Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα.

Για την οθονη ξεκλειδωματος, πως μπορουμε να το ρυθμισουμε να εχει τον κυκλο

ξεκλειδωματος της ICS, αντι του face unlock και του μοτιβου?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο που ψαχνεις ειναι

ρυθμισεις-->ασφαλεια-->κλειδωμα οθονης

 

Ναι ξερω που βρισκεται, αλλα ποια επιλογη ειναι δεν ξερω.

Διαφανεια?

Εννοω κατι τετοιο βασικα, οχι ακριβως το ιδιο, αλλα σε αυτο το στυλ.

 

FBAW8uYlRORhJ_3bVWLD_7QN2Wy5f31x0SqjqRKku2pNYc67Qr8q1u-1eP4E3wUGwLYu

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι θεμα καρτας... Εδω αλλοι εχουν βαλει 32gb οχι απλως 8. Δες τι κλαση ειναι μηπως ξερει κανεις να σου πει ακριβως.

.

 

Ευχαριστω ...αν και αρχιζω να πιστευω πως καποιο προβλημα με την συσκευη πρεπει να υπαρχει εφοσον δεν εχετε και εσεις τετοιο κρουσμα!!Την καρτα 8GB την χρησιμοποιουσα και σε αλλη συσκευη και δεν αντιμετωπιζα καποιο προβλημα..:confused:

 

Επισης, γνωριζει κανεις αν ορισω ως προεπιλογη το GO Launcher EX και στην πορεια θελησω την σκηνη του samsung πως μπορω να το επαναφερω; Οχι ομως απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων διοτι θελω να κρατησω ο,τι συντομευσεις εχω φτιαξει..

 

Ευχαριστω και παλι ...

 

Παιδες καλησπερα.

Για την οθονη ξεκλειδωματος, πως μπορουμε να το ρυθμισουμε να εχει τον κυκλο

ξεκλειδωματος της ICS, αντι του face unlock και του μοτιβου?

 

Κατι παρεμφερες και πολλες επιλογες εχει απο το market αν κατεβασεις το GO Locker οπου εχει και με τα γραφικα της HTC .

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εννοεις?

 

Διαφορα στην οθονη καθως ακουγεται οτι η οθονη με την παροδο του καιρου πεφτει....

 

Για εναλλαγη launcher υπαρχει το home switch.

Link to comment
Share on other sites

Επισης, γνωριζει κανεις αν ορισω ως προεπιλογη το GO Launcher EX και στην πορεια θελησω την σκηνη του samsung πως μπορω να το επαναφερω; Οχι ομως απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων διοτι θελω να κρατησω ο,τι συντομευσεις εχω φτιαξει..

 

Ευχαριστω και παλι ...

 

Εννοεις να ξαναορισεις τον εργοστασιακο launcher?

Αν εννοεις αυτο, τοτε μπορεις να κατεβασεις το home switcher και απο εκει οριζεις ποιον

launcher θα τρεχεις.

 

Κατι παρεμφερες και πολλες επιλογες εχει απο το market αν κατεβασεις το GO Locker οπου εχει και με τα γραφικα της HTC .

 

Απλα εχω την εντυπωση πως το ειχε και η ICS απο μονη της αυτο το circle lockscreen.

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω που βρισκεται, αλλα ποια επιλογη ειναι δεν ξερω.

Διαφανεια?

Εννοω κατι τετοιο βασικα, οχι ακριβως το ιδιο, αλλα σε αυτο το στυλ.

 

FBAW8uYlRORhJ_3bVWLD_7QN2Wy5f31x0SqjqRKku2pNYc67Qr8q1u-1eP4E3wUGwLYu

 

ναι το κλασσικο ειναι η διαφανεια.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω που βρισκεται, αλλα ποια επιλογη ειναι δεν ξερω.

Διαφανεια?

Εννοω κατι τετοιο βασικα, οχι ακριβως το ιδιο, αλλα σε αυτο το στυλ.

