Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μπερδεύτηκα βλέποντας το speedtest στο τεστ σου, το μυαλό μου πήγε αυτομάτως σε μέτρηση με wifi.. ζητώ συγνώμη για την ανακατωσούρα που προκάλεσα..:O

 

Φιλε αφου δεν χρησιμοποιεις το 3g τοτε καντο disable αφοβα...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ μπερδεύτηκα βλέποντας το speedtest στο τεστ σου, το μυαλό μου πήγε αυτομάτως σε μέτρηση με wifi.. ζητώ συγνώμη για την ανακατωσούρα που προκάλεσα..:O

 

 

 

αντε βρε συ ,σιγα την ανακατωσουρα που εφερες.Γι αυτο ειμαστε εδω για να βοηθαει ο ενας τον αλλο.Φανταζομαι θα συμφωνησου αρκετοι.

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπερδεύτηκα βλέποντας το speedtest στο τεστ σου, το μυαλό μου πήγε αυτομάτως σε μέτρηση με wifi.. ζητώ συγνώμη για την ανακατωσούρα που προκάλεσα..:O

Δεν προκάλεσες τίποτα και δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη. Γι' αυτό είμαστε παρέα εδώ, για να συζητάμε και να μαθαίνουμε όλοι μας. Σήμερα εγώ, αύριο εσύ, μεθαύριο κάποιος άλλος.όλοι έχουμε απορίες :-).

 

*** ΠΡΟΣΟΧΗ με την εφαρμογή speedtest. Οποίος κάνει τεστ με 3g/hsdpa να ξέρετε ότι ξοδεύει πολλά mb. Εμένα ξόδεψε περίπου 60 mb για 5 τεστ.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά ρε παιδιά και για την ευγένεια αλλά και για τη βοήθεια που προσφέρετε, λίγο off το ποστ βέβαια αλλά μερικά πράγματα πρέπει να λέγονται.:) Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκλεισα και εγω το Fast Dormancy και μπορω να πω οτι μπηκα ιντερνετ μεσω κοσμοτε H+ και ειναι πολυ πιο γρηγορο το κατεβασμα των σελιδων!δεν προλαβαινω να αφησω την οθονη και ανοιγει η σελιδα!!! το παρατηρησε κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκλεισα και εγω το Fast Dormancy και μπορω να πω οτι μπηκα ιντερνετ μεσω κοσμοτε H+ και ειναι πολυ πιο γρηγορο το κατεβασμα των σελιδων!δεν προλαβαινω να αφησω την οθονη και ανοιγει η σελιδα!!! το παρατηρησε κανεις αλλος?

 

Και μένα έτσι μου φαίνεται ρε φίλε..οι σελίδες με τον οπερα ανοίγουν τώρα σε δευτερόλεπτα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και καιρο το χω απενεργοποιησει το fast dormancy παιδια και με cosmote εχω πολυ καλυτερες ταχυτητες με 3g...η αληθεια βεβαια ειναι οτι δεν εχω παρατηρησει τοσο μεγαλη διαφορα στην μπαταρια...

 

Sent from another GalaxyII

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Η ΚΙ3 ειναι επισημη εκδοση η μονο η ΚΙ8 ειναι η επισημη 2.3.5?

 

νομίζω μονο η KI8 αλλα δεν πρέπει να έχει κυκλοφορήσει ακόμα...αναμένεται όπου νάνε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους συνφορουμιτες-ιτησσες.....εκατσα και περασα μερικα αρχεια μουσικης στο κινητο μου τα οποια αρχεια ειναι γραμμενα με ελληνικους χαρακτηρες στο pc....στο κινητο μου μεσα απο το file manager τα βγαζει με τους ελληνικους χαρακτηρες κανονικα αλλα οταν παω να παιξω την μουσικη απο το εικονιδιο ΜΟΥΣΙΚΗ μου τα βγαζει με συμβολα.....γνωριζει καποιος κατι επι του θεματος? ευχαριστω προκαταβολικα

Αλεξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απλή ερώτηση μιας και σκοπεύω να πουλήσω το κινητό μου, σε περίπτωση που κάνω "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" για να διαγράψω όλα τα δεδομένα μου, η συσκευή θα παραμείνει στην τελευταία επίσημη rom που έχω ήδη περασμένη ή θα επιστρέψει σε αυτήν που είχε ήδη εγκατεστημένη όταν την αγόρασα από το κατάστημα; Ευχαριστώ προκαταβολικώς.:)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το SVOX για την ελληνική εκφώνηση κειμένου αλλά και εισερχομένων κλήσεων και εδώ θέλω να σταθώ.

