Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ Στράτο. Η Anker είναι αξιόπιστη; Μπαίνοντας στο Site της παρατήρησα ότι έχει 2700mAh ενώ σε ebay και amazon υπάρχουν οι 1900mAh. Παίζει μαιμού εκεί; Γνωρίζει κανείς κανένα Site να πάρουμε γνήσιο πράμα ή ακόμα και της Samsung;

 

Εάν πάρεις ανκερ κοίτα να έχει τον άσπρο φορτιστή, δεν θέλει άλλο πίσω καπάκι επίσης

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με "μαμά" ρομ όχι, δεν έχεις αυτήν την δυνατότητα παρά μόνο σε custom, εγώ έχω αυτήν που έχει αυτό που θέλεις + αρκετά άλλα καλούδια :)

 

καλημερα καταρχην πρεπει να εισαι ρουτ αν εισαι ρουτ και φορας πχ την 4.0.4 LQ2 η LPX κλπ μπορεις τουλαχιστον εγω αυτο εχω κανει να περασεις αυτο του Στρατου http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886360 και αν η ρομ δεν ειναι deodexed και ειναι odexed τοτε μολις το φλασαρεις πας με το root explore στην διαδρομη system/app/SystemUI.odex kai σβηνεις το SystemUI.odex και μετα ολα τουλαχιστον σεμενα δουλευουν ρολοι , και με την εφαρμογη που θα σου εμφανιστει quick panel settings θα αλλαζειςοποιο εικονιδιο θες

 

Κρίμα που δουλεύει μόνο σε root, γιατί η lg στο optimus 2x έχει αυτή την δυνατότητα στην επίσημη 4.0.4 και σαν πρώην κάτοχος του lg τώρα μου κακοφαίνεται που δεν το έχει το S2.

 

Kαι δυστυχώς απ΄ ότι βλέπω παρακάτω(στο 5:00 λεπτό και μετά) ούτε στην Jelly Bean θα υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής εικονιδίων, σε αντίθεση με το galaxy s3 με την ίδια rom.

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δουλεύει μόνο σε root, γιατί η lg στο optimus 2x έχει αυτή την δυνατότητα στην επίσημη 4.0.4 και σαν πρώην κάτοχος του lg τώρα μου κακοφαίνεται που δεν το έχει το S2.

 

Kαι δυστυχώς απ΄ ότι βλέπω παρακάτω(στο 5:00 λεπτό και μετά) ούτε στην Jelly Bean θα υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής εικονιδίων, σε αντίθεση με το galaxy s3 με την ίδια rom.

 

 

παντως το να το κανεις ρουτ δεν χανεις τιποτα το αντιθετο κερδιζεις πολλα πραγματα :)

μπορει να γινει ρουτ χωρις να αλλαξει τιποτα απο την στοκ κατασταση

 

για δειτε κι αυτο http://www.sammobile.com/category/1-all-categories/ μαλλον ερχεται η jb

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

για δειτε κι αυτο http://www.sammobile.com/category/1-all-categories/ μαλλον ερχεται η jb

 

a) ΛΕΕΙ οτι θα γινει μονο μσω ΚΙΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!! δηλαδη δεν θα περασει με ODIN ?????

b) μαλον δεν θα μοιαζει με την 4.1.2 του S3 .

c) θα τρωει και 1 ολοκληρο γιγα απο την μνημη για partition ...... ολο και πιο πολυ σε υπολογιστη μου φερνει η διαδικασια....

Link to comment
Share on other sites

a) ΛΕΕΙ οτι θα γινει μονο μσω ΚΙΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!! δηλαδη δεν θα περασει με ODIN ?????

b) μαλον δεν θα μοιαζει με την 4.1.2 του S3 .

c) θα τρωει και 1 ολοκληρο γιγα απο την μνημη για partition ...... ολο και πιο πολυ σε υπολογιστη μου φερνει η διαδικασια....

