Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω σε ρωτάει πριν ξεκινήσει η αναβάθμιση. Κάπου τσεκάρεις αρχικά και εν συνεχεία επιλέγεις τι θέλεις να κανείς backup

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω σε ρωτάει πριν ξεκινήσει η αναβάθμιση. Κάπου τσεκάρεις αρχικά και εν συνεχεία επιλέγεις τι θέλεις να κανείς backup

 

Thanks!Μαλλον ομως θα την αποφυγω την αναβαθμιση προς το παρον αφου δεν προσφερει κατι καινουργιο που να εχω αναγκη..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks!Μαλλον ομως θα την αποφυγω την αναβαθμιση προς το παρον αφου δεν προσφερει κατι καινουργιο που να εχω αναγκη..

Sent

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κιες μου βγαζει οταν ανοιγει ο υπολογιστης οτι υπαρχει αναβαθμιση υλικολογισμικου,αλλα τιποτα δεν γινετε οταν βαζω το κινητο.

Στην μπαταρια δεν εχω δει καποια διαφορα λειτουργει καλα.....το καλο που εχει γινει ειναι το κιτρινο στην οθονη εξαφανιστηκε.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επανω αριστερα αρχειο ,μεταφορα λιστας i tunes καπως ετσι στην βιβλιοθηκη

 

το δοκιμασα αλλα μου προσθετει μονο 106 τραγουδια απο τα 1000 που εχει!!!!:O

Link to comment
Share on other sites

επισης προσπαθω να σβησω απο την καρτα μνημης και μου βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να καταργησω την προστασια εγγραφης!!

πως γινεται αυτο!

πολυ παιδεμα!το iphone ηταν πιο απλο!:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπορω να συνδεθω με το wifi του σπιτιου μου?το βλεπει κανονικα,βγαζει συνδεση και μετα αποσυνδεση.εχω κονεξ<συμειοτεων οτι στα γυρω ελευθερα δικτυα δεν υπαρχει προβλημα>......ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις. Αφού άρχισα να το σετάρω κάποια στιγμή μου άνοιξε ένα παράθυρο με εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες και κάποιες που είναι περασμένες αλλά δεν έχουν εγκατασταθεί. αφού λοιπόν ξεκίνησα να τις εγκαθιστώ κάποια στιγμή γύρισα στο αρχικό μενού πριν προλάβω να τις εγκαταστήσω όλες. ψάχνω εδώ και ώρες και δεν μπορώ να βρω το συγκεκριμένο παράθυρο που δείχνει ποιες εφαρμογές δεν είναι εγκατεστημένες.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπορω να συνδεθω με το wifi του σπιτιου μου?το βλεπει κανονικα,βγαζει συνδεση και μετα αποσυνδεση.εχω κονεξ<συμειοτεων οτι στα γυρω ελευθερα δικτυα δεν υπαρχει προβλημα>......ευχαριστω εκ των προτερων

 

Κάνε reboot στο ρούτερ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ένα χεράκι βοήθειας, το τηλέφωνό μου είναι

PDA : KG1

PHONE :KG1

CSC : KG1

5 Ιουλίου 2011

Κατέβασα από VODAFONE στο PC αυτό: 1. GT-I9100_VGR_I9100BUKG2_I9100BUKG1_I9100VGRKE2.TAR

kai 2. Kernel_I9100BUKG2.TAR

Πώς τα παιρνάμε???

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά πως είναι δυνατόν να έδωσε μέσα σε λίγες ημέρες δυο αναβαθμίσεις η Samsung Hellas .Και γιατί δεν έδινε απευθείας την 2.3.5.;:confused:

 

το έχω αναφέρει και πιο πίσω, ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση σε 2.3.5! αλλά προφανώς εξαρτάται από τη rom πού έχεις τώρα, από πού είναι το κινητό, κι αν είναι branded.

 

καλά, μόνο σε εμένα έβγαλε την αναβάθμιση ρε παιδιά;

το csc μου είναι i9100OXAKI3

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω κάποιες εφαρμογές backup μέσω του Titanium στην εσωτερική μνήμη του κινητού (δεν έχω κάρτα μνήμης) και μετά κάνω wipe data, τα κρατάει ωστε να τα επαναφέρω μετά? Η σβήνονται και αυτά με το wipe?
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ασχολουμε με επισημες roms βλεπω οτι η sam hellas τα παει μια χαρα με τις αναβαθμισεις...περιεργο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το έχω αναφέρει και πιο πίσω, ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση σε 2.3.5! αλλά προφανώς εξαρτάται από τη rom πού έχεις τώρα, από πού είναι το κινητό, κι αν είναι branded.

 

καλά, μόνο σε εμένα έβγαλε την αναβάθμιση ρε παιδιά;

το csc μου είναι i9100OXAKI3

 

 

υπαρχουν προβληματα και στην 2.3.5 η μονο στην 2.3.4?

