Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν έχω καν microSD στο κινητό, μόνο την εσωτερική μνήμη

Τότε οι περιπτώσεις είναι τρεις:

1) Παίρνεις MicroSD, έστω και 4GB μόνο και μόνο γι' αυτή τη δουλειά.

2) Σβήνεις περιττές εφαρμογές για να χωράν οι καινούριες που θες να βάλεις.

3) Παίρνεις καινούριο κινητό με μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οικονομία στο χώρο.

Θεωρητικά γίνεται αυτό που λες (αλλαγή στα μεγέθη των partition μέσω Odin και "πειραγμένου" αρχείο pit), αλλά είναι αρκετά επικίνδυνο και μπορεί να μείνεις με ... τούβλο στο χέρι.

 

 

 

Χτες υπήρχε πρόβλημα στους servers.Μπορείς με μία απλή αναζήτηση στο google να το βρεις.

Δηλαδη χτες σου εβγαζε κι εσενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις root, να κάνεις ένα partition στην MicroSD σου, κατά προτίμηση EXT4 και να εγκαταστήσεις το Link2SD. Εγώ ας πούμε που έχω κοντά 300 εφαρμογές έχω στην 16άρα MicroSD μου ένα partition EXT4 3GB. Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ.

 

Ωραία επιλογή, αλλά από την αρχή είπε ότι ήθελε να το κάνει στην εσωτερική μνήμη.

Είναι όμως μία (έσχατη) λύση όντως :)

 

Δηλαδη χτες σου εβγαζε κι εσενα προβλημα?

 

Δε το έχω ενεργοποιημένο.

Mη κρατάς μούτρα όμως στο google.Χρησιμοποίησε το :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από εχθές το βράδυ που και που μου εμφανίζει το παρακάτω...

Δεν έχω εγκαταστήσει καμία νέα εφαρμογή εδώ και μήνες .

Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό ?

Ευχαριστώ

 

 

http://oi40.tinypic.com/2rcxv2h.jpg

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από εχθές το βράδυ που και που μου εμφανίζει το παρακάτω...

Δεν έχω εγκαταστήσει καμία νέα εφαρμογή εδώ και μήνες .

Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό ?

Ευχαριστώ

 

 

http://oi40.tinypic.com/2rcxv2h.jpg

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4757339#post4757339

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις-εφαρμογές- και βρες τις φωνητικές οδηγίες.Κάνε επιβολή διακοπής και μετά εκκαθάριση δεδομένων.

Αν συνεχίσει να στο βγάζει ή σου έχει ήδη σταματήσει χωρίς να κάνεις τίποτα, σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στους servers της Samsung.

Φωνητικές οδηγίες δεν βρίσκω , βρίσκω φωνητικές εντολές και φωνητική αναζήτηση ? ποιο να κάνω ?

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Ωραία επιλογή, αλλά από την αρχή είπε ότι ήθελε να το κάνει στην εσωτερική μνήμη.

Είναι όμως μία (έσχατη) λύση όντως :)

 

 

 

Δε το έχω ενεργοποιημένο.

Mη κρατάς μούτρα όμως στο google.Χρησιμοποίησε το :cool:

Φιλε μου ουτε εγω το εχω ενεργοποιημενο φιλος ακομα και μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αν πατησω κατα λαθος δυο φορες το home μου το τρεχει και ακομα αν ΞΕΤΣΕΚΑΡΩ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙΑ παλι το εμφανιζει.

 

btsilionis ακριβως το ιδιο εγαζε και σε εμενα φιλος.

Αλλα τωρα το εχει η samsung.

 

Πως ακριβως το απενεργοποιεις εντελως σε ενα ΜΗ ΡΟΥΤ κινητο?

 

Τελος τελικα ειναι θεμα της samsung και οχι των κινητων μας?

 

Μα πως γινεται απο τη στιγμη που εχεις περασει μια νεα ρομ και εχεις κανει τα wipes που χρειαζεται να στο βγαζει ακομα και αν ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΞΕΙ ΠΟΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με τρελανει το κινητο....

 

Ειχα περασει την nordic 4.1.2 sales code nee και ενω δουλευε κανονικα ανα κουλες ωρες εκανε επανεκινηση ειτε ενω ετρεχα το προγραμμα spirit ui(ραδιοφωνο), ειτε επαιζα το παιχνιδι real racing 3....

κολλαγε για λιγο και μετα επανεκινηση και ειπα να περασω την αρχικη που ειχε 4.0.3 sales code eur παρολο που ειναι χαλια rom να δουλευει υποφερτα αλλα τωρα μου βγαζει το παρακατω μυνημα οποτε ανοιγω το κινητο και εχει δικτυο και οποτε του ερθει μου το ξανα-πεταει.

"Voice command. An unexpected server error occurred. Please try again"

Μεχρι και την nordic 4.1.2 δοκιμασα να του ξαναπερασω αλλα παλι το βγαζει....