 

FBAW8uYlRORhJ_3bVWLD_7QN2Wy5f31x0SqjqRKku2pNYc67Qr8q1u-1eP4E3wUGwLYu

 

καλημερα

αυτη τη lockscreen Που τη βρηκες;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Παιδια απο φωτογραφιες τι λεει το s2 ? Ειναι ικανοποιητικες ωστε να μην χρειαζεται σε μια εκδρομη πχ φωτογραφικη μηχανη? :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Παιδια απο φωτογραφιες τι λεει το s2 ? Ειναι ικανοποιητικες ωστε να μην χρειαζεται σε μια εκδρομη πχ φωτογραφικη μηχανη? :)

 

Eίναι ανάλογα τις απαιτήσεις. Εγώ όσες φορές πήγα έβγαλα με το κινητό και ήταν μια χαρά οι φωτογραφίες. Τώρα αν θέλεις βραδυνές φωτογραφίες κοκ δεν νομίζω ότι θα πάρει τελείως την θέση μιας ψηφιακής.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα πριν 1 εβδομαδα παντως καινουριο Ελληνικο ειχε προεγκατεστημενο το Ics...:D

απο ποιο καταστημα το πηρες ? και ποια τα πλεονεκτηματα με εγκατεστημενη την τελευταια εκδοση ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ενημερωση εαν δεν σας κουραζω σχετικα με το sg2 που δουλευει με τον επεξεργαστη στα κοκκινα...

πηγα το μεσημερι εχτες στη smartec και κατι εκαναν που δεν με επεισε...

το απογευμα το τηλ βαραγε 9αρες....

το εστειλα μεσω ενος service center παλι smartec..

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ενημερωση εαν δεν σας κουραζω σχετικα με το sg2 που δουλευει με τον επεξεργαστη στα κοκκινα...

πηγα το μεσημερι εχτες στη smartec και κατι εκαναν που δεν με επεισε...

το απογευμα το τηλ βαραγε 9αρες....

το εστειλα μεσω ενος service center παλι smartec..

 

Λες την δευτερη φορα για βολτιτσα,να καταφερουν κατι..? Εκτος απο ενα UpDate..?

Θα τολμησω να κανω μια προβλεψη ακομα και να σου απαντησω,οτι σε ποσοστο 95% η υγρασια θα εχει κανει παλι την ζημια της :lol::p Και το τηλεφωνο θα σιαξει,ως δια μαγειας. Αυτην την φορα δεν θα κανει ομως βολτιτσα για 10-20 λεπτακια.. Θα σου παρει καποιες μερες,το ταξιδακι αυτο ;) . Τωρα πηρες το σωστο καραβι μαλλον.

 

Θα περιμενω νεα φιλε μου,μιας και το προβλημα σου ειναι σοβαρο...:!: Αν τυχον ακουσεις το οτιδηποτε για το τι φταιει,θα σε παρακαλουσα οταν εχεις χρονο + μπορεις ,να μας ενημερωσεις και εμας.

 

Σε ευχαριστω φιλος..

 

edit / Ειχες καποια οικονομικη επιβαρυνση ως τωρα..? Σου εδωσαν κατι (αποδειξη/τιμολογιο/παραστατικο...:lol::worry:) επισκευης,την πρωτη φορα..? Η κοπελα στην ρεσεψιον λες να ειναι η ιδια..:lol: Μηπως δεν σε νοιαζει η συσκευη πια..? Και το πηγαινωφερνεις το θεματακι, για αλλους σκοπους..(αντιδραστηρας,θερμοκρασια,κολληματα,ζαλαδες,

χτυποκαρδια στην ρεσεψιον,θυμασαι εσυ :lol:) sorry for the χιουμορ..

 

Ευχομαι η συσκευη σου να γινει καλα και να μην αντιμετωπισεις στο μελλον,κανενα αλλο προβλημα. Ειμαι σιγουρος,για το οτι θα σιαξει η συσκευη.

Edited by MEFAGATEBABESIKA
Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου καλε μου φιλε gadgos ....................................................................................................................... στην εγγυηση,θα πρεπει τα φυσικα αιτια,να ειναι η αιτια...:!:

Το υπαινιχτηκα και στο προηγουμενο post μου,αλλα δεν θελω να πλατιασω παραπανω. {Ο νοων νοειτω}

 

Συμφωνω απολυτος φιλε MEFAGATEBABESIKA βρισκω φθηνη αυτη την δικαιολογια κια γιαυτο σχολιασα νωριτερα πως ανεξαρτητα με το αν εφταιγε η υγρασια η οχι το γεγονος οτι ο γαλαξιας ηταν 1 εβδομαδας και χριαστικε να τον παω για σερβις εεεεεε. δεν το λες και οτι καλυτερο για την ποιοτητα κατασκευης ........

" ξαφνικα ολος ο κοσμος θα γεμιζε υγρασια"χαχαχαχαχα εχω λιωσει στο γελιο τρελη ατακα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά.

 

Είναι καθησυχαστικό το γεγονός ότι έχετε καλές εμπειρίες με την ελληνική αντιπροσωπία (microtech/smartec). Θα περάσω κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα να αφήσω το τηλέφωνο για έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτος φιλε MEFAGATEBABESIKA βρισκω φθηνη αυτη την δικαιολογια κια γιαυτο σχολιασα νωριτερα πως ανεξαρτητα με το αν εφταιγε η υγρασια η οχι το γεγονος οτι ο γαλαξιας ηταν 1 εβδομαδας και χριαστικε να τον παω για σερβις εεεεεε. δεν το λες και οτι καλυτερο για την ποιοτητα κατασκευης ........

