Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να σας ρωτησω αν περασω στο galaxy s 2 την 2.2.1 js8 που ειχα στο s με τον παλιο τροπο με odin , θα την παρει κανονικα?

 

 

Θες να περάσεις την js8 του S στο s2? Και με τον ίδιο τρόπο κιόλας?

Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα που σκέφτεσαι φίλε. Η κάθε συσκευή είναι διαφορετική. Ακόμα κι αν έχει αμελητέες διάφορες.

 

Αλλά ακόμη και να γινότανε.. ΓΙΑΤΙ να το έκανες αυτό??

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω το navigon 2.6.1 και δεν ξερω αν θα τρεχει σε αλλη ρομ, επισεις θελω να μου πειτε ποια ειναι η ποιο σταθερη για να περασω με swype ελληνικο
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ξανακανει την ερωτηση και δεν θυμαμαι αν πηρα απαντηση..

οι συσκευες που "ερχονται" απο cosmote ποιο μοντεμ εχουν?

γνωριζει/θυμαται κανεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ξανακανει την ερωτηση και δεν θυμαμαι αν πηρα απαντηση..

οι συσκευες που "ερχονται" απο cosmote ποιο μοντεμ εχουν?

γνωριζει/θυμαται κανεις?

 

Τελευταία αναβάθμιση μέσω kies είχα πάρει μόντεμ ΚΙ1

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία αναβάθμιση μέσω kies είχα πάρει μόντεμ ΚΙ1

 

οκ thanks για την απαντηση...

για να το δοκιμασουμε και αυτο!:p

παντως με kp1 ειμαι πολυ ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

οκ thanks για την απαντηση...

για να το δοκιμασουμε και αυτο!:p

παντως με kp1 ειμαι πολυ ευχαριστημένος!

 

Μη το δοκιμάσεις. ΚΙ4 , KL1 είναι καλύτερα από άποψη μπαταρίας με παρόμοια απόδοση.

KP δε δοκίμασα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ξανακανει την ερωτηση και δεν θυμαμαι αν πηρα απαντηση..

οι συσκευες που "ερχονται" απο cosmote ποιο μοντεμ εχουν?

γνωριζει/θυμαται κανεις?

όταν είχε 2.3.3

PDA: I9100BOKG2

PHONE: I9100BOKG1

CSC: I9100COSKF1

PCODE: GT-I9100LKACOS

με 2.3.5 (αναβάθμιση kies)

PDA: I9100BOKK1

PHONE: I9100BOKJ1

CSC: I9100COSKJ3

Link to comment
Share on other sites

όταν είχε 2.3.3

PDA: I9100BOKG2

PHONE: I9100BOKG1

CSC: I9100COSKF1

PCODE: GT-I9100LKACOS

με 2.3.5 (αναβάθμιση kies)

PDA: I9100BOKK1

PHONE: I9100BOKJ1

CSC: I9100COSKJ3

 

μαλιστα να 2 μοντεμ που δεν δοκιμασα ποτε...:p

thanks για την απαντηση φιλε να εισαι καλα...:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω ενα προβλημα με το sgs2.

οταν με παιρνουν τηλ, μου λενε μερικα ατομα οτι ακουνε την φωνη τους πισω, πραγμα που δεν συνεβαινε με το παλιο μου κινητο. μερικες φορες παταω μενου και απενεργοποιω μια επιλογη και μετα δεν ακουνε την φωνη τους και μερικες φορες το ακουνε.

επειδη, δεν εχω κτλβ τι φταιει, τι πρεπει να κανω?

ειναι προβλημα του κινητου και θελει να παει για σερβις ή θελει καποια ρυθμιση απο μεσα για να μην ακουει ο αλλος την φωνη του?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω ενα προβλημα με το sgs2.

οταν με παιρνουν τηλ, μου λενε μερικα ατομα οτι ακουνε την φωνη τους πισω, πραγμα που δεν συνεβαινε με το παλιο μου κινητο. μερικες φορες παταω μενου και απενεργοποιω μια επιλογη και μετα δεν ακουνε την φωνη τους και μερικες φορες το ακουνε.

