Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ χρησιμοποιώ το GPS Status και κλειδώνει περίπου στο μισό λεπτό.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το sumsung s2 και μου βγαζει συνεχεια το voice talk και δεν μπορω να κανω τιποτα.. Το απεναργοποιω και παλι τα ιδια εκανα επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και συνεχιζει το προβλημα.. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? Σε μηνυμα παρακαλω για να το δω σιγουρα! Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το sumsung s2 και μου βγαζει συνεχεια το voice talk και δεν μπορω να κανω τιποτα.. Το απεναργοποιω και παλι τα ιδια εκανα επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και συνεχιζει το προβλημα.. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? Σε μηνυμα παρακαλω για να το δω σιγουρα! Ευχαριστω!!

Αν θυμάμαι καλά αυτό ενεργοποιείται εαν πατήσεις 2φορες το κεντρικό κουμπί. Μήπως κάτι σου έχει κολλήσει και πατιέται συνέχεια;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το sumsung s2 και μου βγαζει συνεχεια το voice talk και δεν μπορω να κανω τιποτα.. Το απεναργοποιω και παλι τα ιδια εκανα επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και συνεχιζει το προβλημα.. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? Σε μηνυμα παρακαλω για να το δω σιγουρα! Ευχαριστω!!

 

Google is your friend...

 

Βέβαια, υπάρχει και η πιθανότητα να lagάρει το κουμπί σου, υπάρχει πάλι λύση αλλά θέλει root...

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εχω το sumsung s2 και μου βγαζει συνεχεια το voice talk και δεν μπορω να κανω τιποτα.. Το απεναργοποιω και παλι τα ιδια εκανα επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και συνεχιζει το προβλημα.. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? Σε μηνυμα παρακαλω για να το δω σιγουρα! Ευχαριστω!!

 

Αν ενεργοποιείται και το car mode (που αυτό υποψιάζομαι πως συμβαίνει) τότε έχεις πρόβλημα με την υποδοχή του USB. Κάπου βραχυκυκλώνει και νομίζει ότι το βάζεις στη βάση. Κλείσε τη συσκευή βγάλε την μπαταρία και καθάρισε την υποδοχή του USB.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος εδω και τρεις ημερες εμφανιζετε μηνυμα που μου λεει οτι ο λογαριασμος σαμσουνγκ εληξε και να δωσω κωδικο νεο....εν τω μεταξυ: 1) δεν ειχα κανει ποτε τετοιο λογαριασμο...πως εληξε;; 2)μου εμφανιζει παρ'αυτα τον λογαριασμο που εχω κανει στο γκουγκλ οταν ενεργοποιησα την συσκευη, οποτε βαζω αυτον τον κωδικο αλλα δεν δειχνει να συγκινειται...και επιμενει να ζηταει κωδικο και μαλιστα να τον αλλαξω, εγω δεν θελω να τον αλλαξω....τι θα γινει θα κανει οτι θελει αυτο;;;και θα συνεχισει να μ'εκνευριζει;;;εκτος που μας τα εχουν κανει τσουρεκια με τις καθημερινες αναβαθμισεις τωρα το παρατραβαει.....υπαρχει τροπος να τον καταργησω;; αλλωστε δεν δειχνει και πουθενα κατι που να λεει λογαριασμος σαμσουνγκ.το κλαουντ το κατηργησα...αλλα αυτο δεν εμφανιζεται πουθενα...υγ.φοραω την τελευταια μαμισια εργοστασιακη χωρις ρουτ και χωρις κανενα σκαλισμα.ευχαριστω.....

