Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπο μπαταρία εμένα μοθυ βγάζει μία με μιάμιση μέρα συνεχούς χρήσης. Για κάποιο λόγο τρώει πολύ μπαταρία οταν είναι σε αναμονή και παρά τα όσα διάβασα δεν έχω καταφέρει να λύσω αυτό το πρόβλημα.

Το ICS το περιμένουμε και επίσημα απο μέρα σε μέρα.

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυο ερωτησούλες γιατί σκέφτομαι να το πάρω, από μπαταρία πώς τα πάει και πότε αναμένετε να πάρει την ICS επίσημα;

 

Αναλογα με την χρηση, μην περιμενεις πανω απο 24 ωρες... Το ICS το εχουν παρει καποιες χωρες, καποιες ακομα περιμενουν... Δες εδω: http://www.youmobile.org/blogs/entry/SGSII-ICS-CRS. Πηγαινε παρ'το!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησούλες γιατί σκέφτομαι να το πάρω, από μπαταρία πώς τα πάει και πότε αναμένετε να πάρει την ICS επίσημα;

 

Εμένα η μπαταρία με Wi-Fi συνέχεια ανοιχτό και να το δουλεύω συνέχεια μου πάει ακόμα και μία μέρα, αν το δουλεύω κανονικά, λίγο ιντερνετ κτλ, μια μέρα και κάτι και αν δεν το δουλεύω καθόλου παρά μονο τηλ, μνμ και χωρις ιντερνετ κτλ, μου παει δυόμιση μέρες και κάτι.

 

Όσο για ICS, καποια στιγμη θα την παρουμε και επισημα. Το θεμα ειναι μετα καθε ποτε θα δινουν τα updates για τα bugs. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που ανιμετωπιζω με το συγκεκριμενο smartphone απο την αγορα ακομα του κινητου ειναι οτι οταν μετακινω μια εφαρμογη απο το τηλεφωνο στη εξωτερικη καρτα αποθηκευσης (micro sd) απο τις Ρυθμισεις>Εφαρμογες>Διαχειρηση Εφαρμογων μετα απο λιγο (συνηθως 10-15 λεπτα) αρχιζει να υπερθερμαινεται το κινητο (στο σημειο που βρισκεται η καμερα) και επειτα απο λιγο κανει επανακινησει η οποια ακολουθειται απο ακομα μια και ουτε καθεξης.

Εχω Samsung Galaxy S II χωρις root στην εκδοση android 2.3.5 και απο δυο γνωστους που εχουν το ιδιο κινητο εχω μαθει οτι ο ενας φιλος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με εμενα ενω ο αλλος οχι και μπορει να μετακινησει τις εφαρμογες απο το τηλεφωνο στη micro sd και οι δυο χωρις root.

Αν υπαρχει καποια λυση θα ηθελα να την δοκιμασω κατα προτιμηση χωρις να κανω root μιας και ερχεται σε λιγο καιρο η ICS απο την Android.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που ανιμετωπιζω με το συγκεκριμενο smartphone απο την αγορα ακομα του κινητου ειναι οτι οταν μετακινω μια εφαρμογη απο το τηλεφωνο στη εξωτερικη καρτα αποθηκευσης (micro sd) απο τις Ρυθμισεις>Εφαρμογες>Διαχειρηση Εφαρμογων μετα απο λιγο (συνηθως 10-15 λεπτα) αρχιζει να υπερθερμαινεται το κινητο (στο σημειο που βρισκεται η καμερα) και επειτα απο λιγο κανει επανακινησει η οποια ακολουθειται απο ακομα μια και ουτε καθεξης.

Εχω Samsung Galaxy S II χωρις root στην εκδοση android 2.3.5 και απο δυο γνωστους που εχουν το ιδιο κινητο εχω μαθει οτι ο ενας φιλος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με εμενα ενω ο αλλος οχι και μπορει να μετακινησει τις εφαρμογες απο το τηλεφωνο στη micro sd και οι δυο χωρις root.