επειδη, δεν εχω κτλβ τι φταιει, τι πρεπει να κανω?

ειναι προβλημα του κινητου και θελει να παει για σερβις ή θελει καποια ρυθμιση απο μεσα για να μην ακουει ο αλλος την φωνη του?

Αν έχεις θήκη δοκίμασε να την αφαιρέσεις. Αν δεν έχεις τότε έχεις τις παρακάτω λύσεις:

1. Κάθε φορά που μιλάς απενεργοποιείς το noise reduction (κατά την ομιλία πατάς το δεξί κουμπί και απενεργοποιείς το noise)

2. Περνάς mod που απανεργοποιεί το noise reduction.

3. Service για να λυθεί μια και καλή το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά μου ζήτησε κωδικό!! Είχα ξανακάνει παλαιότερα αλλα δεν ειχε ζητήσει τπτ!!! Τί κόλπα ειναι αυτα? Έκανα reset το password απο το http://www.samsungdive.com/DiveMain.do αλλά πάλι δεν με αφήνει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει? Edited by TreckeR
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις θήκη δοκίμασε να την αφαιρέσεις. Αν δεν έχεις τότε έχεις τις παρακάτω λύσεις:

1. Κάθε φορά που μιλάς απενεργοποιείς το noise reduction (κατά την ομιλία πατάς το δεξί κουμπί και απενεργοποιείς το noise)

2. Περνάς mod που απανεργοποιεί το noise reduction.

3. Service για να λυθεί μια και καλή το πρόβλημα σου.

 

1. ειναι λιγο κουραστηκο να κανω συνεχεια σε καθε κληση αυτη την διαδικασεια.

2. που θα βρω το Mod να το περασω και να απενεργοποιει το noise reduction?

3. γιατι να θελει service απο την στιγμη που διαβασα/εμαθα οτι το κανει και σε αλλα s2 και θα λυθει μια και καλη το προβλημα κανω'ντας μου τι στο κινητο μου?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

1. ειναι λιγο κουραστηκο να κανω συνεχεια σε καθε κληση αυτη την διαδικασεια.

2. που θα βρω το Mod να το περασω και να απενεργοποιει το noise reduction?

3. γιατι να θελει service απο την στιγμη που διαβασα/εμαθα οτι το κανει και σε αλλα s2 και θα λυθει μια και καλη το προβλημα κανω'ντας μου τι στο κινητο μου?

 

το mod που υπάρχει είναι δημιουργημένο από τον StratosGR και το κατεβάζεις από εδώ..

http://www.multiupload.com/760HXWME6T

 

Θέλει να είσαι root..!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατι να θελει service απο την στιγμη που διαβασα/εμαθα οτι το κανει και σε αλλα s2 και θα λυθει μια και καλη το προβλημα κανω'ντας μου τι στο κινητο μου?

