Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανεις τι ειναι το "syncmids" που τρεχει στο κινητο μου?

 

Επίσης, αν ξέρει κανείς τι κάνει και το πρόγραμμα "galaxy 2 camera firmware update".

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι ειναι το "syncmids" που τρεχει στο κινητο μου?

 

needed to open Settings > About phone > Software update, may cause battery drain if removed

 

Γενικα εδω θα δεις τι μπορεις να αφαιρεσεις.

Edited by Gringo
link
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες το κινητο κανει επανεκκινηση οταν σερφαρω. οχι καθε μερα ομως. να ετοιμαστω για σερβις προφανως;;

 

ε524305_3419694744041_1620347566_2709144_1964661051_n.jpgπισης δειτε στη φωτο εκει που λεει εκδοση kernel τι ειναι το root που λεει; εγω δεν το εχω κανει root το κινητο...

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες το κινητο κανει επανεκκινηση οταν σερφαρω. οχι καθε μερα ομως. να ετοιμαστω για σερβις προφανως;;

 

ε524305_3419694744041_1620347566_2709144_1964661051_n.jpgπισης δειτε στη φωτο εκει που λεει εκδοση kernel τι ειναι το root που λεει; εγω δεν το εχω κανει root το κινητο...

 

Ας λέει. Όντως δεν είναι ρουταρισμενο το κινητό σου. Μην ανησυχείς. Όταν το κάνεις root σου βγάζει εικονίδιο superuser

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα. Χθες το βραδυ εσβησα καταλαθος την μπαρα του google που βρισκεται στην αρχικη οθονη και δεν μπορω να την επαναφερω ξανα.Πηγαινω στο εικονιδιο του google στο μενου και την κανω drop στην αρχικη οθονη και εμφανιζεται σαν εικονιδιο και οχι σαν μπαρα αναζητησης. Πηγαινω και εκει που λεει widget αλλα δεν εχει το google.Γνωριζει καποιος πως μπορω να την επαναφερω.Και αλλη μια ερωτηση ξερεις καποιος πως μπορει να τραβηξεις φωτογραφια χωρις ηχο και αν οχι αν υπαρχει καποια εφαρμογη να το κανει?
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφια χωρις ηχο τραβαει οταν ειναι στο αθορυβο το κινητο...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Και στο αθορυβο που το εχω ακουγεται κανονικα ο ηχος

 

Πρεπει να εισαι rooted για να το κανεις αυτο αν θυμαμαι καλα.

 

Οσον αφορα το google search ειτε κανε εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης, ειτε απεγκατεστησε το κ περασε το ξανα απ'το google store.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι rooted για να το κανεις αυτο αν θυμαμαι καλα.

 

Οσον αφορα το google search ειτε κανε εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης, ειτε απεγκατεστησε το κ περασε το ξανα απ'το google store.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

 

 

Οσο αφορα τον ηχο υπαρχουν καποιες οδηγιες που να γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα. Χθες το βραδυ εσβησα καταλαθος την μπαρα του google που βρισκεται στην αρχικη οθονη και δεν μπορω να την επαναφερω ξανα.Πηγαινω στο εικονιδιο του google στο μενου και την κανω drop στην αρχικη οθονη και εμφανιζεται σαν εικονιδιο και οχι σαν μπαρα αναζητησης. Πηγαινω και εκει που λεει widget αλλα δεν εχει το google.Γνωριζει καποιος πως μπορω να την επαναφερω.Και αλλη μια ερωτηση ξερεις καποιος πως μπορει να τραβηξεις φωτογραφια χωρις ηχο και αν οχι αν υπαρχει καποια εφαρμογη να το κανει?

 

 

*Χρονια πολλα,καταρχην στα widget θα γραφει αναζητηση αυτο ειναι και 2ον βεβαιωσου οτι εχεις ελευθερο χωρο στην καρτελα σου.

 

*αν πας ρυθμισεις-->ηχος-->ενταση και χαμηλωσεις το συστημα δεν θα εχει ηχο στην καμερα

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

 

Μετά απο 5 μέρες με το galaxyS2 ακόμα το μαθαίνω.

Τις τελευταιες ημέρες, είχα παρατηρήσει ότι σε άσχετες στιγμές, η οθόνη από μόνη της αναβε και έσβηνε αν και κλειδωμένο.

Με λιγο google είδα οτι και άλλοι είχαν παρόμοια προβλήματα. Δοκιμασα και εσβησα μερικές συντομεύσεις από τα homescreens, αλλά μάταια, τωρα μόλις το ξαναέκανε.

