Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και το προηγούμενο ποστ (για άγνωστο λόγο-δεν μου επιτρέπει και την "Τροποποίηση") δεν εμφανίστηκε κανονικά στο ξαναστέλνω Τάσο!;)

 

μενου>ρυθμισεις>εφαρμογες> διαχειριση εφαρμογων> Ολα > βρισκεις την εφαρμογη που θες και πατας διαγραφη δεδομενων και διαγραφη μνημης cache και μετα παε και κανεις καταργηση εγκαταστασης. ετσι φευγουν ολα τα σκουπιδια!

 

Nαι αλλά αν διαγράψουμε την εφαρμογή μέσα απ'τις υπόλοιπες εφαρμογές, δεν σβήνεται και η cache της ταυτόχρονα; Έτσι νόμιζα, εκτός κι αν διαγράφουμε την cache πρώτα προληπτικά και μετά την υπόλοιπη εφαρμογή για να είμαστε σίγουροι ότι σβήστηκε για τα καλά..:O

 

Edit: Την απάντησή μου την πήρα μηνυματωδώς πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και το προηγούμενο ποστ (για άγνωστο λόγο-δεν μου επιτρέπει και την "Τροποποίηση") δεν εμφανίστηκε κανονικά στο ξαναστέλνω Τάσο!;)

 

 

 

Nαι αλλά αν διαγράψουμε την εφαρμογή μέσα απ'τις υπόλοιπες εφαρμογές, δεν σβήνεται και η cache της ταυτόχρονα; Έτσι νόμιζα, εκτός κι αν διαγράφουμε την cache πρώτα προληπτικά και μετά την υπόλοιπη εφαρμογή για να είμαστε σίγουροι ότι σβήστηκε για τα καλά..:O

 

Edit: Την απάντησή μου την πήρα μηνυματωδώς πάντως :)

 

ετσι ακιβως :)

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια δυσκολη αποφαση να κανω! και θελω να μαθω λιγες γνωμες.. Ειμαι κατοχος του Samsung GS2 που πραγματικα ειναι απιστευτο τηλεφωνο σε ολα. Ειναι πολυ καλυτερο απο τα αλλα "δυνατα" smartphones που υπαρχουν στην αγορα. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το κινητο που εχω , δεν μου παρουσιασε καποιο προβλημα.

Το θεμα ειναι επειδη κυριως που αρεσει να αλλαζω κινητα ευκολα θα ηθελα να δοκιμασω να αγορασω το νεο iphone4s ... Γνωριζω οτι το κινητο μου πολυ πιθανον ειναι πολυ καλυτερο απο εκεινο της apple, αλλα δεν παυει να με μαγευει γιατι ειναι ενα iphone ολοκαινουργιο. πραγματικα εχω μπει σε διαφορες σκεψεις να το πωλησω για να αγορασω το νεο iphone4s... αξιζει κατι τετοιο? δεν ειχα ποτε iphone ουτε γνωριζω το IOS της apple..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια δυσκολη αποφαση να κανω! και θελω να μαθω λιγες γνωμες.. Ειμαι κατοχος του Samsung GS2 που πραγματικα ειναι απιστευτο τηλεφωνο σε ολα. Ειναι πολυ καλυτερο απο τα αλλα "δυνατα" smartphones που υπαρχουν στην αγορα. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το κινητο που εχω , δεν μου παρουσιασε καποιο προβλημα.

Το θεμα ειναι επειδη κυριως που αρεσει να αλλαζω κινητα ευκολα θα ηθελα να δοκιμασω να αγορασω το νεο iphone4s ... Γνωριζω οτι το κινητο μου πολυ πιθανον ειναι πολυ καλυτερο απο εκεινο της apple, αλλα δεν παυει να με μαγευει γιατι ειναι ενα iphone ολοκαινουργιο. πραγματικα εχω μπει σε διαφορες σκεψεις να το πωλησω για να αγορασω το νεο iphone4s... αξιζει κατι τετοιο? δεν ειχα ποτε iphone ουτε γνωριζω το IOS της apple..

 

Είσαι off-topic. Ψάξε και βρες το ανάλογο θέμα.

 

Swyped from my GT-I9100 using tapatalk.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

βρέθηκα κ εγώ κάποια στιγμή στο δίλημμα το δικό σου...μπορείς να διαβάσεις άπειρες γνώμες εδώ και μάλιστα πρόσφατα στο θέμα για τις προπαραγγελίες του 4s αλλά και σε αυτό για την παρουσίαση της προηγούμενης Τρίτης.γούστα είναι αυτά, το καλύτερο θα ήταν αν είχες κάποιον να σου δανείσει ενα 4αρι για να μπορέσεις να συγκρίνεις στην καθημερινότητα..βέβαια υπάρχουν εδώ χρήστες που τα έχουν και τα δυο-βλέπε parafron (σορρυ δεν ξέρω το πραγματικό του όνομα)- οπότε θα σου πουν περισσότερα..αυτό που προσωπικά θα με προβλημάτιζε στη μετάβαση αυτή είναι το μέγεθος της οθόνης που τώρα που το συνήθισα μου είναι δύσκολο να γυρίσω σε μικρότερη.ειδικά στην πλοήγηση στο διαδίκτυο το κινητό μας είναι top.αυτά από μένα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να κατεβάσουμε την 2.3.5 από εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693550#post3693550

