Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλάμ πως τα καταφέρατε? Έχω 404 εφαρμογές εγκατεστημένες στη συσκευή μου (Δεν λέω υπερβολές, Μάρτυρας μου η Ομάδα Διαχείρισης του myphone..) και έχω καταναλώσει 1,3 gb από τα 2 που προορίζονται για αυτό το σκοπό..

 

Μήπως να δοκιμάζατε το apptosd από market??

 

Τελικά άκυρον

Είδα 0.70gb διαθέσιμος χώρος και νόμιζα είχα 70mb αλλά είναι 700+ :lol:

Ο freddaras φταίει :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικα software θα είναι ε? Πως κάνω factory reset?τα χάνω όλα??

παιδιά αυτό το θέμα με το ηχείο σε ανοιχτή ακρόαση το έχω μόνο εγώ? γιατί αν είναι πρέπει να το στείλω στο service και καλό 2012 μετά...

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο με τα παιχνιδια ισχυει εν μερει...δλδ το asphalt για παραδειγμα οπως ειπατε ναι μεν κατεβαζει μεγαλο ογκο δεδομενων αλλα τα αποθηκευει στην μεγαλη μνημη (~12gb) απο την αλλη ομως (τωρα το προσεξα και εγω) το ck zombies τα αποθηκευει σε αυτην των 2 Gb και δεν ειναι και λιγα (~400mb) αλλα σου εχει επιλογη αν θες οταν τα κατεβαζεις να τα βαλεις στην external.... αυτο που μπορειτε να κανετε ειναι να πατε στις εφαρμογες και να δειτε ποσα mb σας λεει οτι εχει καταναλωσει. απ οτι καταλαβα αυτα που λεει σε αυτο το μενου (ρυθμισεις-εφαρμογες) κατω απο το ονομα τις εφαρμογης ή οταν επιλεξουμε την εφαρμογη στα δεδομενα ειναι αυτα που τρωει απο τα 2gb της μνημης... διωρθωστε με αν κανω λαθος.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρον

Είδα 0.70gb διαθέσιμος χώρος και νόμιζα είχα 70mb αλλά είναι 700+ :lol:

Ο freddaras φταίει :D

:lol:

εγω παντως παιδια παραμενω με 200 mb ελευθερα ενω πριν δεν ειχα προβλημα...

εβαλα 4 με 5 παιχνιδια και τωρα εχω αυτο το θεμα...

τεσπα μικρο το κακο..

αφου το μαρκετ τα κραταει στο λογαριασμο μου δεν τρεχει και κατι...

τα αφαιρω και τα βαζω οποτε θελω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω να γράψω καιρό στο site παρόλο που παρακολουθώ ανελλιπώς τις εξελίξεις από αυτό.

 

Ενδιαφέρομαι να αναβαθμιστώ πια από το .. SE W960i στο Samsung SII 9100.

Τεράστια διαφορά θα μου πείτε αφού με το 960 βολεύομαι κάθε ημέρα από τον Ιανουάριο του 2008. (Ίσως θα πρέπει να γράψω στο NOSTALGIA του site)

 

Τέλος πάντων, θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής παιδιά καθώς οποιαδήποτε συγκεκριμένη απάντησή σας θα με βοηθήσει πολύ.

 

1) Μπορώ τελικά να κάνω wi-fi tethering το internet το 9100 με άλλη συσκευή (ας πούμε με android tablet or windows pc). Είναι εύκολο; Πώς;

 

2) Πόσο σας κρατάει περίπου η μπαταρία του 9100? Αν πάρω την 2.000mAh θα βρω συμβατή προστατευτική θήκη;

 

3) Είστε ικανοποιημένοι με το GPS του διότι έχω διαβάσει ότι ή δύσκολα εντοπίζει σήμα ή το χάνει εύκολα.

 

4) Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση που κυκλοφορεί;

 

Παιδιά ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κάθε απάντησή σας θα με βοηθήσει ... τα μάλλα!

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω να γράψω καιρό στο site παρόλο που παρακολουθώ ανελλιπώς τις εξελίξεις από αυτό.