Γιατί είναι πρόβλημα hardware, εμένα θα με πείραζε από τη στιγμη που έδωσα τόσα χρήματα να ξέρω ότι κάτι δεν λειτουργεί σωστά εξαιτίας ελαττωματικής πλακέτας. Με την απενεργοποίηση του noise reduction καλύπτεις το πρόβλημα αλλά δεν το διορθώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την συσκευή 27/12 . Μέχρι τότε είχα το iphone 3GS .Ένα πράγμα έχω να πω . Η συσκευή τα σπάει όλα . Είναι πολύ ωραία . Ωραία μεγάλη οθόνη και χρώματα και γενικά έχει πράγματα που το iphone μου δεν τα είχε. Πάντως δεν δυσκολεύτηκα να περάσω από ios σε android .Αυτό που μου άρεσε και δεν το είπατε όσοι αγοράσατε την συσκευή είναι ότι βγάζοντας μία φωτογραφία μπορείται από τα details να δείτε σε ποιό μέρος του κόσμου τραβήχτηκε Όμως δύο πραγματάκια με στεναχώρεσαν το πρώτο ότι πιάνει σκόνη η οθόνη προβλημμα που το iphone δεν το είχε και δεν ξέρω τι να κάνω και το δεύτερο είναι ότι το κουμπί on - off το έχει στο πλάι . Εάν είχε μόνο αυτό και όχι και την αυξομείωση του ήχου δεν θα είχα πρόβλημμα. Και τα δύο μαζί το ένα από την μία μεριά και το άλλο από την άλλη είναι πρόβλημμα για μένα . Πατάω για να κλείσει για παράδειγμα το τηλέφωνο και κλείνει και ο ήχος . Βέβαια μπροστά σε αυτά που κάνει το τηλέφωνο (μεταξύ μας μόνο καφέ δεν ψήνει) τα δύο προβλημματάκια που ανέφερα είναι πταίσματα .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την συσκευή 27/12 . Μέχρι τότε είχα το iphone 3GS .Ένα πράγμα έχω να πω . Η συσκευή τα σπάει όλα . Είναι πολύ ωραία . Ωραία μεγάλη οθόνη και χρώματα και γενικά έχει πράγματα που το iphone μου δεν τα είχε. Πάντως δεν δυσκολεύτηκα να περάσω από ios σε android .Αυτό που μου άρεσε και δεν το είπατε όσοι αγοράσατε την συσκευή είναι ότι βγάζοντας μία φωτογραφία μπορείται από τα details να δείτε σε ποιό μέρος του κόσμου τραβήχτηκε Όμως δύο πραγματάκια με στεναχώρεσαν το πρώτο ότι πιάνει σκόνη η οθόνη προβλημμα που το iphone δεν το είχε και δεν ξέρω τι να κάνω και το δεύτερο είναι ότι το κουμπί on - off το έχει στο πλάι . Εάν είχε μόνο αυτό και όχι και την αυξομείωση του ήχου δεν θα είχα πρόβλημμα. Και τα δύο μαζί το ένα από την μία μεριά και το άλλο από την άλλη είναι πρόβλημμα για μένα . Πατάω για να κλείσει για παράδειγμα το τηλέφωνο και κλείνει και ο ήχος . Βέβαια μπροστά σε αυτά που κάνει το τηλέφωνο (μεταξύ μας μόνο καφέ δεν ψήνει) τα δύο προβλημματάκια που ανέφερα είναι πταίσματα .

 

Καλωσήρθες στην παρέα μας! Ως (πολύ)παλιός χρήστης του 3GS μπορώ να σου πω πως οι 2 συσκευές δεν έχουν καμία επαφή! Αυτό με το κουμπάκι On/off μην σε απασχολεί καθόλου, θέμα συνήθειας καθαρά θα το ξεπεράσεις και θα το πατάς όπως πρέπει! Τώρα για την σκόνη στην οθόνη δεν είμαι σίγουρος ακριβώς τι εννοείς? :ninja: όλα τα κινητά πιάνουν σκόνη στην οθόνη νομίζω.. Και κάτι τελευταίο.. επειδή είσαι νέος στο android, να σου πω εάν εμβαθύνεις και λίγο παραπάνω στο λειτουργικό θα το λατρέψεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας! Ως (πολύ)παλιός χρήστης του 3GS μπορώ να σου πω πως οι 2 συσκευές δεν έχουν καμία επαφή! Αυτό με το κουμπάκι On/off μην σε απασχολεί καθόλου, θέμα συνήθειας καθαρά θα το ξεπεράσεις και θα το πατάς όπως πρέπει! Τώρα για την σκόνη στην οθόνη δεν είμαι σίγουρος ακριβώς τι εννοείς? :ninja: όλα τα κινητά πιάνουν σκόνη στην οθόνη νομίζω.. Και κάτι τελευταίο.. επειδή είσαι νέος στο android, να σου πω εάν εμβαθύνεις και λίγο παραπάνω στο λειτουργικό θα το λατρέψεις!