Αν υπαρχει καποια λυση θα ηθελα να την δοκιμασω κατα προτιμηση χωρις να κανω root μιας και ερχεται σε λιγο καιρο η ICS απο την Android.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Εχεις λειτουργησει το κινητο χωρις sd καρτα να δεις πως θα "συμπεριφερεται"? Εχω διαβασει πολλα και διαφορα για τις εξ. καρτες στο συγκεκριμενο κινητο και γι'αυτο δεν χρησιμοποιω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις λειτουργησει το κινητο χωρις sd καρτα να δεις πως θα "συμπεριφερεται"? Εχω διαβασει πολλα και διαφορα για τις εξ. καρτες στο συγκεκριμενο κινητο και γι'αυτο δεν χρησιμοποιω...

 

Εγω παντως που το εχω και καρτα μνημης Samsung 32GB Class 10 Micro SDHC δεν μου κάνει νερά.

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδες ολα καλα με την αποδειξη που ανεφερα στην προηγουμενη σελιδα σε ενα ποστ...πηρα στην samsung hellas(πολυ εξυπηρετικοτατοι) και με ειπαν οτι δεν ειναι προβλημα με την αποδειξη αλλα για καλο και κακο να εκτυπωσω μια καινουρια..πηγα λοιπον με τον φιλο μου στν κοτσοβολο και για τον λαθος αριθμο τυπωμενο στο ιμει της αποδειξης απλα βγαλανε απο το κουτι την αυτοκολητη ταινια ιμει και την κολλησανε πανω στην αποδειξη..και μου λενε,οτι προβλημα εχετε το φερνετε σε μας (κοτσοβολο) για την αμεση εξυπηρετηση !βεβαια μου τυπωσανε και αλλη μια αποδειξη με το σωστο ιμει..ολα καλα λοιπον και επεσα πραγματικα σε εξυπηρετικοτατους ανθρωπους!ενα σπανιο πραμα βρε παιδι μου :p:p
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδες ολα καλα με την αποδειξη που ανεφερα στην προηγουμενη σελιδα σε ενα ποστ...πηρα στην samsung hellas(πολυ εξυπηρετικοτατοι) και με ειπαν οτι δεν ειναι προβλημα με την αποδειξη αλλα για καλο και κακο να εκτυπωσω μια καινουρια..πηγα λοιπον με τον φιλο μου στν κοτσοβολο και για τον λαθος αριθμο τυπωμενο στο ιμει της αποδειξης απλα βγαλανε απο το κουτι την αυτοκολητη ταινια ιμει και την κολλησανε πανω στην αποδειξη..και μου λενε,οτι προβλημα εχετε το φερνετε σε μας (κοτσοβολο) για την αμεση εξυπηρετηση !βεβαια μου τυπωσανε και αλλη μια αποδειξη με το σωστο ιμει..ολα καλα λοιπον και επεσα πραγματικα σε εξυπηρετικοτατους ανθρωπους!ενα σπανιο πραμα βρε παιδι μου :p:p

 

Για την Samsung, ναι. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Έκανα συγχώνευση των επαφών του τηλεφώνου με τη google όταν όμως πατάω συγχρονισμό μου πετάει "Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπήτης εφαρμογής πλαίσιο υπηρεσιών google (διαδικασία com.google.process.gapps). Προσπαθήστε ξανά" και κλείνει. Όταν πάω στον λογαριασμό μου gmail έχει περάσει 5-10 επαφές μόνο και αυτές όχι με σειρά αλλά τυχαία. Έχει κανείς καμιά εμπειρία?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου συναιβει το εξης τρελο το κινητο ξαφνικα τρελαθηκε καιαρχισε να μου βγαζει μηνυμα οτι εκτελει 'προετοιμασια MTP' και με συχνοτητα δευτερολεπτων ξανα και ξανα σαν να βαζω και να ξαναβγαζω το καλωδιο usb το εχει δει ξανα κανεις αυτο του εχει τυχη εκανα αναγκαστικο στοπ στην εφαρμογη aplication mtp και περιμενω μην ξανασυμβει,εχει κανεισ καμια ιδεα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου συναιβει το εξης τρελο το κινητο ξαφνικα τρελαθηκε καιαρχισε να μου βγαζει μηνυμα οτι εκτελει 'προετοιμασια MTP' και με συχνοτητα δευτερολεπτων ξανα και ξανα σαν να βαζω και να ξαναβγαζω το καλωδιο usb το εχει δει ξανα κανεις αυτο του εχει τυχη εκανα αναγκαστικο στοπ στην εφαρμογη aplication mtp και περιμενω μην ξανασυμβει,εχει κανεισ καμια ιδεα

