Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη που δεν μπορώ να βοηθήσω αλλά είδα ότι από κάτω από τα βασικά εικονίδια βλέπω υπάρχουν και τα ταμπελάκια τους. Τον nova έχεις? Πώς γίνεται αυτό? Ευχαριστώ!

 

Ο Touchwiz είναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Ψάχνω ένα πρόγραμμα το οποίο να λειτουργεί όπως λίγο-πολύ ο Internet Download Manager (IDM) στα Windows, να έχει δηλαδή δυνατότητα χρήσης account (το easybytez με ενδιαφέρει) και να δέχεται multiple links.

Εχω ψάξει πολύ και δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο (υπάρχουν κάποια που έχουν υποστήριξη για premium users όμως έχουν λίστα με άλλους hosters και δεν δίνουν δυνατότητα για προσθήκη του easybytez)...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια.

Εχω προβλημα στο S2 μου που ειχα αναφερει και παλιοτερα αλλα λογω ελειψης χρονου δεν τα καταφερα να το διορθοσω.

Εχω βαλει λιπον την τελευταια resurection remix και ολα οκ μεχρι εδω.Μολις κανω τα restore μου απο titanium backup ανα τακτα χρονικα διαστηματα

εχω κοληματα του στιλ γεμιζει αποτομα η ram και το βλεπω αυτο απο ενα app που εχω και απο το κετρικο κουμπι για εκαθαριση εφαρμογων.Το κολημα αμα προλαβω και κλεισω καμια εφαρμογη ολα οκ αλλα φαινεται οτι κατι γινεται και ξαναγεμιζει η ram παλι και ακομα και αλλη καρτελα να ανοιξω στο opera η να παω στο καπακι σε καποια αλλη βαρια εφαρμογη παει κολλησε παλι και αμα αργησω να το ανοιξω οταν το κανω παλι θα εχει φαει τουλαχιστον 50% μπαταρια.Κατι φαινεται να τραβαει την μνημη και δεν μπορω να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να μου δωσεις ακριβως τη διαδρομη κ το πρεπει να επιλεξω?? απο της επαθες για εμφανιση εχω επιλεγμενω μονο τις επαφες google αλλα κ παλι εμφανιζονται? τι αλλο πρεπει να κανω,βοηθησεμε λιγο!

Ενω εισαι στις επαφες πατας το πληκτρο αριστερα απο το home και μετα ρυθμισεις και πας

 

01. Εμφανιση ανα ονομα ή επωνυμο

02. Εμφανιση επαφων κατα πρωτα ονομα ή πρωτα επωνυμο

03. Στο μενου επαφες για εμφανιση και διαλεγεις τις επαφες που θελεις να σου εμφανιζει ή στην προσαρμοσμενη λιστα

 

Δοκιμασε τα παραπανω και λογικα θα σου εμφανιζει τις επαφες οπως θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενω εισαι στις επαφες πατας το πληκτρο αριστερα απο το home και μετα ρυθμισεις και πας

 

01. Εμφανιση ανα ονομα ή επωνυμο

02. Εμφανιση επαφων κατα πρωτα ονομα ή πρωτα επωνυμο

03. Στο μενου επαφες για εμφανιση και διαλεγεις τις επαφες που θελεις να σου εμφανιζει ή στην προσαρμοσμενη λιστα

 

Δοκιμασε τα παραπανω και λογικα θα σου εμφανιζει τις επαφες οπως θελεις.

 

σίγουρα με αυτό τον τρόπο θα εμφανίζονται οι επαφές όπως θέλει όταν έρχεται νέο sms??? εκεί έγκειται ο προβληματισμός του

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Κανε clear cache στο Play και στην αναγκη κανε κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων... Θα ξαναεγκατασταθει απο μονη της η κανονικη version που ειχε η rom σου και λογικα θα εισαι ενταξει... Το εχω κανει πολλες φορες...

Ξέρει κάποιος πως γίνεται clear cache στο Play ή κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων; ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως γίνεται clear cache στο Play ή κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων; ευχαριστώ.