 

Να είσαι καλά φίλε μου και σευχαριστώ για το καλοσόρισμα. Για την σκόνη εννοώ ότι σε όποια τσέπη και να το βάλω το τηλέφωνο είτε στο παντελονιού είτε στο παλτό μου όταν το βγάζω για να μιλήσω ή να σερφάρω στο ιντερνετ βλέπω ότι η καθαρή μου οθόνη (το βάζω το τηλέφωνο στο παλτό μου ή στην τσέπη του παντελονιού μου καθαρή από σκόνη και δακτυλιές ) έχει σκόνη πάνω . Προφανώς από του υλικό του ρουχου (ιδιαίτερα τα μάλινα). Η οθόνη το iphone ποτέ δεν είχε πάνω σκόνη (το είχα 2 χρόνια) . Πάντως οφείλω να πω και τα δύο τηλέφωνα πολύ καλά .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

το mod που υπάρχει είναι δημιουργημένο από τον StratosGR και το κατεβάζεις από εδώ..

http://www.multiupload.com/760HXWME6T

 

Θέλει να είσαι root..!

 

Γιατί είναι πρόβλημα hardware, εμένα θα με πείραζε από τη στιγμη που έδωσα τόσα χρήματα να ξέρω ότι κάτι δεν λειτουργεί σωστά εξαιτίας ελαττωματικής πλακέτας. Με την απενεργοποίηση του noise reduction καλύπτεις το πρόβλημα αλλά δεν το διορθώνεις.

 

εβγαλα την θηκη που εχει το κινητο μου και ειναι ολα μια χαρα, οταν βαζω την θηκη θα πρεπει να κανω την διαδικασια με το μενου κτλ. οποτε εμενα ειναι προβλημα θηκης γτ αλλιως και χωρις θηκη τα ιδια θα εκανε. πηρα στην σαμσουνγκ και μου ειπαν πως αυτο το εχει απο μονο του μεσα, ειναι μια αυτοματη λειτουργια που οταν βρισκεσαι σε φασαρια ενεργοποιητε για να σε ακουν οι αλλοι καλυτερα και οταν εισαι σε κανονικο περιβαλον ειναι απενεργοποιημενο, οσο για την θηκη αν τελικα διαλεξω να εχω θηκη, θα πρεπει να κανω συνεχεια αυτη την διαδικασια, αμα δεν την φοραω, ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχω μια απορία. δεν δουλεύει το home button της συσκευής και θα στο στείλω στο service. 3 ερωτήσεις:

1) του φοράω μαμά ρομ αλλά άλλη εκδοση. δηλαδή customised vodafone greece ενώ ήταν vodafone uk οταν το πήρα θα έχω θέμα?

2)αισθητήρες υγρασίας το κινητό έχει μόνο κάτω από την μπαταρία?

3) πόσο καιρό τους παίρνει για επισκευή περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέος χρήστης του forum αλλά και του samsung galaxy s2 και του android λογισμικού. Έχω αρκετές απορίες, οπότε και εγώ θα τις παραθέτω μία μία.

Έχω πρόβλημα με τα mms. μίλησα με την εταιρεία κινητής τηλεφ. την vodafone και μου έστειλε τις ρυθμίσεις, αλλά μου είπε ότι δεν μπορώ να στείλω mms αν δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία χρήσης δεδομένων από το μενού δίκτυο κινητής τηλεφ. Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, δεν μπορώ να στείλω mms χωρίς χρήση του internet. Πάντως όταν έχω απενεργοποιημένη την επιλογή αυτή, δεν ανοίγει αυτόματα το 3g για το mms. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Γιατί δεν θέλω να έχω ανοιχτό το 3G συνέχεια. (Εκτός της ιδέας που μου είπαν στη vodafone, να το ανοίγω και να το κλείνω όποτε θέλω mms, υπάρχει άλλη;)... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέος χρήστης του forum αλλά και του samsung galaxy s2 και του android λογισμικού. Έχω αρκετές απορίες, οπότε και εγώ θα τις παραθέτω μία μία.

