Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις κ να τρέξεις το airpush detector, κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες πρόσφατα σου κάνει την δουλειά, το airpush θα στην βρει σε 5 δευτ.

 

Σε ευχαριστώ, βρήκα 2 προγράμματα του ιδίου, Greek radio pro και screenon (όχι το screen on είναι άλλο αυτό)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσοι εχετε βαλει την XEU_I9100XWKK5_I9100XEUKH2_I9100XXKI3 2.3.6 οταν πας να γραψεις μηνυμα αλλαζει σε ελληνικα το πληκτρολογιο? γιατι εμενα την ωρα που παω να γραψω το γυρναω στα ελληνικα και παραμενει στα αγγλικα το πληκτρολογιο και ας εχω διαλεξει γλωσσα εισοδου ελληνικα και αγγλικα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την 2.3.5 στα ελληνικά unbranded ξέρει κανείς πότε θα την πάρουμε περίπου; Εδώ διαβάζω για ολλανδική 2.3.6 κι εγώ είμαι ακόμα με 2.3.4. :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει Ελληνικα παντού.Ειναι σχετικά γρηγορότρη και πιο smooth:) και πολύ καλύτερο σήμα στο wi-fi :).Στην φωτογραφική δεν παρατήρησα διαφορά κάπου.Το ροζ είναι εκεί σα να μην έφυγε ποτέ:mad::mad:Απλά να ξέρεις εχει βγει GT-I9100_XEU_I9100XWKK5_I9100XEUKH2_I9100XXKI3.Γενικα απ οσο ξέρω(και απο προσωπική πείρα)το I9100XXKI3 είναι το καλύτερο modem.

Το ροζ είναι ελάχιστο.

http://img.tapatalk.com/298205ac-f83f-6b68.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νεα από Galaxy S2 με προβλημα κλησεων.

Παιδια help, καποιος από τη Smartec ή την Samsung Ελλας με δουλευει. Το κινητό (οπως ειχα γραψει) ειναι απο τις 12 Νοεμβριου στο service για να (ξανα)δουν το προβλημα με τις κλησεις. Οταν τους ρωταω τι γινεται μου απαντουν οτι ειναι σε καποιον προισταμενο και το βλεπει. Εχουν δε κανει (απο τις 17/11) ερωτημα στη Samsung για αντικατασταση. Η Samsung (εξυπηρετηση πελατων) απαντα οτι οντως εχει γινει το αιτημα και το προωθησαν στα κεντρικα και να περιμενω (ήδη περιμενω 3 βδομαδες !!!!). Αυτη την απαντηση περνω οποτε τηλεφωνησω. Υποψιαζομαι οτι η Samsung δεν θελει να αντικαταστησει το κινητο, γιατι απο τη Smartec μου "πεταξαν" ότι μπορουν, αν θελω, να "κλεισουν" το κινητο και να μου το στειλουν, χωρις αντικατασταση (η επεξεργασια του αιτηματος θα παρει χρονο, μου ειπαν. Τι να κανω; Σκεφτηκα να απευθυνθω στο συνηγορο του καταναλωτη, αλλα θα βγαλω ακρη; Πως μπορω να επικοινωνησω με τη "μαμα" Samsung ; Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

τα branded cosmote εχoυν 2.3.5 φιλε NICKMRG . καπου διαβασα int70 οτι αυτη που λες ειναι ναι μεν official αλλα test rom. ετσι ειναι? . και μια ερωτηση. οταν πηρα το κινητο ηταν cosmote 2.3.3 μετα εβαλα την unbranded 2.3.4 και τωρα την 2.3.5 παλι cosmote . σε ολες τις αναβαθμισεις ο kernel ειναι ο ιδιος 2.6.35.7 . ετσι πρεπει να ειναι? Edited by sotirisf
Link to comment
Share on other sites

Νεα από Galaxy S2 με προβλημα κλησεων.

Παιδια help, καποιος από τη Smartec ή την Samsung Ελλας με δουλευει. Το κινητό (οπως ειχα γραψει) ειναι απο τις 12 Νοεμβριου στο service για να (ξανα)δουν το προβλημα με τις κλησεις. Οταν τους ρωταω τι γινεται μου απαντουν οτι ειναι σε καποιον προισταμενο και το βλεπει. Εχουν δε κανει (απο τις 17/11) ερωτημα στη Samsung για αντικατασταση. Η Samsung (εξυπηρετηση πελατων) απαντα οτι οντως εχει γινει το αιτημα και το προωθησαν στα κεντρικα και να περιμενω (ήδη περιμενω 3 βδομαδες !!!!). Αυτη την απαντηση περνω οποτε τηλεφωνησω. Υποψιαζομαι οτι η Samsung δεν θελει να αντικαταστησει το κινητο, γιατι απο τη Smartec μου "πεταξαν" ότι μπορουν, αν θελω, να "κλεισουν" το κινητο και να μου το στειλουν, χωρις αντικατασταση (η επεξεργασια του αιτηματος θα παρει χρονο, μου ειπαν. Τι να κανω; Σκεφτηκα να απευθυνθω στο συνηγορο του καταναλωτη, αλλα θα βγαλω ακρη; Πως μπορω να επικοινωνησω με τη "μαμα" Samsung ; Καμια ιδεα;