 

Ενδιαφέρομαι να αναβαθμιστώ πια από το .. SE W960i στο Samsung SII 9100.

Τεράστια διαφορά θα μου πείτε αφού με το 960 βολεύομαι κάθε ημέρα από τον Ιανουάριο του 2008. (Ίσως θα πρέπει να γράψω στο NOSTALGIA του site)

 

Τέλος πάντων, θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής παιδιά καθώς οποιαδήποτε συγκεκριμένη απάντησή σας θα με βοηθήσει πολύ.

 

1) Μπορώ τελικά να κάνω wi-fi tethering το internet το 9100 με άλλη συσκευή (ας πούμε με android tablet or windows pc). Είναι εύκολο; Πώς;

 

2) Πόσο σας κρατάει περίπου η μπαταρία του 9100? Αν πάρω την 2.000mAh θα βρω συμβατή προστατευτική θήκη;

 

3) Είστε ικανοποιημένοι με το GPS του διότι έχω διαβάσει ότι ή δύσκολα εντοπίζει σήμα ή το χάνει εύκολα.

 

4) Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση που κυκλοφορεί;

 

Παιδιά ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κάθε απάντησή σας θα με βοηθήσει ... τα μάλλα!

:p

 

 

1. Μπορείς. Πανέυκολα μέσα από το μενού ρυθμίσεων. Εννοείται μπορείς να κάνεις και usb tethering με τον ίδιο τρόπο.

 

2. Περίπου 2 μέρες με μέτρια χρήση, υπάρχουν και θήκες για την μπαταρία των 2.000 αν δεν σε πειράζει να γίνει γκουμούτσα το κιν :p

 

3. Είναι καμπάνα, ειδικά αν έχεις data (αν όχι κάνεις sync από πριν τα XTRA του GPS με κάποια βοηθητική εφαρμογή, αν και οι περισσότεροι δεν έχουν πρόβλημα και χωρίς αυτό)

 

4. ΚΚ5 (2.3.6)

 

 

Καλωσήρθες και είμαι σίγουρος πως θα μείνεις ευχαριστημένος από το S2!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα στην εξωτερική να κάνω φάκελο Android/data και να βάλω μέσα τα αρχεία του παιχνιδιού αλλά δεν παίζει, μου ζητάει να τα ξανακατεβάσω

Αν ξέρεις κανείς κάτι άλλο ας μας πει :p

 

Το ιδιο προβλημα ειχα με τον χωρο στα παιχνιδια της gameloft τα οποια τα data των παιχνιδιων κατεβαιναν κατευθειαν στην εσωτερικη μνημη του κινητου και οχι στην εξωτερικη με αποτελεσμα να αρχιζει και να μειωνεται η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου δραματικα,ετσι λοιπον βρηκα την λυση μονο για τα παιχνιδια της gameloft στο market και λεγεται GL to SD https://market.android.com/details?id=com.slf.ListglApp&hl=el πηρα και μια καρτουλα μεγαλυτερη εξωτερικη 8gb και πλεον εχω ολα τα παιχνιδια asphalt,real football,splinter cell spiderman κτλ,και ολοι οι φακελοι των παιχνιδιων (data) ειναι στην εξωτερικη μνημη (sd) του κινητου:)

Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Εχω ενα νεα προβλημα με το galaxy S2 και επειδη στην αναζητησει με πεταει μονο στην σελιδα 61 χωρις να μπορω να βρω λυση,

θελω να ρωτησω μηπως καποιος μπορει να μου πει τι πρεπει να κανω.Εδω και 2 μερες το κινητο εχει τρελαθει και μου βγαζει συνεχεια σαρωση πολυμεσων στην συνεχεια μια νεα οθονη με καιρο και επισης την οθονη του voice talk!Ολα αυτα βεβαια κανουν την μπαταρια να τελειωνει παρα πολυ γρηγορα...ξερει κανεις πως μπορω να το λυσω??