 

Πρόκειται άραγε για πρόβλημα hardware, πως το ακούτε ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

*Χρονια πολλα,καταρχην στα widget θα γραφει αναζητηση αυτο ειναι και 2ον βεβαιωσου οτι εχεις ελευθερο χωρο στην καρτελα σου.

 

*αν πας ρυθμισεις-->ηχος-->ενταση και χαμηλωσεις το συστημα δεν θα εχει ηχο στην καμερα

 

Στα widget εχει μονο 4 επιλογες αυτο για το καιρο ενα appmobile ενα παιχνιδι και μια εαρμογη.Το εκανα απεγκατασταση την αναζητηση και την εγκατεστησα ξανα αλλα δεν μου εμφανιζεται στα widget και αμα σβησω κανενα απο τα παραπανω τοτε στην θεση τους εμφανιζεται μια ασχετη εφαρμογη.Tο εκανα και το 2 και παλι εχω ηχο

 

 

τελικα ακυρο με την συντομευση το καταφερα. Αλλα ακομα με τον ηχο δεν τα καταφερα ακομα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

 

Μετά απο 5 μέρες με το galaxyS2 ακόμα το μαθαίνω.

Τις τελευταιες ημέρες, είχα παρατηρήσει ότι σε άσχετες στιγμές, η οθόνη από μόνη της αναβε και έσβηνε αν και κλειδωμένο.

Με λιγο google είδα οτι και άλλοι είχαν παρόμοια προβλήματα. Δοκιμασα και εσβησα μερικές συντομεύσεις από τα homescreens, αλλά μάταια, τωρα μόλις το ξαναέκανε.

 

Πρόκειται άραγε για πρόβλημα hardware, πως το ακούτε ?

ποια ρομ και ποιο κερνελ φορας?Για software το βλεπω

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ και ποιο κερνελ φορας?Για software το βλεπω

 

rom εννοεις εκδοση android ? την 4.0.3 εχω (πολωνική) όπως μου είπε και ενα παιδί παραπάνω. Τωρα εκδοση kernel, εχω την 3.0.15-Ι9100XXLPS-CL294511 se.infra@SEP-68 #3 .

ΤΟ κινητο το πηρα μεταχειρισμενο, και δε ξερω κ πολλά από andorid ακόμα.

Μηπως θα ηταν καλό να το "επαναφερω" στην προηγουενη εκδοση andorid 2.3.4 ? και αν ναι, πως ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά ! έχει κανείς την extended battery ?? λέει γενικά από απόδοση ποσό περίπου κρατάει? από ότι είδα αλλάζεις και το καπάκι πίσω επειδή είναι λίγο πιο μεγάλη η μπαταριά, γίνεται πιο χοντρό το κινητό και πιο βαρύ ελάχιστα?? ευχαριστώ!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

rom εννοεις εκδοση android ? την 4.0.3 εχω (πολωνική) όπως μου είπε και ενα παιδί παραπάνω. Τωρα εκδοση kernel, εχω την 3.0.15-Ι9100XXLPS-CL294511 se.infra@SEP-68 #3 .

ΤΟ κινητο το πηρα μεταχειρισμενο, και δε ξερω κ πολλά από andorid ακόμα.

Μηπως θα ηταν καλό να το "επαναφερω" στην προηγουενη εκδοση andorid 2.3.4 ? και αν ναι, πως ?

 

νομιζω ειναι θεμα ρομ.δοκιμασε να βαλεις καποια αλλη και πες μου αν σου το κανει

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι θεμα ρομ.δοκιμασε να βαλεις καποια αλλη και πες μου αν σου το κανει

 

Οκ ευχαριστω για την καταρχην απαντηση.μακαρι να ηξερα και πως αλλαζω την rom. Θα googlaro και θα ενημερωσω!

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κάποιος γιατί και πως τρέχουν τα παρακάτω στο κινητό μου?

 

Ενημερωση λογισμικού=com.wssyncmldm

SyncmIDS=com.smids

 

Και αν ειναι ευκολο με καποιο τροπο να σταματησουν να τρεχουν?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κάποιος γιατί και πως τρέχουν τα παρακάτω στο κινητό μου?

 

Ενημερωση λογισμικού=com.wssyncmldm

SyncmIDS=com.smids

 

Και αν ειναι ευκολο με καποιο τροπο να σταματησουν να τρεχουν?

 

Σταματανε μονο αν τα παγωσεις με Titanium backup. η ενημερωση παντος χρειαζεται νατρεχει για να δουλευει ο απομακρυσμενος ελεγχος ΤΟ Samsung Dive για περιπτωση κλοπης. αν δεν σε ενδιαφερει το παγωνεις

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά ! έχει κανείς την extended battery ?? λέει γενικά από απόδοση ποσό περίπου κρατάει? από ότι είδα αλλάζεις και το καπάκι πίσω επειδή είναι λίγο πιο μεγάλη η μπαταριά, γίνεται πιο χοντρό το κινητό και πιο βαρύ ελάχιστα?? ευχαριστώ!