" ξαφνικα ολος ο κοσμος θα γεμιζε υγρασια"χαχαχαχαχα εχω λιωσει στο γελιο τρελη ατακα

 

gagdos καλη μου αγορινα.. θα μπορουσε ομως και σε πολλες περιπτωσεις (αλλου τυπου),να φταιει και αυτη.. On the record ομως..;)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά.

 

Είναι καθησυχαστικό το γεγονός ότι έχετε καλές εμπειρίες με την ελληνική αντιπροσωπία (microtech/smartec). Θα περάσω κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα να αφήσω το τηλέφωνο για έλεγχο.

 

Απο εμπειριες αλλο τιποτα (καλες αλλα και κακες..). Με τις γυναικες εχω ενα μεγαλο προβλημα..:lol::p {χιουμορ}

 

Θα περιμενουμε καλε μου φιλε τα νεα σου και να εισαι κατηγορηματικος,ουτε υγρασια,ουτε βια,ουτε πτωση,ουτε τιποτα αλλο αναμαμ παπανταμ στην συκευη μου.. Τον φορτιστη προσεχω παρα πολυ,πως τον βαζω / βγαζω (και οχι μονο τον φορτιστη :lol: στεγνο και χωρις ιχνος υγρασιας) απο την πρωτη μερα διεισδυσεως μου σε αυτην, μιας και μου ειναι γνωστη η ευαισθησια που παρουσιαζουν,σε πολλες συσκευες (και οχι μονο :rotfl:). Και λιγο μπρουταλιτι :mad: αν χρειαστει δεν κανει κακο,ειτε απο το τηλεφωνο (???) αν θα σε παρουν,ειτε και απο κοντα.. Αν και σε καποιους ευσυνηδητους οπως προανεφερα πριν, δεν χρειαζονται θεατρινισμοι.

 

Και ολα θα πανε καλα..!

Χιουμορ και μπρουταλιτι μαζι.. Ξερεις εσυ.. Χαλαρωνει τους επιθετικους αυτη η μεθοδος.. Ακομα και τους hammerban / Servisoτεχνικους.. Ειναι ολοι τους καλα παιδια.. Χιουμορ και γνωση θελει παντου..

Edited by MEFAGATEBABESIKA
Link to comment
Share on other sites

Eίναι ανάλογα τις απαιτήσεις. Εγώ όσες φορές πήγα έβγαλα με το κινητό και ήταν μια χαρά οι φωτογραφίες. Τώρα αν θέλεις βραδυνές φωτογραφίες κοκ δεν νομίζω ότι θα πάρει τελείως την θέση μιας ψηφιακής.

 

Συμφωνω κι επαυξανω. Σε εξωτερικους χωρους, "βγαζει ματια", δεν χρειαζεσαι κανονικη μηχανη... σε κλειστους εχει λιγο noise, αλλα και παλι δεν ειναι κακο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια χρειαζεται screen protector και θηκη για το κινητο η το gorilla glass βοηθαει ?

 

Όλες οι οθόνες χρειάζονται screen protector, όλες όμως. Τώρα αν δεν θέλεις σημαδάκια στο περίβλημα... και η θήκη είναι απαραίτητη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι οθόνες χρειάζονται screen protector, όλες όμως. Τώρα αν δεν θέλεις σημαδάκια στο περίβλημα... και η θήκη είναι απαραίτητη.

 

Γιατί αφού η gorila δεν γρατσουνίζεται

 

Eίναι ανάλογα τις απαιτήσεις. Εγώ όσες φορές πήγα έβγαλα με το κινητό και ήταν μια χαρά οι φωτογραφίες. Τώρα αν θέλεις βραδυνές φωτογραφίες κοκ δεν νομίζω ότι θα πάρει τελείως την θέση μιας ψηφιακής.

 

Εγώ είχα μια sony στα 12 Mpx και μια χαρά την άφησα σπίτι μετά το SII

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα μπορει να μου πει καποιος αν ειναι φυσιολογικο που κανει απο μονο του το κινητο ( samsung galaxy s 2) restart??

και πως μπορω να το ρυθμισω να μη κανει οποτε του καπνίσει??

Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα μπορει να μου πει καποιος αν ειναι φυσιολογικο που κανει απο μονο του το κινητο ( samsung galaxy s 2) restart??