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν το προσεξα.. Bln λοιπον (μαρεσει το go locker) αν η ενεργοποιηση του αισθητηρα εγγυτητας στο noled ηταν πολυ χρησιμη... Μακαρι να βγαλει και το bln κατι τετοιο. Ευχαριστω παντως φιλε! :)

Βρήκα λύση.

Θα βάλεις τον Widgetlocker lockscreen που συνεργάζεται άψογα με το Noled.

Φοβερό πρόγραμμα, μπορώ να πώ 10 φορές καλύτερο απο το go locker... Παραμετροποιείς τα πάντα, και μάλιστα μπορείς -προαιρετικά- να κατεβάσεις και ένα widgetάκι (το ADW Notifier - θα στο δείξει αν ακολουθήσεις το tutorial) για να σου λέει πόσες αναπάντητες έχεις.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Εχω ενα νεα προβλημα με το galaxy S2 και επειδη στην αναζητησει με πεταει μονο στην σελιδα 61 χωρις να μπορω να βρω λυση,

θελω να ρωτησω μηπως καποιος μπορει να μου πει τι πρεπει να κανω.Εδω και 2 μερες το κινητο εχει τρελαθει και μου βγαζει συνεχεια σαρωση πολυμεσων στην συνεχεια μια νεα οθονη με καιρο και επισης την οθονη του voice talk!Ολα αυτα βεβαια κανουν την μπαταρια να τελειωνει παρα πολυ γρηγορα...ξερει κανεις πως μπορω να το λυσω??

 

Καποιο confing ειναι. Αν είσαι root θα έχεις καποιο πρόσφατο backup. Αν δεν έχεις NAND backup, με titanium μπορείς να πάρεις backup τις εφαρμογές σου μετα δεδομένα τους και τις ρυθμίσεις του συστήματος.

Κανεις επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετα επαναφερεις το back up σου.

 

Αυτο ειναι το μοναδικο κακο των android και απορώ γιατι δεν βρίσκουν μια λύση. Αν δεννεισαι root δεν μπορεις να επαναφερεις την συσκευη σου οπως ηταν.

Κάτι πήρε το μάτι μου στο ICS αλλα δεν έδωσα σημασία να δω τι ειδους backup ειναι.

Επίσης τωρα που το θυμήθηκα ξεχάστε τις έξτρα εφαρμογές για να παρακολούθειτε τα data που καταναλωνετε. Υπάρχει ενσωματωμένη εφαρμογη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα από αυτά που διάβασα και εγώ ότι το noled δεν δουλεύει με το Nolock!

 

Επίσης να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει ή αντιμετώπισε κάποιος το ίδιο πρόβλημα. Πολύ συχνά και μάλλον από όσο κατάλαβα μετά από σύνδεση με τον υπολογιστή (σε mass storage που το έχω κυρίως) μπλοκάρει η λειτουργεία του τηλεφώνου και μου βγάζει το σήμα ότι δεν υπάρχει σήμα στη θέση της ισχύος του σήματος. Επίσης σε αυτή την περίπτωση δεν γυρνά σε flight mode και να για να επανέλθει το κάνω επαννεκίνηση. Σε όλα τα άλλα λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο. Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το πρόβλημα το Nolock τώρα που το σκέφτομαι, γιατί μάλλον από την εγκατάστασή του και μετά το κάνει.

 

Κάτι ακόμα είναι ότι αργεί ΠΟΛΥΥΥΥ να φορτώσει (σε mass storage) τα προγράμματα που έχω στην εξωτερική κάρτα και κάποιες φορές μπορεί και καθόλου, μέχρι που ξαφνικά και ενώ σκαλίζω την συσκευή ξαφνικά φορτώνει.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Εχω ενα νεα προβλημα με το galaxy S2 και επειδη στην αναζητησει με πεταει μονο στην σελιδα 61 χωρις να μπορω να βρω λυση,

θελω να ρωτησω μηπως καποιος μπορει να μου πει τι πρεπει να κανω.Εδω και 2 μερες το κινητο εχει τρελαθει και μου βγαζει συνεχεια σαρωση πολυμεσων στην συνεχεια μια νεα οθονη με καιρο και επισης την οθονη του voice talk!Ολα αυτα βεβαια κανουν την μπαταρια να τελειωνει παρα πολυ γρηγορα...ξερει κανεις πως μπορω να το λυσω??