Όταν δέχομαι μια κλήση από αριθμό ο οποίος δεν είναι καταχρώμενος στις επαφές του στυλ: +306970ΧΧΧΧΧΧ, η εκφώνηση γίνεται ολογράφως, απαγγέλλοντας ως εξής: «εισερχόμενη κλήση από συν, τριακόσια έξι δισεκατομμύρια, εννιακόσια εβδομήντα τρία εκατομμύρια…» και κάτι χειλάδες !!!! Λες και αναφέρεται στα λεφτά που φάγαμε όλοι μαζί !!! :lol::lol::lol:

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γ αυτό?

Edited by Vega-Thess
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απλή ερώτηση μιας και σκοπεύω να πουλήσω το κινητό μου, σε περίπτωση που κάνω "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" για να διαγράψω όλα τα δεδομένα μου, η συσκευή θα παραμείνει στην τελευταία επίσημη rom που έχω ήδη περασμένη ή θα επιστρέψει σε αυτήν που είχε ήδη εγκατεστημένη όταν την αγόρασα από το κατάστημα; Ευχαριστώ προκαταβολικώς.:)

 

καλησπερα, σε αυτη την περιπτωση το τηλεφωνο θα παραμεινει στην ρομ που εχεις βαλει εσυ και οχι στην εργοστασιακη του!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σε αυτη την περιπτωση το τηλεφωνο θα παραμεινει στην ρομ που εχεις βαλει εσυ και οχι στην εργοστασιακη του!

 

Επιβεβαιώνω μιας και πρόλαβα και την έκανα τελικά την επαναφορά..:lol:

 

Ευχαριστώ Τάσο!:)

Link to comment
Share on other sites

Συνδέοντας το S II με το PC μου το Kies μου έβγαλε μήνυμα ότι υπάρχει νέας έκδοση υλικολογισμικού για την συσκευή. Προσπάθησα τρείς φορές να το κάνω αλλά κάπου στο τέλος της διαδικασίας το τηλέφωνο ξαφνικά αποσυνδέεται και το kies δεν το βλέπει.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω μονο η KI8 αλλα δεν πρέπει να έχει κυκλοφορήσει ακόμα...αναμένεται όπου νάνε..

 

Δηλαδη η ΚΙ3 ειναι απο καποιον developer?ρωταω γιατι εβλεπα στο xda διαφορα πραγματα για την συγκεκριμενη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα (με τη 2.3.3 ) ενώ ενημερώνω τον καιρό μεσω wifi, δεν αλλάζει ο καιρός στο φόντο..π..χ. προχθες που αρχισαν οι βροχές άλλαξε, αλλά απο τότε ενώ δείχνει πάλι συννέφα και ήλιο , στο φόντο πέφτουν κεραυνοί! Γενικά δεν υπάρχει άμεση ενημέρωση του φόντου απο τον καιρό.. Και το φόντο και ο καιρός είναι αυτα που είχε μέσα..
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω μιας και πρόλαβα και την έκανα τελικά την επαναφορά..:lol:

 

Ευχαριστώ Τάσο!:)

 

παρακαλω για αυτο ειμαστε εδω για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

εχει φλασαρει κανεις την 2.3.5 που δοθηκε μερικα ποστ πιο πισω η θα ειμαι ο πρωτος???????????

 

Την έχω φλασάρει από προχθές και είναι super!! (για τη Σκανδιναβική μιλάς έτσι? για να μην παρεξηγηθούμε..:D)