 

Ρυθμισεις-διαχειριστης εργασιων-ολα-βρισκεις το google play store-μετα κανεις καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων ή εκκαθαριση δεδομενων. :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα με αυτό τον τρόπο θα εμφανίζονται οι επαφές όπως θέλει όταν έρχεται νέο sms??? εκεί έγκειται ο προβληματισμός του

Δεν χάνει κάτι να δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

SII , unrooted .

Ξαφνικά και χωρίς κάποιο λόγο , η αποφόρτιση της μπαταρίας πήρε ένα γρήγορο ρυθμό .

Δεν έχω εγκαταστήσει εφαρμογές το τελευταίο εξάμηνο που πιθανόν να δημιουργούν θέμα , ή να έχω αλλάξει την πατέντα της

χρήσης του ή να αλλάξω ρυθμίσεις .

Μήπως θέλω καινούρια μπαταρία ή γνωρίζετε κάποιο τρόπο να την επαναφέρω ?

Link to comment
Share on other sites

SII , unrooted .

Ξαφνικά και χωρίς κάποιο λόγο , η αποφόρτιση της μπαταρίας πήρε ένα γρήγορο ρυθμό .

Δεν έχω εγκαταστήσει εφαρμογές το τελευταίο εξάμηνο που πιθανόν να δημιουργούν θέμα , ή να έχω αλλάξει την πατέντα της

χρήσης του ή να αλλάξω ρυθμίσεις .

Μήπως θέλω καινούρια μπαταρία ή γνωρίζετε κάποιο τρόπο να την επαναφέρω ?

 

αρχικά θες ένα restart, αν συνεχίζει να στο κάνει (χωρίς να έχεις εγκαταστήσει εφαρμογές, roms και να έχεις αλλάξει ρυθμίσεις) μάλλον πας για μπαταρία

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

SII , unrooted .

Ξαφνικά και χωρίς κάποιο λόγο , η αποφόρτιση της μπαταρίας πήρε ένα γρήγορο ρυθμό .

Δεν έχω εγκαταστήσει εφαρμογές το τελευταίο εξάμηνο που πιθανόν να δημιουργούν θέμα , ή να έχω αλλάξει την πατέντα της

χρήσης του ή να αλλάξω ρυθμίσεις .

Μήπως θέλω καινούρια μπαταρία ή γνωρίζετε κάποιο τρόπο να την επαναφέρω ?

 

ποσο γρηγορα αποφορτιζεται δηλαδη;

 

ισως ειναι η μπαταρια, αλλα ισως και καποια εφαρμογη που ενημερωσες, και δημιουργει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

SII , unrooted .

Ξαφνικά και χωρίς κάποιο λόγο , η αποφόρτιση της μπαταρίας πήρε ένα γρήγορο ρυθμό .

Δεν έχω εγκαταστήσει εφαρμογές το τελευταίο εξάμηνο που πιθανόν να δημιουργούν θέμα , ή να έχω αλλάξει την πατέντα της

χρήσης του ή να αλλάξω ρυθμίσεις .

Μήπως θέλω καινούρια μπαταρία ή γνωρίζετε κάποιο τρόπο να την επαναφέρω ?

 

να υποθέσω πως έχεις δοκιμάσει να φορτίσεις την μπαταρία μέχρι το 100% και μετά να την αφήσεις έξω απο το κινητό για 4-5 λεπτά και πάλι τα ίδια, ε?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

αρχικά θες ένα restart, αν συνεχίζει να στο κάνει (χωρίς να έχεις εγκαταστήσει εφαρμογές, roms και να έχεις αλλάξει ρυθμίσεις) μάλλον πας για μπαταρία

 

ποσο γρηγορα αποφορτιζεται δηλαδη;

 

ισως ειναι η μπαταρια, αλλα ισως και καποια εφαρμογη που ενημερωσες, και δημιουργει το προβλημα.

 

να υποθέσω πως έχεις δοκιμάσει να φορτίσεις την μπαταρία μέχρι το 100% και μετά να την αφήσεις έξω απο το κινητό για 4-5 λεπτά και πάλι τα ίδια, ε?

 

Όλα τα γνωστά δοκιμασμένα πριν ποστάρω . Σαν μόνο ένοχο που μπορώ να υποθέσω (ισχνό βέβαια ) κάποια αυτόματη ενημέρωση εφαρμογής .

