Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε πρόβλημα το ηχείο του. Κατά τα άλλα δούλευε κανονικά. Δεν κατάλαβαν τίποτα ή έκαναν τα στραβά μάτια.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και με πλακετα καμενη δε το καταλαβαινουν δε θυμασαι με το 1?

 

εγω εχω ακουσει περιπτωσεις που δεν το καταλαβαν.τι να σου πω ισως ειναι θεμα αν κατσει καποιος να το εξετασει διεξοδικα.

Link to comment
Share on other sites

Είχε πρόβλημα το ηχείο του. Κατά τα άλλα δούλευε κανονικά. Δεν κατάλαβαν τίποτα ή έκαναν τα στραβά μάτια.

 

Sent from my Galaxy S2

 

εγω εχω ακουσει περιπτωσεις που δεν το καταλαβαν.τι να σου πω ισως ειναι θεμα αν κατσει καποιος να το εξετασει διεξοδικα.

 

Δεν νομίζω ότι δεν το καταλαβαίνουν ,απλώς την χαρίζουν σε μερικούς:happy:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Και γω από internet μαψαζί το έχω αγοράσει και είχε firmware της Cosmote.

 

Κάποια στιγμή και μένα δεν το αναγνώριζε το kies και έκανα οτι σου έγραψα και δούλεψε...

 

Μπές recovery σημαίνει όταν έχεις σβηστό το κινητό πάτα ταυτόχρονα το home button, το πλήκτρο άυξησης έντασης και το power on. Κράτα πατημένα και περίμενε να σε βγάλει σε ένα μπλέ μενού. Πλοήγηση στα μενού με πλήκτρα ένρασης και επιλογή με home button

Εκεί θα βρείς επιλογές για factory reset/ wipe data/wipe cache.

αφού τα κάνεις, ξεκίνα κανονικά το τηλέφωνο, άνοιξε την εφαρμογή τηλέφωνο και γράψε ακριβώς τον συνδυασμό που σου είπα. Θα ξαναξεκινήσει μόνο του. Σύνδεσέ το στο kies και θα δουλέψει

οκ, για να κάνω αυτά που λές θα πάρω backup. Αν δεν δουλέψει τι επιλογές έχω:

1. το πάω πίσω όπωε είναι χωρίς να χρειάζεται να κάνα κάτι ακόμα

2: κατεβάζω αυτή που έχω καιο μετά περνάω όπως λέει ο psycho σε προηγούμενο post την official?

αν ναι στο λινκ που λέει ο psycho είναι η official ή αυτή που έχω?

σορρυ που πρίζω, αλλά θέλω να είμαι προσεκτικός μιας και δεν είχα ξανά android και δεν είμαι familiar. Μην το π..ξω το κινητάκι...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Είχα ένα ατύχημα με το κινητό μου, έσπασε η οθόνη και θέλω να σας ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να μεταφέρω της επαφές από το τηλέφωνο στο υπολογιστή.

Έχω το kies και το προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσε να κάνει συγχρονισμό και βέβαια είχα αφαιρέσει την κάρτα sim.

Αν δεν μπορέσω να πάρω της επαφές εκεί δυσκολεύουν τα πράγματα θα έλεγαν ολοι.

Σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει παρακαλείται να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς φίλε μου δεν υπάρχουν.

 

Αν υπήρχαν, μπορείς να τις κάνεις restore πάντως μέσα από το gmail (στον υπολογιστή σου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν βρίσκω λόγο να αναλύουμε αυτό το θέμα τόσο πολύ. Ας το πάει ο άνθρωπος στο service και αν θέλει να μας ενημερώσει για τα αποτελέσματα. Αυτό αρκεί.

 

Όλα τα άλλα αποτελούν off topic συζήτηση. Παρακαλώ να επανέλθουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω λόγο να αναλύουμε αυτό το θέμα τόσο πολύ. Ας το πάει ο άνθρωπος στο service και αν θέλει να μας ενημερώσει για τα αποτελέσματα. Αυτό αρκεί.

 

Όλα τα άλλα αποτελούν off topic συζήτηση. Παρακαλώ να επανέλθουμε.

