Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον παιδες.εδω http://www.megaupload.com/?d=BU1F0G1H ειναι η 2.3.6.το κανετε extract και μετα το αρχειο που μενει το βαζετε στο pda στο odin.το pass ειναι pan24@myphone.gr εχει ελληνικα παντου.

Υ.Γ.saliez αν μπορεις βαλτο στον οδηγο σου

 

ευχαριστουμε !!! να σε ρωτησω ξερεις τι παραπανω εχει η 2.3.6 ;; επισης πιανης χωρας ειναι η ρομ ; τι sales code εχει ;

 

επισης το deluxe settings τι ειναι ;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιρνε root deluxe settings.το λινκ δεν δουλευει γιατι η megaupload κανε αναβαθμισεις και μεχρι να ενημερωθουν οι dns σου δεν μπορεις να δεις το site.αυτο θα διαρκεσει maximum 24 ωρες.αν βιαζεσαι αλλαξε τα dns σου με τα google dns(8.8.8.8)

 

για βοηθα λιγο εδω γιατι ειμαι λιγο ασχετος!

:lol:

σοβαρα βγηκε κιολας root και deluxe settings??

ουαουυ εντυπωσιάστηκα!!:)

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ηδη jkay,και cf-root βγαιενει οπου ναναι η βαζεις εναν insecure kernel και εισαι ok.αυτο που δεν καταλαβες αστο.εχει να κανει με ρυθμισεις τις συνδεσης σου αλλα αν δεν το ξερεις μην παιδευτεις να το μαθεις.απλα περιμενε μερικες ωρες και θα εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

παιρνε root deluxe settings.το λινκ δεν δουλευει γιατι η megaupload κανε αναβαθμισεις και μεχρι να ενημερωθουν οι dns σου δεν μπορεις να δεις το site.αυτο θα διαρκεσει maximum 24 ωρες.αν βιαζεσαι αλλαξε τα dns σου με τα google dns(8.8.8.8)

 

Πάνο με ποιο kernel γίνεται root?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ηδη jkay,και cf-root βγαιενει οπου ναναι η βαζεις εναν insecure kernel και εισαι ok.αυτο που δεν καταλαβες αστο.εχει να κανει με ρυθμισεις τις συνδεσης σου αλλα αν δεν το ξερεις μην παιδευτεις να το μαθεις.απλα περιμενε μερικες ωρες και θα εισαι οκ

 

οκ thanks!

για πες την δοκίμασες εσυ?

ειδες καποια αισθητη διαφορά η οτιδήποτε?

 

Πάνο με ποιο kernel γίνεται root?

 

και εγω το ιδιο ακριβως ηθελα να ρωτησω:)

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός κατασκευής μου είναι GINGERBREAD.BOKK1

στις σελίδες που παραπέμπει το άλλο topic για να κατεβάσω κάποια αρχεία δεν έχουν το αντίστοιχο αρχείο για την έκδοσή μου. Κοιτάω λάθος ή έχω πολύ καινούρια έκδοση?

angeldust
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση 2.3.6 περιεχει αυτες τις αλλαγες

 

Android 2.3.6 Update Changelog:

Lockscreen hang bug fixed

Some Changes on the Camera Interface

Increase of the HSPA conectivity speed

Security & Performance improvments

Faster booting-up

 

αυτο με την καμερα μου ακουγεται ενδιαφερον...

γνωριζει κανεις αν ειναι η ρομ no wipe η full wipe??

αν την περασω πανω απο την custom rom που εχω θα τα διαγραψει ολα η θα μπορω να το χρησιμοποιησω κανονικα χωρις προβλημα??

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

εγω αλλο θελω να ρωτησω!:)

γινεται τελικα ροοτ η τελευταια εκδοση??

