Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί απλά έτσι θα σου δουλέψει. Από εσένα εξαρτάται.

 

φίλε μου, βάζω τον κωδκό που λές, μου βγάζει ένα κουτάκι με την τιμή COS και από κάτω επιλογές install- cancel. Εκεί τί κάνω? πρέπει να βάλω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μου είπαν ξεκάθαρα για γερμανικό, μπορεί να το άλλαξαν. Όσο για τα ελληνικά, είναι αναμενόμενο ένα γαλλικό/γερμανικό/whatever κινητό να έχει ελληνικά; Υπάρχει το ενδεχόμενο να ανοίγονται, να τα προσαρμόζουν τα καταστήματα και να τα ξανασφραγίζουν, όπως είχαν αναφερθεί περιστατικά για το galaxy s σε άλλο θέμα;

 

Αδερφε κι εμενα γερμανικο πρεπει να ειναι, γιατι μολις το ανοιξα ητανε στα γερμανικα(ακομα και το μικρο καταλογακι με τις οδηγιες).

το πηρα απο public, δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα παντως. Παντως καλυτερα να δωσεις 40-50 ευρω και να το παρεις απο ενα πιο αξιοπιστο μαγαζι, κι ας μην ειναι απο τα 'μεγαλα', αλλα οχι ιντερνετικα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως καλυτερα να δωσεις 40-50 ευρω και να το παρεις απο ενα πιο αξιοπιστο μαγαζι, κι ας μην ειναι απο τα 'μεγαλα', αλλα οχι ιντερνετικα.

 

Μπορεις να το δικαιολογήσεις αυτό φίλε μου;

 

Swyped from my Galaxy S2

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φίλε μου, βάζω τον κωδκό που λές, μου βγάζει ένα κουτάκι με την τιμή COS και από κάτω επιλογές install- cancel. Εκεί τί κάνω? πρέπει να βάλω κάτι?

 

Σου βγάζει μόνο το COS, δεν έχει άλλες επιλογές από sales codes;

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

 

Μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω γιατί σκέφτομαι πολύ θερμά την αγορά του SGII γιατί βαρέθηκα να περιμένω πότε θα δεήσει η samsung να βγάλει το bada 2

1) το SGII έχει και αυτό περιορισμό στο μέγιστο αριθμό ατόμων στα οποία μπορείς να στείλεις μαζικό mms (το BADA έχει ένα παντελώς ηλίθιο και ακατανόητο όριο στα 10 ή 15)

2) Μπορείς να στείλεις σε άλλη συσκευή μαζικά contacts μέσω bluetooth? Αν ναι μπορείς να στείλεις όσους θέλεις ή υπάρχει κι εκεί το ηλίθιο και ακατανόητο όριο στα 10 ή 15;

3) Υπάρχει όριο στα πόσα SMS μπορείς να έχεις; (Το bada έχει και εκεί όριο, αν είναι δηλαδή δυνατόν, στα 1300)

 

Και

 

1) Ποιος είναι ο καλύτερος sms manager?

2) Από το μαμίσιο exchange active sync μπορείς να τραβήξεις από τον MS Exchange πληροφορίες από το GAL (=Global Address List, διαφορετικό πράγμα από το my contacts) και αν ναι ποιες πληροφορίες; (Το bada μπορεί να φέρει μόνο e-mail, για κάποιο ακατανόητο λόγο δεν το έχουν βάλει να φέρνει τηλέφωνα)

3) Αν το μαμίσιο δεν μπορεί, έχετε να προτείνετε κάποιο καλό (δε με ενδιαφέρει αν είναι τσαμπέ ή πρέπει να το αγοράσω) client για MS Exchange το οποίο μπορεί να ψάχνει το GAL για e-mails, τηλέφωνο και τέλος πάντως όποια άλλη διαθέσιμη πληροφορία υπάρχει στο GAL?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει μόνο το COS, δεν έχει άλλες επιλογές από sales codes;

 

καλή χρονιά με υγεία. Όχι μου βγάζει μόνο COS και δεν έχει κάτι άλλο. τί κάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο στη παρούσα φάση, εκτός και αν περάσεις άλλη rom στη συσκευή σου. Μένεις έτσι λοιπόν και κάνεις υπομονή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις προβλημα με το skype? εχω την 2.3.6 και δεν μπορω να στειλω μηνυμα με το skype ολες οι αλλες λειτουργιες πχ αρχεια βιντεοκλησεις δουλευουν κανονικα, εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα αλλα τιποτα. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οταν συνδεω το κινητο με kies και πηγαινω στις φωτο εκτος απο αυτες που εχω εγω μου βγαζει κ παρα πολες φωτο σε μικρη αναλυση απο διαφορα site που εχω μπει στο κινητο και αναγκαζομαι να τις σβηνω καθε φορα.Μεσα στο κινητο δεν τις βρισκω πουθενα αποθηκευμενες.Γιατι τις κραταει και τις βλεπω στο kies???Μηπως φταιει o flash player??θελει καποια ρυθμιση??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά.

μια μικρη βοήθεια.

 

πως αλλάζω τον ηχο των sms να μην ειναι ίδιος με των ειδοποιήσεων απο το calendar?

 

αν και εχω βάλει διαφορετικά στο "επιλογή ήχου κλήσης" του calendar και αλλο στο ήχος-κλησης ειδοποιήσεων...χτυπάνε το ίδιο...

Edited by mastelos
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά.

μια μικρη βοήθεια.

 

πως αλλάζω τον ηχο των sms να μην ειναι ίδιος με των ειδοποιήσεων απο το calendar?

 

αν και εχω βάλει διαφορετικά στο "επιλογή ήχου κλήσης" του calendar και αλλο στο ήχος-κλησης ειδοποιήσεων...χτυπάνε το ίδιο...

