Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok.Το εστειλα..Αλλα ρε παιδια τωρα αν δεν εχω wifi δεν μπορω να συνδεθω...? Πως γινεται να ενεργοποιω 3G, να μπαινει κανονικα στο ιντερνετ αλλα μην χρεωνομαι χωρις να το χρησιμοποιω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια συμβαινει κατι περιεργο με το κινητο μου. Εχω εγκαταστησει το modern combat 3 το οποιο οταν το εγκατεστησα επαιζε κανονικα. Παω σημερα να το ανοιξω και μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος για να εγκατασταθει το παιχνιδι και ζηταει περιπου 1,6 γιγα και να σβισω μερικες εικονες και βιντεο. Το θεμα ομως ειναι οτι στο τηλεφωνο εχω 5,κατι γιγα ελευθερα και στη sd πανω απο 24 καμια σκεψη πως μπορει να λυθει το προβλημα?

 

Ρε παιδια ξερει κανεις κατι γι αυτο?

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ok.Το εστειλα..Αλλα ρε παιδια τωρα αν δεν εχω wifi δεν μπορω να συνδεθω...? Πως γινεται να ενεργοποιω 3G, να μπαινει κανονικα στο ιντερνετ αλλα μην χρεωνομαι χωρις να το χρησιμοποιω...

 

κατεβασε το apndroid, βαλτο σαν wigdet και οποτε θελεις να μπεις στο Internet το ανοιγεις

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το apndroid, βαλτο σαν wigdet και οποτε θελεις να μπεις στο Internet το ανοιγεις

Ή το DroidWall αν είναι root, στο οποίο του ορίζεις εσύ -με πολύ εύκολο τρόπο- το ποιά προγράμματα θέλεις να έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ, επιλέγοντας μάλιστα αν θα τους επιτραπεί το 3G ή/και το Wifi.

 

https://market.android.com/details?id=com.googlecode.droidwall.free&hl=en

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί στην επιλογή "υπειρεσίες που εκτελούνται" μου τρέχει η "φωνητικές εντολές"?

Είσοδος και έξοδος φωνής έχω Google. Λειτουργία οδήγησης, έβγαλα ότα τα τικ από κάτω και την απενεργοποίησα.

Και συγκεκριμένα μου αρχίζει τρέχει όταν παίρνω κάποια μήνυμα έχω προσέξει.

Τρέχει safe reader και ένα TTS λέει αν δεν κάνω λάθος.

Άν πάω "όλα" τα προγράμματα και κάνω διαγραφή δεδομένων σταματάει/φεύγει από τις υπειρεσίες που εκτελούνται και στο επόμενο μήνυμα πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις να θελω να ανοιξω πολεμο κτλ κτλ κτλ!

ειμαι κατοχος του note εδω και 2 μερες παρολο που το note εχει την ιδια καμερα με τον γαλαξια 2 το πρόβλημα στην καμερα με το focus οταν εγραφες βιντεο δειχνει να εχει(σχεδον) εξαφανιστεί:X!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις να θελω να ανοιξω πολεμο κτλ κτλ κτλ!

ειμαι κατοχος του note εδω και 2 μερες παρολο που το note εχει την ιδια καμερα με τον γαλαξια 2 το πρόβλημα στην καμερα με το focus οταν εγραφες βιντεο δειχνει να εχει(σχεδον) εξαφανιστεί:X!!!!!

 

:blink:και τι προβλημα ειχε δηλαδη στην εγγραφη ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.Τις τελευταίες μέρες παρουσιάζεται ένα πρόβλημα στο κινητό.Μαυρίζει η οθόνη,σαν να ειναι κλειστό το κινητό και ενώ ακούω ήχους δεν επανέρχεται παρά μόνο αν βγάλω τη μπαταρία.Φοράω Omega 10.4.Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον το πρόβλημα?Είναι θέμα launcher? Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

:blink:και τι προβλημα ειχε δηλαδη στην εγγραφη ?

 

Αργει να κανει focus

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.Τις τελευταίες μέρες παρουσιάζεται ένα πρόβλημα στο κινητό.Μαυρίζει η οθόνη,σαν να ειναι κλειστό το κινητό και ενώ ακούω ήχους δεν επανέρχεται παρά μόνο αν βγάλω τη μπαταρία.Φοράω Omega 10.4.Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον το πρόβλημα?Είναι θέμα launcher?

 

Δεν εχω τετοιο προβλημα.