Tελικα τον καθαρισα απο μεσα απο το μενου τον λογαριασμο αλλα δεν ξερω τι επιπτωσεις θα εχω διοτι ελαβα απειλητικο μηνυμα οτι δεν θα λειτουργουν τα μηνυματα μου....σημειωτεον οτι αυτο εμφανιστεικε μολις ειχα απεγκαταστησει το textra που μου τα ειχε κανει τσουρεκια με τις συνεχομενες αναβαθμησεις και το ασχετο γραφικο που εβγαινε οπου γουσταρε.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος εδω και τρεις ημερες εμφανιζετε μηνυμα που μου λεει οτι ο λογαριασμος σαμσουνγκ εληξε και να δωσω κωδικο νεο....εν τω μεταξυ: 1) δεν ειχα κανει ποτε τετοιο λογαριασμο...πως εληξε;; 2)μου εμφανιζει παρ'αυτα τον λογαριασμο που εχω κανει στο γκουγκλ οταν ενεργοποιησα την συσκευη, οποτε βαζω αυτον τον κωδικο αλλα δεν δειχνει να συγκινειται...και επιμενει να ζηταει κωδικο και μαλιστα να τον αλλαξω, εγω δεν θελω να τον αλλαξω....τι θα γινει θα κανει οτι θελει αυτο;;;και θα συνεχισει να μ'εκνευριζει;;;εκτος που μας τα εχουν κανει τσουρεκια με τις καθημερινες αναβαθμισεις τωρα το παρατραβαει.....υπαρχει τροπος να τον καταργησω;; αλλωστε δεν δειχνει και πουθενα κατι που να λεει λογαριασμος σαμσουνγκ.το κλαουντ το κατηργησα...αλλα αυτο δεν εμφανιζεται πουθενα...υγ.φοραω την τελευταια μαμισια εργοστασιακη χωρις ρουτ και χωρις κανενα σκαλισμα.ευχαριστω.....

 

Αν και δε μου έχει συμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο,ίσως γιατί έχω samsung account,δοκίμασε να πας ρυθμίσεις->διαχείριση εφαρμογών->όλες,βρες την εφαρμογή "λογαριασμός samsung" πάτα επάνω της,μετά κάνε αναγκαστική διακοπή σκρόλαρε λίγο κάτω και θα βρείς εκκαθάριση προσωρινής μνήμης,πάτα το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στην διαχειριση εφαρμογων εφαρμογη λογαριασμος σαμσουνγκ.......αλλα ειναι στο γενικο μενου οποτε ξεκλικαρα ολα οσα ηταν τσεκαρισμενα και στην συνεχεια εκανα ακυρωση λογαριασμου και προς το παρων δεν ειχα ενοχληση αν με ξαναενοχλησει θα το ποσταρω.....σε καθε περιπτωση Σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στην διαχειριση εφαρμογων εφαρμογη λογαριασμος σαμσουνγκ.......αλλα ειναι στο γενικο μενου οποτε ξεκλικαρα ολα οσα ηταν τσεκαρισμενα και στην συνεχεια εκανα ακυρωση λογαριασμου και προς το παρων δεν ειχα ενοχληση αν με ξαναενοχλησει θα το ποσταρω.....σε καθε περιπτωση Σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

 

Aλήθεια; Εμένα με τη τελευταία επίσημη nordic μου το εμφανίζει κανονικά. Όπως και να'χει ελπίζω να μη σε ξαναενοχλήσει!

http://i.imgur.com/383J0yW.jpg

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σε sgii που έχει το ξαδερφακι μου τον τελευταίο καιρό του κάνει τα εξής κουλά .. Πολλές φορές ενώ δεν το έχει στο φορτιστή το κινητό δείχνει ότι φορτίζει.. Η οθόνη ανοίγει μόνη της και πολλές φορές επίσης ακούγεται ο ήχος ότι κινητό φορτίζει χωρίς να είναι στην μπριζα..

Του έχω κάνει hard format του έχω αλλάξει αρκετές ρομ το πρόβλημα όμως παραμένει..

Επίσης και η μπαταρία δείχνει να φεύγει γρήγορα..

Έχει κανείς ιδέα για τι πρόβλημα παίζει να μιλαμε;

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Με μια μπατονετα και οινόπνευμα, προσπαθήστε να καθαρίσετε τη usb port. Αν συνεχίσει, μάλλον θέλει αλλαγή το usb port. :(
Link to comment
Share on other sites

Με μια μπατονετα και οινόπνευμα, προσπαθήστε να καθαρίσετε τη usb port. Αν συνεχίσει, μάλλον θέλει αλλαγή το usb port. :(

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Σε περίπτωση που θέλει αλλαγή usb port πόσο περίπου κάνει γνωρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Σε περίπτωση που θέλει αλλαγή usb port πόσο περίπου κάνει γνωρίζουμε;

 

Παίρνεις αυτό.

Βλέπεις

.

Το αλλάζεις και είσαι έτοιμος.

Το έκανα και είναι πανεύκολο.:)

Επίσης πριν κάνεις οτιδήποτε βάλε CPU-Z και δες τι γράφει στην υγεία της μπαταρίας. Εάν γράφει 'Over Voltage' πας για αλλαγή.:)

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις αυτό.