 

Να πάρεις ο ίδιος τηλέφωνο στην Samsung hellas και να τους πεις ότι αν σε μια βδομάδα δεν σου βρουν λύση, θα το δημοσιεύσεις σε όλα τα σχετικα φορα και sites και θα κοινοποίησεις την επιστολή σου στα κεντρικά της Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις ο ίδιος τηλέφωνο στην Samsung hellas και να τους πεις ότι αν σε μια βδομάδα δεν σου βρουν λύση, θα το δημοσιεύσεις σε όλα τα σχετικα φορα και sites και θα κοινοποίησεις την επιστολή σου στα κεντρικά της Samsung.

Καποιος τροπος επικοινωνίας με τα κεντρικα; Γιατι στο μεν site της Κορεας ειναι ολα στα κορεατικα (!) στο δε Αμερικανικο δεν υπαρχει καποιο direct mail

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. η συσκευη μου ειναι unbranded και την εχω κανει update σε 2.3.4 μεσω του kies.

απορια: ειναι οντως η πιο προσφατη version ή κατι δε γινεται σωστα πλεον στο kies;αν ναι,ποτε αναμενεται η διαολο-2.3.5;

δε θελω να μπω σε ταλαιπωρια να κανω root και να περασω καποια custom rom, (ξερει καποιος να μου πει αν χανω μ'αυτον τον τροπο τα samsung hubs ή καποια αλλη εφαρμογη της samsung; )

 

ασχετο, στο θεμα της μπαταριας, ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. εχω το κινητο απο τα μεσα Αυγουστου και με λογικη χρηση (μιση-μια ωρα κλησεις, λιγο wifi, λιγο browsing, λιγο παιχνιδια, gps κλειστο), ειμαι σταθερα στις 2 μερες, πολλες φορες και κατι παραπανω.

Για να το πετυχω αυτο με βοηθησαν καποιες απο τις οδηγιες ενος post αλλου φορουμ, που δε μπορω να ποσταρω εδω (μου το βγαζει με αστερακια). Αν υπαρχει καποιος τροπος να σας οδηγησω, ας μου πει καποιος που ξερει το πως.

Να σημειωσω επισης οτι εχω μονιμα ενεργοποιημενη και την "εξοικονομηση ενεργειας συστηματος"

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι μεγάλη κατανάλωση μπορεί να δημιουργήσει μια κακή εφαρμογή όπως το GPS status

Μέσα σε 2-3 λεπτά που το περιεργάστηκα πριν το πετάξω ήταν υπεύθυνο για το 17% των απωλειών.

 

http://img.tapatalk.com/298205ac-1279-4809.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επισυναπτω εδω το ποστ που ανεφερα παραπανω σαν txt αρχειο και ενα screencapture απ'το κινητο μου αυτη τη στιγμη για του λογου το αληθες...
Link to comment
Share on other sites

Επισυναπτω εδω το ποστ που ανεφερα παραπανω σαν txt αρχειο και ενα screencapture απ'το κινητο μου αυτη τη στιγμη για του λογου το αληθες...

 

εγω ειμαι στην δευτερη μερα τωρα και ειμαι 64%..

θα ανεβασω screenshot μολις παει τριτη μερα :lol:

 

μιλησα ηδη σε τηλεφωνο 50 λεπτα σε αυτες τις δυο μερες,εστειλα 100+ sms,επαιξα κανα 15 λεπτα angry birds,λιγο facebook,email και κατεβασα καμια 30 wallpapers απο zedge και καμια 5-6 ringtones και το κλασσικο χαζεμα στο κινητο (βαλε widget βγαλε widget βαλε αυτο και βγαλε αυτο) :):)

φωτεινοτητα στο αυτοματο και το βραδυ κλεινω το wifi !!

χρησιμοποιω την λεομαρ checkrom revolution HD

 

ειμαι απλα υπερεντυπωσιασμενος με την απλη χρηση που του εκανα και ειναι στο 64% η μπαταρια και εκλεισα 2 μερες και 1 ωρα :D

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

τα branded cosmote εχoυν 2.3.5 φιλε NICKMRG.