αναγκαστικα να διαγραψω τους φακελους που ειχα φτιαξει και παλι οταν το ανοιξω οι εφαρμογες ειναι διασκορπισμενες οπως θελουν........2 μερες τωρα μου εχει κλεισει 3 φορες.πανω που αρχιζα να συμπαθω το κινητο η samsung εδωσε μια και πφφφφφφφφφφ.θα ξαναγινω ο γραφικος λεγοντας απαραδεκτο για μια συσκευη που εχει 600ευρω......... (αρε nokia που εισαι)

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ένα χεράκι βοήθειας, το τηλέφωνό μου είναι

PDA : KG1

PHONE :KG1

CSC : KG1

5 Ιουλίου 2011

Κατέβασα από VODAFONE στο PC αυτό: 1. GT-I9100_VGR_I9100BUKG2_I9100BUKG1_I9100VGRKE2.TAR

kai 2. Kernel_I9100BUKG2.TAR

Πώς τα παιρνάμε???

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

 

φιλε μου υπαρχει καταλληλος οδηγος ο οποιος ειναι >>>http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593 για αλλαγη ρομ και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 για ρουτ!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μιας βδομάδας κάτοχος του S-II και μεταξύ άλλων θέλω να ρωτήσω αν το κινητό μπορεί να συνδεθεί στο internet, όταν το συνδέω με το καλώδιο usb στο laptop μου (που είναι βέβαια συνδεδεμένο ασύρματα μέσω wifi). Δηλαδή να μοιραστεί τη σύνδεση που έχει το laptop?

 

Το touch HD που είχα μέχρι πρότινος, το έκανε αυτόματα.

Εδώ τι παίζει???

 

___________________________________________________________________________________

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100XEUKH2

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αλλο Made In Filand και αλλο Made In Korea.

Τα εχουμε ξαναπει αυτα ...Κορυφη κινητο Ν95 :)

δεν το ειχα ποτε το 95ρι :p .απλα ειπα ν αλλαξω γιατι δεν μας πολυ γουσταρουν οι φιλανδοι:!::!:.επισης ειχα καλη γνωμη για τους κορεατες ειχε φιλος μ κινητο σαμι και ηταν αρκετα καλο (μπαταρια σουπερ ανθεκτικο).......αλλα

Link to comment
Share on other sites

Συνδεομαι με το wifi κανονικα και γρηγορα.

Αν αφησω το κινητο ομως με ανοιχτο το wifi και σβησει η οθόνη, οταν μετα ξεκλειδωνω την οθόνη παρόλο που μου δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο στο wifi, τοτε δεν μπαινει σε καμια σελιδα. Πρεπει να κλεισω το wifi και να το ανοιξω ξανα.

Εχετε καποια ιδεα;

Έχω την εντυπωση οτι αυτο εγινε απο την στιγμη που αλλαξα router, αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Μιας βδομάδας κάτοχος του S-II και μεταξύ άλλων θέλω να ρωτήσω αν το κινητό μπορεί να συνδεθεί στο internet, όταν το συνδέω με το καλώδιο usb στο laptop μου (που είναι βέβαια συνδεδεμένο ασύρματα μέσω wifi). Δηλαδή να μοιραστεί τη σύνδεση που έχει το laptop?

 

Το touch HD που είχα μέχρι πρότινος, το έκανε αυτόματα.

Εδώ τι παίζει???

 

___________________________________________________________________________________

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100XEUKH2

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

 

τεχνικα πιστευω γινεται , πρεπει να κανεις καποια ρυθμιση απο τον υπολογιστη σου νομιζω ..

 

αλλα κατα την γνωμη μου γιατι δεν συνδεεις απευθειας το κινητο ασυρματα ; χωρις μεσολαβητη το pc? βεβαια η επιλογη δικη σου!

 

 

 

παιδια διαβαζοντας τον οδηγω για calibrate της μπαταριας διαβασα αυτο : CWM recovery (advanced cwm fetures --> wipe battery stats) είτε με Root explorer. πως τους βρισκω αυτους τουε τροπους για να το κανω ;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

τεχνικα πιστευω γινεται , πρεπει να κανεις καποια ρυθμιση απο τον υπολογιστη σου νομιζω ..

 

αλλα κατα την γνωμη μου γιατι δεν συνδεεις απευθειας το κινητο ασυρματα ; χωρις μεσολαβητη το pc? βεβαια η επιλογη δικη σου!

 

 

 

παιδια διαβαζοντας τον οδηγω για calibrate της μπαταριας διαβασα αυτο : CWM recovery (advanced cwm fetures --> wipe battery stats) είτε με Root explorer. πως τους βρισκω αυτους τουε τροπους για να το κανω ;

 

για calibrate κατεβασε απο το μαρκετ to battery calibrate και ακολουθησε τις οδηγιες

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

για calibrate κατεβασε απο το μαρκετ to battery calibrate και ακολουθησε τις οδηγιες

 

αυτο εχω κατεβασει απλα ηθελα βοηθεια για να κατανοησω και τους αλλους δυο τροπους!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...