Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εδώ και 2 μέρες έχω το εξής πρόβλημα: Σε κατάσταση αναμονής, ξαφνικά χωρίς να το αγγίζω ανάβει η οθόνη και σβήνει μετά από 1-2''. Το κάνει 5-6 φορές και μετά σταμστά. Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ

 

Επειδη και εμένα ξεκίνησε να το κάνει πρόσφατα αυτό και δεν είδα απάντηση, υπάρχει κάτι σχετικό;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και μενα το εκανε αυτο στο HTC DESIRE S ....και σε αλλους απο οτι θυμαμαι! στο S2 δεν μου το χει κανει ! μικροπροβλημα ...του android θα ναι!!! :p
Razer mamba :respect:
Link to comment
Share on other sites

και μενα το εκανε αυτο στο HTC DESIRE S ....και σε αλλους απο οτι θυμαμαι! στο S2 δεν μου το χει κανει ! μικροπροβλημα ...του android θα ναι!!! :p

 

Κοίτα αν έχεις βάλει καμιά εφαρμογή τύπου mp3 downloader pro η κάτι τέτοιο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν έχεις βάλει καμιά εφαρμογή τύπου mp3 downloader pro η κάτι τέτοιο

 

ευχαριστω φιλε για την συμβουλη! τωρα εχω το galaxy s2 και δεν το παρουσιαζει! το εκανε στο desire s οταν το ειχα! παιζει να εφταιγε και αυτο που λες! ειχα αυτο το mp3 downloader! απο οτι ειχα διαβασει εδω στο φορουμ το παρουσιαζαν αρκετα desire ! χμμμ εμφανιστηκε και σε galaxy s2 τωρα:wacko: ειναι λιγο σπαστικο γιατι νομιζεις οτι σου ηρθε μηνυμα ή αναπαντητη οταν βλεπεις οτι αναψε η οθονη! πας και τρως ΑΚΥΡΟ!!! χαχα ας δει ο φιλος πιο πανω αν εχει το mp3 downloader που λες και ας το απεγκαταστησει να δει μηπως φταιει αυτο!

Razer mamba :respect:
Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν στο Samsung apps το modern combat 3 για τους κατοχους samsung galaxy s2!!!!

Μην το χασετε !!!!

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00003692721&listYN=Y

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

@Morfie εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.. Σκεφτηκα να διαγραψω τα δεδομενα της εφαρμογης κ να το ξαναστησω απ'την αρχη αλλα ακομη δεν το δοκιμασα (αν κ δεν θα αλλαξει κτ αν ισχυουν οι λογοι που λες).

Αν κ δεν εδωσα σημασια αρχιζει οντως να γινεται ενοχλητικο το τελευταιο καιρο..

 

@TonyK Ολη μερα αυτο ακουω κ διαβαζω σε αναλογα blogs, παω να το κατεβασω κ εγω απο περιεργεια.. Τοσο καλο ειναι πια?

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

βασικα καλο ειναι αλλα αμα εισαι εξω μην το ανοιξεις καθολου γιατι την μπαταρια την πεινει σε χρονο dt.

edit: το 15λεπτο τρωει σε εμενα 10%

Edited by QalexisQ
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

@TonyK Ολη μερα αυτο ακουω κ διαβαζω σε αναλογα blogs, παω να το κατεβασω κ εγω απο περιεργεια.. Τοσο καλο ειναι πια?

Ειναι πραγματικα πολυ πολυ καλο. θελει λιγο χρονο να συνηθισεις το πως παιζεις, πως ριχνεις, πως αλλαζεις οπλο, κ.τ.λ, και μετα θα κολλησεις !!!!

Εχει και online, οποτε μπορειτε να μπειτε οταν ειστε σε wifi και να παιξετε με αλλους απ'ολο τον κοσμο !!!!

βασικα καλο ειναι αλλα αμα εισαι εξω μην το ανοιξεις καθολου γιατι την μπαταρια την πεινει σε χρονο dt.

edit: το 15λεπτο τρωει σε εμενα 10%

Ενταξει, αμα το σκεφτεις, δεν ειναι και τοσο μεγαλη καταναλωση για τετοια γραφικα. βασικα αν το σκεφτεις, δεν ξοδευει τιποτα.