 

Για σου Κωνσταντίνε,

πολύ χαίρομε που σε βρίσκω και εδώ :lol:

θα στο πω στην ορολογία τον Wm, η συσκευή σου θέλει hard reset.

Ελπίζω να δοκιμάσεις την Android Omega :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Την δοκίμασα χθες για να δω πως θα ειναι περίπου το ICS στην συσκευη μας.

Όπως γράφουν, όσο κινήσαι στις σελίδες του TW δεν θα δεις καμία διάφορα εκτός απο τα νεα εικονιδια που τα ξέρουμε απο τα ICS themes.

Στα μενου οι διάφορες ειναι μεγάλες. Σε 10 λεπτα που την κράτησα δεν μπόρεσα όπως ειναι φυσικό να δω πολλα.

Όμως όλα ειναι πιο όμορφα και περισσότερο λειτουργικα. Κάπου πήρε το μάτι μου δυνατότητα backup αλλα δεν το έψαξα να δω αν πρόκειται μόνο για τις εφαρμογές η συμπεριλαμβάνει και τις ρυθμίσεις του χρήστη.

Επίσης υπάρχει ενσωματομενος counter για να μέτρα τα data που καταναλώνουμε.

 

Η κάμερα που μ ενδιέφερε να δω αν έχει βελτιωθει, δυστυχώς μου κρασαρε συνεχώς πριν ανοίξει καν.

Γενικα η beta αυτη χρειαζεται πολυ δουλεια δεν κάνει για τίποτα άλλο απο το να πάρεις μια γεύση του ICS.

Κλήσεις εκανα για δοκιμη ήταν οκ. Αλλα η εφαρμογη κάποιες φορές έβγαζε μήνυμα και δεν ανοιγε. Χρειάζονταν να ξανα προσπαθήσεις.

 

Δεν συνιστώ να την περάσετε ειδικα όσοι δεν είστε αρκετα έμπειροι. Εμένα με παιδεψε γιατι μου έκανε τα partitions άνω κάτω και μετα όταν φλάσαρα οποιαδηποτε 2.3.5 δεν μπουταριζε.

Χρειάζονταν να φλασάρω κάποια ρομ που διαθέτει όλα τα αρχεία ξεχωριστά με PIT532 ext4. Δεν είχα τέτοια rom και η σύνδεση μου ειναι φοβερα αργή ώστε να κατεβάζω διάφορες μεχρι να βρω ποια έχει τα αρχεία ξεχωριστα.

Τελικά μου έκοψε και αφου φλάσαρα την KJ3 που είχα πριν, φλάσαρα απο πάνω τον cf-root για να έχω recovery.

Μπήκα σε recovery και επανεφερα το NAND backup μου. Έτσι συνέφερα την συσκευή μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλό Μάρτιο το παγωτό απο Kies και βλέπουμε!!Πάλι θας μας την κάνει η Greek Samsung!!!!Εδώ ακόμα να μας δωσει την 2.3.5 για EUR!!!!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλό Μάρτιο το παγωτό απο Kies και βλέπουμε!!Πάλι θας μας την κάνει η Greek Samsung!!!!Εδώ ακόμα να μας δωσει την 2.3.5 για EUR!!!!!!!

 

Ναι όσοι δεν θέλετε να περάσετε κάποια ευρωπαϊκή official μάλλον τον Μάρτιο και αν.

Δεν ειναι θέμα της ελληνικής αντιπροσωπείας.

Αργούν να τους δώσουν απο την Samsung την ελληνική εκδοση για δοκιμές και επίσης αργούν να ανεβάσουν την final μετα τις διορθώσεις που ζητά η εδω αντιπροσωπεία.

Γενικά δεν πιστεύω να δοθεί επίσημη ICS απο την Samsung για καμία χώρα πριν τα μέσα η και τέλος Γενάρη.