 

Λέει ότι είναι Σκανδιναβική.Τι διαφορά θα έχει από την ελληνική;Το συνιστάτε;

Ninty.gr - Greek Nintendo Community
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια δυσκολη αποφαση να κανω! και θελω να μαθω λιγες γνωμες.. Ειμαι κατοχος του Samsung GS2 που πραγματικα ειναι απιστευτο τηλεφωνο σε ολα. Ειναι πολυ καλυτερο απο τα αλλα "δυνατα" smartphones που υπαρχουν στην αγορα. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το κινητο που εχω , δεν μου παρουσιασε καποιο προβλημα.

Το θεμα ειναι επειδη κυριως που αρεσει να αλλαζω κινητα ευκολα θα ηθελα να δοκιμασω να αγορασω το νεο iphone4s ... Γνωριζω οτι το κινητο μου πολυ πιθανον ειναι πολυ καλυτερο απο εκεινο της apple, αλλα δεν παυει να με μαγευει γιατι ειναι ενα iphone ολοκαινουργιο. πραγματικα εχω μπει σε διαφορες σκεψεις να το πωλησω για να αγορασω το νεο iphone4s... αξιζει κατι τετοιο? δεν ειχα ποτε iphone ουτε γνωριζω το IOS της apple..

 

Αν και εισαι off topic πες μου τι ζητας απο ενα κινητο για να σου πω αν αξιζει να αλλαξεις η οχι...

 

Sent from my Samsung Beast S2

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΥΠ'ΑΡΙΘΜ. 1 ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ RESTARTS ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ είναι

ο dolphin browser HD.

Όσοι τον έχετε παρατηρήστε το και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

Προσωπικά την έχω πατήσει twice μία με το galaxy s και τώρα και με το galaxy s2 με τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΥΠ'ΑΡΙΘΜ. 1 ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ RESTARTS ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ είναι

ο dolphin browser HD.

Όσοι τον έχετε παρατηρήστε το και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

Προσωπικά την έχω πατήσει twice μία με το galaxy s και τώρα και με το galaxy s2 με τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Εγώ που τον χρησιμοποιώ καθημερινά δεν εχω κανένα προβλημα με τον Dolphin

Μόνο στην criskelo μου έκανε απο κανένα force close, αλλά πολύ σπάνια

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΥΠ'ΑΡΙΘΜ. 1 ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ RESTARTS ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ είναι

ο dolphin browser HD.

Όσοι τον έχετε παρατηρήστε το και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

Προσωπικά την έχω πατήσει twice μία με το galaxy s και τώρα και με το galaxy s2 με τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

εισαι σιγουρος? τον εχω καιρο και δε μου εχει παρουσιασει προβληματα . τωρα τελευταια ξεκινησαν τα restarts.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να κατεβάσουμε την 2.3.5 από εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693550#post3693550

 

Λέει ότι είναι Σκανδιναβική.Τι διαφορά θα έχει από την ελληνική;Το συνιστάτε;

 

για να υπαρχει στον οδηγο μπορεις να την βαλεις !

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες κατι που παρατηρησα και δεν ξερω αν το εχει αναφερει κανενας αλλος...οταν βαζουμε τη συσκευη σε flight mode ενεργοποιητε αυτοματα το fast dormancy...οποτε μη ξεχνατε μετα να το ξανακανετε disable...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες κατι που παρατηρησα και δεν ξερω αν το εχει αναφερει κανενας αλλος...οταν βαζουμε τη συσκευη σε flight mode ενεργοποιητε αυτοματα το fast dormancy...οποτε μη ξεχνατε μετα να το ξανακανετε disable...

 

Sent from my iphone 4

Τι είναι αυτό? Πως το κάνουμε disable?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στο πνεύμα της ανανέωσης δημιουργήθηκε το παρόν θέμα με σκοπό.. να εξυπηρετηθούμε καλύτερα!

 

Για άλλη μια φορά όμως, ας εξηγήσω πως δουλεύει το forum μας!

