Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου απαντας ομως ειχες προβλημα και εφτιαξε??

στο μηλο μπλε βλεπω οχι ροζ χαχαχαχαχαχαχα

ειμαστε εκτος και δεν λεει

 

Δεν κράτησα παραπάνω απο μια ώρα την 2.3.3 που είχε. Οπότε δεν μπορω να σου πω με βεβαιότητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Όσοι έχετε πρόβλημα με την κάμερα δοκιμαστε η την ομεγκα ρομ η το πατς που έχει η συγκεκριμένη ρομ για την κάμερα.νομίζω οτι εξαφανίζεται το πρόβλημα παντελώς.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

το ξερω απλα δεν εχω ξαναπροσπαθησει κατι τετοιο και φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια............

 

Δεν κράτησα παραπάνω απο μια ώρα την 2.3.3 που είχε. Οπότε δεν μπορω να σου πω με βεβαιότητα.
οκ φιλε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορούμε να δούμε αν η συσκευή είναι Ελληνικής εισαγωγής ή όχι

2. Αν δεν είναι Ελληνικής εισαγωγής έχουμε πρόβλημα με την εγγύηση και τη Firmware μπορούμε να βάλουμε ώστε να είμαστε εντάξει από θέμα εγγύησης

3. Ποιοι τρόποι σύνδεσης με TV υπάρχουν. Η microUSB θύρα του υποστηρίζει σύνδεση HDMΙ

 

:confused:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να αγοράσω από το market του τηλεφώνου ενώ αγοράζω κανονικά από το pc?

Μου λέει ότι προέκυψε σφάλμα κατά την δημιουργία της παραγγελίας.

"An error has occurred when creating your order"

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθειας παρακαλώ. αγόρασε ο αδελφός μου χθες το galaxy s2 και όλα καλά απλά όταν το κλίνη, αντί να κλίσει κάνει επανεκκίνηση τι μπορεί να φταίει ?:confused::(
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθειας παρακαλώ. αγόρασε ο αδελφός μου χθες το galaxy s2 και όλα καλά απλά όταν το κλίνη, αντί να κλίσει κάνει επανεκκίνηση τι μπορεί να φταίει ?:confused::([/quote

 

καινουργιο το πηρε; πες του να δοκιμασει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το γαλαξια.. ολα ηταν μια χαρα. χωρις κανενα προβλημα μεχρι προχθες... καμια φορα (3 με 4 φορες τη ημερα) οταν ειναι σε αναμονη (μαυρη οθονη) κολαει, ζεσταινετε ο επεξεργαστης, τρωει την μπαταρια και πρεπει να το κλεισω μετα για να ξαναλειτουργησει... το εκανα update αλλα παλι τα ιδια.. μπορει να με βοηθεισει καποιος???? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απ' τις εφαρμογές, που εγκατέστησες, σου κάνει τη ζημιά, άρχισε να τις απεγκαθιστάς μια μια.

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Γύρνα τη γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά και τότε κατεβάζει κανονικά!!!

Το πρόβλημα είναι στα ελληνικά (!!!). Κι όμως ισχύει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το s2 2,2 μηνες και εχω δυο πρωτες αποριες οσον αφορα το βιντεο:

1.Οταν τραβαμε βιντεο δεν εχω βρει τη λειτουργια pause που εχουν ολα τα κινητα αλλα και οι βιντεοκαμερες,για να μη τραβουνται ασκοπα σκηνες,πρεπει να κλεισει το βιντεακι και να αρχισει καποιο νεο και μετα να κανουμε συρραφη?(αν ειναι ετσι ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι).

2.Χανω τα τραβηγμενα βιντεακια...ναι..ναι μετα απο μερικες ημερες δεν μπορω να τα εντοπισω ουτε στη καρτα ουτε στη μνημη του τηλεφωνου (χωρος υπαρχει παρα πολυς και στα δυο).τι γινεται?μηπως αποθηκευονται καπου σε κρυφο αρχειο?μηπως επειδη εχω ανοιχτο το συχρονισμο τα μεταφερει στο Google Gmail..δε μπορω να καταλαβω (παντως συγχρονισμο δε μπορεσα να κανω).

Συγχωρεστε μου την αρχαριοσυνη αν και ειχα και αλλα smartophones με ετουτο δε μπορω να βρω ακρη.

Παιδια Help!!! καποιος που να βοηθησει στο δευτερο σκελος, μου ετυχε επανελειμενες φορες και δε το βρισκω με τiποτε τυχαιο γεγονος τι γινεται αν μπορει να βοηθησει κανεις...φυσικα συνεδεσα το τηλ με το λαπτοπ και με USB και kissair αλλα τα βιντεακια πουθενα...ψαχτηρι υπαρχει οπως στα windows να γραψω αρχεια mp4 να δω τι θα βγαλει?

