Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω βαλει την ics την επισημη , πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες . Επισης θα ηθελα να σβησω το κιτρινο τριγωνο στην αρχη επειδη εχω jig και θελω να σβησω το counter. Eχω κατεβασει τον old bootloader αλλα στο odin που το βαζουμε στο πεδιο bootloader ή στο pda ???

pda φιλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τώρα που δεν έχω cwm στο τηλέφωνο με την επίσημη πως θα περάσω τον root-kernel.zip?

Με το odin θέλει .tar και δεν βρίσκω πουθενα...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι φιλε http://download.chainfire.eu/151/CF-Root/SGS2/CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.zip

 

αλλα προσοχη θα εχεις το γνωστο προβλημα με την sd card και δεν θα μπορεις να μετακινησεις αρχεια στην καρτα με εφαρμογες οπως app2sd. Το εχω και εγω αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενας κανα βιντεακι(youtube)απο καποιον που να πηρε την ICS επισημα??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_XEH.zip αυτό είναι?

 

Υποστηρίζει κανονικά Ελληνικά και τα μηνύματα 160 χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

Και πως το διορθώνουμε?

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι φιλε http://download.chainfire.eu/151/CF-Root/SGS2/CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.zip

 

αλλα προσοχη θα εχεις το γνωστο προβλημα με την sd card και δεν θα μπορεις να μετακινησεις αρχεια στην καρτα με εφαρμογες οπως app2sd. Το εχω και εγω αυτο το προβλημα

 

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με την sd.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα . μια ερωτηση . αν περασουμε την ics καποια χωρας απο το odin και μετα θελουμε να ξαναπερασουμε την 2.3.5 την ελληνικη μπορουμε η θα εχουμε προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χαθει το root με τον στοκ κερνελ ομως;

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 2.3.3 rooted και κάποιες απορίες σχετικά με την επικείμενη επίσημη αναβάθμιση..

 

1) Θα πρέπει να κάνω πρώτα unroot το κινητό ή όπως είναι μέσω Kies θα μπορέσω να αναβαθμίσω απευθείας ;

2) Εχω πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες. Μου προτείνετε να κάνω clean install τη νέα αναβάθμιση και να τις περάσω μετά από την αρχή μία μία ; Μήπως να χρησιμοποιήσω πχ το Titanium backup και να κάνω restore μετά στο ICS ή θα μείνουν ‘‘υπολείματα‘‘ από την 2.3.3 ;

3) Αφού περάσω στο ICS 4 μπορώ να ξανακάνω root ;

4) Πώς κάνω format το κινητό ; Δηλαδή να καθαρίσουν τα πάντα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μία ερώτηση έχω : Έχει εδώ και 4 ημέρες που βγαίνει η δόνηση από μόνη της και αναγκάζομαι να την περνάω ξανά και ξανά από τις ρυθμίσεις... :confused::confused:

Δεν έχω κάνει κάτι περίεργο στο κινητό και το έχω με τις δικές του ρυθμίσεις, ούτε root ούτε άλλες rom...

Ξέρει μήπως κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό ;

Ευχαριστώ

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Αν ανοιξεις στον Απριλιο, δεν σου δειχνει οτι στις 8 και 9 ειναι κατι ιδιαιτερο; Και οταν πατησεις πανω σου δειχνει το γεγονος...

Δε μου δείχνει τπτ.. Τεσπα, έχω βάλει το εορτολόγιο που λέει και αυτές τις γιορτές οπότε μικρό το κακό..

Εσύ έχεις συγχρονίσει με το ημ/γιο Google? Εγώ όχι, ίσως εκεί να ευθύνεται..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Κάνε backup τα δεδομένα σου και προχώρησε σε factory reset

 

Aν εννοιεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τοτε το εχω κανει κ παλι το ιδιο δεν ξερω εχω μεγαλι απορια :!::!::!:

το τι κανει αυτο μεσα σε 10-15 εφτασε τα 500 κβ!!!!:worry::worry::worry::blink::blink:

αλλα κ μεγαλη ανυσυχια φιλε μου μου εχουν κοπει τα φτερα εδω κ 4-5 κ δεν ειναι λυση αυτη να κοψω να απενεργοποιησω το 3g υπαρχει κατι καπου να το παω η κατι να κανω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ξερουμε αν η ανάβμιση θα βγει και over the air ? Γιατι οταν συνδεω το τηλ με το KIES μου λεει πως το κινητο δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω KIES.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ξερουμε αν η ανάβμιση θα βγει και over the air ? Γιατι οταν συνδεω το τηλ με το KIES μου λεει πως το κινητο δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω KIES.

 

Ναι θα βγει και over the air

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμηστε λιγο για το update μεσω kies η ΟΤΑ το λεει ξεκαθαρα οτι ειναι για Σουηδια Ουγγαρια και Πολωνια μην κανετε συνεχεια την ιδια

ερωτηση αν του εβγαλε σε κανεναν το update ειναι ενοχλητικο.Αυτη την στιγμη μεσω Odin γινεται μονο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια την εχει περασει κανενας?

 

Μεσω odin και φυσικα περασα και τον cf-root kernel που βγηκε.

Πολυ πολυ γρηγορη και ομορφη.Προς το παρον δεν μπορω να πω κατι αλλο.Το πρωτο που με εντυπωσιασε,ειναι η δυνατοτητα ταυτοχρονου login στο talk παραπανω απο εναν λογαριασμο.

Η απενεργοποιηση ειναι αστραπιαια.Αυτα.Ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο το screenshot που δεν καταφερα να βγαλω με τον συνδιασμο πληκτρων volume down+power και ενα ακομη,δε μου δουλευει η εκκινηση του search πατωντας παρατεταμενα το softkey των ρυθμισεων.

Χρειαστηκε market enabler για να κατεβασω τον κορυφαιο chrome beta.

*χωρις Data reset και πριν την τελικη οθονη του πρωτου Boot,Κανει απο μονο του βελτιστοποιηση των ηδη εγκατεστημενων εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω odin και φυσικα περασα και τον cf-root kernel που βγηκε.

Πολυ πολυ γρηγορη και ομορφη.Προς το παρον δεν μπορω να πω κατι αλλο.Το πρωτο που με εντυπωσιασε,ειναι η δυνατοτητα ταυτοχρονου login στο talk παραπανω απο εναν λογαριασμο.

Η απενεργοποιηση ειναι αστραπιαια.Αυτα.Ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο το screenshot που δεν καταφερα να βγαλω με τον συνδιασμο πληκτρων volume down+power και ενα ακομη,δε μου δουλευει η εκκινηση του search πατωντας παρατεταμενα το softkey των ρυθμισεων.

Χρειαστηκε market enabler για να κατεβασω τον κορυφαιο chrome beta.

*χωρις Data reset και πριν την τελικη οθονη του πρωτου Boot,Κανει απο μονο του βελτιστοποιηση των ηδη εγκατεστημενων εφαρμογων.

 

μπορεις να δειξεις καποιο βιντεο με παρομοια??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις:confused:

 

Να δειξεις την τελικη ICS που περασες μεσω odin να δουμε περιπου πως ειναι.....μια παρομοια πχ. απο youtube....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Να δειξεις την τελικη ICS που περασες μεσω odin να δουμε περιπου πως ειναι.....μια παρομοια πχ. απο youtube....

 

αλλα μην αγχωνεσαι.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...