Καλή συμπεριφορά μπαταρίας, σήμα περίπου το ίδιο με την 2.3.3 που φορούσα, εξαφάνισμα της κιτρινίλας στην οθόνη (ή τουλάχιστον ελαχιστοποίηση), εμπλουτισμός των menus με κάποια επιπλέον που εγώ τουλάχιστον στην 2.3.3 δεν είχα (π.χ δυνατότητα update over the air, δυνατότητα επιλογής στην επιλογή δικτύων εδκτός του gsm only και του αυτόματου και του wcdma, και διάφορες άλλες επιλογές στις επιλογές ενέργειας κλπ. Επίσης διαφορετικός ήχος όταν διαγράφεις κείμενα :p, αλλαγή του notification bar στο εικονίδιο του ήχου). Επίσης, όλα Ελληνικά (μενού και πληκτρολόγια, apns κλπ.)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα (με τη 2.3.3 ) ενώ ενημερώνω τον καιρό μεσω wifi, δεν αλλάζει ο καιρός στο φόντο..π..χ. προχθες που αρχισαν οι βροχές άλλαξε, αλλά απο τότε ενώ δείχνει πάλι συννέφα και ήλιο , στο φόντο πέφτουν κεραυνοί! Γενικά δεν υπάρχει άμεση ενημέρωση του φόντου απο τον καιρό.. Και το φόντο και ο καιρός είναι αυτα που είχε μέσα..

Σε εμένα με 2.3.3 & 2.3.4 με ενημέρωση WiFi και 3g ο καιρός ενημερώνεται ανά 3ωρο και είναι σχεδόν πάντα σωστός.

 

Δηλαδή το site που μας δίνει τον καιρό ενημερώνεται ανά 30 λεπτά από Ελλάδα και μας ενημερώνει και εμάς. Εϊναι το ίδιο παντού weather.com κλπ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Την έχω φλασάρει από προχθές και είναι super!! (για τη Σκανδιναβική μιλάς έτσι? για να μην παρεξηγηθούμε..:D)

Καλή συμπεριφορά μπαταρίας, σήμα περίπου το ίδιο με την 2.3.3 που φορούσα, εξαφάνισμα της κιτρινίλας στην οθόνη (ή τουλάχιστον ελαχιστοποίηση), εμπλουτισμός των menus με κάποια επιπλέον που εγώ τουλάχιστον στην 2.3.3 δεν είχα (π.χ δυνατότητα update over the air, δυνατότητα επιλογής στην επιλογή δικτύων εδκτός του gsm only και του αυτόματου και του wcdma, και διάφορες άλλες επιλογές στις επιλογές ενέργειας κλπ. Επίσης διαφορετικός ήχος όταν διαγράφεις κείμενα :p, αλλαγή του notification bar στο εικονίδιο του ήχου). Επίσης, όλα Ελληνικά (μενού και πληκτρολόγια, apns κλπ.)

 

NAI για αυτην μιλαω την φλασαρα τωρα και θα ασχολιθω πιο μετα να ψαξω ολα αυτα που μου ειπες σε ευχαριστω πολλυ πολλυ!!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

@ggazas Ναι ο καιρός οκ..Εγω εχω live φοντο απο πισω το οποιο ενημερωνεται καθε ολυμπιαδα...Ε΅ξω ζεστη , στο κινητο κεραυνοι και σταλες στην οθονη..Αυτο δεν ξερω πως φτιαχνεται...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει κάποιος να μου πει πως μετακινούμαστε προς τα κάτω όταν γράφουμε απο το SGS2 ένα ποστ εδώ στο φόρουμ και γεμίσει το πλαίσιο?

Δοκίμασα με τον κερσορα αλλα δεν τα κατάφερα. Εννοώ πως μπορω να μετακινουμαι πάνω κάτω στο κείμενο όταν ειναι μεγαλύτερο απο το πλαίσιο και μέρος του κρύβεται πάνω η κάτω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει κάποιος να μου πει πως μετακινούμαστε προς τα κάτω όταν γράφουμε απο το SGS2 ένα ποστ εδώ στο φόρουμ και γεμίσει το πλαίσιο?

Δοκίμασα με τον κερσορα αλλα δεν τα κατάφερα. Εννοώ πως μπορω να μετακινουμαι πάνω κάτω στο κείμενο όταν ειναι μεγαλύτερο απο το πλαίσιο και μέρος του κρύβεται πάνω η κάτω.

 

καπως βοηθα αν έχεις swype και δοκιμάσεις τα ειδικα πληκτρα που εχει για πανω κατω δεξια αριστερα αλλα δε νομιζω να σε βοηθησει ιδιαιτερα...

 

δυστυχως μονο tapatalk οπως θα γνωριζεις ηδη θα σε βοηθησει να γραφεις απροβληματιστα....

ειναι το μονο μειον απο τοτε που πρωτοβγηκε.

αυτο πχ σε htc κινητο δεν υπαρχει σαν προβλημα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...