Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά σου αξίζουν πολλά μπράβο για το όλο εγχείρημα. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν να δουλέύουν άψογα!!!;)

Μια απορία, όποιος μπορεί να μου απαντήσει θα του είμαι πραγματικά ευγνόμων. κατεβάζω το αρχείο zip με το theme του Criskelo, μετά πως το κάνω εγκατάσταση::::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματικά σου αξίζουν πολλά μπράβο για το όλο εγχείρημα. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν να δουλέύουν άψογα!!!;)

Μια απορία, όποιος μπορεί να μου απαντήσει θα του είμαι πραγματικά ευγνόμων. κατεβάζω το αρχείο zip με το theme του Criskelo, μετά πως το κάνω εγκατάσταση::::confused::confused::confused:

 

Το φλασάρεις κανονικά από CWM.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σου αξίζουν πολλά μπράβο για το όλο εγχείρημα. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν να δουλέύουν άψογα!!!;)

Μια απορία, όποιος μπορεί να μου απαντήσει θα του είμαι πραγματικά ευγνόμων. κατεβάζω το αρχείο zip με το theme του Criskelo, μετά πως το κάνω εγκατάσταση::::confused::confused::confused:

 

oops, συγνωμη. Το μήνυμα πήγαινε σε άλλο topic.

Link to comment
Share on other sites

καπως βοηθα αν έχεις swype και δοκιμάσεις τα ειδικα πληκτρα που εχει για πανω κατω δεξια αριστερα αλλα δε νομιζω να σε βοηθησει ιδιαιτερα...

 

δυστυχως μονο tapatalk οπως θα γνωριζεις ηδη θα σε βοηθησει να γραφεις απροβληματιστα....

ειναι το μονο μειον απο τοτε που πρωτοβγηκε.

αυτο πχ σε htc κινητο δεν υπαρχει σαν προβλημα

 

Ενημερωνω για να μην την πατησει καποιος οπως εγω...

 

 

οποιος θελει να κατεβασει το tapatalk και εχει samsung galaxy s II να μην το αγορασει απο το μαρκετ. να μπει στις εφαρμογες της samsung ( samsung apps ) απο το κινητο του και να το κατεβασει απο εκει . ΔΩΡΕΑΝ !!!!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω το εχω παρει πριν ενα μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος οσο για τιην 2.3.4 που περασα με την αναβαθμηση δεν εχω κανενα προβλημα ολα ειναι τελεια.να ειστε καλα ολοι σας διαβαζω πολλα απο εδω και μαθαινω πολλα αν και παλιος αφου ειχα το galaxy s το πρωτο και του ειχα κανει πολλα :):):):):):)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καπως βοηθα αν έχεις swype και δοκιμάσεις τα ειδικα πληκτρα που εχει για πανω κατω δεξια αριστερα αλλα δε νομιζω να σε βοηθησει ιδιαιτερα...

 

δυστυχως μονο tapatalk οπως θα γνωριζεις ηδη θα σε βοηθησει να γραφεις απροβληματιστα....

ειναι το μονο μειον απο τοτε που πρωτοβγηκε.

αυτο πχ σε htc κινητο δεν υπαρχει σαν προβλημα

 

Δοκίμασα και το smart keyboard το οποίο έχει και βελάκια για μετακινηση του κερσορα αλλα δεν προχωρά προς τα κάτω αν γεμίσει το πλαίσιο.

Ειναι φάουλ θα δοκιμάσω και με άλλο browser.

 

EDIT

Τελικά με τον opera γίνεται μια χαρά.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, κατοχος και εγω του gs2 μια ερωτηση θα ηθελα να κανω, στην λειτουργεια του fly mode ποιες λειτουργειες του κινητου απενεργοποιουνται και ποιες μενουν ενεργοποιημενες. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και το smart keyboard το οποίο έχει και βελάκια για μετακινηση του κερσορα αλλα δεν προχωρά προς τα κάτω αν γεμίσει το πλαίσιο.

Ειναι φάουλ θα δοκιμάσω και με άλλο browser.

 

EDIT

Τελικά με τον opera γίνεται μια χαρά.

 

Φιλε με αυτο το μαυρο που σου βγαζει κατω απο τον κερσορα δεν μπορεις να τον μετακινησεις?

 

 

Sent from my Samsung Beast S2

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με αυτο το μαυρο που σου βγαζει κατω απο τον κερσορα δεν μπορεις να τον μετακινησεις?

 

 

Sent from my Samsung Beast S2

 

Δυστυχώς όχι. Μόλις φτάσει στο τέρμα του πλαισίου δεν πάει παρακάτω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, κατοχος και εγω του gs2 μια ερωτηση θα ηθελα να κανω, στην λειτουργεια του fly mode ποιες λειτουργειες του κινητου απενεργοποιουνται και ποιες μενουν ενεργοποιημενες. Ευχαριστω

 

Μονο το σημα σου κοβεται.δηλ δεν μπορεις να παρεις τηλεφωνο.