και πως μπορω να το ρυθμισω να μη κανει οποτε του καπνίσει??

 

Tις περισσότερες φορες που εχει αναφερθεί κατι τέτοιο ,το προκαλεί κάποια εφαρμογή ..

Προσπαθησε να θυμηθεις ποτε αρχισαν τα restart και αν ειχες βαλει καποιο app .

διαφορετικά αρχισε να σβυνεις εφαρμογές μεχρι να δεις ποια μπορει να σου κάνει την ζημιά

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Tις περισσότερες φορες που εχει αναφερθεί κατι τέτοιο ,το προκαλεί κάποια εφαρμογή ..

Προσπαθησε να θυμηθεις ποτε αρχισαν τα restart και αν ειχες βαλει καποιο app .

διαφορετικά αρχισε να σβυνεις εφαρμογές μεχρι να δεις ποια μπορει να σου κάνει την ζημιά

 

Σε ευχαριστω πολυ αλλα μου έβαλες δυσκολα..με το που το πήρα την ιδια μερα κατεβασα διαφορα και ξεκινησε κατευθειαν , οποτε δεν εχω ιδεα πιο απο ολα το κανει..αντε παλι λοιπον απο τη αρχη :mad:

Αν κανω επαναφορα εργοστασιακης θα ειναι οκ???

Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ αλλα μου έβαλες δυσκολα..με το που το πήρα την ιδια μερα κατεβασα διαφορα και ξεκινησε κατευθειαν , οποτε δεν εχω ιδεα πιο απο ολα το κανει..αντε παλι λοιπον απο τη αρχη :mad:

Αν κανω επαναφορα εργοστασιακης θα ειναι οκ???

Λογικα ναι !

Αν δεν βαριέσαι να το στήνεις απο την αρχή....

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λες την δευτερη φορα για βολτιτσα,να καταφερουν κατι..? Εκτος απο ενα UpDate..?

Θα τολμησω να κανω μια προβλεψη ακομα και να σου απαντησω,οτι σε ποσοστο 95% η υγρασια θα εχει κανει παλι την ζημια της :lol::p Και το τηλεφωνο θα σιαξει,ως δια μαγειας. Αυτην την φορα δεν θα κανει ομως βολτιτσα για 10-20 λεπτακια.. Θα σου παρει καποιες μερες,το ταξιδακι αυτο ;) . Τωρα πηρες το σωστο καραβι μαλλον.

 

Θα περιμενω νεα φιλε μου,μιας και το προβλημα σου ειναι σοβαρο...:!: Αν τυχον ακουσεις το οτιδηποτε για το τι φταιει,θα σε παρακαλουσα οταν εχεις χρονο + μπορεις ,να μας ενημερωσεις και εμας.

 

Σε ευχαριστω φιλος..

 

edit / Ειχες καποια οικονομικη επιβαρυνση ως τωρα..? Σου εδωσαν κατι (αποδειξη/τιμολογιο/παραστατικο...:lol::worry:) επισκευης,την πρωτη φορα..? Η κοπελα στην ρεσεψιον λες να ειναι η ιδια..:lol: Μηπως δεν σε νοιαζει η συσκευη πια..? Και το πηγαινωφερνεις το θεματακι, για αλλους σκοπους..(αντιδραστηρας,θερμοκρασια,κολληματα,ζαλαδες,

χτυποκαρδια στην ρεσεψιον,θυμασαι εσυ :lol:) sorry for the χιουμορ..

 

Ευχομαι η συσκευη σου να γινει καλα και να μην αντιμετωπισεις στο μελλον,κανενα αλλο προβλημα. Ειμαι σιγουρος,για το οτι θα σιαξει η συσκευη.

 

22/05 ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ....οχι δεν με χρεωσαν κατι και πηρα και παραστατικο!

ελα ρε δεν εχω ορεξη για τσαμπα βολτουλες...το θεμα μου ειναι οτι εδωσα τοσα λεφτα για ενα τηλεφωνο και απαιτω να κανει 10 εργασιες που του βαζω....οκ δεν λεω ειμαι hardcore superuser αλλα για αυτο πληρωσα οπως ολοι εδω μεσα ωστε να εχω ενα εργαλειο στα χερια και οχι ενα μπρικι που με εχει ριξει απο πανω του τις μερες αυτες...σπαταλοντας χρονο για φλασαρισματα, ξανα σεταπ κλπ.

εχω και ενα galaxy ace που περα απο τους περιορισμους μνημης κλπ κατα τα αλλα παει σφεντονα με 2,3,5 και το εχω βαλει αγγελια αλλα με βλεπω να βαζω αγγελια το sg2....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...