Thanks anyway . Πάμε γιά μπαταρία :(:(

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα γνωστά δοκιμασμένα πριν ποστάρω . Σαν μόνο ένοχο που μπορώ να υποθέσω (ισχνό βέβαια ) κάποια αυτόματη ενημέρωση εφαρμογής .

Thanks anyway . Πάμε γιά μπαταρία :(:(

 

πόσο καιρό χρησιμοποιείς την μπαταρία? είναι η επίσημη που είχε μέσα το κινητό όταν το απέκτησες?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό χρησιμοποιείς την μπαταρία? είναι η επίσημη που είχε μέσα το κινητό όταν το απέκτησες?

 

Απ΄όταν βγήκε στη αγορά το S2 , χρήση μόνο με την μαμίσια μπαταρία .

Δεν είναι και μεγάλο το κακό , 12 ευρώπουλα . Στο κάτω-κάτω πως θα επιβεβαιωθεί η διεθνής συνωμοσία της προγραμματισμένης βραχυβιότητας προϊόντων

Link to comment
Share on other sites

Απ΄όταν βγήκε στη αγορά το S2 , χρήση μόνο με την μαμίσια μπαταρία .

Δεν είναι και μεγάλο το κακό , 12 ευρώπουλα . Στο κάτω-κάτω πως θα επιβεβαιωθεί η διεθνής συνωμοσία της προγραμματισμένης βραχυβιότητας προϊόντων

 

έχεις ένα point σε αυτό. μιλάνε για 400 περίπου κύκλους φόρτισης της μπαταρίας άλλωστε. στο ebay θα βρεις με πολύ λιγότερα

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

έχεις ένα point σε αυτό. μιλάνε για 400 περίπου κύκλους φόρτισης της μπαταρίας άλλωστε. στο ebay θα βρεις με πολύ λιγότερα
Επειδή μάλλον θέλω κι εγώ , το θέμα είναι πόσο αξιόπιστες είναι στο ebay?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θέλω κι εγώ , το θέμα είναι πόσο αξιόπιστες είναι στο ebay?

 

Επειδή προτιμώ να βλέπω τι αγοράζω , προτιμώ να δώσω 1-2 ευρώ παραπάνω και να έχω άμεσα εκείνο που θέλω .

Αν πρόκειται γιά μεγάλη διαφορά το eBay δεν νομίζω ότι απαγοήτευσε κανέναν μέχρι τώρα . ΄Οχι εμένα τουλάχιστον .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ενας φιλος μου πηρε το κινητο Galaxy S II I9100G και θα ηθελε να μαθει τα εξης:

Α) πια ειναι η καλυτερη και πληρεστερη custom rom

Β) καλυτερος κερνελ

Γ) αν γινετε να βαλουμε καποια ρομ απο τις κατηγοριες Galaxy S II Original Android Development και Galaxy S II Android Development απο το xda

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ενας φιλος μου πηρε το κινητο Galaxy S II I9100G και θα ηθελε να μαθει τα εξης:

Α) πια ειναι η καλυτερη και πληρεστερη custom rom

Β) καλυτερος κερνελ

Γ) αν γινετε να βαλουμε καποια ρομ απο τις κατηγοριες Galaxy S II Original Android Development και Galaxy S II Android Development απο το xda

 

Δεν μπορεις να βαλεις roms του "σκετου" GS2... Καλυτερα να δεις τι θα σου πουν τα παιδια στο "κομματι" του G, μια και εδω μιλαμε μονο για το "σκετο"!!!

Μπες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329649

 

Παντως δεν υπαρχει "πληρεστερη" custom και "καλυτερος" Kernel... Ολα αυτα ειναι εντελως υποκειμενικα και εξαρτωνται απο τις δικες σου αναγκες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω ρε φιλε δεν εχουν φιλοτιμηθεί στην samsung hellas να δωσουν την 4.1.2 για τις unbranded συσκευες και εσυ ρωτας για την 4.2.2???

 

Λογικα καλα 2014 και παλι βλεπουμε....

