Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το factory reset απο recovery δημιουργει προβλημα αν εχουμε το insane chip, οχι το rooting ή το format data/sd card... Σωστα???

 

οταν το πηρα εκανα και απο αυτο γιατι ειχε τον κωδικο με τις κινησεις και δεν μπορουσα να το ξεκλειδώσω.Αφου δεν μου εμεινε στα χερια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν το πηρα εκανα και απο αυτο γιατι ειχε τον κωδικο με τις κινησεις και δεν μπορουσα να το ξεκλειδώσω.Αφου δεν μου εμεινε στα χερια!!!

 

Απ'οτι εχω καταλαβει, μπορει να συμβει, μπορει και οχι... Επισης, αν θυμαμαι καλα τις ατελειωτες συζητησεις τοτε, συμβαινει σε ICS 4.0.4 κι οχι σε προγενεστερες ή μεταγενεστερες... (αν κανω λαθος, διορθωστε με)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν θέματα με το να ζεστάνετε το κινητό μετά από λίγη χρήση έχει δοκιμάσει κανείς αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1656005

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset απο recovery δημιουργει προβλημα αν εχουμε το insane chip, οχι το rooting ή το format data/sd card... Σωστα???

 

Πώς βλέπουμε αν έχουμε το insane chip;

Link to comment
Share on other sites

Εδω είσαι.. ;)

 

Ευχαριστώ πολύ. Το πέρασα και μου έβγαλε ότι είμαι sane chip. Έκανα επίσης και το τεστ και το πέρασα. Ανάθεμα αν κατάλαβα τι σήμαινε.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι αυτο που λετε περι chip κτλ?

 

Καποιες συσκευες εχουν ενα τρελοτσιπακι μεσα, το οποιο σε συνδυασμο με την ICS 4.0.4 ενδεχεται να προκαλεσει "μπρικαρισμα" ΑΝ γινει factory reset μεσα απο recovery. Αν γινει μεσα απο τις Ρυθμισεις, δεν υπαρχει προβλημα...

Με το προγραμματακι που αναφερει ο φιλος Giov87 μπορεις να ελεγξεις αν το εχεις... Αν ναι, μην κανεις ποτε factory reset απο recovery!!! Αν οχι, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω είσαι.. ;)

 

no sane chip και για μένα :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αμα εχουμε την 4.1.2 δεν εχουμε προβλημα απο που και να κανουμε factory???

 

Έτσι λέγεται, μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα πάντως.:)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αμα εχουμε την 4.1.2 δεν εχουμε προβλημα απο που και να κανουμε factory???

 

Κανενα απολυτως...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

...στην τελικη το αποφευγουμε το factory reset απο το recovery εχουμε-δεν εχουμε το τρελοτσιπ κι εχουμε το κεφαλι μας ησυχο...;)

Μια χαρα γινεται κι απο τις ρυθμισεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση! Τι πληκτρολογούμε και μπαίνουμε σε ένα μενού από το οποίο απενεργοποιούμε μια ρύθμιση (κάτι με το 3g αν θυμάμαι καλά...) και αυξάνει η ζωή της μπαταρίας;; Είναι μια ρύθμιση που δεν χρειάζεται στην Ελλάδα από όσο θυμάμαι! Όντως είχε κάνει διαφορά, αλλά μετά από ένα reset που έκανα το κινητό θέλω να το ρυθμίσω ξανά και δεν θυμάμαι.

 

Επίσης ξέρετε ένα καλό πρόγραμμα που να κρατά την εξέλιξη παιχνιδιών, έτσι ώστε μετά από HARD RESET να φορτώνετε πάλι η εξέλιξη του κάθε παιχνιδιού και να μην αρχίζεις από την αρχή;;;

 

Ευχαριστώ!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση! Τι πληκτρολογούμε και μπαίνουμε σε ένα μενού από το οποίο απενεργοποιούμε μια ρύθμιση (κάτι με το 3g αν θυμάμαι καλά...) και αυξάνει η ζωή της μπαταρίας;; Είναι μια ρύθμιση που δεν χρειάζεται στην Ελλάδα από όσο θυμάμαι! Όντως είχε κάνει διαφορά, αλλά μετά από ένα reset που έκανα το κινητό θέλω να το ρυθμίσω ξανά και δεν θυμάμαι.

 

Επίσης ξέρετε ένα καλό πρόγραμμα που να κρατά την εξέλιξη παιχνιδιών, έτσι ώστε μετά από HARD RESET να φορτώνετε πάλι η εξέλιξη του κάθε παιχνιδιού και να μην αρχίζεις από την αρχή;;;

 

Ευχαριστώ!

 

Θα πληκτρολογήσεις *#9900#, και θα απενεργοποιήσεις το fast dormancy.

