Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στην LP7 στον dialer δεν έχει να δει κάποιος τα contacts του. Πολύ άσχημο αυτό και δεν καταλαβαίνω και τον λόγο που το κάνει η samsung.

 

Τι θες να πεις ακριβώς?Όταν πληκτρολογείς τον αριθμό δεν σου βγάζει τις επαφές που είναι κοινές με τον αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις ολοκληρωσα εγκατασταση κ δεν χαθηκε τιποτα. :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να μην χαθουν προγραμματα και επαφες με reset (hard ή soft).

1) ή περνεις backup με titanium backup (πρεπει να εισαι root) και το κοβω να μην εισαι

2) μετα το hard reset κατσε 1-2-3 ωριτσες και ξαναστησε το κινητο απο την αρχη

 

καλά με έκοψες. δεν είμαι root...

μάλλον θα κάτσω μερικές ωρίτσες και θα το ξαναστήσω...

σ'ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

και ποιο συνδιασμό πλήκτρων πατάμε για hard ή soft reset αντίστοιχα?

 

 

volume up + home + power Μόλις ανάψει η συσκευή άφησε το power και θα μπεις στο menu

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Aπο το πρωι που ειμαι με ICS μεσω OTA και το δουλευω , δεν εχει κανενα θεμα το κινητο ολα δουλευουν καλα και χωρις hard reset .και φανταζομαι θα προτεινε κι η samsung hard reset αν κατι δεν δουλευε σωστα.. Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

Εδω κ 1-2 ημερες εχει αρχισει κ κρασαρει συνεχεια το κινητο μου,με αποκορυφωμα σημερα το πρωι οπου κλεινει μονο του.Με το που βαζω τον κωδικο πιν,μπαινει στη home screen κ αμεσως κλεινει.Πριν απο 2 μερες εκανα root κ απεγκατεστησα κατι αχρηστες εφαρμογες της samsung,οπως readers hub k 1-2 stock εφαρμογες.Λετε να μου κρασαρει εξαιτιας αυτου η ειναι προβλημα της μπαταριας?Ευχαριστω....Ειμαι με 2.3.4
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνεις ένα hard reset πριν και μετά το update.

 

Μέσω kies ειναι πολυ καλυτερα.

ναι, ειναι σωστο και καλο να κανεις hard reset πριν και μετα την αναβαθμηση μεσα απο το κινητο στις ρυθμισεις απορρητο και τικαρεις να σβηστουν τα παντα και να γινει και επαναφορα ρυθμισεων. παρε backup Και μετα καντο. και μετα ξανα hard μολις γινει η αναβαθμηση και ανοιξει το κινητο.

 

αξιζει να βαλω την επισημη της κοσμοτε που μου βγαζει στο κιες η να βαλω την ελληνικη που εχει στο sammobile?

αν βαλω της κοσμοτε θα χω θεμα ως προς τις καρτες αλλων παροχων ?(αν βαλω βονταφον κτλ)

 

Ευχαριστω.Θα προχωρησω κανονικα σε update μεσω Kies χωρις hard reset και αν δω οτι κολαει η ICS του κανω

μετα Hard reset και ξανα στησιμο απο την αρχη ετσι και αλλιως εχω παρει buckup με το titanium.Μια ερωτηση μονο.

Το root θα χαθει;Και πως μπορω να κανω root στην ICS θα εχω την LP5 μετα;

Link to comment
Share on other sites

Aπο το πρωι που ειμαι με ICS μεσω OTA και το δουλευω , δεν εχει κανενα θεμα το κινητο ολα δουλευουν καλα και χωρις hard reset .και φανταζομαι θα προτεινε κι η samsung hard reset αν κατι δεν δουλευε σωστα..

 

κι εγω χωρις reset κι ολα πανε ρολοι μεχρι στιγμης. επισης παρατηρησα κ λιγο καλυτερο σημα στο δικτυο κινητης κ στο wifi.(ειμαι σε σημειο που παντα επιανα μια γραμμη κ τωρα ειμαι στις 2 σταθερες)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Θα προχωρησω κανονικα σε update μεσω Kies χωρις hard reset και αν δω οτι κολαει η ICS του κανω

μετα Hard reset και ξανα στησιμο απο την αρχη ετσι και αλλιως εχω παρει buckup με το titanium.Μια ερωτηση μονο.

Το root θα χαθει;Και πως μπορω να κανω root στην ICS θα εχω την LP5 μετα;

 

Εμεις σου ειπαμε πιο ειναι το πιο σωστο και καθαρό.

Ειναι σαν να κανεις Upgrade απο xp σε windows 7 χωρις καθαρο φορματ ενα πραγμα.