Εγώ ρώτησα για τα unbranded κι όχι τα branded. Αν έχει διαβάσει κάποιος κάτι για το πότε θα πάρουμε επίσημα από το Kies την ελληνική unbranded 2.3.5...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τοτε που περασα τη 2.3.6 το κινητο κανει περιπου 4 φορες την ημερα restart μονο του. Δεν αντιμετωπιζω αλλο προβλημα. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι μεγάλη κατανάλωση μπορεί να δημιουργήσει μια κακή εφαρμογή όπως το GPS status

Μέσα σε 2-3 λεπτά που το περιεργάστηκα πριν το πετάξω ήταν υπεύθυνο για το 17% των απωλειών.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Το GPS Status είχει πρόβλημα με την 2.3.4 γιατί το ανοίγεις για λίγο και όταν το κλείσεις αυτό συνεχίζει να δουλεύει background και να σου τρώει τη μπαταρία.:mad:

 

Έχαι κανένας φίλος να προτείνει κάτι άλλο για να το πετάξουμε όλοι μαζί?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!Γιατί όταν ανοίγω την εξοικονόμηση ενέργειας η εναλλαγή του μενού κολαει πολυ??Μηπως χαμηλωνει η ταχυτητα του επεξεργαστη??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τοτε που περασα τη 2.3.6 το κινητο κανει περιπου 4 φορες την ημερα restart μονο του. Δεν αντιμετωπιζω αλλο προβλημα. Καμιά ιδέα?

πριν 2 μερες την εβαλα κι εγω . εκανε 2 restart απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ , νομισα οτι φταιει η 2.3.6 και ξαναγυρισα στην μαμα 2.3.4 . την επομενη μερα ξαναεκανε restart ενω ηταν αφημενο στο τραπεζι μονο του και χωρις να το εχω ακουμπησει για μια ωρα . μαλλον καποια εφαρμογη φταει . δοκιμασε να βγαλεις μια μια τις εφαρμογες μηπως καταλαβουμε τι φταει .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα για τα unbranded κι όχι τα branded. Αν έχει διαβάσει κάποιος κάτι για το πότε θα πάρουμε επίσημα από το Kies την ελληνική unbranded 2.3.5...

 

Δυστυχώς όχι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι, φοραω 2.3.4, με go launcher..ξαφνικα σημερα το πρωι το home button νεκρο!το παταω και δεν μου βγαζει την επιλογη μεταξυ go launch ή τον κανονικο...και ακομα το κουμπι ενεργοποιησης απενεργοποιησης ενω πριν μου εβγαζε τις επιλογες ''ενεροποιηση ή απενεροποιηση μεταφορας δεδομεων, και αλλες επιλογες τωρα βγαζει μονο την απενεργοποιηση...Καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις εκανα αναβαθμηση στο kies βγηκε σημερα.αρα οπου ναναι θα μας ερθει και αναβαθμiση στο s2 Edited by tsoukou
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις εκανα αναβαθμηση στο kies βγηκε σημερα.αρα οπου ναναι θα μας ερθει και αναβαθμηση στο s2

 

καλημερα , νομιζω ειναι ασχετη η αναβαθμιση του κις με τις αναβαθμισεις android αν κανω λαθος διορθοστε με

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα , νομιζω ειναι ασχετη η αναβαθμιση του κις με τις αναβαθμισεις android αν κανω λαθος διορθοστε με

 

Ορθόν, η αναβάθμιση έχει να κάνει καθαρά με το KIES και όχι με την εκάστοτε συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσβησε το κινητό μου από μπαταρία (είναι ο τρίτος κύκλος φόρτισης) και το έβαλα για φόρτιση στην πρίζα.

 

Μόλις το έβαλα σβηστό στην πρίζα, άναψε η μπαταρία στο κέντρο της οθόνης με ένα κίτρινο θαυμαστικό, το οποίο έφυγε σε 20 δευτερόλεπτα και ξεκίνησε να φορτίζει... και ακόμα τώρα φορτίζει χωρίς πρόβλημα.

 

Τι ήταν αυτό το κίτρινο θαυμαστικό βρε παιδιά? Έμεινε λίγο δεν λέω, αλλά πρέπει να ανησυχήσω?

 

Έχω απλό root με όλα stock, kernel, fw κλπ

 

Επισυνάπτω και φώτο

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι ήταν αυτό το κίτρινο θαυμαστικό βρε παιδιά? Έμεινε λίγο δεν λέω, αλλά πρέπει να ανησυχήσω?

 

Δεν έχεις λόγο ανησυχίας, έτσι δουλεύουν όλα, απλά το είδες αυτό επειδή "ξεζούμισες" την μπαταρία και σημαίνει στην ουσία ότι όσο βλέπεις το θαυμαστικό δεν έχει αρκετή ενέργεια για να ενεργοποιηθεί η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λόγο ανησυχίας, έτσι δουλεύουν όλα, απλά το είδες αυτό επειδή "ξεζούμισες" την μπαταρία και σημαίνει στην ουσία ότι όσο βλέπεις το θαυμαστικό δεν έχει αρκετή ενέργεια για να ενεργοποιηθεί η συσκευή.

 

ουφ.... σε ευχαριστώ φίλε μου... πραγματικά

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...