Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια συνδεσα χτες τις επαφες μ με τους φιλους στο facebook και συνδεθηκα μετα με εναν αλλο λογαριασμο του face και ενω πατησα μα μην γινει συγχρονισμος οτι ειχα φτιαξει με τον συγχρονισμο χαθηκε... Παω τωρα να τις ξαναφτιαξω παταω συγχρονισμο και παω να τις συνδεσω και βλεπω οτι δεν μου εμφανιζει σε καμια τις φωτογραφιες... Ξερετε τι γινεται τι κανω λαθος?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες συμβαινει κατι παραξενο με τον γαλαξία του αδερφού μου...

τα Χριστούγεννα του ειχα πανω στο κινητο μια προηγούμενη εκδοση της ομεγκα!

ολα ηταν οκ με μοναδικο το θεμα καποιο προβλημα με το (μαμα) keyboard!

οταν εγραφε κατι σε landscape mode το πληκτρολόγιο μερικες φορες μαυριζε και δεν του εμφανιζε καθολου τα γραμματα(το ειδα με τα ματια μου!!!!)..

του λεω dont worry κατι δεν θα πηγε καλα στην εγκατάσταση της ρομ!

του περναω τα Χριστούγεννα μετα απο φουλ φορματ την ρομ του στρατου και ολα ηταν οκ μεχρι σημερα που μου ειπε οτι το κινητο του ξαναεκανε 2 με 3 φορες το ιδιο!

τι μπορει να ειναι αυτο ακριβως ρε παιδια?

εχει αντιμετωπίσει κανεις κατι αναλογο? για να το κανει παντως και με τις 2 ρομς ειναι ανησυχητικό για μενα!

παιζει να ειναι θεμα οθονης??:worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδες συμβαινει κατι παραξενο με τον γαλαξία του αδερφού μου...

τα Χριστούγεννα του ειχα πανω στο κινητο μια προηγούμενη εκδοση της ομεγκα!

ολα ηταν οκ με μοναδικο το θεμα καποιο προβλημα με το (μαμα) keyboard!

οταν εγραφε κατι σε landscape mode το πληκτρολόγιο μερικες φορες μαυριζε και δεν του εμφανιζε καθολου τα γραμματα(το ειδα με τα ματια μου!!!!)..

του λεω dont worry κατι δεν θα πηγε καλα στην εγκατάσταση της ρομ!

του περναω τα Χριστούγεννα μετα απο φουλ φορματ την ρομ του στρατου και ολα ηταν οκ μεχρι σημερα που μου ειπε οτι το κινητο του ξαναεκανε 2 με 3 φορες το ιδιο!

τι μπορει να ειναι αυτο ακριβως ρε παιδια?

εχει αντιμετωπίσει κανεις κατι αναλογο? για να το κανει παντως και με τις 2 ρομς ειναι ανησυχητικό για μενα!

παιζει να ειναι θεμα οθονης??:worry:

 

Να μαυρίζει μόνο το πληκτρολόγιο, δύσκολο.Μάλλον μου φαίνεται bug της μαμάς ρομ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να μαυρίζει μόνο το πληκτρολόγιο, δύσκολο.Μάλλον μου φαίνεται bug της μαμάς ρομ.

 

χμμμμ τωρα μολις μου ειπε οτι ειχε screen protector πανω και του ειπα να το βγαλει...

λες να φταιει αυτο????

Link to comment
Share on other sites

Είχε τύχει και σε μια φίλη με screen protector να παίζουν θέματα με την οθόνη. Για βγάλτε το και δείτε.

 

ΝΑ ρωτήσω κάτι άλλο εγώ. Γιατί σχεδόν όλα τα τραγούδια που έχω περάσει έχουν την ίδια εικόνα σαν album art;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο προγραμμα πλοηγησης ειναι καλυτερο για το GSII και που θα το βρω?...Ευχαριστω!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

χμμμμ τωρα μολις μου ειπε οτι ειχε screen protector πανω και του ειπα να το βγαλει...

λες να φταιει αυτο????

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ποιο προγραμμα πλοηγησης ειναι καλυτερο για το GSII και που θα το βρω?...Ευχαριστω!