 

Εάν πας μέσα στα SMS και επιλέξεις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ -> ΕΠΙΛΟΓΗ ΗΧΟΥ ΚΛΗΣΗΣ και βάλεις τον ήχο που θες δεν θα σου χτυπάει διαφορετικά για τα SMS ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εμενα του αδερφου μου ειναι KI4 με sales code DBT, οταν το ανοιξαμε την πρωτη φορα ειχε γερμανικο μενου, εχει ελληνικο βιβλιαρακι μεσα, το βαλαμε στο kies αλλα εβγαζε σαν τελευταια αυτη που φοραει, ενω στη Γερμανια εχει δωθει και η 2.3.5

 

my Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Εάν πας μέσα στα SMS και επιλέξεις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ -> ΕΠΙΛΟΓΗ ΗΧΟΥ ΚΛΗΣΗΣ και βάλεις τον ήχο που θες δεν θα σου χτυπάει διαφορετικά για τα SMS ?

 

για περίεργο λόγο πήρε τη ρύθμιση μετα απο reboot...

tnx

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγο καιρο εχει χαλάσει η θυρα των ακουστικων μου, δεν κανει επαφη σε ενα σημειο και χανω την ενταση απο το αριστερο ακουστικο..το εχω αγορασει απο το κλειστο πλεον Saturn Θεσσαλονικης(πυλαια).. καμια ιδεα που να το παω εκτος απο γερμανο? Δεν εχω ορεξη να βγαζω και τα custom roms :p
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγο καιρο εχει χαλάσει η θυρα των ακουστικων μου, δεν κανει επαφη σε ενα σημειο και χανω την ενταση απο το αριστερο ακουστικο..το εχω αγορασει απο το κλειστο πλεον Saturn Θεσσαλονικης(πυλαια).. καμια ιδεα που να το παω εκτος απο γερμανο? Δεν εχω ορεξη να βγαζω και τα custom roms :p

Στο mediamarkt μια και είναι στον ίδιο όμιλο με το Saturn.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγο καιρο εχει χαλάσει η θυρα των ακουστικων μου, δεν κανει επαφη σε ενα σημειο και χανω την ενταση απο το αριστερο ακουστικο..το εχω αγορασει απο το κλειστο πλεον Saturn Θεσσαλονικης(πυλαια).. καμια ιδεα που να το παω εκτος απο γερμανο? Δεν εχω ορεξη να βγαζω και τα custom roms :p

 

καλησπερα

οπου και να το πας πρεπει να βαλεις τη ρομ που φοραγε οταν το πηρες και να το κανεις και ανρουτ για να μπει στην εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρονιά!

Κανένα νέο για το "παγωτό" έχουμε;;;

Κάτσε ρε φίλε να πάρουμε επίσημα την 2.3.5 ή 2.3.6 και μετά σκεφτόμαστε για παγωτό. Εξάλου χειμώνας είναι ακόμα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.μετα λυπης μου διαπιστωσα οτι ενω τραβαω βιντεο και ζουμαρω δεν εστιαζει στο φουλ ζουμ αλλα ειναι θολο.στο ν8 που εχω δεν συμβαινει αυτο.εχει συνεχομενη εστιαση.υπαρχει κανενα προγραμματακι που μπορει να το διορθωσει αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων....
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε φίλε να πάρουμε επίσημα την 2.3.5 ή 2.3.6 και μετά σκεφτόμαστε για παγωτό. Εξάλου χειμώνας είναι ακόμα.:)

 

καλά...δε μιλάω για επίσημα, γιατί επίσημα κ εγώ στη 2.3.4 είμαι!

Ρώτησα μήπως πήρε κανενός το μάτι τίποτα custom, που να λειτουργεί κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.μετα λυπης μου διαπιστωσα οτι ενω τραβαω βιντεο και ζουμαρω δεν εστιαζει στο φουλ ζουμ αλλα ειναι θολο.στο ν8 που εχω δεν συμβαινει αυτο.εχει συνεχομενη εστιαση.υπαρχει κανενα προγραμματακι που μπορει να το διορθωσει αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Σιγουρέψου ότι είναι αρκετός ο φωτισμός και ξαναπροσπάθησε.Όσο ζουμάρεις τόσο δυσκολεύεται να εστιάσει, ιδίως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, γι αυτό σου φαίνεται θολό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε φίλε να πάρουμε επίσημα την 2.3.5 ή 2.3.6 και μετά σκεφτόμαστε για παγωτό. Εξάλου χειμώνας είναι ακόμα.:)

 

Γιατί δεν έχουμε αναβαθμιστεί ακόμα άραγε;

Με τη 2.3.4 είμαι κι εγώ( σε συσκευή που αγόρασα χωρίς σύνδεση).

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο στη παρούσα φάση, εκτός και αν περάσεις άλλη rom στη συσκευή σου. Μένεις έτσι λοιπόν και κάνεις υπομονή.

Φίλε μου δεν το καταλαβαίνω αυτό. Εγώ όταν αγόρασα το κινητό έκανα αμέσως update, μετά την αλλαγή πλακέτας γιατί δεν κάνει. Αν είναι, να τους το πάω πίσω. Να κάνω υπομονή και να περιμένω τί? Παίζει να κάνει κάποια στιγμή αναβάθμιση και με ποιό κριτήριο. Δώσε μου τα φώτα σου για με βλέπω να ξε-χ..ζω αύριο το service!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα . μηπως εχει περασει κανενας την 2.3.6 την ινδικη . ειναι ενταξει? αν και υπαρχει και η ολλανδικη βεβαια , αλλα ρωταω για την ινδικη σαν πιο προσφατη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...