Άποσύνδεσε το usB. Διέγραψε τους drivers και μόλις συνδέσεις το κινητό θα εγκατασταθούν από την αρχή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν παμε καλα τωρα ξαφνικα μου βγαζει το συμβολο της φωρτησης οπως οταν ειναι απενεργοποιημενο και μετα απο κλασματα δευτερολεπτων μου βγαζει το ιδιο συμβολο με κενη την μπαταρια και ενα τριγωνω με θαυμαστικο στην ακρη και ενα θερμομετρο ,ενω δεν μπορω να το ανοιξω .η πλακα ειναι οτι το τηλ ειναι μιασ εβδομαδασ απο γερμανο με κοσμοτε ,ειχα τα τελευταια 4 χρονια htc τετοιο πραγαμα δεν μου εχει ξανασυμβει ,να βρασω εγω ποιοτητα samsung

 

ποιους drivers ?

εαν μπορεις καντο ποιο λιανο ποιο αρχειο

δεν ειμαι root

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ποιους drivers ?

εαν μπορεις καντο ποιο λιανο ποιο αρχειο

δεν ειμαι root

Προετοιμασία MTP γίνεται όταν συνδέσεις το κινητό σε ένα υπολογιστή. Ο υπολογιστής για να συνδεθεί με το κινητό έχει κάποιους USB drivers. Για αυτούς μιλάω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Μετα την αναβαθμηση σε ICS, ενα απο τα "θεματακια" που με χαλασαν ελαφρως, ηταν αυτο των τεραστιων εικονων στις favorites επαφες... (ειχα γραψει σχετικα μερικα posts πιο πισω)...

Ξερει κανενας αν υπαρχει τροπος να κανω τις favorites επαφες να φαινονται οπως στην Gingerbread? Δηλ. μικρη εικονα αριστερα και το ονομα στο υπολοιοπο, οποτε συροντας με το δακτυλο δεξια να παιρνεις τηλεφωνο και αριστερα να στελνεις μηνυμα... οπως ακριβως φαινεται οταν βλεπω ολες τις υπολοιπες...

Ενημερωτικα, δεν ειμαι root...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μου εμφανιζεται με το καλωδιο συνδεδεμενο στον υπολογιστη,γιαυτο εχω τρελαθει ολα τα ανωτερω γινονται την τελευταια μιση ωρα χωρις να εχω εγκαταστησει εφαρμογη χωρις να το εχω συνδεσει στο pc .

το μονο που εκανα ηταν να συνδεσω ενα καινουριο καλωδιο για την τηλεωραση που αγορασα απο ebay micro usb to hdmi λετε να εγινε κατι εκει την τρελεα μου

Link to comment
Share on other sites

Στις 5 το απόγευμα ρώτησες τι λέει και το τσίμπησες ήδη? Δε γούσταρες καθόλου ε? :lol:

 

Χάλια μαύρα αδελφέ του πέρασα και μία ICS να βρίσκετε και μόλις το ρούταρα κι όλας. Μα τι χάλι τηλέφωνο :p

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

μολισ σταματησε οπως ακριβος ξεκινησε ............τι να πω εαν εχει συμβει σε καποιων εγω θα το παρακολουθησω και αν ξαναγινει θα παει για σερβις

να το παω γερμανο που το πειρα ή στην μαμα samsung και αν παω στην μαμα που βρισκεται εχει κατι προς πειραια ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-I9100LKAEUR-downloads

Ρε παιδιά, κουφάθηκα...εγχειρίδιο χρήσης για το ICS χωρίς να έχει δοθεί από τη Samsung Ελλάδας επίσημα το ICS...είναι λογικό;

Δεν θυμάμαι νάχω πιεί κάτι ρε @@@@ μου πρωϊνιάτικα...