 

Θα το πηγαινα στο samsung hellas servive ουτο σι αλλως γιατι σε οποιαδηποτε ρομ και να του περναγα ακομα και μονο σκρολλαρισμα να εκανα χωρις να τρεχω καποιο προγραμμα αρχιζε και ζεσταινοτανε, φανταστειτε οταν του ετρεχα βαρυα προγραμματα/παιχνιδια(π.χ. το real racing 3).

Kαι σε μένα το ίδιο. Από χτες. unbranded και απείραχτο με 4.0.3. Μάλλον κάτι της samsung με τους servers οπως είπε κι ο Στράτος. Πήγα κι έκανα clear data στις φωνητικές εντολές και ηρέμησε.

Link to comment
Share on other sites

Το fast dormency στην ics 4.0.4 να το εχω disable η enable?

 

disable παντα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιείται γιατι ξέχασα ? :)

 

Πληκτρολογεις στις κλησεις *#9900#

 

Εδω να ρωτησω και εγω, σε custom roms οπως cyanogenmod υπαρχει αλλος τροπος για να το απενεργοποιησουμε, γιατι αν δεν κανω λαθος ο κωδικος δεν δουλευει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

disable παντα.

 

Καπου ειχα διαβασει πως αμα η εταιρια που εχεις την σημ σου εχει ενεργοποιημενη αυτη την δυνατοτητα κ εσυ την εχεις disable καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια. Αντιστοιχα αμα δεν ειναι ενερ απο την εταιρια κ το εχεις ενερ φουραει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογεις στις κλησεις *#9900#

 

Εδω να ρωτησω και εγω, σε custom roms οπως cyanogenmod υπαρχει αλλος τροπος για να το απενεργοποιησουμε, γιατι αν δεν κανω λαθος ο κωδικος δεν δουλευει.

 

Εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhanmoral.fastdormancytoggle.i9300

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγως για την εφαρμογή όταν υπάρχει το menu μέσα στο κινητό. Η εφαρμογή ειναι για αυτούς που έχουν custom rom και δεν έχουν πρόσβαση στο συγκεκριμένο menu
Link to comment
Share on other sites

 

Σκεφτηκα να την κατεβασω αλλα ειδα πως εχει δοκιμαστει μονο σε s3 συσκευες, οποτε δεν προχωρησα.

 

Αυτο ειπα και γω Κοσμα, επειδη εχω custom rom (cm 10.1) δεν ηξερα πως μπορουσα να το απενεργοποιησω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα διαβασει πως αμα η εταιρια που εχεις την σημ σου εχει ενεργοποιημενη αυτη την δυνατοτητα κ εσυ την εχεις disable καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια. Αντιστοιχα αμα δεν ειναι ενερ απο την εταιρια κ το εχεις ενερ φουραει περισσοτερο.

 

Έτσι είναι.

 

Δεν υπάρχει λόγως για την εφαρμογή όταν υπάρχει το menu μέσα στο κινητό. Η εφαρμογή ειναι για αυτούς που έχουν custom rom και δεν έχουν πρόσβαση στο συγκεκριμένο menu

 

Κάνε ένα reboot και θα αναθεωρήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένας ελληνικός πάροχος δεν το υποστηρίζει. Οπότε Στράτο τι κάνουμε ? Το απενεργοποιούμε ή οχι ?
Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα διαβασει πως αμα η εταιρια που εχεις την σημ σου εχει ενεργοποιημενη αυτη την δυνατοτητα κ εσυ την εχεις disable καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια. Αντιστοιχα αμα δεν ειναι ενερ απο την εταιρια κ το εχεις ενερ φουραει περισσοτερο.

 

Για τους ελληνικούς παρόχους τι ξέρουμε; το έχουν ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας ελληνικός πάροχος δεν το υποστηρίζει. Οπότε Στράτο τι κάνουμε ? Το απενεργοποιούμε ή οχι ?

 

Αν δε το υποστηρίζει, το απενεργοποιείς.

Αλλά έχω την εντύπωση ότι η Cosmote το υποστηρίζει.

Δική σας η απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Για τους ελληνικούς παρόχους τι ξέρουμε; το έχουν ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο τελικά;

 

Εμενα παντως οσες φορες θυμαμαι να το αλλαξα οταν εμαθα φυσικα πως ειναι αιτια για καταναλωση μπαταριας, ηταν enabled.

Εχω cosmoκαρτα.

 

sorry για το διπλο post, εκανα καποια πατατα προφανως.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ με wind ειμαι οπότε το απενεργοποιώ. Σχετικά με το προηγούμενο Στράτο , μετά το reboot συνεχίζει να μου γράφει Current Status : Disabled. Ειμαι με nordic 4.1.2. Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

εγώ με wind ειμαι οπότε το απενεργοποιώ. Σχετικά με το προηγούμενο Στράτο , μετά το reboot συνεχίζει να μου γράφει Current Status : Disabled

 

Λάθος μου τότε.

Είχα την εντύπωση ότι ενεργοποιείται ξανά επειδή η σχετική ρύθμιση είναι στο csc.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...