 

Να 'ναι καλα οι αλλες χωρες π.χ. nordic που τη δινουν και πολυ γρηγορα...

 

σορρυ δικη μου παραλειψη..

εννοω λοιπον εαν εχει βγει 4.2.1 για το galaxy s2, απο οποιαδηποτε χωρα ...

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

σορρυ δικη μου παραλειψη..

εννοω λοιπον εαν εχει βγει 4.2.1 για το galaxy s2, απο οποιαδηποτε χωρα ...

δεν νομιζω οτι θα δωθει 4.2.1,φημες λεγανε εδω και καιρο για 4.2.2 στο μ α κ ρ ι ν ο μελλον.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω λογισμικο 4.1.2 στο sg2 εχω αποθηκευμενες επαφες στην καρτα σιμ κ οταν μου στελνουνν μνμ μου τις βγαζει με το ονομα που τις εχω στην σιμ! εχω βαλει την επιλογη να εμφανιζει μονο της επαφες google απο τις ρυθμησεις του κιν! υπαρχει καποιο προγραμα στο μαρκετ να το κατεβασω ωστε να αποτρεψω να εμφανιζονται κ στα μνμ με τα ονοματα που εχω στην καρτα σιμ? κ αν ναι ποιο ειναι η πως μπορω να λυσο αυτο το προβλημα!τι μπορω να κανω γι αυτο?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω λογισμικο 4.1.2 στο sg2 εχω αποθηκευμενες επαφες στην καρτα σιμ κ οταν μου στελνουνν μνμ μου τις βγαζει με το ονομα που τις εχω στην σιμ! εχω βαλει την επιλογη να εμφανιζει μονο της επαφες google απο τις ρυθμησεις του κιν! υπαρχει καποιο προγραμα στο μαρκετ να το κατεβασω ωστε να αποτρεψω να εμφανιζονται κ στα μνμ με τα ονοματα που εχω στην καρτα σιμ? κ αν ναι ποιο ειναι η πως μπορω να λυσο αυτο το προβλημα!τι μπορω να κανω γι αυτο?

 

Έχεις κάνει την ίδια ερώτηση 8 φορές και τις έχεις γράψει και τις 8 με λάθος τρόπο.

 

Να σε ενημερώσω λοιπόν ότι πρώτον δεν επαναλαμβανόμαστε. Εδώ είναι forum και όχι chat room. Όταν κάποιος έχει να απαντήσει θα απαντήσει, αν δεν απαντήσει θα είναι επειδή δεν έχει κάτι να πει.

 

Δεύτερον... η γραφή τύπου sms έχει απαγορευτεί ρητά στο forum μαζί με τα greeklish. Μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται και η μη συμμόρφωση βάσει των κανονισμών επιφέρει κυρώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει την ίδια ερώτηση 8 φορές και τις έχεις γράψει και τις 8 με λάθος τρόπο.

 

Να σε ενημερώσω λοιπόν ότι πρώτον δεν επαναλαμβανόμαστε. Εδώ είναι forum και όχι chat room. Όταν κάποιος έχει να απαντήσει θα απαντήσει, αν δεν απαντήσει θα είναι επειδή δεν έχει κάτι να πει.

 

Δεύτερον... η γραφή τύπου sms έχει απαγορευτεί ρητά στο forum μαζί με τα greeklish. Μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται και η μη συμμόρφωση βάσει των κανονισμών επιφέρει κυρώσεις.

 

δεν πηρα απαντηση κ επειδει προχωραει γρηγορα το θεμα με αλλα προβληματα κ θεωροντας οτι αν ειναι 5-6 σελιδες πισω δεν προκοιτε να το δει κανενας αλλος περα απο αυτους που το ειδαν οταν ηταν στην τελευτεα σελιδα το επανελαβα μπας κ παρω καμια βοηθεια απο καποιο που δεν το ειχε δει τοτε!αν πιστευει οτι ειναι λαθος αυτο που κανω οκ τοτε δεν το επαναλαμβανω!

 

το δευτερο που αναφερεις για το sms δεν το καταλαβα αν μπορεις να μου το εξηγησεις οστε να μην επαναληφθεί

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...