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Μόλις φτάσει στο τέρμα του πλαισίου δεν πάει παρακάτω.

 

εχεις δικιο...το δοκιμασα με το default browser και δεν γινετε...

σε αλλο site ομως πχ στο gazzetta γινετε κανονικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Την έχω φλασάρει από προχθές και είναι super!! (για τη Σκανδιναβική μιλάς έτσι? για να μην παρεξηγηθούμε..:D)

Καλή συμπεριφορά μπαταρίας, σήμα περίπου το ίδιο με την 2.3.3 που φορούσα, εξαφάνισμα της κιτρινίλας στην οθόνη (ή τουλάχιστον ελαχιστοποίηση), εμπλουτισμός των menus με κάποια επιπλέον που εγώ τουλάχιστον στην 2.3.3 δεν είχα (π.χ δυνατότητα update over the air, δυνατότητα επιλογής στην επιλογή δικτύων εδκτός του gsm only και του αυτόματου και του wcdma, και διάφορες άλλες επιλογές στις επιλογές ενέργειας κλπ. Επίσης διαφορετικός ήχος όταν διαγράφεις κείμενα :p, αλλαγή του notification bar στο εικονίδιο του ήχου). Επίσης, όλα Ελληνικά (μενού και πληκτρολόγια, apns κλπ.)

 

η συγκεκριμενη ρομ γινεται root?(πολυ σημαντικο για μενα)

sorry αν εχει απαντηθεί το ερωτημα αλλα εχω πολυ καιρο να ασχοληθώ με μη-custom rom...

ειδες καποια διαφορα στο σημα κτλ??

με αυτη την ρομ επισης στελνεις sms με 160 χαρακτηρες κανονικα η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

εχει φλασαρει κανεις την 2.3.5 που δοθηκε μερικα ποστ πιο πισω η θα ειμαι ο πρωτος???????????

Tην έχω περάσει κι εγώ απο το σάββατο. Όλα καλά!!

με αυτη την ρομ επισης στελνεις sms με 160 χαρακτηρες κανονικα η κανω λαθος?

Ναι!! :D Απλά πρεπει στις ρυθμίσεις να επιλέξεις το αλφάβητο GSM

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Η λύση:

1)Θα απενεργοποιήσεις το firewall (εγώ έχω το zonealarm) - σημαντικό- τα πάντα κλειστά!

2)Πριν ξεκινήσεις την αναβάθμιση θα περιμένεις τα windows να εγκαταστήσουν όλους τους οδηγούς. Εγκαθιστούν και μερικούς οδηγούς όταν το κινητό πρωτομπαίνει σε download mode, οπότε μπορεί την πρώτη φορά που θα κάνεις την αναβάθμιση να μην την περάσει. Άστο εσύ όμως συνδεμένο να κάνει εγκατάσταση τους οδηγούς (παίρνει αρκετή ώρα γιατί τους κατεβάζει απο τo microsoft update) και την επόμενη φορά θα στο περάσει κανονικά.

 

Τουλάχιστον σ'εμένα έτσι δούλεψε... :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, κατοχος και εγω του gs2 μια ερωτηση θα ηθελα να κανω, στην λειτουργεια του fly mode ποιες λειτουργειες του κινητου απενεργοποιουνται και ποιες μενουν ενεργοποιημενες. Ευχαριστω

 

Η λειτουργεία τηλεφώνου και bluetooth. Επίσης αν δεν κάνω λάθος απενεργοποιείται και το GPS, κατά τα άλλα δουλεύουν όλα ρολόι.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, κατοχος και εγω του gs2 μια ερωτηση θα ηθελα να κανω, στην λειτουργεια του fly mode ποιες λειτουργειες του κινητου απενεργοποιουνται και ποιες μενουν ενεργοποιημενες. Ευχαριστω

 

Μονο το σημα σου κοβεται.δηλ δεν μπορεις να παρεις τηλεφωνο.

 

Η λειτουργεία τηλεφώνου και bluetooth. Επίσης αν δεν κάνω λάθος απενεργοποιείται και το GPS, κατά τα άλλα δουλεύουν όλα ρολόι.

 

οταν θεσουμε το κινητο σε λειτουργιο πτησης απενεργοποιηται wifi , gsm-3g-H signal , bluetooth . ενω αν θες να δουλεψεις με wifi σε λειτουργια πτησης πρεπει να το ενεργοποιησησεις εκ νεου ...