Έχω πρόβλημα με τα mms. μίλησα με την εταιρεία κινητής τηλεφ. την vodafone και μου έστειλε τις ρυθμίσεις, αλλά μου είπε ότι δεν μπορώ να στείλω mms αν δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία χρήσης δεδομένων από το μενού δίκτυο κινητής τηλεφ. Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, δεν μπορώ να στείλω mms χωρίς χρήση του internet. Πάντως όταν έχω απενεργοποιημένη την επιλογή αυτή, δεν ανοίγει αυτόματα το 3g για το mms. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Γιατί δεν θέλω να έχω ανοιχτό το 3G συνέχεια. (Εκτός της ιδέας που μου είπαν στη vodafone, να το ανοίγω και να το κλείνω όποτε θέλω mms, υπάρχει άλλη;)... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

καλησπερα φιλε μου και καλως ηρθες στη παρεα μας

τα μμς ειναι δεδομενα οποτε πρεπει να ειναι ανοικτα τα δεδομενα για να μπορεσεις να τα στειλεις(δε γινεται με χρηση ασυρματου δικτυου αυτο)

υπαρχουν πολλα widget στο μαρκετ για γρηγορες αλλαγες και δε πιστευω να εχεις αλλη επιλογη απο το να ανοιγοκλεινεις τα δατα

σημειωνω δε πως εξυπνο τηλεφωνο χωρις ντατα δεν ειναι εξυπνο ...

Link to comment
Share on other sites

θα αγορασω ενα galaxy s 2 αλλα επειδη ειναι το πρωτο μου android εχω καποιες αποριες....

αν κανω root και βαλω custom rom :ειναι πολυ επικυνδηνο???χανω την εγγυηση???ειναι δυσκολο??

διαβαζα στο τοπικ για την μπαταρια και πολυ μιλανε για μια ρομ k7..δεν μπορω ομως να την βρω...αξιζει τον κοπο απο την custom?? η custom καταναλωνει πολυ μπαταρια,καθως εχω κακη πειρα και θελω κατι που να ΚΡΑΑΑΑΑΑΑΤΑΕΙ

ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

θα αγορασω ενα galaxy s 2 αλλα επειδη ειναι το πρωτο μου android εχω καποιες αποριες....

αν κανω root και βαλω custom rom :ειναι πολυ επικυνδηνο???χανω την εγγυηση???ειναι δυσκολο??

διαβαζα στο τοπικ για την μπαταρια και πολυ μιλανε για μια ρομ k7..δεν μπορω ομως να την βρω...αξιζει τον κοπο απο την custom?? η custom καταναλωνει πολυ μπαταρια,καθως εχω κακη πειρα και θελω κατι που να ΚΡΑΑΑΑΑΑΑΤΑΕΙ

ευχαριστω για τον χρονο σας

Δεν γνωρίζω τι τηλέφωνο έχεις αυτή τη στιγμή και την εμπειρία σου από smartphones. Το Galaxy S ΙΙ είναι ένα τέλειο τηλέφωνο ακόμα και με την εργοστασιακή rom που φοράει. Εγώ νομίζω ότι θα το ευχαριστηθείς έτσι όπως είναι. Μετά εφόσον θέλεις να διαβείς και άλλα μονοπάτια υπάρχουν πολλές οδηγίες στο forum που θα σου λύσουν κάθε απορία.

Όσο για την ερώτηση της εγγύησης, η απάντηση είναι ότι την χάνεις αλλά υπάρχει τρόπος να ξαναβάλεις την αρχική rom χωρίς να το καταλάβει κανένας.

Πάρε το S II και θα με θυμηθείς.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα ειχα το lg arena900 το πηρα και νομιζα πως ειχα smartphone,ειμουν γελασμενος....τεσπα ,μαλλον αυτο θα αγορασω αλλα θελω να το παρω απο inmobile και δεν ξερω τι σημαινει αν ειναι branded η απο αλλη χωρα...το firmware θα ειναι διαφορετικο???

ασ απαντησει καποιος στις απορειες μου ωστε να προβω σε αγορα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...