γιατι αν δεν γινεται δεν εχει νοημα ακομη να την περασουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να κάνω μια ερώτηση ,πήρα στη γυναίκα το galaxy y ,προσπαθώ να εισάγω τον λογαριασμό gmail για εισαγωγή στο μαρκετ και στο gmail αλλά μάταια..Τι να συμβαίνει?Από το Pc μπαίνει κανονικά στο gmail αλλά στο κινητό δεν το δέχεται με τίποτα..Γιατί?Στο gs2 δεν είχα ποτέ αυτό το πρόβλημα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλο θελω να ρωτησω!:)

γινεται τελικα ροοτ η τελευταια εκδοση??

γιατι αν δεν γινεται δεν εχει νοημα ακομη να την περασουμε:)

 

Δεν χρειαζεται να βιαστούμε. Ήδη κυκλοφόρησε και άλλο test build. Ας περιμένουμε να βγει CF-root κλπ.

Εγω την κατεβάζω ίσως την περάσω για δοκιμη αλλα όχι να την κρατησω αν δεν βγουν τα αναγκαία. Αν και εδω που τα λέμε ακόμα και real stock οι τελευταίες rom δουλεύουν τέλεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να βιαστούμε. Ήδη κυκλοφόρησε και άλλο test build. Ας περιμένουμε να βγει CF-root κλπ.

Εγω την κατεβάζω ίσως την περάσω για δοκιμη αλλα όχι να την κρατησω αν δεν βγουν τα αναγκαία. Αν και εδω που τα λέμε ακόμα και real stock οι τελευταίες rom δουλεύουν τέλεια.

 

κοιτα εχεις δικιο!

εγω ειμαι με ομεγκα το εχω στήσει το κινητο τέλεια:lol:(οπως ακριβως θελω με go και ολα τα σχετικα) και πανω που πηγα να ηρεμησω βγηκε η kk2..:lol:

ξερεις ειναι το μικρόβιο που λεμε:p

οταν λες βγηκε και αλλο test build εννοείς?

διαφορετικο απο αυτο που ανεβασε ο παν πιο πανω?

πιο καινούργιο? oimeee

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχεις δικιο!

εγω ειμαι με ομεγκα το εχω στήσει το κινητο τέλεια:lol:(οπως ακριβως θελω με go και ολα τα σχετικα) και πανω που πηγα να ηρεμησω βγηκε η kk2..:lol:

ξερεις ειναι το μικρόβιο που λεμε:p

οταν λες βγηκε και αλλο test build εννοείς?

διαφορετικο απο αυτο που ανεβασε ο παν πιο πανω?

πιο καινούργιο? oimeee

 

κατι πηρε το ματι μου για I9100XWKK5 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

κατι πηρε το ματι μου για I9100XWKK5 :)

 

:lol::lol::lol:

ωχχχχ καταλαβα...:lol::lol:

καθε τρεις μερες θα φλασαρουμε χαχαχαχα

ας περιμενουμε τοτε γιατι αυτοι ειναι ικανοι μεχρι αυριο να φτασουμε το kk16:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός κατασκευής μου είναι GINGERBREAD.BOKK1

στις σελίδες που παραπέμπει το άλλο topic για να κατεβάσω κάποια αρχεία δεν έχουν το αντίστοιχο αρχείο για την έκδοσή μου. Κοιτάω λάθος ή έχω πολύ καινούρια έκδοση?

Κι εγώ έχω την ίδια απόρια! Πάντως το ζητήσανε και από xda.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι με custom rom και ψαχνω να βρω τον φακελο \efs να τον κανω ενα back up (μιας και εχουν ακουστει πολλα γιαυτο το θεμα). Ελα ομως δεν βρισκω αυτον τον φακελο με τπτ... Δεν χρησιμοποιω τον root explorer αλλα τον es εξερευνηση αρχειων ο οποιος εχει root permision. Υπαρχει περιπτωση να εχει σβηστει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι με custom rom και ψαχνω να βρω τον φακελο \efs να τον κανω ενα back up (μιας και εχουν ακουστει πολλα γιαυτο το θεμα). Ελα ομως δεν βρισκω αυτον τον φακελο με τπτ... Δεν χρησιμοποιω τον root explorer αλλα τον es εξερευνηση αρχειων ο οποιος εχει root permision. Υπαρχει περιπτωση να εχει σβηστει?