Για backup κοίταξε το carbon, το οποίο λειτουργεί και σε μη root συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Θα πληκτρολογήσεις *#9900#, και θα απενεργοποιήσεις το fast dormancy.

Για backup κοίταξε το carbon, το οποίο λειτουργεί και σε μη root συσκευές.

 

Τι καλο κανει αυτο και τι κακο....αν κανει κακο?

Link to comment
Share on other sites

Τι καλο κανει αυτο και τι κακο....αν κανει κακο?

 

Απ' ότι έχω διαβάσει, δε χρησιμοποιείται από τους παρόχους της Ελλάδας, και η απενεργοποίηση του, εξοικονομεί μπαταρία.

Επίσης, έχω διαβάσει πως δεν προτείνεται σε όσους χρησιμοποιούν το ίντερνετ μέσω του παρόχου τους, αλλά εγώ που το έχω απενεργοποιήσει και μπαίνω στο ίντερνετ μέσω του παρόχου μου, δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε απο ποιο μαγαζί στο skroutz θα ήταν καλύτερα να αγοράσω το s2

 

Απο οποιοδήποτε το έχει στο χρώμα που θες και σε τιμή 270,90 ευρώ!

Καλού κακού διάβασε καμιά κριτική για το κατάστημα

το portal 365 το έχει και με δωρεάν μεταφορικά

Πρόσεξε το μοντέλο να είναι το GT-I9100

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μετά από αναβάθμιση σε 4.1.2, όταν πάω στην επεξεργασία των επαφών μου εμφανίζει 2 ή και 3 καρτέλες για την ίδια επαφή και δεν ξέρω ποια καρτέλα να επεξεργαστώ. Γιατί;

Μου εμφανίζει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λιγη βοηθεια οταν κανω κληση και βαζω το τηλεφωνο στο αυτι η οθονη σβηνει ολα οκ αλλα οταν το παιρνω απο το αυτι παραμενει κλειστη η οθονη τι παιζει μηπως ξερετε ?

δεν εχω screen prot...or προσφατα εβαλα την σκανδιβακη jelly bean

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παίζει να πουλάει κανείς απο δω μέσα το s2 του;;

ειχα προσφορα 230ε για να το δωσω, αλλα ειλικρινα μετανοιωσα και ακυρωσα την συμφωνια.τελικα με μερικα πραγματακια δενεσαι!!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει καποια ρομ custom που να μην χρειαζεται full wipe data και να εχει καλυτερη αποδοση μπαταριας απο τη 4.1.2 nordic γιατι με βλεπω να γυρναω στην 4.0.4.Τραγικα τα πραγματα μπαινω wifi και σε 10 λεπτα απο φουλ εχει παρι στο 90 με το ζορι να βγαλει μερα και εχω και 2 μπαταριες.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει καποια ρομ custom που να μην χρειαζεται full wipe data και να εχει καλυτερη αποδοση μπαταριας απο τη 4.1.2 nordic γιατι με βλεπω να γυρναω στην 4.0.4.Τραγικα τα πραγματα μπαινω wifi και σε 10 λεπτα απο φουλ εχει παρι στο 90 με το ζορι να βγαλει μερα και εχω και 2 μπαταριες.

 

Όταν αλλάζεις rom, το full wipe είναι απαραίτητο, προκειμένου να είναι καθαρή η εγκατάσταση της νέας ρομ και να μην δημιουργηθούν κολλήματα. Από τις καλύτερες curtom που έχω δοκιμάσει, σε θέμα αυτονομίας, είναι η Pulse Rom του Στράτου. Την προτείνω με κλειστά τα μάτια.. :alien:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει καποια ρομ custom που να μην χρειαζεται full wipe data και να εχει καλυτερη αποδοση μπαταριας απο τη 4.1.2 nordic γιατι με βλεπω να γυρναω στην 4.0.4.Τραγικα τα πραγματα μπαινω wifi και σε 10 λεπτα απο φουλ εχει παρι στο 90 με το ζορι να βγαλει μερα και εχω και 2 μπαταριες.

 

Ανεξαρτητα απο το αν θα αλλαξεις rom ή οχι, δεν πιστευω οτι η 4.0.4 εχει τεραστιες διαφορες απο την 4.1.2 και ιδιαιτερα την Nordic (που εχω κι εγω).

Θα σου προτεινα αρχικα να απενεργοποιησεις τον συγχρονισμο, τα data (οταν δεν τα χρειαζεσαι), να ενεργοποιησεις την Εξοικονομηση Ενεργειας και να τσεκαρεις τι εφαρμογες εχεις εγκατεστημενες (μηπως καποια "ρουφαει" μπαταρια).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...