Η beta έχει ημερομηνία 8/12 και χρειαζεται ακόμα πολυ δουλεια. Αυτο συνεπάγεται 2-3 ακόμα beta και ενδιαμεσος χρόνος για εντοπισμό σφαλμάτων.

Ακόμα και τέλος Γενάρη ειναι μέσα στα πλαίσια της λογικής. Μας ενδιαφέρει μια σταθερή εκδοση και όχι κάτι άμεσα που θα έχει προβληματα.

Το SGS2 ειναι αυτη την στιγμη η συσκευη με τα λιγότερα ίσως και μηδενικά προβληματα σε σχέση με τον ανταγωνισμο. Προέχει να συνεχίσει σ αυτο το στιλ.

Η Samsung χτίζει την αξιοπιστία της πάνω του και δεν νομίζω να θέλει να ρισκάρει με πισωγύρισματα.

Η αλλαγη πλεύσης φαίνεται και απο την μυστικότητα σχετικα με το επόμενο Galaxy S. Δεν έχει διαρρεύσει τίποτα ως τωρα, παρόλο που θα έχουν ήδη καταλήξει στα περισσότερα (σχήμα, μέγεθος, οθόνη, επεξεργαστή).

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξανά-ρωτάω μήπως κάποιος και ξέρει ώστε να αποφύγω το service. όταν βάζω το κιν στο speaker (ανοιχτή ακρόαση) δεν με ακούει ο άλλος. Σε κανονική συνομιλία όλα είναι οκ. έχω την έκδοση 2.3.5. Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

μια απορια με το ξυπνητηρι, αν εχει καποιος τη λυση ας μου δωσει τα φωτα του,

 

εχω criskelo v34 με τον καταπληκτικο siyah 2.5.2. Η μπαταρια πεταει κυριολεκτικα, αλλα δυο μερες συνεχομενες δε μου χτυπησε το ξυπνητηρι, μαλιστα την πρωτη εχασα ενα σημαντικο ραντεβου! Το ειχε ή το εχει καποιος αλλος αυτο?

Πειτε μου γιατι το ξυπνητηρι ειναι απο τα πιο βασικα πραγματα, μπορεις να χασεις κ τη δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

μια απορια με το ξυπνητηρι, αν εχει καποιος τη λυση ας μου δωσει τα φωτα του,

 

εχω criskelo v34 με τον καταπληκτικο siyah 2.5.2. Η μπαταρια πεταει κυριολεκτικα, αλλα δυο μερες συνεχομενες δε μου χτυπησε το ξυπνητηρι, μαλιστα την πρωτη εχασα ενα σημαντικο ραντεβου! Το ειχε ή το εχει καποιος αλλος αυτο?

Πειτε μου γιατι το ξυπνητηρι ειναι απο τα πιο βασικα πραγματα, μπορεις να χασεις κ τη δουλεια σου

 

Γιατί δεν κατεβάζεις το πρόγραμμα alarm clock που είναι ανεξάρτητο και χτυπάει πάντα; το εικονίδιο του είναι ένα κόκκινο κουδούνι.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Καλό Μάρτιο το παγωτό απο Kies και βλέπουμε!!Πάλι θας μας την κάνει η Greek Samsung!!!!Εδώ ακόμα να μας δωσει την 2.3.5 για EUR!!!!!!!

 

Ελα μωρέ προς τι τόση βιασύνη. Αφού 4 μέρες αφού βάλεις το γνήσιο θα βάλεις custom.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξανά-ρωτάω μήπως κάποιος και ξέρει ώστε να αποφύγω το service. όταν βάζω το κιν στο speaker (ανοιχτή ακρόαση) δεν με ακούει ο άλλος. Σε κανονική συνομιλία όλα είναι οκ. έχω την έκδοση 2.3.5. Ξέρει κανείς κάτι?

Φίλε μου μπορει να συμβαίνουν χίλια δυο πράγματα. Αν δεν έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο δεν μπορούν να σου πουν με βεβαιότητα.

Πάρε backup οτι μπορείς και κανε επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν ειναι software problem θα λυθεί.

Αν όχι το πας στο service.