 

Παρεμπιπτόντως, by the way που λέμε στα ελληνικά, και συγνώμη εάν έχει απαντηθεί, υπάρχει τρόπος στην Gingerbread να διακρίνουμε τις εισερχόμενες κλήσεις που είναι από εκτροπή;

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-I9100LKAEUR-downloads

Ρε παιδιά, κουφάθηκα...εγχειρίδιο χρήσης για το ICS χωρίς να έχει δοθεί από τη Samsung Ελλάδας επίσημα το ICS...είναι λογικό;

Δεν θυμάμαι νάχω πιεί κάτι ρε @@@@ μου πρωϊνιάτικα...

 

Παρεμπιπτόντως, by the way που λέμε στα ελληνικά, και συγνώμη εάν έχει απαντηθεί, υπάρχει τρόπος στην Gingerbread να διακρίνουμε τις εισερχόμενες κλήσεις που είναι από εκτροπή;

Μόνο το αγγλικό, το ελληνικό είναι ακόμα για Gingerbread.

Οπότε χαλάρωσε δεν έχεις πιει τίποτα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

άρα είναι πολύ κοντά στο να κυκλοφορήσει και η επίσημη ελληνική;);

 

Ο οδηγος αυτος ειναι εκει απο 20Μαρτιου.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δύο σύντομες παρατηρήσεις:

 

Από τη στιγμή που έβαλα το ICS παρατήρησα ότι μερικές (θα το εκτιμούσα κάπου κάτω από 10%) φορές το κινητό ψιλοαργεί να συνδεθεί σε wifi.

 

Επίσης, μία φορά μετά απο απενεργοποίηση του wifi το κινητό κόλλησε τελείως και χρειάστηκε να βγάλω τη μπαταρία. Μια άλλη φορά p;ali μετά απο απενεργοποίηση του wifi έκανε επανεκκίνηση και τέλος μια τρίτη μετά απο απενεργοποίηση του Bluetooth το κινητό έκλεισε... :S

 

Αυτά με χρήση 5 ημερών με ICS...

Link to comment
Share on other sites

άρα είναι πολύ κοντά στο να κυκλοφορήσει και η επίσημη ελληνική;);

 

Καλημέρα. Ξαναμίλησα με Samsung Hellas πριν από λίγο, και η απάντηση ήταν ότι δεν έχουν νεότερη ενημέρωση και μάλλον από εβδομάδα θα βγει…. Και δεν ξέρουν γιατί καθυστερεί τόσο πολύ περισσότερο και από τα Σκόπια και την Κύπρο… Επειδή έχω Vodafone S2, στο καπάκι πήρα την Vodafone. Έκανα και εκεί τα παράπονα (τους είπα όπως και στη Samsung να σημειώσουν και το ονοματεπώνυμο μου και να το στείλουν επίσημα στα κεντρικά τους) και ρώτησα αν έχουν κάποια ενημέρωση για το πότε θα βγει. Μου είπαν ότι θα το δουν και θα με πάρουν. Όντως μετά από 15 λεπτά με πήραν και μου είπαν ότι αύριο, 25/4 το μεσημέρι, θα βγει στο αέρα! Δεν ήξερε αν είναι σίγουρα ότι θα είναι για όλες τις εκδόσεις των firmware αλλά σίγουρα μου είπε ότι θα βγει για κάποιες αν όχι για όλες. Οπότε υπομονή 24 ώρες και ας ελπίσουμε ότι και η Samsung θα δώσει και για τα υπόλοιπα S2 (εκτός Vodafone).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...