γι'άυτο κανεις φορματ με διαγραφη τα παντα, για να γινει σωστο περασμα του os.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω χωρις reset κι ολα πανε ρολοι μεχρι στιγμης. επισης παρατηρησα κ λιγο καλυτερο σημα στο δικτυο κινητης κ στο wifi.(ειμαι σε σημειο που παντα επιανα μια γραμμη κ τωρα ειμαι στις 2 σταθερες)

 

Μακρι να βλεπω ολο θετικα σχολια αλλα ειμαι σιγουρος οτι σε λιγο θα πεσει καταιγιδα απο αρνητικα σχολια.:p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση και μου βγάζει στις ειδοποιήσεις ένα μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού...γιατί αυτό?επίσης ένα μήνυμα για να δημιουργήσω λογαριασμό samsung...που εξυπηρετεί αυτό?
Link to comment
Share on other sites

κι εγω χωρις reset κι ολα πανε ρολοι μεχρι στιγμης. επισης παρατηρησα κ λιγο καλυτερο σημα στο δικτυο κινητης κ στο wifi.(ειμαι σε σημειο που παντα επιανα μια γραμμη κ τωρα ειμαι στις 2 σταθερες)

 

Τώρα μετά την αναβάθμιση δεν τραβά screeshot?

 

Τραβαει αν διαβασεις ποιο πισω καμια 15αρια σελιδες καπου το αναφερουν τα παιδια ποιο συνδιασμο κουμπιων πατας

για να παρεις screenshot σε ICS.

Link to comment
Share on other sites

Τραβαει αν διαβασεις ποιο πισω καμια 15αρια σελιδες καπου το αναφερουν τα παιδια ποιο συνδιασμο κουμπιων πατας

για να παρεις screenshot σε ICS.

 

Ξέρω πως το έκανε τώρα όμως προσπαθώ μετά την αναβάθμιση αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μετά την αναβάθμιση δεν τραβά screeshot?

volume down+power ταυτόχρονα!

 

Εμένα μέσω ΟΤΑ δεν κάνει τίποτα. Έχω το firmware της COSMOTE. Είναι όμως root. Παίζει κανένα ρόλο;

Kι εμένα δεν την έβγαζε onair.. To kies το αποφεύγω οπότε την πέρασα με odin.

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις ακριβώς?Όταν πληκτρολογείς τον αριθμό δεν σου βγάζει τις επαφές που είναι κοινές με τον αριθμό?

 

Εννοώ ότι δεν έχει πια την καρτέλα με τις επαφές οταν πας στον Dialer. Πρέπει να μπεις στην ξεχωριστή εφαρμογή των επαφών . Για εμένα που το εχω συνηθισει είναι μεγάλο μειονεκτημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα για την αναβάθμιση μέσω kies. Παρακαλώ να συνεχίσετε τη συζήτηση εκεί. Τα παραπάνω μηνύματα θα μεταφερθούν όλα. Ευχαριστώ!
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν έχει πια την καρτέλα με τις επαφές οταν πας στον Dialer. Πρέπει να μπεις στην ξεχωριστή εφαρμογή των επαφών . Για εμένα που το εχω συνηθισει είναι μεγάλο μειονεκτημα αυτό.

 

Συμφωνώ. ΜΕΓΑΛΟ μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. ΜΕΓΑΛΟ μειονέκτημα.

 

Είναι πολυ καλυτερα ετσι πιστευω μιας και ειναι το καθενα στην σωστη και ξεχωριστη καρτερα και οχι επειδη η επαφες εχουν να κανουν με τηλ να μπαινουν στην καρτελα τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυ καλυτερα ετσι πιστευω μιας και ειναι το καθενα στην σωστη και ξεχωριστη καρτερα και οχι επειδη η επαφες εχουν να κανουν με τηλ να μπαινουν στην καρτελα τηλεφωνο.

 

Ήταν πιο εύκολη και γρήγορη η μετακίνηση από το ένα στο άλλο για μένα. Εξάλλου παίζει ρόλο και πως έχεις συνηθίσει να τα χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πιο εύκολη και γρήγορη η μετακίνηση από το ένα στο άλλο για μένα. Εξάλλου παίζει ρόλο και πως έχεις συνηθίσει να τα χρησιμοποιείς.

 

Ναι, θα δεις άλλωστε πως σε λιγες μερες θα συνηθίσεις και το ICS και την καρτέλα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος να πειραξουμε καποια ρυθμιση απο το κινητο ωστε να μεγαλωσουμε τη φωτογραφια στις κλησεις????????????να μην ειναι αυτο το μικρο κουτακι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...