 

...δεν μου αρεσουν και τοσο τα νεα δεδομενα.. για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

αν γνωριζει καποιος,εχω 4.0.4 και θελω να περασω την rainboxrom 4.1.2.αυτη η διαδικασια γινεται μεσω ρεκοβερυ το γνωριζω,αλλα ρωταω αν γινεται απο μια προηγουμενη ρομ να παω σε νεωτερη ,η να περασω πρωτα την leak 4.1.2 και μετα να περασω αυτην που θελω?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν γνωριζει καποιος,εχω 4.0.4 και θελω να περασω την rainboxrom 4.1.2.αυτη η διαδικασια γινεται μεσω ρεκοβερυ το γνωριζω,αλλα ρωταω αν γινεται απο μια προηγουμενη ρομ να παω σε νεωτερη ,η να περασω πρωτα την leak 4.1.2 και μετα να περασω αυτην που θελω?

 

Δεν χρειάζεται να πας σε leaked.. Την περνάς κανονικά από Recovery, με τα απαραίτητα wipes (εάν είναι full wipe η ρομ).. :happy:

Link to comment
Share on other sites

a) ΛΕΕΙ οτι θα γινει μονο μσω ΚΙΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!! δηλαδη δεν θα περασει με ODIN ?????

Αναφέροντας οτι θα γίνεται μόνο μέσω με kies εννοεί ότι δεν θα δοθεί με OTA(over the air) .

Προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιο firmware που να μην μπορεί να περαστεί με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω τις ρυθμισεις για την ευρεση του τηλεφωνου(οταν αλλαζει η καρτα σιμ ή να το απενεργοποιω απο μακρια κ.λ.π) και μου βγαζει συνεχως το μηνυμα για ανημερωση λογισμικου samsung,παταω οκ δειχνει μια πρασινη μπαρα που γεμιζει επι της εκατο και επανερχεται στη θεση που ειναι να τικαρεις τις ρυθμισεις και οταν τις τικαρεις ξανακανει την ιδια διαδικασια.μια φορα εβγαλε το μηνυμα αν εχω λογαριασμο στη samsung ή να εγγραφω αλλα δεν πατιεται καμια επιλογη.

Σημ.το samsung app χωρις να εχω μπει ποτε ή να ρυθμισω κατι δουλευει κανονικα...και χωρις να του χω κανει λογαριασμο.καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ερωτηση βρε παιδια?

 

Διαβαζω οτι οταν θα ερθει επιτελους επισημα η jb θα δεσμευει περισσοτερο απο τον αποθ. χωρο των 16 gb... (οχι οτι ειναι απαραιτητα κακο αυτο, αλλα τελος παντων)

 

Οσοι εβαλαν την leaked, δεν ειδαν διαφορα στον αποθ. χωρο? Μονο η επισημη θα το κανει?

 

Και ρωταω οχι γιατι το θεωρω απιθανο, αλλα γιατι ειναι ενα σημαντικο θεμα αυτο, δεν μπορει η lεaked να ΜΗΝ το εκανε και η official ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ... (λεω εγω τωρα...!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως το να το κανεις ρουτ δεν χανεις τιποτα το αντιθετο κερδιζεις πολλα πραγματα :)

μπορει να γινει ρουτ χωρις να αλλαξει τιποτα απο την στοκ κατασταση

 

Αν δεν αλλάζει τίποτα σε ταχύτητα και σταθερότητα προς το χειρότερο τότε είναι μια καλή λύση, ευχαριστώ.

 

 

Επίσης έχω κάποιες καινούργιες απορίες,

 

1)στα μηνύματα μου έρχεται ξεχωριστά αναφορά παράδοσης ενώ στο optimus 2x μου έγραφε "παραδόθηκε" δίπλα από την ώρα αποστολής. Μπορεί να γίνει αυτό και στο s2;

 

2)η πρόβλεψη κειμένου στα μηνύματα είναι για κλάματα και δεν βρίσκει σχεδόν καμία λέξη, υπάρχει κάποια λύση;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάζει τίποτα σε ταχύτητα και σταθερότητα προς το χειρότερο τότε είναι μια καλή λύση, ευχαριστώ.

