifty:

 

Για δοκιμάσε το gps essentials από το market. Αυτό έχω τώρα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!!Σκεφτομαι να αλλαξω το απλιο Ν95 μου και για πρωτη φορα να παω προς Samsung μερια.Προβληματιζομαι να περιμενω το S3 η να χτυπησω αυτο το S2.Θα ηθελα να ρωτησω ομως πρωτα τι εφαρμογη για χαρτες χρησιμοποιουν τα galaxy?Ειναι οπως το nokia maps που φορτωνεις τους χαρτες απο πριν η ειναι σαν το google maps?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!!Σκεφτομαι να αλλαξω το απλιο Ν95 μου και για πρωτη φορα να παω προς Samsung μερια.Προβληματιζομαι να περιμενω το S3 η να χτυπησω αυτο το S2.Θα ηθελα να ρωτησω ομως πρωτα τι εφαρμογη για χαρτες χρησιμοποιουν τα galaxy?Ειναι οπως το nokia maps που φορτωνεις τους χαρτες απο πριν η ειναι σαν το google maps?

 

το κινητο εχει απο μονο του το google maps αλλα υπαρχουν παρα πολλες εφαρμογες πλοηγησης που μπορεις να του περασεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!!Σκεφτομαι να αλλαξω το απλιο Ν95 μου και για πρωτη φορα να παω προς Samsung μερια.Προβληματιζομαι να περιμενω το S3 η να χτυπησω αυτο το S2.Θα ηθελα να ρωτησω ομως πρωτα τι εφαρμογη για χαρτες χρησιμοποιουν τα galaxy?Ειναι οπως το nokia maps που φορτωνεις τους χαρτες απο πριν η ειναι σαν το google maps?

 

Εάν το πορτοφόλι σου αντέχει τα 600+ πας για S3 Απρίλιο (ίσως και ποιο μετά) εάν όχι με ~400 παίρνεις S2 που είναι έτσι και αλλιώς από τις καλύτερες συσκευές (αν όχι η καλύτερη) αυτή την στιγμή :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω 3 πράγματα

1.Γιατί λαμβάνω mms όταν είμαι ΜΟΝΟ σε 3 g δίκτυο;

2.Πρέπει να αδειάσει εντελώς η μπαταρία για να το φορτίσω;

και

3.Πόση ώρα το φορτίζετε εσείς;

Είμαι νέος κάτοχος galaxy s2 και αν και έχω διαβάσει πολλά εδώ μέσα έχω μπερδευτεί.

Καταλαβαίνω ότι επαναλαμβάνω τα ίδια που έχουν ειπωθεί υποθέτω,αλλά θα ήθελα μία βοήθεια όντας άσχετος από smartphones!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει απο μονο του το google maps αλλα υπαρχουν παρα πολλες εφαρμογες πλοηγησης που μπορεις να του περασεις
Οπως?Σε καλυψη στην Ελλαδα πως τα πανε?Ειναι δωρεαν?Θα ειναι σιγουρα συμβατες και με το S3?Χρειαζονται συνδεση με το νετ οπως το google maps για να δεις τους χαρτες?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως?Σε καλυψη στην Ελλαδα πως τα πανε?Ειναι δωρεαν?Θα ειναι σιγουρα συμβατες και με το S3?Χρειαζονται συνδεση με το νετ οπως το google maps για να δεις τους χαρτες?

 

Δεν είναι όπως το google maps.ΕΙΝΑΙ το google maps!

Sygic, igo,navigon. Από κάλυψη μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Οπως?Σε καλυψη στην Ελλαδα πως τα πανε?Ειναι δωρεαν?Θα ειναι σιγουρα συμβατες και με το S3?Χρειαζονται συνδεση με το νετ οπως το google maps για να δεις τους χαρτες?

 

Όχι δε χρειάζονται σύνδεση τα παραπάνω προγράμματα που σου είπε ο φίλος παραπανω απλώς αν θες έχεις ανοικτά τα data για το aGPS όπως στο Nokia.

Το google maps αντιθέτως θέλει σύνδεση

Επίσης τα άλλα δεν είναι δωρεάν (εκτός το google maps που δε δουλεύει βεβαίως offline),σε αντίθεση με τους Nokia maps.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω 3 πράγματα

1.Γιατί λαμβάνω mms όταν είμαι ΜΟΝΟ σε 3 g δίκτυο;

2.Πρέπει να αδειάσει εντελώς η μπαταρία για να το φορτίσω;

και

3.Πόση ώρα το φορτίζετε εσείς;

Είμαι νέος κάτοχος galaxy s2 και αν και έχω διαβάσει πολλά εδώ μέσα έχω μπερδευτεί.

Καταλαβαίνω ότι επαναλαμβάνω τα ίδια που έχουν ειπωθεί υποθέτω,αλλά θα ήθελα μία βοήθεια όντας άσχετος από smartphones!