 

Oχι, αν ειχε σβηστει θα το ειχες καταλαβει. The hard way :X

Ειναι στο root filesystem παντως, δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε ES, αλλα ειναι σιγουρα εκει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Oχι, αν ειχε σβηστει θα το ειχες καταλαβει. The hard way :X

Ειναι στο root filesystem παντως, δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε ES, αλλα ειναι σιγουρα εκει.

 

Πετρο καλησπερα! (εχουμε γνωριστει αν θυμασαι...). Τικαρω την επιλογη να εχει rooτ permision ο manager αλλα ουτε αυτον τον φακελο τον βρισκω... Κατι πρεπει να κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει να πάρει μια γεύση από windows phone mango μέσα από το galaxy ας μπει στο παρακάτω link.

http://aka.ms/wpdemo

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πετρο καλησπερα! (εχουμε γνωριστει αν θυμασαι...). Τικαρω την επιλογη να εχει rooτ permision ο manager αλλα ουτε αυτον τον φακελο τον βρισκω... Κατι πρεπει να κανω λαθος...

 

Θυμαμαι man :D

Μολις εβαλα τον Εs για να δω τι γινεται και κατα εναν περιεργο λογο ουτε εγω το βρηκα με αυτον. Εκτος αν εχει καποιο setting ο Εs που θα μας το πει καποιος που τον χρησιμοποιει συνεχεια.

Αλλιως βαλε τον root explorer και καθαρισες :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι man :D

Μολις εβαλα τον Εs για να δω τι γινεται και κατα εναν περιεργο λογο ουτε εγω το βρηκα με αυτον. Εκτος αν εχει καποιο setting ο Εs που θα μας το πει καποιος που τον χρησιμοποιει συνεχεια.

Αλλιως βαλε τον root explorer και καθαρισες :)

 

Απλα δεν ειναι δωρεαν... (κανω πολυ παρεα με τον κυριο τσαμπα):lol::lol::lol: Διαβασα σε ενα post οτι με τον es (πρεπει να τικαρεις στις ρυθμισεις το root permision) καποιος υποστηριζε οτι εμφανιζεται ο φακελος αυτος, οποτε αγχωθηκα λιγο που δεν τον εβρισκα (με θυμασαι ειμαι λιγο αγχωδης με αυτα τα πραγματα):O.

Anyway θα το κατεβασω το root expl. να γινει η δουλεια... Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν ειναι δωρεαν... (κανω πολυ παρεα με τον κυριο τσαμπα):lol::lol::lol: Διαβασα σε ενα post οτι με τον es (πρεπει να τικαρεις στις ρυθμισεις το root permision) καποιος υποστηριζε οτι εμφανιζεται ο φακελος αυτος, οποτε αγχωθηκα λιγο που δεν τον εβρισκα (με θυμασαι ειμαι λιγο αγχωδης με αυτα τα πραγματα):O.

Anyway θα το κατεβασω το root expl. να γινει η δουλεια... Thanks!

 

Μην αγχεσαι, ειδικα αν ελειπε ο efs θα ειχες σοβαρο θεμα :)

Τσεκαρε και τα ΠΜ σου..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχουν ακομα παιχνιδια στο market τα οποια θελουν τρεξιμο με chainfire (αρα root) ή πλεον υποστηριζονται κανονικα απο τη συσκευη;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως παρακάμπτουμε το παρακάτω μήνυμα του KIES για να κάνουμε αναβάθμιση;

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως παρακάμπτουμε το παρακάτω μήνυμα του KIES για να κάνουμε αναβάθμιση;

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies"

 

:rolleyes:ποια ρομ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει να πάρει μια γεύση από windows phone mango μέσα από το galaxy ας μπει στο παρακάτω link.

http://aka.ms/wpdemo

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

μ'αναψες τα αιματα πρωι-πρωι...το θελω ολε:cry:----->

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...