 

Χρονια πολλα φιλε μου. Εγω εχω την extended battery απο τελη Φεβρουαριου. Το κινητο παχαινει περιπου 1 χιλιοστο. Ειναι ανεπαισθητη η διαφορα, σκεψου οτι εκει που κανει κατω στο ηχειο την καμπυλη, με το νεο καπακι γινονται ολα μια ευθεια. Εμενα να σου πω μου φαινετε οτι καθετε πολυ καλυτερα στο χερι, το βαρος ειναι ανεπαισθητο (τουλαχιστον σε εμενα) και γενικα νιωθω οτι ετσι επρεπε να ειναι το τηλεφωνο εξαρχης..

Απο θεμα αποδοσης πιστευω οτι κερδιζεις και μιση μερα παραπανω. Αργοτερα αμα θες παιρνεις και ενα battery charger και εχεις και τις 2 μπαταριες ετοιμες ανα πασα στιγμη:p

Τουλαχιστον εγω ετσι σκεφτομαι να κανω

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Σταματανε μονο αν τα παγωσεις με Titanium backup. η ενημερωση παντος χρειαζεται νατρεχει για να δουλευει ο απομακρυσμενος ελεγχος ΤΟ Samsung Dive για περιπτωση κλοπης. αν δεν σε ενδιαφερει το παγωνεις

 

Πρέπει να έχω όμως λογικά λογαριασμό στην Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

 

Μετά απο 5 μέρες με το galaxyS2 ακόμα το μαθαίνω.

Τις τελευταιες ημέρες, είχα παρατηρήσει ότι σε άσχετες στιγμές, η οθόνη από μόνη της αναβε και έσβηνε αν και κλειδωμένο.

Με λιγο google είδα οτι και άλλοι είχαν παρόμοια προβλήματα. Δοκιμασα και εσβησα μερικές συντομεύσεις από τα homescreens, αλλά μάταια, τωρα μόλις το ξαναέκανε.

 

Πρόκειται άραγε για πρόβλημα hardware, πως το ακούτε ?

 

 

δε φταιει το κινητο σου. το εχω παθει σε 3 διαφορετικα κινητα.

καπια εφαρμογη φταιει.

κατα 90% η το Golocker η ο Golauncher η καπιο θεμα του.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα φιλε μου. Εγω εχω την extended battery απο τελη Φεβρουαριου. Το κινητο παχαινει περιπου 1 χιλιοστο. Ειναι ανεπαισθητη η διαφορα, σκεψου οτι εκει που κανει κατω στο ηχειο την καμπυλη, με το νεο καπακι γινονται ολα μια ευθεια. Εμενα να σου πω μου φαινετε οτι καθετε πολυ καλυτερα στο χερι, το βαρος ειναι ανεπαισθητο (τουλαχιστον σε εμενα) και γενικα νιωθω οτι ετσι επρεπε να ειναι το τηλεφωνο εξαρχης..

Απο θεμα αποδοσης πιστευω οτι κερδιζεις και μιση μερα παραπανω. Αργοτερα αμα θες παιρνεις και ενα battery charger και εχεις και τις 2 μπαταριες ετοιμες ανα πασα στιγμη:p

Τουλαχιστον εγω ετσι σκεφτομαι να κανω

 

Ευχαριστώ φίλε! επειδή σκέφτομαι για αργότερα να την αγοράσω προς το παρών δεν έχω θέμα με την μανισια μπαταρία του αλλά δεν θα με χάλαγε μια λίγο πιο δυνατή μπαταριά. Άμα είναι και 1 χιλιοστό η διαφορά σιγά, το είδα κ σε βίντεο μια χαρα ειναι!!:)

 

μιας κ είπαμε κ για το καπάκι είδα στο ebay εχει μεταλλικά καπάκια σε διάφορα σχέδια και με το λογότυπο της σαμυ αυτά τι λέτε το κάνουν πιο ωραίο και σαν αίσθηση? μάλλον πρέπει να ειναι και βαριά αν έχει ενα σχετικό βάρος καλός αλλά άμα γίνεται το κινητό τούβλο τι να το κάνεις :worry:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κάποιος γιατί και πως τρέχουν τα παρακάτω στο κινητό μου?

 

Ενημερωση λογισμικού=com.wssyncmldm

SyncmIDS=com.smids

 

Και αν ειναι ευκολο με καποιο τροπο να σταματησουν να τρεχουν?

 

Σου απαντησα ηδη στο μηνυμα #5257.

Για διαγραφη ή παγωμα πρεπει να εισαι root.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...