 

1) δεν γνωρίζω

2)εγώ δεν το αφήνω να πέσει κάτω από 10%

3)το αφήνω όλη νύχτα στον φορτιστη δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα.τώρα για το πόση ώρα χρειάζεται ακριβώς δεν ξέρω αφού ποτε δεν μου έτυχε να το φορτίσω κατά την διάρκεια της μέρας.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όπως το google maps.ΕΙΝΑΙ το google maps!

Sygic, igo,navigon. Από κάλυψη μια χαρά.

Ναι το ξερω oτι εχει το google maps εγω ρωτησα αν αυτα τα προγραμματα θελουν συνδεση στο νετ για να δουλεψουν οπως το google maps

 

Όχι δε χρειάζονται σύνδεση τα παραπάνω προγράμματα που σου είπε ο φίλος παραπανω απλώς αν θες έχεις ανοικτά τα data για το aGPS όπως στο Nokia.

Το google maps αντιθέτως θέλει σύνδεση

Επίσης τα άλλα δεν είναι δωρεάν (εκτός το google maps που δε δουλεύει βεβαίως offline),σε αντίθεση με τους Nokia maps.

Μαλιστα ευχαριστω παιδια,αν δεν ηταν αυτο το θεμα με τους χαρτες θα το σκεφτουν πιο ανετα για γαλαξια,τωρα το σκεφτομαι καπως αν και απο οσο ξερω το sygic και ιδιαιτερα το navigon εχουν αρκετα καλη καλυψη στην Ελλαδα.Μονο που για να τα περασω θα πρεπει να ξαναεπιδοθω στις παλαιες symbian κρακ-τακτικες:happy:.Με το s3 αναμενονται ασυμβατοτητες εφαρμογων σε σχεση με αυτες του s2 λογω μεγαλυτερης αναλυσης οθονης?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν πάς σε Android δεν ξαναγυρνάς σε Νοκια. Είμαι χρονια φίλος της Νοκια (απο το 1999!), αλλά τώρα που είδα τα android κατάλαβα οτι η nokia πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα... Δεν έχεις τις επιλογές, τη χρηστικότητα, και τις ελευθερίες του android.

Μέχρι και για το "άλλο" θέμα που αναφέρεις, τα πράγματα είναι υπερβολικά απλά. Ούτε signed, ούτε αλλαγές αρχείων, ούτε τίποτα... Μέχρι και εφαρμογή υπάρχει που τα κατεβάζεις απευθείας απο το κινητό σου μέσα σε δευτερόλεπτα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα στο κινητο το vnc viewer απο εκει κ περα πως το συνδεω στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιο που να κανει την ιδια δουλεια με το gps status χωρις να ειναι συνεχεια ανοικτο?παντως βρηκα μια προσωρινη λυση.οποτε δεν το χρηδιμοποιω το κανω freeze με το titanium:shifty:

 

Turbo GPS 2 ελληνικό και κλειδώνει πιο γρήγορα απο όλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το lg camera το οποίο πέρα από τα αποδεδειγμένα πλεονεκτήματα που έχει, διαπίστωσα ότι έχει και κάποια σοβαρά προβλήματα ώρες ώρες! Το κυριότερο είναι ότι κάποιες φορές δεν σώζει το βίντεο και βγάζει μήνυμα ότι απέτυχε το σώσιμο. Έχασα ΠΟΛΥ σηματικό βίντεο έτσι, το οποίο ναι μεν υπάρχει και έχει πιάσει 500mb χώρο, αλλά δεν παίζει. Δεν μπόρεσα να βρω ακόμη τρόπο να το ανακτήσω. Αν κάποιος μπορεί θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!!

 

Επίσης κάποιες φορές μου βγάζει τα βίντεο ανάποδα, δηλαδή θα πρέπει να γυρίσω τον υπολογιστή ανάποδα για να τα δω, καθώς επίσης και με τις φωτογραφίες γίνονται τέτοια μπερδέματα! Απαράδεκτο. Τέλος μετά από κάποια αναβάθμιση προφανώς στο lg camera που έγινε δεν μου βγάζει πλέον ημερομηνία στις φωτογραφίες παρόλο που το έχω επιλεγμένο. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τα παραπάνω;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και 2 μέρες έχω το εξής πρόβλημα: Σε κατάσταση αναμονής, ξαφνικά χωρίς να το αγγίζω ανάβει η οθόνη και σβήνει μετά από 1-2''. Το κάνει 5-6 φορές και μετά σταμστά. Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα εγινα και εγω κατοχος ενος Galaxy S II. Η συσκευη αγοραστηκε απο Πλαισιο και μου ηρθε με την 2.3.4

Υπαρχει καποια νεωτερη εκδοση η αυτη ειναι η τελευταια???

Επισης δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο το samaung account που μου βγαζει οταν παω να δοκιμασω το OTA update??

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...