Βλέπεις

.

Το αλλάζεις και είσαι έτοιμος.

Το έκανα και είναι πανεύκολο.:)

Επίσης πριν κάνεις οτιδήποτε βάλε CPU-Z και δες τι γράφει στην υγεία της μπαταρίας. Εάν γράφει 'Over Voltage' πας για αλλαγή.:)

Μόλις το τσέκαρα και λέει over voltage δυστηχως..

Φιλε μου θα το δω το βιντεακι αν και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το κάνω αυτό μόνος..

Τεσπα thanks για την απάντηση..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσέκαρα και λέει over voltage δυστηχως..

Φιλε μου θα το δω το βιντεακι αν και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το κάνω αυτό μόνος..

Τεσπα thanks για την απάντηση..

Είναι πάρα πολύ εύκολο.

Πρώτη φορά το έκανα και εγώ και μου φάνηκε παιχνιδάκι!!!

Τουλάχιστον μπορείς να το πας σε κάποιον τεχνικό και με κανα δεκαρικάκι να στο φτιάξει αυτός.

10 λεπτά υπόθεση είναι.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ εύκολο.

Πρώτη φορά το έκανα και εγώ και μου φάνηκε παιχνιδάκι!!!

Τουλάχιστον μπορείς να το πας σε κάποιον τεχνικό και με κανα δεκαρικάκι να στο φτιάξει αυτός.

10 λεπτά υπόθεση είναι.

 

ok φιλε μου θα το μελετησω και θα επανελθω ...thanks και παλι ..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σε sgii που έχει το ξαδερφακι μου τον τελευταίο καιρό του κάνει τα εξής κουλά .. Πολλές φορές ενώ δεν το έχει στο φορτιστή το κινητό δείχνει ότι φορτίζει.. Η οθόνη ανοίγει μόνη της και πολλές φορές επίσης ακούγεται ο ήχος ότι κινητό φορτίζει χωρίς να είναι στην μπριζα..

Του έχω κάνει hard format του έχω αλλάξει αρκετές ρομ το πρόβλημα όμως παραμένει..

Επίσης και η μπαταρία δείχνει να φεύγει γρήγορα..

Έχει κανείς ιδέα για τι πρόβλημα παίζει να μιλαμε;

Sent from my note3

 

Με μια μπατονετα και οινόπνευμα, προσπαθήστε να καθαρίσετε τη usb port. Αν συνεχίσει, μάλλον θέλει αλλαγή το usb port. :(

 

H μπατονέτα μπορεί να μη μπαίνει, οπότε δοκίμασε με οδοντόβουρτσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω μητρική για το νεκρό Sii μου?Κάποιο μαγαζάκι οπουδήποτε σχετικά οικονομικά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω μητρική για το νεκρό Sii μου?Κάποιο μαγαζάκι οπουδήποτε σχετικά οικονομικά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Ίσως κάνα ebay...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τις δίνουν 50 με 60 ευρώ και

δεν νομίζω ότι αξίζει.

50€ δεν αξίζει για να ξαναζωντανέψεις το SII? άστο καλύτερα τότε...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

50€ δεν αξίζει για να ξαναζωντανέψεις το SII? άστο καλύτερα τότε...

 

Εννοώ ότι εφόσον το βρίσκεις μεταχειρισμενο 90 με 100....Καλύτερα να το κρατήσω για ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, μου εχει γρατζουνιστει το πλαστικο τετραγωνακι που βρισκεται πανω απο τον φακο της φωτογραφικης, με αποτελεσμα να εστιαζει εκει και να βγαινουν ολα θολα...

Ξερουμε καποια λυση? να το βγαλω με κατι μυτερο και να μεινω με το φακο ακαλυπτο??

 

Αγόρασε αυτό και άλλαξέ το, αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου. Το άλλαξα πριν λίγες μέρες στο δικό μου, πραγματικά πανεύκολο, 5 λεπτά υπόθεση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3,5 χρονια εκλεισε και δεν ανοιγει με τιποτα

Τι να εκαψε ? κριμα το αγαπουσα αυτο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3,5 χρονια εκλεισε και δεν ανοιγει με τιποτα

Τι να εκαψε ? κριμα το αγαπουσα αυτο το τηλεφωνο

Δοκίμασες να βγάλεις για λίγη ώρα τη μπαταρία, και αφού την βάλεις ξανά να το συνδέσεις στον φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...