 

Ακολούθησε το παραπάνω link που παραπέμπει στο σχετικό για GPS θέμα. Ωστόσο να σε προλάβω και να σε ενημερώσω ότι στο παρόν forum δεν μας επιτρέπεται καμία συζήτηση περί "σπασμένου" λογισμικού και αυτός είναι ένας κανόνας που τον σεβόμαστε όλοι ανεξαιρέτως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από ότι έχω καταλάβει είναι ένα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ πρόβλημα ή του android ή της συσκευής. Στο HTC HDIΙ πχ που έχω, αλλά και στα περισσότερα κινητά, έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα αλλά τα MMS έρχονται-φεύγουν κανονικά. Μάλιστα με εκνευρίζει γιατί αν πάω να ενεργοποιήσω το 3g για να στείλω-λάβω ΜΜΣ τότε συνδέετε κατευθείαν με ίνετρνετ και μου έρχετε μήνυμα από την cosmote ότι xρεώθηκα.:mad: Ουσιαστικά έχω απενεργοποιημένα τα MMS και ακόμη δεν έχω καταλάβει μια που δεν το έχω δοκιμάσει, αν θα ειδοποιηθώ ότι μου ήρθε MMS ενώ έχω απενεργοποιημένο το 3g.

 

 

Όσον αφορά στα mms πέρα από τη λύση του apn android, έχω να προτείνω κάτι το οποίο έκανα και δουλεύει. Μπορείτε να δημιουργήσετε ένα νέο apn το οποίο όμως δεν θα έχει διεύθυνση σε internet. Έτσι θα έχετε ανοιχτή τη ροή των δεδομένων για να δέχεστε mms αλλά δεν θα συνδέεται στο internet. Όμως όταν θα θέλετε να συνδεθείτε, τότε θα πρέπει να επιλέγετε το σωστό apn...

 

Η δεύτερη ερώτηση που έχω είναι: μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να εγκαταστήσουμε αρχεία με επέκταση jar ή jad, και αν μπορούμε και πώς, να μεταφέρουμε αρχεία από samsung omnia.

Edited by dglion
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! Εκανα το 1 μου φλασαρισμα κ περασα την pulse παει σφαιρα κανενα παραπονο θελω να ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει καλα.

Καταλαβα οτι το κινητο εχει μετρητη που μετραει τα φλασαρισματα αν περασω εργαστασιακη ρομ αυτο δεν μηδενιζεται ? η θελω οπωσδηποτε usbjig?

Ευχαριστω!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! Εκανα το 1 μου φλασαρισμα κ περασα την pulse παει σφαιρα κανενα παραπονο θελω να ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει καλα.

Καταλαβα οτι το κινητο εχει μετρητη που μετραει τα φλασαρισματα αν περασω εργαστασιακη ρομ αυτο δεν μηδενιζεται ? η θελω οπωσδηποτε usbjig?

Ευχαριστω!

 

Καλωσηρθες λοιπον! Το μονο σιγουρο ειναι πως οσο ανακαλυπτεις τις δυνατοτητες που εχεις με root τοσο περισσοτερο θα ενθουσιαζεσαι με το κινητο σου.

Αν περασεις εργοστασιακη rom απλα δεν γραφει ο μετρητης, δεν μηδενιζεται δυστυχως.. (ασε κ εγω πρεπει να παρω εναν καλου κακου :-/ )

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες λοιπον! Το μονο σιγουρο ειναι πως οσο ανακαλυπτεις τις δυνατοτητες που εχεις με root τοσο περισσοτερο θα ενθουσιαζεσαι με το κινητο σου.

Αν περασεις εργοστασιακη rom απλα δεν γραφει ο μετρητης, δεν μηδενιζεται δυστυχως.. (ασε κ εγω πρεπει να παρω εναν καλου κακου :-/ )

 

εχω usbjig αν το βαλω σε odinmod θα μου το μηδενισει με την pulse που φοραω ή πρεπει να περασω σε stock 2.3.4 κ μετα να βαλω τον jig?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! Εκανα το 1 μου φλασαρισμα κ περασα την pulse παει σφαιρα κανενα παραπονο θελω να ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει καλα.

Καταλαβα οτι το κινητο εχει μετρητη που μετραει τα φλασαρισματα αν περασω εργαστασιακη ρομ αυτο δεν μηδενιζεται ? η θελω οπωσδηποτε usbjig?

Ευχαριστω!

 

εχω usbjig αν το βαλω σε odinmod θα μου το μηδενισει με την pulse που φοραω ή πρεπει να περασω σε stock 2.3.4 κ μετα να βαλω τον jig?

 

Θέλεις jig.

Το βάζεις, μηδενίζει, περνάς μετά μια εργοστασιακή (με εργοστασιακή δε μετράει ο counter) και είσαι έτοιμος στην κακιά στιγμή να το στείλεις στο service :)

 

Αν το βάλεις τώρα όπως είσαι στην Pulse, αυτό που θα δεις είναι, να έχει μηδενίσει ο μετρητής και να έχει φύγει το τριγωνάκι.