 

 

Επίσης έχω κάποιες καινούργιες απορίες,

 

1)στα μηνύματα μου έρχεται ξεχωριστά αναφορά παράδοσης ενώ στο optimus 2x μου έγραφε "παραδόθηκε" δίπλα από την ώρα αποστολής. Μπορεί να γίνει αυτό και στο s2;

 

2)η πρόβλεψη κειμένου στα μηνύματα είναι για κλάματα και δεν βρίσκει σχεδόν καμία λέξη, υπάρχει κάποια λύση;

 

Το rooting μονο καλα κανει, δες λιγο τον οδηγο και θα καταλαβεις τι εννοω... εκτος βεβαια κι αν δεν σε ενδιαφερουν τα "επιπλεον" του...

 

Για τα μηνυματα, ριξε μια ματια στο GoSMS, βγαζει ενα φακελακι πανω στο "κουτακι" του μηνυματος, οποτε ξερεις οτι παραδοθηκε...

 

Για την προβλεψη λεξεων μαλλον καποιος αλλος φιλος θα πρεπει να σου απαντησει γιατι δεν την χρησιμοποιω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το rooting μονο καλα κανει, δες λιγο τον οδηγο και θα καταλαβεις τι εννοω... εκτος βεβαια κι αν δεν σε ενδιαφερουν τα "επιπλεον" του...

 

Για τα μηνυματα, ριξε μια ματια στο GoSMS, βγαζει ενα φακελακι πανω στο "κουτακι" του μηνυματος, οποτε ξερεις οτι παραδοθηκε...

 

Για την προβλεψη λεξεων μαλλον καποιος αλλος φιλος θα πρεπει να σου απαντησει γιατι δεν την χρησιμοποιω...

 

Το gosms pro σκεφτόμουν να βάλω κι εγώ αλλά θέλω το κινητό να το έχει σαν προεπιλεγμένο για τα μηνύματα. Δηλαδή όταν πατάω στην αρχική οθόνη τον φάκελο που λέει Μηνύματα, να ανοίγει το gosms και όχι το στοκ του κινητού. Γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Smart keyboard δοκίμασα. Swiftkey οχι. Θα δοκιμάσω :)

 

Αν είσαι "μυνηματάκιας" θα το λατρέψεις... Εγώ που δεν στέλνω πολλά μηνύματα (2-3 την μέρα) έγω βρει την χαρά μου... Στην κυριολεξία λες και ξέρει τι θέλω να γράψω! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το gosms pro σκεφτόμουν να βάλω κι εγώ αλλά θέλω το κινητό να το έχει σαν προεπιλεγμένο για τα μηνύματα. Δηλαδή όταν πατάω στην αρχική οθόνη τον φάκελο που λέει Μηνύματα, να ανοίγει το gosms και όχι το στοκ του κινητού. Γίνεται αυτό;

 

Ναι απλα οταν το εγκαταστησεις και επιλεξεις το φακελακι ...την πρωτη φορα θα σε ρωτησει με ποια εφαρμογη θες να στειλεις μηνυμα θα επιλεξεις το go sms και θα επιλεξεις να το "θυμαται" και τις επομενες φορες δεν θα σε ξαναρωτησει....

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα οταν το εγκαταστησεις και επιλεξεις το φακελακι ...την πρωτη φορα θα σε ρωτησει με ποια εφαρμογη θες να στειλεις μηνυμα θα επιλεξεις το go sms και θα επιλεξεις να το "θυμαται" και τις επομενες φορες δεν θα σε ξαναρωτησει....

 

Επισης μπορει να "βγαλει" το φακελακι και να "βαλει" το εικονιδιο του GoSMS... και να βγαλει τις ειδοποιησεις απο το πρωτο για να μην "βαρανε" ολα μαζι!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι "μυνηματάκιας" θα το λατρέψεις... Εγώ που δεν στέλνω πολλά μηνύματα (2-3 την μέρα) έγω βρει την χαρά μου... Στην κυριολεξία λες και ξέρει τι θέλω να γράψω! :)

 

Ευχαριστώ πολύ και τους δυό σας, θα το δοκιμάσω!

 

Ναι απλα οταν το εγκαταστησεις και επιλεξεις το φακελακι ...την πρωτη φορα θα σε ρωτησει με ποια εφαρμογη θες να στειλεις μηνυμα θα επιλεξεις το go sms και θα επιλεξεις να το "θυμαται" και τις επομενες φορες δεν θα σε ξαναρωτησει....