κι'αυτο το λεω γιατι αν μπεις στον browser και σερφαρεις με 3g/hsdpa σε 15 λεπτα θα σου φαει 10% σιγουρα, ισως και παραπανω.

Και επισης με τα 10% ανα 15 λεπτα, σημαινει οτι μπορεις να παιξεις 1 ολοκληρη ωρα με 40% καταναλωση. μια χαρα ειναι για 4.3 οθονη :).

 

Αν παιξεις σε ενα λαπτοπ παιχνιδι τετοιων γραφικων, π.χ call of duty, σε μια ωρα θα σου εχει φαει τουλαχιστον το 50% της μπαταριας αν δεν το εχεις σε ρευμα :).

 

****Ξεχασα να γραψω οτι στο samsung apps εχει δωρεαν και το modern combat 2 & το modern combat 3

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει αλλά νομίζω ότι δεν πήρα απάντηση και δεν έχω δει κάτι σχετικό. Έχω ρυθμίσει όλα μου τα mail (gmail, yahoo, POP3 εταιρικό) μέσω του social hub ως premium λογαριασμούς (για push) και όλα δουλεύουν καλά. Το πρόβλημα είναι ότι:

1. Όταν διαγράφω κάποιο mail, αμέσως λαμβάνω ειδοποίηση ότι έχω νέο mail και μετά μπαίνω στο inbox και φυσικά δεν έχω τίποτα. (Νομίζω ότι επειδή ουσιαστικά όταν διαγράφω ένα mail, αυτό μετακινείται από το inbox στο trash, φαίνεται σα να έχω νέο mail) Πως γίνεται να σταματήσει αυτό;

2. Επίσης σε άσχετες ώρες, λαμβάνω ειδοποίηση ότι έχω νέο mail, αλλά όταν μπαίνω στο inbox πάλι δεν έχω τίποτα. (Υποψιάζομαι ότι γίνεται όταν λαμβάνω spam οπότε επειδή πάει κατευθείαν στο φάκελο spam, εγώ δε βλέπω τίποτα στο inbox)

Λογικά, αν τα πράγματα είναι όπως τα καταλαβαίνω, τα προβλήματά μου θα είχαν λυθεί αν μπορούσα να βρω επιλογή για συγχρονισμό μόνο του inbox του κάθε mail.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Εσείς πως το έχετε λύσει; Thnx

Για το 2 :

Οταν λαμβανεις ενα mail το οποιο παει στην ανεπιθυμητη αλληλογραφια σου χτυπαει ειδοποιηση, το οποιο ειναι σωστο.

Το mail αυτο μπορεις να το βρεις στον φακελο "Junk Email"

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Για το 2 :

Οταν λαμβανεις ενα mail το οποιο παει στην ανεπιθυμητη αλληλογραφια σου χτυπαει ειδοποιηση, το οποιο ειναι σωστο.

Το mail αυτο μπορεις να το βρεις στον φακελο "Junk Email"

 

Ίσως είναι λογικό, αλλά ανεπιθύμητο, τουλάχιστον για μένα... Δεν υπάρχει τρόπος να επιλέξουμε φακέλους που θα συγχρονίζονται;

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε επισημα η αναβαθμιση 2.3.6 και ειδα μεγαλη βελτιωση στο wifi, σε σημεια που ειχα μια γραμμη τωρα εχω δυο και καποιες φορες που δεν επιανε σε λιγο πιο μακρινη αποσταση τωρα εχει μια γραμμη και δουλευει αψογα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευη εχεις???Γιατι εγω με ελληνικη συσκευη ακομα στην 2.3.4 ειμαι και δεν βγαζει τιποτα για αναβαθμιση...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απο σημερα τα ξημερωματα παρατηρησα οτι το Ap Mobile που λεει τα διεθνη νεα και αλλα διαφορα

δεν ανανεωνεται μου βγαζει ενα μηνυμα οτι ''ο διακομιστης δεν ειναι διαθεσιμος'' ειμαι συνδεδεμενος κανονικα στο internet

μεσω Wi fi.Μπορει να μου πει καποιος που χρησιμοποιεί αυτο το widget αν του κανει το ιδιο προβλημα.