Αλλά πριν το στείλεις πουθενά βάζεις πάντα προηγουμένως εργοστασιακή.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια γιατι στα wallpapers η στις φωτογραφιες που εχουμε εαν παμε να τις βαλουμε backround ζουμαρει ενα σημειο της φωτογραφιας και δεν μπορω να το βαλω ολοκληρο?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια γιατι στα wallpapers η στις φωτογραφιες που εχουμε εαν παμε να τις βαλουμε backround ζουμαρει ενα σημειο της φωτογραφιας και δεν μπορω να το βαλω ολοκληρο?

 

 

 

Για wallpapers δοκιμασε να βαλεις αυτα που εχουν διαστασεις 960x800.Τωρα οι φωτογραφιες εχουν πολυ μεγαλυτερη αναλυση και γι'αυτο δεν χωρανε ολοκληρες

Link to comment
Share on other sites

Για wallpapers δοκιμασε να βαλεις αυτα που εχουν διαστασεις 960x800.Τωρα οι φωτογραφιες εχουν πολυ μεγαλυτερη αναλυση και γι'αυτο δεν χωρανε ολοκληρες

Βασικα οτι και να βαλω η μαμακια πρεπει να το ζουμαρει , απο την εφαρμογη πχ wallpapers στο market παλι το ζουμαρει, τα wallpapers που ειχα στο iphone τα ζουμαρει και αυτα !!!! δεν υπαρχει καμια αλλη ρυθμιση ρε γμτ ειναι δυνατον με τετοια οθονη να μην χωραει οποιαδηποτε φωτογραφια και να την δειχνει ολοκληρη στο κολοιφον πως το εκανε?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχεις 2 επιλογές: για scrolling ή static wallpaper. Αν πας στο gallery->photo->set as->homescreen wallpaper, μπορείς από τα 2 εικονίδια που σου βγάζει (portrait/landscape) να επιλέξεις. Αν η φωτο δεν ειναι 960χ800 και επιλεξεις landscape στην ζουμαρει για να το κανει. οποτε επέλεξε portrait.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα οτι και να βαλω η μαμακια πρεπει να το ζουμαρει , απο την εφαρμογη πχ wallpapers στο market παλι το ζουμαρει, τα wallpapers που ειχα στο iphone τα ζουμαρει και αυτα !!!! δεν υπαρχει καμια αλλη ρυθμιση ρε γμτ ειναι δυνατον με τετοια οθονη να μην χωραει οποιαδηποτε φωτογραφια και να την δειχνει ολοκληρη στο κολοιφον πως το εκανε?

 

Πρωτον δεν εχουν την ιδια αναλυση οθονης τα δυο κινητα.δευτερον αν θελεις δωσε μας μια φωτογραφια να δοκιμασουμε(εννοειται οχι καποια προσωπικη)

Link to comment
Share on other sites

παντως η σαμμυ μπορει να αφησε ανοιχτο τον bootloader αλλα εκανε μεγαλο κολπο με τον romcounter που εβαλε στον odinmod....:lol:
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να ενεργω το GPRS χωρίς να πηγαίνω

Ρυθμίσεις-Ασύρματη επικοινωνία-Δίκτυα κινητής και να τικάρω ή να ξετικάρω την χρήση δεδομένων...

Αν υπάρχει κάτι που να το έχω στην επιφάνεια εργασίας...

Link to comment
Share on other sites

παντως η σαμμυ μπορει να αφησε ανοιχτο τον bootloader αλλα εκανε μεγαλο κολπο με τον romcounter που εβαλε στον odinmod....:lol:

 

παιδες διευκρινηστε μου κατι

1) περνας official rom καποιας χωρας με Odin. Ο counter αυξάνει;

2) περνας custom rom καποιου dev με Odin. Ο counter αυξάνει;

3) περνας custom rom καποιου dev με CWM. Ο counter αυξάνει;

4) Αν εχει αυξηθει ο counter που φαινεται σε μενα για να δω που βρισκομαι;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να ενεργω το GPRS χωρίς να πηγαίνω

Ρυθμίσεις-Ασύρματη επικοινωνία-Δίκτυα κινητής και να τικάρω ή να ξετικάρω την χρήση δεδομένων...

Αν υπάρχει κάτι που να το έχω στην επιφάνεια εργασίας...

 

Μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτο το widgetακι

https://market.android.com/details?id=com.farproc.data.enabler&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5mYXJwcm9jLmRhdGEuZW5hYmxlciJd

 

ή πατωντας παρατεταμενα το power button να επιλεξεις τη δευτερη επιλογη(data network mode)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...