Τωρα για το πρωτο ερωτημα υπαρχει λυση μεσω androide η οριστικα η ληψη βιντεο ειναι για "παιδικη" χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απ' τις εφαρμογές, που εγκατέστησες, σου κάνει τη ζημιά, άρχισε να τις απεγκαθιστάς μια μια.

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

 

και εγω αυτο σκεφτηκα... της 2 πιο προσφατες τις εσβησα. οι αλλες που εχω ειναι παλιες αλλα παλι το ιδιο κανει...

:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο σκεφτηκα... της 2 πιο προσφατες τις εσβησα. οι αλλες που εχω ειναι παλιες αλλα παλι το ιδιο κανει...

:(:(:(:(

 

Έχεις μήπως green power premium? Στο δικό μου αυτό έκανε τη ζημιά. Αν όχι πάντως, ψάξε ξανά καλά τις εφαρμογές, το πιθανότερο είναι η ζημιά να προέρχεται απο κει

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Το μοντελο που κυκλοφορει εδω στη χωρα μας εχει NFC chip ή το εχουν μονο αυτα που βγηκαν στην Αμερικη??

Όχι το μοντέλο που ήρθε ευρώπη δεν το είχε. Μόνο τα τηλέφωνα για την αγορά της Κορέας το είχανε. Δεν γνωρίζω τις προδιαγραφές της αμερικάνικης έκδοσης.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. θελω να ρωτησω πως μπορω να παρω τις εφαρμογες μου απο το galaxy 3 και να τις μεταφερω στο s2?
Link to comment
Share on other sites

Περί αντοχής και διαφοράς υλικών μεταξύ sgs2 και "ιφονε" 4s...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα τη γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά και τότε κατεβάζει κανονικά!!!

Το πρόβλημα είναι στα ελληνικά (!!!). Κι όμως ισχύει!

αληθεια???????????

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα τη γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά και τότε κατεβάζει κανονικά!!!

Το πρόβλημα είναι στα ελληνικά (!!!). Κι όμως ισχύει!

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, ναι ισχύει αυτό το παράδοξο.......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'οσοι έχουν το λευκό μπορούν να πούνε για την αισθηση και την ποιότητα των υλικών? Είναι η ίδια με το μαύρο??
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, ναι ισχύει αυτό το παράδοξο.......
δηλαδη παιζει να κατεβαζεις το γκουγκλ μαπς??η καταλαβα λαθος?

δοκιμασα κατι- αλλαξα την γλωσσα στα αγγλικα και τις εφαρμογες που δεν μπορουσα να τις κατεβασω πριν δεν μου τις βγαζει καθολου!!!!

εντυπωσιακο.......... το βιντεο με τις τουμπες

Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

Περί αντοχής και διαφοράς υλικών μεταξύ sgs2 και "ιφονε" 4s...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw&feature=player_embedded

Φανταστικό.

Και το δικό μου που το έριξε ο μικρός μου γιος στ πλακάκια δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

Απορώ που είναι όλοι αυτοί που μιλούσαν, κυρίως προ κυκλοφορίας, για τα πλαστικά υλικά κατασκευής και για κορεάτικη συσκευή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Από την αναβάθμιση σε 2.3.4 έχω κουραστεί με κάποια χαζά που κάνει το κινητό. Συγκεκριμένα θυμίζω ότι μου πετούσε μετά επανεκκίνηση, αλλά και ανά τυχαία διαστήματα τις εφαρμογές έξω από τους φακέλους που είχα δημιουργήσει. Άλλες φορές όλες και άλλες κάποιες. Επειδή έχω ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές, κάθε φορά μου βγαίνει ο πάτος για να τις συμαζέψω. Του έκανα wipe και επανέφερα με titanium back up τα αρχεία χρήστη (όχι συστήματος) κτλ. Θα ήθελα το titanium back up να είναι πολύ πιο χρηστικό, όπως είναι στα WM το spb back up (υπάρχει άραγε κάτι αντίστοιχο και στα android;;), το οποίο με ένα απλό πάτημα επαναφέρει κυριολεκτικά ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ όπως ήταν την χρονική στιγμή που πήραμε το back up. Κρίμα, και πέρα από αυτό χάθηκαν και κάποια λίγα στοιχεία από τις σημειώσεις των επαφών μου. Μετά το wipe ευτυχώς μέχρι τώρα και μετά από δοκιμαστικές επανεκκινήσεις δεν μου πέταξε ξανά τις εφαρμογές από τους φακέλους, ΑΛΛΑ ενώ ήμουνα σε flight mode και ενεργοποίησα το κινητό, χάθηκαν από την αρχική οθόνη το κουμπί του τηλεφώνου-επαφών και τη θέση τους πήραν 2 από τις εφαρμογές που είχα, οι οποίες πλέον δεν υπήρχαν στον φάκελό τους. Μπόρεσα να τις καταργήσω μόνο με το titanium back up, ΑΛΛΑ έγινε πάλι το εξής κουφό. Πλέον το κουμπί το τηλεφώνου είναι 2ο από αριστερά και οι επαφές πρώτες!!!!!:wacko:

 

Γενικά με έχει κουράσει ΠΟΛΥΥΥΥ όλη αυτή η αστάθεια η οποία ξεκίνησε από την αναβάθμιση σε 2.3.4 και μετά, ειδικά μια που ο χρόνος μου είναι ελάχιστος για να μπορέσω να στήσω ξανά το κινητό!!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Από την αναβάθμιση σε 2.3.4 έχω κουραστεί με κάποια χαζά που κάνει το κινητό. Συγκεκριμένα θυμίζω ότι μου πετούσε μετά επανεκκίνηση, αλλά και ανά τυχαία διαστήματα τις εφαρμογές έξω από τους φακέλους που είχα δημιουργήσει. Άλλες φορές όλες και άλλες κάποιες. Επειδή έχω ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές, κάθε φορά μου βγαίνει ο πάτος για να τις συμαζέψω. Του έκανα wipe και επανέφερα με titanium back up τα αρχεία χρήστη (όχι συστήματος) κτλ. Θα ήθελα το titanium back up να είναι πολύ πιο χρηστικό, όπως είναι στα WM το spb back up (υπάρχει άραγε κάτι αντίστοιχο και στα android;;), το οποίο με ένα απλό πάτημα επαναφέρει κυριολεκτικά ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ όπως ήταν την χρονική στιγμή που πήραμε το back up. Κρίμα, και πέρα από αυτό χάθηκαν και κάποια λίγα στοιχεία από τις σημειώσεις των επαφών μου. Μετά το wipe ευτυχώς μέχρι τώρα και μετά από δοκιμαστικές επανεκκινήσεις δεν μου πέταξε ξανά τις εφαρμογές από τους φακέλους, ΑΛΛΑ ενώ ήμουνα σε flight mode και ενεργοποίησα το κινητό, χάθηκαν από την αρχική οθόνη το κουμπί του τηλεφώνου-επαφών και τη θέση τους πήραν 2 από τις εφαρμογές που είχα, οι οποίες πλέον δεν υπήρχαν στον φάκελό τους. Μπόρεσα να τις καταργήσω μόνο με το titanium back up, ΑΛΛΑ έγινε πάλι το εξής κουφό. Πλέον το κουμπί το τηλεφώνου είναι 2ο από αριστερά και οι επαφές πρώτες!!!!!:wacko:

 

Γενικά με έχει κουράσει ΠΟΛΥΥΥΥ όλη αυτή η αστάθεια η οποία ξεκίνησε από την αναβάθμιση σε 2.3.4 και μετά, ειδικά μια που ο χρόνος μου είναι ελάχιστος για να μπορέσω να στήσω ξανά το κινητό!!!!

 

Φίλε μου εφόσον είσαι ρουτ βάλε την 2.3.5 OMEGA rom του Γιάννη αφού πάρεις με το Τιτάνιουμ μπακ απ των εφαρμογών σου με τις ρυθμίσεις τους,να δεις το φως σου .Μισή ώρα δουλειά,και πολύ λέω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εφόσον είσαι ρουτ βάλε την 2.3.5 OMEGA rom του Γιάννη αφού πάρεις με το Τιτάνιουμ μπακ απ των εφαρμογών σου με τις ρυθμίσεις τους,να δεις το φως σου .Μισή ώρα δουλειά,και πολύ λέω.

 

Το έχω σκεφτεί και αυτό, αλλά.... Επί την ευκαιρία ας αδράξω την ευκαιρία (αν και ξέρω πως είμαι σε λάθος θέμα:O) και να ρωτήσω ποια είναι καλύτερη rom, η OMEGA ή η LEOΜΑR; Αισθητικά η 2η μου αρέσει περισσότερο.

 

Κάτι άλλο. Κάποιες επαφές έχουν το σήμα ''g'' στα δεξιά τους (συγχρονισμένες με google προαφνώς) και δεν μπορώ να τις σβήσω ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ!!! Γιατί και πως μπορώ να τις σβήσω;;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...