 

Κανεις αλλος με το ιδιο προβλημα βρηκε λυση???Και εγω εδω και 5 μερες εχω αποκοπει απο τα διεθνη νεα λογω του συγκεκριμενου widget!

Καμμια προταση για πιθανη λυση?

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Κανεις αλλος με το ιδιο προβλημα βρηκε λυση???Και εγω εδω και 5 μερες εχω αποκοπει απο τα διεθνη νεα λογω του συγκεκριμενου widget!

Καμμια προταση για πιθανη λυση?

 

Έχεις δίκιο, δε δουλεύει.

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο saturn Γερμανιας. Τοσο καιρο και εγω στην 2.3.4. ημουν και μου εβγαλε την 2.3.6 χθες.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο saturn Γερμανιας. Τοσο καιρο και εγω στην 2.3.4. ημουν και μου εβγαλε την 2.3.6 χθες.

 

Εχασες τιποτα απο αρχεια και εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο saturn Γερμανιας. Τοσο καιρο και εγω στην 2.3.4. ημουν και μου εβγαλε την 2.3.6 χθες.

 

Φιλε η συσκευη σου ειναι EUR????

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου λίγο παιδιά, πιο πρόγραμμα είναι που μας δείχνει την κατανάλωση μπαταρίας από εφαρμογές που έχουμε στο κινητό.

 

Επίσης να ρωτήσω σχετικά με το titanium back up αν υπάρχει πρόβλημα να το μετακινήσω στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Ο λόγος είναι ότι δεν μπορώ να το ρυθμίσω να δημιουργεί τα αρχεία ασφαλείας στην εξωτερική κάρτα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχασα καμια εφαρμογη με την αναβαθμιση σε 2.3.6 . Ναι ευρωπαικο μοντελο ειναι.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχασα καμια εφαρμογη με την αναβαθμιση σε 2.3.6 . Ναι ευρωπαικο μοντελο ειναι.

 

Και εμενα EUR αλλα δεν μου εχει δωσει ακομη 2.3.6.Γιατι γινεται αυτο!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι λογικό, αλλά ανεπιθύμητο, τουλάχιστον για μένα... Δεν υπάρχει τρόπος να επιλέξουμε φακέλους που θα συγχρονίζονται;

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

Η επίσημη εφαρμογή για hotmail έχει δυνατότητα επιλογής των φακέλων που θέλεις να συγχρονίζονται.

Εδώ είσαι φίλε :

https://market.android.com/details?id=com.hotmail.Z7

 

Έχει και push notifications. Την έχω δοκιμάσει :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο πλαισιο το χω παρει και ακομα 2.3.4 εχω!!! θα παμε κατευθειαν στο ICS :p :p
Razer mamba :respect:
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο πλαισιο το χω παρει και ακομα 2.3.4 εχω!!! θα παμε κατευθειαν στο ICS :p :p

 

Ελπίζω συντομα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!ηθέλα να ρωτήσω σχετικά με τα καταλειπα που αφήνουν κάποιες εφαρμογές..ας πουμε έκανα εγκατάσταση μια εφαρμογή της νάσα την απεγκατέστησα και όταν πάω στην διαχίρηση εφαρμογών μου δείχνει ενα γκρίζο εικονίδιο android και μια κάρτουλα sd και gov.nasa απο κάτω γράφει 0,00b,κάνω απεγατάσταση κανονικα το συγκεκριμένο εικονίδιο,αλλα όταν κάνω επανεκκινηση μου ξαναβγάζει το ίδιο πράγμα παλι,το ίδιο μου συμβαίνει και σε κάποιες αλλες εφαρμογές τι ακίβως πρέπει να κανω για να απαλλαγώ απο τα σκουπίδια των εφαρμογών;:worry: Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...