 

 

  • Για απορίες, προβληματα αλλά και συζήτηση γύρω από τη συσκευή μας, απευθυνόμαστε εδώ:
[ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Galaxy S II Μέρος ΙΙ
 
 
Για διάφορα mods/hacks χρησιμοποιούμε αυτό: Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II Μέρος ΙΙ
 
 
Χρήσιμοι οδηγόι: Επίσημα Firmwares: Ελληνικά και μη, Root στο Samsung Galaxy S II, Οδηγός Εγκατάστασης Custom Rom στο Samsung Galaxy S II
 
 
Ψάχνετε κάποια εφαρμογή; Δεν απευθυνεστε σε κανένα από τα παραπάνω αλλά στην Ενότητα του Android ! Αυτό γίνεται γιατί οι εφαρμογές που χρησιμοποιεί το Galaxy S II είναι ίδιες με τα περισσότερα Android κινητά και εκεί έχετε μεγαλύτερες πιθανότητες να πάρετε την απάντηση που ψάχνετε. Εξαιρούνται εφαρμογές αποκλειστικά για το Galaxy S II όπως πχ το Audioboost.

 

Καλή περιήγηση λοιπόν! ;)

Πάμε άλλη μία. Για διάφορα mods/hacks χρησιμοποιούμε αυτό: Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II Μέρος ΙΙ

 

Ό,τι μηνύματα που αφορούν kernels/hacks/mods και τα σχετικά θα διαγράφονται χωρίς προειδοποιήση. Ευχαριστώ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησε κανείς ότι με την 2.3.4 άλλαξε η ονομασία των φωτογραφιών; Τώρα πια είναι χωρίς παύλες
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι είναι αυτό κι από που απενεργοποιειται;

:p

 

Το τι ειναι μπορεις με ενα googlαρισμα να μαθεις.. το σιγουρο ειναι οτι καταναλωνει μπαταρια...για να το απενεργοποιησεις πληκτρολογεις στον dialer *#9900#

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το τι ειναι μπορεις με ενα googlαρισμα να μαθεις.. το σιγουρο ειναι οτι καταναλωνει μπαταρια...για να το απενεργοποιησεις πληκτρολογεις στον dialer *#9900#

 

Sent from my iphone 4

 

έχω την εντύπωση όμως οτι αν το απενεργοποιήσεις πέφτει και η ταχύτητα στο 3g-Η internet. βέβαια βελτιώνεται η διάρκεια της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες κατι που παρατηρησα και δεν ξερω αν το εχει αναφερει κανενας αλλος...οταν βαζουμε τη συσκευη σε flight mode ενεργοποιητε αυτοματα το fast dormancy...οποτε μη ξεχνατε μετα να το ξανακανετε disable...

 

Sent from my iphone 4

 

Ναι το παρατήρησα και εγώ αυτό, αλλά εγώ χρησιμοποιώ αρκετά το airplane mode, οπότε είναι λίγο δύσκολο να κάνω κάθε φορά το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες κατι που παρατηρησα και δεν ξερω αν το εχει αναφερει κανενας αλλος...οταν βαζουμε τη συσκευη σε flight mode ενεργοποιητε αυτοματα το fast dormancy...οποτε μη ξεχνατε μετα να το ξανακανετε disable...

 

Sent from my iphone 4

 

φιλε μου το κινητο απο εργοστασιο ερχεται με ενεργοποιημενο το fast dormancy οποτε ειτε το βαλεις σε λειτουργια πτησης ειτε οχι παραμενει ενεργο. εκτος και αν το κλεισεις εσυ ! παντως καλα εκανες και το ανεφερες για να μαθαινουμε πιο πολλα!

 

http://www.ctrlplusz.com/2011/07/disable-fast-dormancy-improve-battery-life-on-the-galaxy-s-ii/

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το κινητο απο εργοστασιο ερχεται με ενεργοποιημενο το fast dormancy οποτε ειτε το βαλεις σε λειτουργια πτησης ειτε οχι παραμενει ενεργο. εκτος και αν το κλεισεις εσυ ! παντως καλα εκανες και το ανεφερες για να μαθαινουμε πιο πολλα!

 

http://www.ctrlplusz.com/2011/07/disable-fast-dormancy-improve-battery-life-on-the-galaxy-s-ii/

 

Αυτο εννουσα βρε φιλε...οτι αν καποιος το εχει disable και βαλει τη συσκευη σε flight mode γινεται enable απο μονο του...παντως ειναι απο τα top tips για την καταναλωση της μπαταριας

 

Sent from my iPhone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννουσα βρε φιλε...οτι αν καποιος το εχει disable και βαλει τη συσκευη σε flight mode γινεται enable απο μονο του...παντως ειναι απο τα top tips για την καταναλωση της μπαταριας

 

Sent from my iPhone 4

 

ξερεις αν το υποστηριζει η vodafone;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν το υποστηριζει η vodafone;

 

Δεν εχω ιδεα φιλε...παντως η διαφορα στην καταναλωση ειναι αισθητη

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα φιλε...παντως η διαφορα στην καταναλωση ειναι αισθητη

 

Sent from my iphone 4

Δηλαδη να το κανουμε disable;Μην παθει τπτ και τρεχουμε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...