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Το KIES είναι ένα απ' τα χειρότερα προγράμματα που φτιαχτήκαν για τον υπολογιστή, τελεία και παύλα. Καλύτερα να ακολουθήσεις τον οδηγό μου και να περάσεις το Firmware που θες και να είσαι και σε επίσημη κατάσταση.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παιδια πως ανταποκρινεται?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν μια βδομαδα πηρα το SG2.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα με τη συσκευη, απλα ψαχνω να βρω πως γινεται ο ηχος κλισης να μην ειναι αυξανομενος αλλα κατευθειαν να χτυπαει με σταθερη ενταση.

Στην ουσια δεν ειναι αυξανομενος απλα στην αρχη ξεκιναει να χτυπαει χαμηλα και μετα μπαινει σε κανονικο.

Ξερει κανεις πως αλλαζει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν μια βδομαδα πηρα το SG2.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα με τη συσκευη, απλα ψαχνω να βρω πως γινεται ο ηχος κλισης να μην ειναι αυξανομενος αλλα κατευθειαν να χτυπαει με σταθερη ενταση.

Στην ουσια δεν ειναι αυξανομενος απλα στην αρχη ξεκιναει να χτυπαει χαμηλα και μετα μπαινει σε κανονικο.

Ξερει κανεις πως αλλαζει αυτο?

 

αυτο δεν αλλαζει. ειναι προστασια απο την samsung για να μην χαλασει το μεγαφωνο

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν αλλαζει. ειναι προστασια απο την samsung για να μην χαλασει το μεγαφωνο

 

Σιγά την προστασία. Οι custom Rom όπως η Λεομαρ το έχει διορθώσει και χτυπάει εξ αρχής κανονικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω για να μην την πατησει καποιος οπως εγω...

 

 

οποιος θελει να κατεβασει το tapatalk και εχει samsung galaxy s II να μην το αγορασει απο το μαρκετ. να μπει στις εφαρμογες της samsung ( samsung apps ) απο το κινητο του και να το κατεβασει απο εκει . ΔΩΡΕΑΝ !!!!

 

Thanks a lot για την πληροφορία!!

 

η συγκεκριμενη ρομ γινεται root?(πολυ σημαντικο για μενα)

sorry αν εχει απαντηθεί το ερωτημα αλλα εχω πολυ καιρο να ασχοληθώ με μη-custom rom...

ειδες καποια διαφορα στο σημα κτλ??

με αυτη την ρομ επισης στελνεις sms με 160 χαρακτηρες κανονικα η κανω λαθος?

 

Σήμα χωρίς αξιοσημείωση διαφορά, sms κανονικά μέσω gsm alphabet ή με μη stock application (go sms etc.), για root δεν γνωρίζω γιατί δεν το έχω ψάξει!

 

Φιλοι μου μπορειτε εσεις που αγορασατε τον τελευταιο μηνα το κινητο και εαεις που πηρατε το λευκο.εχει λυθει το θεμα με την ροζαλια?στην φωτογραφικη καμερα εννοω!και με την κιτριναδα στην οθονη.μπορει καποιος να μου απαντησει?:)

 

Η κιτρινίλα στην οθόνη όπως και το ροζ στην κάμερα διορθώνονται με τις αναβαθμισμένες roms που βγαίνουν. Με την 2.3.5 που πέρασα προχθές σχεδόν εξαφανίστηκαν τα προβλήματα.

 

Καλησπερα, πριν μια βδομαδα πηρα το SG2.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα με τη συσκευη, απλα ψαχνω να βρω πως γινεται ο ηχος κλισης να μην ειναι αυξανομενος αλλα κατευθειαν να χτυπαει με σταθερη ενταση.

Στην ουσια δεν ειναι αυξανομενος απλα στην αρχη ξεκιναει να χτυπαει χαμηλα και μετα μπαινει σε κανονικο.

Ξερει κανεις πως αλλαζει αυτο?

 

Υπήρχε ένα patch για το galaxy s (βασικά πέρασμα καινούριου modded phone.apk) που δεν ξέρω αν ισχύει και για το s2 και προϋποθέτει το τηλέφωνο να είναι root.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω για να μην την πατησει καποιος οπως εγω...

 

 

οποιος θελει να κατεβασει το tapatalk και εχει samsung galaxy s II να μην το αγορασει απο το μαρκετ. να μπει στις εφαρμογες της samsung ( samsung apps ) απο το κινητο του και να το κατεβασει απο εκει . ΔΩΡΕΑΝ !!!!

 

Impressive! Eιχα καιρο να μπω στο Samsung Apps... Βρηκα και το ΙΜ+ δωρεαν. Καλη φαση :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Impressive! Eιχα καιρο να μπω στο Samsung Apps... Βρηκα και το ΙΜ+ δωρεαν. Καλη φαση :)

 

Δωρεάν δεν ήταν αυτό Πέτρο και στο Market?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...