Σόρρυ αλλά τι είναι "on topic"? Θέλουμε και μας ενδιαφέρει να μαθαίνουμε τέτοια πράγματα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οισιαστικα η μετάφραση των δικών μας (ελληνικών φράσεων) ,

Εντός θέματος=on topic.

Εκτός θέματος=off topic.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα το ανοιγμα της συσκευης επειτα απο φορτιση το βραδυ, ολες οι επαφες μου (της sim) εμφανιστηκαν ξανα με κεφαλαια γραμματα...ενω τις ειχα μετατρεψει με μικρα και τονους προ 3μηνου...καμμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Roentgen
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειχα καποτε την τυχη να δουλευει ενα φαλαρακι σε καποιο service κινητων. οποτε σας λεω επισημα μπορουν να κανουν οτι θελουν σε λογικα πλαισια παντα . εννοειτε οτι μπορουν να σου αλλαξουν πλακετα η οθονη δωρεαν και ας μην εισαι στην εγγυηση για τον οποιοδηποτε λογο. τωρα για τον φιλο μας ας βαλει την επισημη εκδοση που ειχε το κινητο του και ας το παει γιατι αλλιως δεν εχει καμια τυχη. Απλως θα τους δωσει το δικαιωμα να μην τον καλυψουν δωρεαν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω λόγο να αναλύουμε αυτό το θέμα τόσο πολύ. Ας το πάει ο άνθρωπος στο service και αν θέλει να μας ενημερώσει για τα αποτελέσματα. Αυτό αρκεί.

 

Όλα τα άλλα αποτελούν off topic συζήτηση. Παρακαλώ να επανέλθουμε.

θα διαφωνήσω, καθώς προβλήματα firmware ή θέματα που προκύπτουν μετά από το σερβις είναι σοβαρά. Αν είναι, σε κάθε πρόβλημα (κάμερα οθόνη κτλ) είναι εύκολη η απάντηση πήγαινέ το στο σέρβις και βλέπουμε.

 

Και γω από internet μαψαζί το έχω αγοράσει και είχε firmware της Cosmote.

 

Κάποια στιγμή και μένα δεν το αναγνώριζε το kies και έκανα οτι σου έγραψα και δούλεψε...

 

Μπές recovery σημαίνει όταν έχεις σβηστό το κινητό πάτα ταυτόχρονα το home button, το πλήκτρο άυξησης έντασης και το power on. Κράτα πατημένα και περίμενε να σε βγάλει σε ένα μπλέ μενού. Πλοήγηση στα μενού με πλήκτρα ένρασης και επιλογή με home button

Εκεί θα βρείς επιλογές για factory reset/ wipe data/wipe cache.

αφού τα κάνεις, ξεκίνα κανονικά το τηλέφωνο, άνοιξε την εφαρμογή τηλέφωνο και γράψε ακριβώς τον συνδυασμό που σου είπα. Θα ξαναξεκινήσει μόνο του. Σύνδεσέ το στο kies και θα δουλέψει

φίλε μου τα έκανα αυτά, αλλά τίποτα. Όπως βλέπεις και στην εικόνα τα ίδια..any other ideas?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγχρονίζω τις επαφές m με τις επαφές από facebook αλλα δεν μπαίνει η φωτογραφία τους. Ξέρει κάποιος τι να κάνω? φοράω την μαμά 2.3.5
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγχρονίζω τις επαφές m με τις επαφές από facebook αλλα δεν μπαίνει η φωτογραφία τους. Ξέρει κάποιος τι να κάνω? φοράω την μαμά 2.3.5

 

τι εννοεις δεν μπαινουν οι photos?

δεν περνανε στις επαφες??

με social hub το κανεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγχρονίζω τις επαφές m με τις επαφές από facebook αλλα δεν μπαίνει η φωτογραφία τους. Ξέρει κάποιος τι να κάνω? φοράω την μαμά 2.3.5

 

δοκιμασε αυτο , ανοιξε μια επαφη και πατα μενου , σημανση ως προεπιλογη, θα σου βγαλει να επιλεξεις ποια φωτο να εμφανιζει κλπ

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνήσω, καθώς προβλήματα firmware ή θέματα που προκύπτουν μετά από το σερβις είναι σοβαρά. Αν είναι, σε κάθε πρόβλημα (κάμερα οθόνη κτλ) είναι εύκολη η απάντηση πήγαινέ το στο σέρβις και βλέπουμε.