 

Επισης μπορει να "βγαλει" το φακελακι και να "βαλει" το εικονιδιο του GoSMS... και να βγαλει τις ειδοποιησεις απο το πρωτο για να μην "βαρανε" ολα μαζι!!!:p

 

είστε σίγουροι ότι γίνονται αυτά; μήπως είναι μόνο για συσκευές που έχουν γίνει root;

 

γιατί ούτε να επιλέξω μου έβγαλε(όπως κάνει π.χ. με τους browser) αλλά και στις ρυθμίσεις του gosms pro πήγα εκεί που λέει set default sms program, έβαλα και στο Default view sms program και στο Default send sms program το gosms αλλά και πάλι το φακελάκι από την αρχική οθόνη με πάει στην stock εφαρμογή μηνυμάτων.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

είστε σίγουροι ότι γίνονται αυτά; μήπως είναι μόνο για συσκευές που έχουν γίνει root;

 

Όχι, δεν χρειάζεται root για να σου βγάλει το πλαίσιο διαλόγου για το ποια εφαρμογή θα χρησιμοποιήσεις για να στείλεις μηνύματα.

Αν δεν στο έχει βγάλει ακόμη, κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και προσπάθησε να στείλεις ένα sms.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται root για να σου βγάλει το πλαίσιο διαλόγου για το ποια εφαρμογή θα χρησιμοποιήσεις για να στείλεις μηνύματα.

Αν δεν στο έχει βγάλει ακόμη, κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και προσπάθησε να στείλεις ένα sms.

 

Μόλις έκανα επανεκκίνηση και πάω να γράψω νέο μήνυμα αλλά πάλι η stock εφαρμογή δουλεύει χωρίς να μου βγάλει να επιλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα επανεκκίνηση και πάω να γράψω νέο μήνυμα αλλά πάλι η stock εφαρμογή δουλεύει χωρίς να μου βγάλει να επιλέξω.

Ακόμη κι αν σου στείλουν μήνυμα;

Όταν σου το στείλουν, προσπάθησε να το ανοίξεις απ'την μπαρα ειδοποιήσεων ή απ'το εικονίδιο στην οθόνη κλειδώματος. Λογικά εκεί θα σου εμφανίσει το μενού.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κι αν σου στείλουν μήνυμα;

Όταν σου το στείλουν, προσπάθησε να το ανοίξεις απ'την μπαρα ειδοποιήσεων ή απ'το εικονίδιο στην οθόνη κλειδώματος. Λογικά εκεί θα σου εμφανίσει το μενού.

 

Αν μου στείλουν μήνυμα, από την μπάρα ειδοποιήσεων ανοίγει το gosms. Στο κάτω μέρος της οθόνης που είναι τα 4 μόνιμα εικονίδια δεν ανοίγει το gosms. Στην οθόνη κλειδώματος, δεν μου έχει εικονίδια παρα μόνο το ξεκλείδωμα. Υπάρχει τέτοια επιλογή; έχω ics 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αν μου στείλουν μήνυμα, από την μπάρα ειδοποιήσεων ανοίγει το gosms. Στο κάτω μέρος της οθόνης που είναι τα 4 μόνιμα εικονίδια δεν ανοίγει το gosms. Στην οθόνη κλειδώματος, δεν μου έχει εικονίδια παρα μόνο το ξεκλείδωμα. Υπάρχει τέτοια επιλογή; έχω ics 4.0.3

Σίγουρα δουλεύει στην 4.0.3 τα όσα λέμε.

Δεν προσπαθείς να ξηλώσεις την εφαρμογή και να την περάσεις εκ νέου;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που ειπαν καποιοι ποιο πανω οτι η επισημη 4.1.2 δεν θα περνιεται ο.t.a. αλλα μονο μεσω samsung kies και οτι θα δεσμευει περισσοτερο χωρο απο τα 16gb εσωτερικης μνημης του κινητου ισχυουν ή οχι και απλα ειναι φημες?

 

Αν γνωριζει καποιος σιγουρα και οχι αν απλα υποθετει ας μας ενημερωσει.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...