 

μια απορια με το ξυπνητηρι, αν εχει καποιος τη λυση ας μου δωσει τα φωτα του,

 

εχω criskelo v34 με τον καταπληκτικο siyah 2.5.2. Η μπαταρια πεταει κυριολεκτικα, αλλα δυο μερες συνεχομενες δε μου χτυπησε το ξυπνητηρι, μαλιστα την πρωτη εχασα ενα σημαντικο ραντεβου! Το ειχε ή το εχει καποιος αλλος αυτο?

Πειτε μου γιατι το ξυπνητηρι ειναι απο τα πιο βασικα πραγματα, μπορεις να χασεις κ τη δουλεια σου

Με καποιο τροπο κλείνει η εφαρμογη. Για αυτο δεν χτυπα. Είτε έχεις βάλει κάποιον task killer η ρομ με καποιο tweak προσπαθει να εξασφαλίσει περισσότερη ram και κλείνει την εφαρμογη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορει να συμβαίνουν χίλια δυο πράγματα. Αν δεν έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο δεν μπορούν να σου πουν με βεβαιότητα.

Πάρε backup οτι μπορείς και κανε επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν ειναι software problem θα λυθεί.

Αν όχι το πας στο service.

 

 

Με καποιο τροπο κλείνει η εφαρμογη. Για αυτο δεν χτυπα. Είτε έχεις βάλει κάποιον task killer η ρομ με καποιο tweak προσπαθει να εξασφαλίσει περισσότερη ram και κλείνει την εφαρμογη.

OK, θα δοκιμασω με το alarm clock, αν εξακολουθησει το προβλημα θα γυρισω στην εργοστασιακη ρομ, ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.

Συγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί κάτι αλλά δεν βρήκα.

Έχω 2 ερωτήσεις

1. Όταν αλλάζω σε σελίδες τις εφαρμογές μου μετά την επανεκκίνηση πάνε λάου για άλλους η στη καλύτερα γυρνάνε πίσω όπως ήταν.

2. Έχω ένα φάκελο και Με εφαρμογές. Πάλι χάνονται και βγενουν έξω αλλά δεν ξέρω πως μπορώ Ν σβήσω από μέσα απ το φάκελο. Μάλλον πρέπει Ν το βγάλω έξω και Μετα να κάνω απεγκατασταση.

Παίζει ρόλο κ φάκελος στο να χαλάνε τη σειραεχω την 2.3.4 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.

Συγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί κάτι αλλά δεν βρήκα.

Έχω 2 ερωτήσεις

1. Όταν αλλάζω σε σελίδες τις εφαρμογές μου μετά την επανεκκίνηση πάνε λάου για άλλους η στη καλύτερα γυρνάνε πίσω όπως ήταν.

2. Έχω ένα φάκελο και Με εφαρμογές. Πάλι χάνονται και βγενουν έξω αλλά δεν ξέρω πως μπορώ Ν σβήσω από μέσα απ το φάκελο. Μάλλον πρέπει Ν το βγάλω έξω και Μετα να κάνω απεγκατασταση.

Παίζει ρόλο κ φάκελος στο να χαλάνε τη σειραεχω την 2.3.4 ευχαριστω

Αυτό που περιγράφεις είναι γνωστό bug της 2.3.4.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.

Συγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί κάτι αλλά δεν βρήκα.

Έχω 2 ερωτήσεις

1. Όταν αλλάζω σε σελίδες τις εφαρμογές μου μετά την επανεκκίνηση πάνε λάου για άλλους η στη καλύτερα γυρνάνε πίσω όπως ήταν.

2. Έχω ένα φάκελο και Με εφαρμογές. Πάλι χάνονται και βγενουν έξω αλλά δεν ξέρω πως μπορώ Ν σβήσω από μέσα απ το φάκελο. Μάλλον πρέπει Ν το βγάλω έξω και Μετα να κάνω απεγκατασταση.

Παίζει ρόλο κ φάκελος στο να χαλάνε τη σειραεχω την 2.3.4 ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3897404#post3897404

Av στο ξανακάνει πάλι, μετά μόνο αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...