Επισης δεν ξερω αν σε βοηθαει, αλλα χρησιμοποιω τον go launcher

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.Τις τελευταίες μέρες παρουσιάζεται ένα πρόβλημα στο κινητό.Μαυρίζει η οθόνη,σαν να ειναι κλειστό το κινητό και ενώ ακούω ήχους δεν επανέρχεται παρά μόνο αν βγάλω τη μπαταρία.Φοράω Omega 10.4.Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον το πρόβλημα?Είναι θέμα launcher?

 

Εχεις κανει καθολου underclocking?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανό είναι να είναι θέμα κερνελ (και OC/UV οπως είπε ο παραπάνω φίλος)
Link to comment
Share on other sites

για να το κανω root το κινητο πρεπει να βρω το ιδιο με το αριθμο κατασκευης του κινητου?

 

εχω αυτο ΕΚΔΟΣΗ ΜΟΝΤΕΛΟΥ

4.0.3

Εκδοση βασικου φασματος

19100ΧΧP6

EKDOSH KERNEL

3.0.15-19100XXLP6-CL72050 SE.infra@SEP-53#3

ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ

IML74K

Link to comment
Share on other sites

για να το κανω root το κινητο πρεπει να βρω το ιδιο με το αριθμο κατασκευης του κινητου?

 

εχω αυτο ΕΚΔΟΣΗ ΜΟΝΤΕΛΟΥ

4.0.3

Εκδοση βασικου φασματος

19100ΧΧP6

EKDOSH KERNEL

3.0.15-19100XXLP6-CL72050 SE.infra@SEP-53#3

ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ

IML74K

 

Τον αρθμό κατασκευής πρέπει να βρεις, δηλαδή "IML74K".

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο..εκανα root την συσκευη μου εβγαλε αυτα cwm kai to superuser τωρα κανω κατι αλλο?

 

τωρα δηλ τι μπορω να κανω? που το εκανα root?

χαζες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα τα κανω...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο..εκανα root την συσκευη μου εβγαλε αυτα cwm kai to superuser τωρα κανω κατι αλλο?

 

τωρα δηλ τι μπορω να κανω? που το εκανα root?

χαζες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα τα κανω...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει καθολου underclocking?

 

αν κατάλαβα καλά κάποιες ρυθμίσεις ώστε να μη συμβαδίζουν με τον kernel?Δεν έχω πειράξει κάτι,έχω τη rom όπως την κατέβασα..Τι ακριβώς είναι το underlocking?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά κάποιες ρυθμίσεις ώστε να μη συμβαδίζουν με τον kernel?Δεν έχω πειράξει κάτι,έχω τη rom όπως την κατέβασα..Τι ακριβώς είναι το underlocking?

 

:rolleyes: εννοει λοιπον γενικα εαν εχεις παιξει με την ταχυτητα - ρευματα του S2 . Το οποιο απ'οτι λες δεν το γνωριζεις . Αρα κατι αλλο ειναι :shifty:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοιο προβλημα.

Επισης δεν ξερω αν σε βοηθαει, αλλα χρησιμοποιω τον go launcher

 

Φίλε μου σε εμένα και σε αρκετούς άλλους o go launcher τελευταία κάνει αρκετά νερά.Άλλαξε τον και δες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά κάποιες ρυθμίσεις ώστε να μη συμβαδίζουν με τον kernel?Δεν έχω πειράξει κάτι,έχω τη rom όπως την κατέβασα..Τι ακριβώς είναι το underlocking?

 

Αν εχεις περασμενο το SetCPU δες λιγο τι governor εχεις με το που θα σου ανοιξει το προγραμμα. Ποιον kernel φορας? Κανε κ τα κλασσικα wipes cache k Dalvik.

Επισης αν πατας πχ κρατημενο το home button κ σε βαζει στη διαχ. εργασιων κ αναβει η οθονη φταιει ο launcher αλλιως η ρυθμισεις kernel η καποια εφαρμογη η δεν περαστηκε καλα η rom και πρεπει να τη ξαναφλασαρεις.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

καλημερες! χωρις να θελω να δωσω τροφη για διαμαχη, ειδα αυτο.. και τα συμπερασματα δικα σας.. :):)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερες! χωρις να θελω να δωσω τροφη για διαμαχη, ειδα αυτο.. και τα συμπερασματα δικα σας.. :):)

Εϊναι παλιό φίλε.

Από τη στιγμή που το iPhone είναι γυαλί μπρος-πίσω έχει διπλάσιες πιθανότητες να σπάσει. Από την άλλη είναι και πιο ελαφρύ το GSII.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...