φίλε μου τα έκανα αυτά, αλλά τίποτα. Όπως βλέπεις και στην εικόνα τα ίδια..any other ideas?

 

Το ενδιαφέρον είναι οτι έχεις μία μίξη από τα δύο firmwares της Cosmote. Δηλαδή PDA και CSC από το πρώτο και PHONE από το δεύτερο. Πως τα καταφέρανε οι τύποι στο service είναι άγνωστο. Και πιθανόν αυτό να δημιουργεί το πρόβλημα. Έχεις έναν συνδυασμό που για τη Samsung δεν υπάρχει.

Επί της ουσίας:

Αν νοιώθεις άνετα να περάσεις επίσημο formware της Samsung, που δεν θα σου πειράξει ούτε flash counters ούτε κάτι άλλο, ούτε θα φαίνεται αν χρειαστεί να το πάς service, κάντο. Θα περάσεις ένα από τα δύο της Cosmote και φυσιολογικά θα είσαι εντάξει. Και αν χρειαστεί service δεν θα έχεις πρόβλημα, αφού αυτό που έχεις είναι επίσημο firmware.

 

Αν δεν νοιώθεις άνετα (που μάλλον ισχύει και ίσως να κάνεις καλά) τότε κατευθείαν service.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δεν μπαινουν οι photos?

δεν περνανε στις επαφες??

με social hub το κανεις?

 

δοκιμασε αυτο , ανοιξε μια επαφη και πατα μενου , σημανση ως προεπιλογη, θα σου βγαλει να επιλεξεις ποια φωτο να εμφανιζει κλπ

στο contacts οι επαφές απο facebook δεν ειχαν την profile picture που εχουνε οι φίλοι μου στο facebook .Oυτε οταν ένωνα 2 επαφές πχ απο facebook και google contact.βρήκα κάτι στο google και τώρα όλα καλά. στο facebook πας Account Settings >Security Settings> Edit-Secure Browsing>uncheck Browse Facebook on a secure connection (https) when possible >save changes. Tώρα στο mobile επανεκκινηση >contacts>menu>sunc contacts περιμενεις λιγο και οι φωτοφραφίες εμφανίζονται. Mετά στο facebook κλικαρεις ξανά το

Browse Facebook on a secure connection (https) when possible

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για την Μειωση Θορυβου στην κληση.Ποια ειναι η default κατασταση?

Οταν μιλας κανονικα στο τηλεφωνο εξαρχης σας την εχει ενεργοποιημενη την Μειωση Θορυβου?

Αν πατησω το αριστερο πληκτρο παντα λεει "Απενεργοποιηση Μειωσης Θορυβου".Αν πατησω την επιλογη λεει "Η μειωση θορυβου ενεργοπ.." κ κοβεται το υπολοιπο απο την οθονη.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Την υπογραφη δεν την εμφανιζει και το δικο μου tapatalk, το οποιο ειναι απο το samsung apps. Το περιεργο ειναι οτι εχω τρια φορουμ, και στο ενα εμφανιζεται κανονικα ενω στα αλλα δυο οχι...
Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και στο προηγουμενο ποστ, ειναι περιεργο το οτι σε ενα φορουμ την εμφανιζει κανονικα. Αν ηταν καποιο λαθος μεσα στην εφαρμογη, θα ηταν πιο κατανοητο...
Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και στο προηγουμενο ποστ, ειναι περιεργο το οτι σε ενα φορουμ την εμφανιζει κανονικα. Αν ηταν καποιο λαθος μεσα στην εφαρμογη, θα ηταν πιο κατανοητο...

 

το ποιο περιεργο απο ολα για μενα ειναι σε μερικους να μην εμφανιζεται σε καμια συσκευη και σε αλλους να μην υπαρχει κανενα προβλημα!

δεν ειναι προφανώς θεμα της εφαρμογης αλλα του myphone..

εγω απλα κόλλησα γιατι νομιζα οτι δεν πηγαινε κατι καλα με την συσκευη μου..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...